Pozdrowienia z konferencji w Krakowie

Dział poświęcony wszelkiego rodzaju grzecznościom
korba

Re: Pozdrowienia z konferencji w Krakowie

Postautor: korba » pt maja 25, 2018 11:43 am

Ilyad pisze:Cuda dokonywane przez Pana i uczniów miały służyć temu, by LUDZIE POKUTOWALI, PRZYCHODZILI DO WIARY W BOGA, NAWRACALI SIĘ. Słyszy się o różnych uzdrowieniach w kościołach nominalnych. Nie przekreślam ich całkowicie, jednak jeżeli nie miałyby one służyć pierwotnemu celowi, ale na przykład utwierdzeniu w bałwochwalstwie, lub przekonaniu że "nasza religia jest słuszna, bo najstarsza", to podchodzę do tego z duuuużą rezerwą.

Ale zawęziłeś pomysłowość Diabła, jakby kierował się Twoją logiką.

Ilyad

Postautor: Ilyad » pt maja 25, 2018 12:08 pm

korba pisze:
Ilyad pisze:Cuda dokonywane przez Pana i uczniów miały służyć temu, by LUDZIE POKUTOWALI, PRZYCHODZILI DO WIARY W BOGA, NAWRACALI SIĘ. Słyszy się o różnych uzdrowieniach w kościołach nominalnych. Nie przekreślam ich całkowicie, jednak jeżeli nie miałyby one służyć pierwotnemu celowi, ale na przykład utwierdzeniu w bałwochwalstwie, lub przekonaniu że "nasza religia jest słuszna, bo najstarsza", to podchodzę do tego z duuuużą rezerwą.

Ale zawęziłeś pomysłowość Diabła, jakby kierował się Twoją logiką.

Możesz to rozwinąć, bo nie bardzo wiem o co Ci właściwie chodzi ?

korba

Postautor: korba » pt maja 25, 2018 1:19 pm

Generalnie cuda opisane w Biblii miały uwiarygodnić tego, kto występował w imieniu Boga.
Aby doszło do skruchy, nawrócenia czy uwierzenia, to nie był wcale potrzebny cud.
Dzisiaj nie jest inaczej z rzekomymi cudami. Cudotwórca niejako twierdzi: patrzcie! Gdybym się nie cieszył uznaniem Boga, to przecież nie mógłbym czynić takich rzeczy.
Do takiej argumentacji Jezus sprowadzał czynienie cudów. Cytat:
Jeżeli nie wykonuję czynów mego Ojca, nie wierzcie mi.  Ale jeśli je wykonuję, to choćbyście nawet nie wierzyli mnie, wierzcie czynom, abyście poznali i już wiedzieli, że Ojciec jest w jedności ze mną, a ja w jedności z Ojcem”.
(Jana 10:37,38).

Jezus nauczał, przekonywał i nie każdemu na zawołanie zrobił cud, aby wzbudzić wiarę. Kiedy Piotr powiedział swojemu brat: znaleźliśmy Mesjasza! To nie widział jeszcze żadnego cudu.
Tak więc... wracając do sedna: diabeł potrafi też czynić cuda. Jeśli sprawi, ze cudotwórca pozyska zaufanie (a często tak jest, przecież tonący brzytwy się chwyta) to potem już nie cudem, ale i nauką zwiedzie, bo pozyskał zaufanie.
Przebiegłość diabła jest wielka. I niech Ilyad sobie nie myśli, że aż tak bardzo go przechytrzył.

Ilyad

Postautor: Ilyad » pt maja 25, 2018 10:40 pm

Dzisiaj nie jest inaczej z rzekomymi cudami. Cudotwórca niejako twierdzi: patrzcie! Gdybym się nie cieszył uznaniem Boga, to przecież nie mógłbym czynić takich rzeczy.

Jeżeli ktoś za uzdrowienie w imieniu Jezusa przypisuje chwałę sobie, to pomylił drogi. Spotkałeś kogoś takiego, który by twierdził że uzdrawia swoją własną mocą ? Może tacy i są, ale ja nigdy kogoś takiego nie spotkałem.

Jezus nauczał, przekonywał i nie każdemu na zawołanie zrobił cud, aby wzbudzić wiarę. Kiedy Piotr powiedział swojemu brat: znaleźliśmy Mesjasza! To nie widział jeszcze żadnego cudu.

Oczywiście. Nie każdy potrzebuje cudu by uwierzyć. Ja na przykład nie potrzebowałem, ale gdy przekonałem się o prawdziwości słów "Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.", bo na własne oczy widywałem uzdrowienie w odpowiedzi na modlitwę, moja wiara wówczas się umacniała. Niektórzy jednak potrzebują cudu by uwierzyć. Mówią o tym wersety przeze mnie zacytowane. Kwestia indywidualności człowieka.

Tak więc... wracając do sedna: diabeł potrafi też czynić cuda.

Kto tu zaprzecza że diabeł też potrafi czynić cuda ? My jedynie twierdzimy że Bóg nie zmienił się i Jego metody by przyprowadzić człowieka do wiary i pokuty, również się nie zmieniły. Twoja zaś logika przypomina logikę człowieka, który zrzeka się wypłaty, bo w obiegu spotkał "lewe" banknoty. ;) Czy to rozsądne ?

Jeśli sprawi, ze cudotwórca pozyska zaufanie (a często tak jest, przecież tonący brzytwy się chwyta) to potem już nie cudem, ale i nauką zwiedzie, bo pozyskał zaufanie.

Wszystkie przypadki uzdrowień w mojej obecności BYŁY PRZEZ BEZPOŚREDNIĄ ODPOWIEDŹ BOGA NA MODLITWĘ, więc nie bardzo wiem co diabeł miałby w ten sposób zyskać....Może Ty mnie oświecisz ?

Przebiegłość diabła jest wielka. I niech Ilyad sobie nie myśli, że aż tak bardzo go przechytrzył.

Ilyad tak nie myśli, ale wie że Ten, który żyje w nim, jest mocniejszy od tego, który jest na świecie (1 Jana 4:4). Myślę, że ludziom będącym pod wpływem świadkowej indoktrynacji wydaje się że przy pomocy książek potrafią zamknąć Boga w ludzkie ramki. ;) Tak się nie da
Ostatnio zmieniony pt maja 25, 2018 10:48 pm przez Ilyad, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » sob maja 26, 2018 8:36 am

Natan pisze:
christianinroman pisze:Curry Blake jest z tzw. Ruchu wiary i dziwię się że tak ŁYKACIE wiele nie sprawdzonych osób. Poczytajcie sobie co głosi. Ile Słowa Bożego a ile od siebie.

Tutaj są krytyczne informacje o Curry'm Blake'u:

http://www.5sola.pl/2015/09/curry-blake-i-duchowa-spuscizna-j-g.html

Przeczytałam cały ten artykuł - bardzo długi ;)
Bardzo rzetelnie przedstawia założenia i praktyki Ruchu Wiary i C. Blake. Wydaje się, ze warto zapoznać się z tym zanim wejdzie się dalej w taką ideologię. Zewnętrznie bowiem, może to być bardzo pociągające, ale wewnątrz już niekoniecznie.

Przychodzą mi na myśl słowa Psalmu 37:
„3) Zaufaj Panu i czyń dobrze, Mieszkaj w kraju i dbaj o wierność! (4) Rozkoszuj się Panem, A da ci, czego życzy sobie serce twoje! (5) Powierz Panu drogę swoją, Zaufaj mu, a On wszystko dobrze uczyni. (6) Wyniesie jak światło sprawiedliwość twoją, A prawo twoje jak słońce w południe. (7) Zdaj się w milczeniu na Pana i złóż w nim nadzieję. Nie gniewaj się na tego, któremu się szczęści, Na człowieka, który knuje złe zamiary! (8) Zaprzestań gniewu i zaniechaj zapalczywości! Nie gniewaj się, gdyż to wiedzie do złego... (...)
(16) Lepsza jest odrobina u sprawiedliwego, Niż mnóstwo dostatków u bezbożnych. (...)
39) Zbawienie sprawiedliwych przychodzi od Pana, On jest ich obroną w czasie niedoli. (40) Pan wspomaga ich i ratuje; Ratuje ich od bezbożnych i wybawia, Bo w nim szukali schronienia.”

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz maja 27, 2018 6:54 am

korba pisze:
Datsun pisze:
korba pisze:KLUCZ! Jaki masz do uzdrowień jakie powoduje SZATAN a jakie powoduje Jezus/Ojciec, czy jak Go zwiesz?
KLUCZ!

Mk 9:38-40: "Odpowiedział mu Jan: Nauczycielu! Widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi za nami, jak wypędzał w twoim imieniu demony, i zabranialiśmy mu, bo nie chodził za nami. Ale Jezus rzekł: Nie zabraniajcie mu, ponieważ nie ma takiego, kto by dokonywał cudów w imieniu moim i mógł zaraz potem źle o mnie mówić. Bo kto nie jest przeciwko nam, ten jest za nami."

Datsun, dalej NIC nie wyjaśniasz. Ten sam Jezus raz powiedział o cudach pozytywnie a drugi raz negatywnie i każdy był robiony w Imię Jezusa więc... właśnie o to pytam: jak rozróżniasz jeden od drugiego?

Korbo, co tu wyjaśniać... :)
Ilyad wspomniał i podał cytaty z Biblii gdzie po owocach mamy rozpoznać tych fałszywych ludzi. Człowiek, który byłby narzędziem szatana nie byłby w stanie ciągle udawać i cały czas żyć jak pobożny chrześcijanin. Wcześniej czy później wyjdzie szydło z worka.

Iskierka

Postautor: Iskierka » wt maja 29, 2018 6:58 am

Datsun pisze:
korba pisze:
Datsun pisze:
korba pisze:KLUCZ! Jaki masz do uzdrowień jakie powoduje SZATAN a jakie powoduje Jezus/Ojciec, czy jak Go zwiesz?
KLUCZ!

Mk 9:38-40: "Odpowiedział mu Jan: Nauczycielu! Widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi za nami, jak wypędzał w twoim imieniu demony, i zabranialiśmy mu, bo nie chodził za nami. Ale Jezus rzekł: Nie zabraniajcie mu, ponieważ nie ma takiego, kto by dokonywał cudów w imieniu moim i mógł zaraz potem źle o mnie mówić. Bo kto nie jest przeciwko nam, ten jest za nami."

Datsun, dalej NIC nie wyjaśniasz. Ten sam Jezus raz powiedział o cudach pozytywnie a drugi raz negatywnie i każdy był robiony w Imię Jezusa więc... właśnie o to pytam: jak rozróżniasz jeden od drugiego?

Korbo, co tu wyjaśniać... :)
Ilyad wspomniał i podał cytaty z Biblii gdzie po owocach mamy rozpoznać tych fałszywych ludzi. Człowiek, który byłby narzędziem szatana nie byłby w stanie ciągle udawać i cały czas żyć jak pobożny chrześcijanin. Wcześniej czy później wyjdzie szydło z worka.

Pewnych rzeczy nie da się wyjaśnić drugiemu, jeden wierzy, inny nie, dlaczego? Sam musi sobie znaleźć odpowiedź.

Przy okazji dobrze zastanowić się nad postawą faryzeuszy ( Mat.12:22-32). To grupa ludzi, która szukała pretekstu by negować każde poczynania Pana Jezusa, by Go pomniejszać, ośmieszyć, lekceważyć i przy okazji też, jak mówi Jana 7:48,49, tych co uwierzyli nazwać "motłochem", "przeklętymi".
Werset z Mat.12:31, 32 mówi, że możemy bluźnić przeciwko Duchowi Świętemu. Tak bluźnili faryzeusze przypisując moc szatanowi, a nie Duchowi Świętemu, mówili to w twarz Synowi Bożemu, tak pewni swego. Jest to dla nas też wskazówką, że jeśli nawet czegoś nie rozumiemy, to w pokorze wyznajmy to Bogu, a nie z mocą, czy ze stanowczością upierajmy się przy tym, że to "cud", "moc", od diabła, a nie od Boga, bo skąd wiesz człowiecze, jeśli Pan Ci tego nie objawi?

Ilyad pisze:Ilyad tak nie myśli, ale wie że Ten, który żyje w nim, jest mocniejszy od tego, który jest na świecie (1 Jana 4:4). Myślę, że ludziom będącym pod wpływem świadkowej indoktrynacji wydaje się że przy pomocy książek potrafią zamknąć Boga w ludzkie ramki. Tak się nie da

Tak, w organizacji świadków nie ma cudów Bożych, bo żeby je zobaczyć, to trzeba najpierw UWIERZYĆ w TEGO, który czyni cuda.

Ilyad

Postautor: Ilyad » wt maja 29, 2018 11:27 am

Ilyad pisze:
Ilyad tak nie myśli, ale wie że Ten, który żyje w nim, jest mocniejszy od tego, który jest na świecie (1 Jana 4:4). Myślę, że ludziom będącym pod wpływem świadkowej indoktrynacji wydaje się że przy pomocy książek potrafią zamknąć Boga w ludzkie ramki. Tak się nie da

Tak, w organizacji świadków nie ma cudów Bożych, bo żeby je zobaczyć, to trzeba najpierw UWIERZYĆ w TEGO, który czyni cuda.

...I uwierzyć w to że Bóg nie zmienił się i jest taki sam i ten sam co 2000 lat temu, a więc i dziś uzdrawia, czyni cuda itd, z tą różnicą że Go nie widać. Myślę że ta NIEWIARA jest podstawową przyczyną dla której wśród SJ nie słychać specjalnie o cudach uzdrowienia. Tak naucza apostoł w liście Jakuba 1:6-7:

1:6
Ale niech prosi z wiarą, bez powątpiewania; kto bowiem wątpi, podobny jest do fali morskiej, przez wiatr tu i tam miotanej.
1:7
Przeto niechaj nie mniema taki człowiek, że coś od Pana otrzyma,

Wróć do „Pozdrowienia, życzenia, podziękowania”