Podziękowanie

Dział poświęcony wszelkiego rodzaju grzecznościom
Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Re: Podziękowanie

Postautor: Ann78 » śr paź 25, 2017 7:40 pm

Pstryk Provolone pisze:Podziękowanie:
Dziękuje Ci Ann78, bo jestem tu tylko dzięki twojej empatii i wyrozumiałości, a tak pewnie nie zawracał bym już sobie głowy żadnym forum.. A to by była z mojej strony błędna decyzja.. dzięki tobie poszerzyłem horyzonty w znacznym zakresie. Dziękuje

Bogu dziękuj, Kochany Pstryku Provolone :)
Dziękuję Ci za miłe słowa.

Czytam Twoje posty i widzę, jak szukasz i rozwijasz się. Pisałeś gdzie indziej, że lata u SJ to dla Ciebie stracone lata. Często myślałam o tym, dlaczego człowiek musi przeżywać pewne doświadczenia, nie zawsze miłe, musi podejmować zupełnie chybione decyzje, które wyprowadzają go na fałszywe ścieżki, musi po prostu upadać, a czasem nawet sięgnąć dna, zanim osiągnie pewną dojrzałość i nauczy się czegoś...
Myślę, że dzięki temu uczy się pokory, aby w pewnym momencie być gotowym, aby stanąć przed Bogiem we własnej niemocy, w całkowitej szczerości swego serca, i zawołać: Już nie ja, Panie, ale TY! Tylko Ty!

Pozdrawiam Cię gorąco, Pstryku, i życzę dalszych owocnych poszukiwań, a przede wszystkim zdrowia, bo gdzieś na forum przeczytałam, że jesteś lub byłeś w szpitalu. Niech Pan Cię prowadzi!
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » śr paź 25, 2017 7:41 pm

Datsun pisze:Ann78 to bardzo miłe co Pstryk do Ciebie napisał :)
Aż się słonecznie wszędzie zrobiło ;)

Tak. To prawda, to miłe, szczególnie w świetle wypowiedzi Korby...
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » śr paź 25, 2017 8:07 pm

Stracone pod względem rozwoju świadomości, zrozumienia siebie i świata. Ale pobyt tam też mi wiele dał, tak jak piszesz, bo od tego co mnie tam spotkało (rozczarowanie), wszystko sie zaczęło, cały mój dotychczasowy rozwój :) zaiste Bóg prowadzi nas ( każdego z osobna w moim zrozumieniu) różnymi szlakami, i czegoś nas uczy. Pozdrawiam i również dziękuję :)
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » śr paź 25, 2017 9:09 pm

Wiesz Ann, ja też się nad tym zastanawiałem. I nie wiem na ile to my podejmujemy chybione decyzje, które wprowadzają nas na fałszywe ścieżki, a na ile Bóg wiedzie nas po właściwych ścieżkach również ciemną doliną. Takie przemyślenie po raz wtórny pojawiło się u mnie przy okazji zapoznawania się z filozofią Nietsche. Okazuje się że miał on ciekawe spojrzenie na "wolną wolę", a mnie udało się to odnieść do tego jak prowadzi mnie Bóg. Wszak kierowanie swoim krokiem nie należy do ziemskiego człowieka Jeremiasza10:23.
Pogląd Nietsche'go na temat wolnej woli zamieściłem tu:
viewtopic.php?f=32&t=1131&start=70
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

Wróć do „Pozdrowienia, życzenia, podziękowania”