Podziękowanie

Dział poświęcony wszelkiego rodzaju grzecznościom
Agnieszka

Re: Podziękowanie

Postautor: Agnieszka » pn wrz 11, 2017 7:35 pm

tadeusz2904 pisze:Tacy ludzie kieruja sie nizszymi pobudkami od Nas
.Zapewnie jak Datsun ze swym pomyslem zakladania tego forum.
Pozdrawiam Ciebie Agnieszko

Tadeuszu , przypuszczam że mnie źle zrozumiałeś , chodziło mi o to , że zgadzam się z Morwa / że Morwa ma racje, że są takie osoby / tacy ludzie którzy traktują innych jak kogoś , że się tak wyrażę "gorszej kategorii" i tu m.in. miałam na myśli wydawców - ck , jak i wielu sJ - oczywiście nie wszystkich - bo nie wszyscy bez mrugnięcia okiem wykonują rozkazy / stosują się do pouczen zawartych w lekturze śJ czy poprzez wykłady np. na zgromadzeniach - i tu przyklad zgromadzenia "Lojalni aż do śmierci". Kiedyś nawet miałam - otrzymałam prywatnie od pewnej osoby materiały w jezyku angielskim jeszcze przed zgromadzeniem - całego programu gdzie propaguje się zrywanie więzi rodzinnych itp. ; natomiast absolutnie nie chodziło mi o forum i swoją wypowiedź napisałam tylko i wyłącznie w kontekście jak powyżej.
Piszesz o Datsunie / oceniasz Datsuna , że kieruje się niższymi pobudkami ponieważ założył to forum ; to w takim razie jak oceniasz ck i w ślad za nimi innych świadków którzy stosują np. szantaż emocjonalny np. typu - "jak wrócisz do organizacji to wówczas znowu będziemy witać się z Tobą , rozmawiać , utrzymywać kontakt itp." - takie coś za coś"???
Kiedyś mój ojciec również stosował taki szantaż emocjonalny......
Polecam obejrzeć film - jest w języku angielskim :
https://youtu.be/in6xTbnr-4E
http://www.empik.com/szantaz-emocjonaln ... ,ksiazka-p
Opis książki :
Czasami bliskie nam osoby nieustannie grożą, że nas opuszczą lub zrobią sobie krzywdę, jeśli nie postąpimy tak, jak chcą. Niezależnie od tego, ile z siebie im damy, zawsze żądają więcej. Akceptują nas, gdy im ulegamy, a odrzucają, kiedy nie chcemy ulec, lub też nie liczą się z naszymi uczuciami i pragnieniami. To oznacza, że jesteśmy szantażowani emocjonalnie. Doktor Susan Forward, znana psychoterapeutka, w niniejszej książce wyjaśnia, na czym polega szantaż emocjonalny, opisuje postępowanie szantażysty oraz wpływ szantażu na nasze życie. Pokazuje również, jak poradzić sobie w takiej sytuacji.

Jak rozpoznać, że jesteśmy szantażowani emocjonalnie?
Jakie metody stosuje szantażysta?
Jak wyzwolić się spod wpływu szantażysty?
Książka Susan Forward odpowiada na te i inne pytania. Dzięki niej wprowadzimy w życie wiele zmian, które poprawią naszą sytuację i samopoczucie. Najważniejsze, by wiedzieć, co chcemy zmienić, i mieć siłę, by to zrobić!

Nie czytałam jeszcze książki , ale za dwa tygodnie będę w Polsce to na pewno zaopatrze się i przeczytam.

Odnośnie forum , to uważam , że z pewnością może być / jest świetnym źródłem informacji - wiele osób nie wie np. o zmiennych naukach w organizacji , o fałszywych datach , o tym jak traktuje się osoby nie podzielające poglądów danej wspólnoty itp. , a niektórzy być może są na drodze poszukiwania jakiejś wspólnoty i uważam , że dobrze jest zapoznać się z informacjami o których nikt Ci Drogi Czytelniku nie powie - jesteś najpierw bombardowany "miłością" a potem możesz się rozczarować - bo ta "miłość" jest niestety warunkowa.
Ostatnio zmieniony pn wrz 11, 2017 7:38 pm przez Agnieszka, łącznie zmieniany 1 raz.

tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pn wrz 11, 2017 7:38 pm

Morwo jestes mi droga.
Tak jak z mydelkiem Fa,ciagle szukam w necie, jakie masz zdanie w danej kwesti.
Moze przypominasz, jak sie ze mna lagodnie obeszlas, co osmielilem sie zauwazyc.
Nie bardzo znam Niemcow ale w okolicy mieszka pani ktora wyszla za niemca i jest bardzo pokrecona .
Chciala pergoli, ktos mnie polecil .
Okazalo sie, ze nie ma byc w niej sekow .
Bylo to trudne,ale w 95% sie udalo .
Podczas montazu sugerowalem, azeby postawic ja (pergole)na ocynkowanej podstawie,kazala wkopac bo pozyje jeszcze ze cztery lata.
Pozddrawiam.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn wrz 11, 2017 7:53 pm

Agnieszko, odnośnie wpisu Tadeusza o moich niskich pobudkach jakimi się ponoć kierowałem gdy zakładałem forum to nie o to mu chodziło. To była aluzja, bo o coś takiego na innym wątku posądził mnie forumowicz korba. Jak już wcześniej napisałem do Ilyada: Tadeusz czasami używa skrótów myślowych, które ciężko rozgryźć ;)
Cieszę się Agnieszko, że wytłumaczyłaś o co chodziło z Twoim wpisem, bo wyglądało na to, że wspierasz Morwę w krytyce forum.
Pozdrawiam :)

tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pn wrz 11, 2017 8:15 pm

Agnieszko ck to przy Datsunie to jest pikus.
Dobrze trzeba sie jemu przygladac,nawet jak nas wywali to znajdziemy jakis sposob inwigilacji tego forum.
Co do ksiazki, to zapewne jest ona wydana przez psychologa, co do ktorych trzeba byc bardzo czujnym.
Moga byc na uslugach lekarzy,koncernow med.itd.
Moga zaklocac im rozeznane wlasne przezycia czy doswiadczenia.
Agnieszko przywolam nasza dyskusje w temacie,,Klamstwo na tegorocznym zaproszeniu na kongres,,.
Administrator mogl nam zwrocic uwage gdy rospisalismy sie na temat konia, ze to ze tamto...
Troche jest jednak wyrozumialy.
Pozdrawiam.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn wrz 11, 2017 8:26 pm

Dobrze trzeba sie jemu przygladac,.......

Tadeuszu , przyglądam się się Datsunowi - tak patrzę na fotkę i całkiem przystojny facet :lol: ;-) więc zgadzam się , że ck to przy Datsunie pikus :lol: ;-)
To tak dla rozluźnienia atmosfery napisałam :-)
Pozdrawiam również.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn wrz 11, 2017 10:21 pm

Datsunie i Drodzy Forumowicze!
Jednak fora , filmy na youtu.be spełniają swoje zadanie - i tak jak pisałam wcześniej - mogą być , są świetnym źródłem informacji.....
Oto przykład w jaki sposób małżeństwo ex śJ zaczęło sprawdzać w sieci "zakazanego owocu" - "odstepczych" stronek - forum , filmów :
https://youtu.be/ZRVW4tJ1VvE
I tutaj zaczęło się od forum świadkowie Jehowy w Polsce
P.S. Datsunie uważam , że nawet jeśli kiedyś zamkniesz forum w sensie - wyłączysz możliwość komentowania to forum może być użyteczne nawet do samego poczytania :-)

P.S. Myślę , że również ciekawy film do obejrzenia / posłuchania :
https://youtu.be/mWg7VH692EY

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt wrz 12, 2017 5:32 am

Agnieszka pisze:
Dobrze trzeba sie jemu przygladac,.......

Tadeuszu , przyglądam się się Datsunowi - tak patrzę na fotkę i całkiem przystojny facet :lol: ;-) więc zgadzam się , że ck to przy Datsunie pikus :lol: ;-)
To tak dla rozluźnienia atmosfery napisałam :-)
Pozdrawiam również.

Rzeczywiście, atmosferę rozluźniłaś, Agnieszko :lol: :)
Moja fotka jest sprzed kilku lat ale miło poczytać, że lepiej wyglądam niż ck. :lol: :mrgreen:

Wróć do „Pozdrowienia, życzenia, podziękowania”