Podziękowanie

Dział poświęcony wszelkiego rodzaju grzecznościom
bernard

Podziękowanie

Postautor: bernard » śr wrz 06, 2017 1:31 pm

Pragnę wszystkim podziękować za pobyt na forum .
Zwrócono mi uwagi ze jest to forum dla byłych Świadków Jehowy, ja zaś nigdy nim nie byłem ( zatrzymałem się na etapie zainteresowanego ) , wiec nie jest to miejsce dla mnie, tym bardziej ze jestem katolikiem .Zostalo mi zasugerowane ze fakt przynależności do KK powoduje że moje wypowiedzi są automatycznie katolicka agitacja.
Przykre to jest i krzywdzące.

Przepraszam wiec ze musieliście się męczyć ze mną.
Pozdrawiam.
+ + +

Awatar użytkownika
morwa

Re: Podziękowanie

Postautor: morwa » śr wrz 06, 2017 2:43 pm

Bernardzie,
Przemyśl to jeszcze...
Przyglądałam się z boku tej Waszej dyskusji z Datsunem i miałam obawy że tak to się może skończyć...
Oboje musicie wyciagnąć wnioski z tego doswiadczenia...
Każdy z Was ma inny punkt widzenia i nieustępliwie go broni....
To zrozumiałe że bronimy tego w co wierzymy...jednak widząc że dyskusja zmierza w złym kierunku,powinnismy się wycofać...

Warto się zastanowić,jak skonstruowany jest otaczający nas świat,jaka wielka w nim róznorodność..
I to w każdej dziedzinie,czy w świecie zwierząt,roślin,kolorów,tonów muzycznych,pór roku,płatków śniegu,kształtów, smaków zapachów...
Można wymieniać w nieskończoność...
,, Dziękuję Ci że nie jest wszystko tylko białe albo czarne
za to że są krowy łaciate
bladożółta psia trawka
kijanki od spodu oliwkowozielone
dzięcioły pstre z czerwoną plamą pod ogonem
pstrągi szaroniebieskie
brunatnofioletowa wilcza jagoda..."- pisał ks. Twardowski

Kiedyś słyszałam wykład biblijny na ten temat,na temat stworzonej przez Boga różnorodnej rzeczywistości...
Róznorodność dostrzegamy też wśród ludzi,mali,wysocy biali,żółci czarni,obdarzeni przeróznymi zdolnosciami...
Cechę tę dostrzegamy również na takich forach jak nasze... w pogladach...
Jak Bóg patrzy z nieba na tego typu róznorodnośc...?
Przecież ON nie lubi monotonii co pokazał w dziele stwórczym i co my dzisiaj obserwować mozemy.
Dlaczego dopuszcza do takich sytuacji?
Mógłby ,położyć temu kres ,zakończyć te waśnie,na tle religijnym nieprawdaż?
Jednak Biblia tak została spisana,by można ją w rózny sposób interpretować (pomijam tu proroctwa)...
Nie wiem dlaczego... Widocznie Bóg miał w tym swój cel.

Sądzę jednak,że w ostatecznym rozrachunku,nie za poglądy człowiek bedzie oceniany...

Dlatego dopóki katolik,czy ktokolwiek inny wierzy z przekonaniem i wiarę przekłada na czyny,na swe życie,
mówię, Allelujah!
Podam 2 przykłady:
Jezus powiedział:

J 15:13 pau "Nie ma większej miłości nad tę, gdy ktoś poświęca swoje życie za przyjaciół."

Maksymilian Kolbe katolik okazał taką miłość...
Wierzę,że będzie mu to poczytane za sprawiedliwość...
Przede wszystkim to się liczy... a nie to, jakie miał poglady.

Wraz z mężem często wracamy do filmu który nakręcony został na kanwie życia pewnego zakonnika franciszkanina pt. "Braciszek"
Człowiek do bólu szczery,w sercu głęboko Bogu oddany... i bliznim
Katolik...Podziwiam!

Dlatego mimo różnic pogladów ja Ciebie bardzo szanuję i nie chciałabym zebyś odchodził.

Hbr 12:14 pau "Dążcie do pokoju ze wszystkimi oraz do uświęcenia, bo bez niego nikt nie będzie oglądał Pana."

POZDRAWIAM...
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Iskierka

Postautor: Iskierka » śr wrz 06, 2017 4:03 pm

bernard pisze:Pragnę wszystkim podziękować za pobyt na forum .
Zwrócono mi uwagi ze jest to forum dla byłych Świadków Jehowy, ja zaś nigdy nim nie byłem ( zatrzymałem się na etapie zainteresowanego ) , wiec nie jest to miejsce dla mnie, tym bardziej ze jestem katolikiem .Zostalo mi zasugerowane ze fakt przynależności do KK powoduje że moje wypowiedzi są automatycznie katolicka agitacja.

Pozdrawiam.
+ + +

Bernard rozumiem, że jest Ci przykro. Faktycznie jako praktykujący katolik odbiegasz w niektórych tematach od tego jak interpretują to świadkowie czy inni ewangelicznie wierzący. Nie znaczy to jednak aby Cię ktoś osądzał i potępiał, skoro wewnętrznie masz takie a nie inne przekonanie. O Tobie wiadomo, że jesteś katolikiem i nikt nie powinien się dziwić, ale wystarczy śledzić wypowiedzi ewangelicznych, nowo narodzonych, bo i tu jest różnica w interpretacji i nie raz było "gorąco". Ja też zauważyłam niemiłe "odzywki" co niektórych panów, z pewnością nowo narodzonych, no ale chyba niektórym puszczają nerwy. Insynuowanie, że jesteśmy głupsi od...., to przykre.

Raz się wita gości i zachęca do udziału na forum, po czym niejeden został oblany zimną wodą. Naszej Kochanej Morwie to oberwało się, że ho,ho ;) :lol: , no nie każdy lubi mądre kobiety.......
Nic na siłę, ale jak masz się czuć byle jak, jak nieproszony gość, to lepiej dać na luz albo przeczekać burzę ;) . Ja dziękuję Ci za udział i czasami burzliwe dyskusje, przynajmniej nie było nudno ;) .
pozdrawiam serdecznie :)

Ilyad

Postautor: Ilyad » czw wrz 07, 2017 7:36 am

Bernardzie, ja też nie chcę byś odchodził z forum. Mimo różnic między nami, lubię czytać Twoje posty. Przemyśl to jeszcze.
Pozdrawiam Pokojem Bożym

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw wrz 07, 2017 10:08 am

bernard pisze:Pragnę wszystkim podziękować za pobyt na forum .

Pozdrawiam.
+ + +

Barnardzie, nie rozumiem po co tak pisać...
Prosiłem aby na PW porozmawiać...
viewtopic.php?f=28&t=1109&start=90

...a Ty robisz jakieś sceny na forum publicznym.

Eh, nie musisz się obrażać ale z drugiej strony patrząc przez dwa lata przewałkowano z Tobą po kolei tematy co do których upierałaś się, że są biblijne, np:

-Maria wieczna dziewica
-wniebowzięcie Marii
-modlitwa różańcowa
-modlitwa do zmarłych
-czczenie obrazów i relikwi
itp.

Dyskusje o tematach powyższych lub o tym, że podobno "święta inkwizycja" i przedstawiane fakty historyczne to w większości kłamstwa to jakieś absurdy. To forum powstało dla świadków i byłych świadków Jehowy, a nie po to aby obalać katolickie nauki przy których się uparcie trzymasz. Deklarujesz się jako katolik i reprezentowałeś na forum typowo katolickie nauki, więc nie dziw się, że tak się Ciebie postrzega. Na wątku, którego link podałem dodatkowo upierasz się, że wiesz lepiej jak należy tłumaczyć pewny fragment Biblii od specjalistów. Dyskusja tego rodzaju mnie męczy i jest wręcz dziecinna. Są fora katolickie gdzie z pewnością można pisać tematycznie i jak mniemam i tak tam piszesz.
Paradoksalne w tym wszystkim jest to, że na naszym forum gdzie na celu jest udowadnianie błędnych nauk Strażnicy każdy świadek Jehowy jest w stanie prawidłowo udowodnić, że nauki, które tutaj tak gorliwie reprezentowałeś są zwyczajnie błędne.
Zwracałem już Tobie wcześniej kilkakrotnie uwagę, że to forum nie jest odpowiednie na tego rodzaju dyskusje jak np. "Maria wieczna dziewica" itd.
Dodatkowo niepokojące było też to, że publicznie zachęcałeś nową forumowiczkę do chodzenia na nabożeństwa do kościoła Katolickiego.
Nie dziw się, że tego rodzaju strategia nie jest mile widziana na tym forum, bo nie po to zostało założone.
Kościół Katolicki jest postrzegany w kręgach ewangelicznych jako "wielka nierządnica" z księgi Objawienia co uważam za prawidłowy pogląd. Miałbym więc pozwolić jako administrator na forum na propagowanie tej religii?
Przykro mi ale na to nie pozwolę w najmniejszym nawet stopniu.
Na tym forum zostały Tobie przedstawione wyraźne dowody na to, że się mylisz. Mam nadzieję, że przydadzą się te argumenty innym forumowiczom na przyszłość gdyby im przychodziło do głowy po odejściu z "organizacji" wrócić na łono KK. Z "Babilonu" trzeba wyjść, a nie tam wracać i próbować ciągnąć za sobą innych. Im szybciej to sobie uświadomisz tym lepiej dla Ciebie i dla tych, którzy Ciebie słuchają.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » czw wrz 07, 2017 11:05 am

Datsunie,
nie popieram Twojego poglądu i postępowania...
Trzeba szanować prawo innych do własnego zdania w harmonii z sumieniem i do samostanowienia o swoim życiu...
Takie postawienie sprawy,wykluczanie kogoś bo tak to można nazwać,znane mi jest z organizacji którą tak pieknie tutaj się tępi...
Jakże łatwo innych osądzać zapominając o sobie...
Jeśli bernard zbyt mocno agitował,trzeba było upomnieć,usunąć post,frazę a nie od razu wykluczać.
Widzę że ewangeliczni bywają w większości równie fanatyczni jak i SJ.
To nie pierwszy przykład na tym forum...
A forum,no cóż istnieje już trochę... Mi minie niedługo 2 lata jak tu jestem... Jakoś nie przypominam sobie by pomogło ono komuś z byłych czy obecnych SJ ...
No ,może przeoczyłam jakąś duszyczkę...Ale niewiele tego było... Za to dużo sporów waśni, utarczek...
Jestem bo jestem tutaj, ale jak długo jeszcze nie wiem... Może też dostanę bilet powrotny,kto wie?

Obrazek

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw wrz 07, 2017 11:56 am

morwa pisze:Datsunie,
nie popieram Twojego poglądu i postępowania...
Trzeba szanować prawo innych do własnego zdania w harmonii z sumieniem i do samostanowienia o swoim życiu...
Takie postawienie sprawy,wykluczanie kogoś bo tak to można nazwać,znane mi jest z organizacji którą tak pieknie tutaj się tępi...
Jakże łatwo innych osądzać zapominając o sobie...
Jeśli bernard zbyt mocno agitował,trzeba było upomnieć,usunąć post,frazę a nie od razu wykluczać.
Widzę że ewangeliczni bywają w większości równie fanatyczni jak i SJ.
To nie pierwszy przykład na tym forum...
A forum,no cóż istnieje już trochę... Mi minie niedługo 2 lata jak tu jestem... Jakoś nie przypominam sobie by pomogło ono komuś z byłych czy obecnych SJ ...
No ,może przeoczyłam jakąś duszyczkę...Ale niewiele tego było... Za to dużo sporów waśni, utarczek...
Jestem bo jestem tutaj, ale jak długo jeszcze nie wiem... Może też dostanę bilet powrotny,kto wie?

Nikt bernarda nie wykluczył Morwo, nie przesadzaj.
Od Ciebie zawsze na tym forum słyszałem tylko krytykę. Przykro mi, że nie jestem w stanie sprostać Twoim oczekiwaniom.

Korbo, spróbuj to samo napisałeś powyżej napisać na tamtym forum, które miałeś na myśli (nie wiem jakie). Zobaczymy co będzie ;)

Natan

Postautor: Natan » czw wrz 07, 2017 12:03 pm

Drogi Bernardzie,

Znamy się także z bliższych kontaktów.

Bardzo mi przykro, że tak się dzieje. Zachęcam Cię do pozostania na Forum. Proponuję takie rozwiązanie:

1) Datsun jako Administrator i Właściciel Forum zachowa powściągliwość i przestanie być stroną w sporach z Tobą czy innymi, tylko Moderatorem, łagodzącym napięcia i czuwającym nad przestrzeganiem Regulaminu Forum.

2) Ty, Bernardzie skupisz się na niekontrowersyjnych naukach Nowego Testamentu, zamiast na tradycjach lub dogmatach Twojego Kościoła. A wiele jest takich nauk, z którymi nie ma najmniejszego problemu.

Podzielam zdanie Morwy, że także w Kościele Rzymskokatolickim można spotkać Bożych ludzi. Jedną z takich osób był ewangeliczny nauczyciel z Oazy, śp. Henryk Knapik. Oto link do jego kanału:

https://www.youtube.com/user/KnapikHenryk

Moim najlepszym Przyjacielem, wiernym i sprawdzonym jest również katolik. Choć nie jest maryjny ani nie czci obrazów; nie jest też różańcowy.

Zatem Bernardzie, jeśli możesz, pozostań. Ja nie przyłączam się do tych, którzy nie chcieliby tu Ciebie widzieć.

A co do opinii Korby, to myślę, że więcej pomocy byłym i odchodzącym Świadkom jest niesione w tak zwanym Realu niż w internecie.

bernard

Postautor: bernard » ndz wrz 10, 2017 6:47 am

Jest mi miło że chcecie żebym pozostał . Wszystko jednak zależy od Datsuna, to jego miejsce i musze uszanować jego decyzje.

+ + +

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » ndz wrz 10, 2017 7:45 am

bernard pisze:Jest mi miło że chcecie żebym pozostał . Wszystko jednak zależy od Datsuna, to jego miejsce i musze uszanować jego decyzje.

+ + +

Przypuszczam,że Datsun nie będzie mał nic przeciwko abyś pozostał... Zresztą sam się na pewno wypowie... :) Pozdrawiam

Wróć do „Pozdrowienia, życzenia, podziękowania”