FAQ - Jak wstawić zdjęcie lub skan dokumentu na forum

Tu można zgłaszać problemy natury technicznej
Awatar użytkownika
Kaznodzieya

FAQ - Jak wstawić zdjęcie lub skan dokumentu na forum

Postautor: Kaznodzieya » wt gru 22, 2015 10:11 am

Chcąc zamieścić obraz, zdjęcie czy skan dokumentu w swoim poście musimy wstawić go najpierw na jakiś serwer internetowy aby potem połączyć go linkiem z forum. W moim przykładzie posłużę się serwerem http://www.fotoo.pl

1. Wybieramy zdjęcie do zassania na serwer przyciskiem "przeglądaj" a po wskazaniu go na swoim dysku komputera klikamy "otwórz". Gdy nazwa interesującego nas pliku pojawi się obok przycisku "przeglądaj" klikamy "wyślij" aby plik został wysłany na serwer:

Obrazek

2. Po prawidłowym dodaniu obrazu z Twojego komputera, w tym przykładzie o nazwie "flowers.png", pojawi nam się kolejna podstrona na której najprościej klikamy w "tryb miniaturek z kodem" (na niebiesko u dołu ekranu).

Obrazek

3 Tutaj już mamy to czego bardzo oczekujemy. Zaznaczamy jeden z kodów jak na zdjęciu rozpoczynający się i kończący komendą [IMG], kopiujemy do naszego postu i na koniec post zatwierdzamy.

Obrazek

Tu już mamy na gotowo w poście:

Obrazek

Oczywiście jest to jeden z najprostszych chyba sposobów jednak nie do końca gwarantujący, że dane linkowanie do zdjęcia czy skanu będzie aktywne za rok, dwa, czy dalszy czas. Na stronie serwera istnieje informacja, że po założeniu tam konta lub wydaniu polecenie przesłania przedmiotowego kodu obrazu na maila gwarancja ta wzrasta. Jeżeli więc ktoś planuje zamieszczać od czasu do czasu gdziekolwiek zdjęcia to chyba warto mieć takie konto. Oczywiście nie jest to jedyne metoda dodawania i możemy skorzystać z innych serwerów i opcji.

Mam nadzieję że mój post na coś się komuś przydał. Powodzenia ! :)

Pozdrawiam Serdecznie

Awatar użytkownika
Grzes55555

Re: FAQ - Jak wstawić zdjęcie lub skan dokumentu na forum

Postautor: Grzes55555 » pt gru 25, 2015 4:22 pm

Przydatny post, choć ja wolę na skróty ;)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt gru 25, 2015 4:52 pm

Grzes55555 pisze:Przydatny post, choć ja wolę na skróty ;)

Grzesiu, dawaj dawaj skrót

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » pt gru 25, 2015 4:59 pm

:) Proszę

TEst.jpg
TEst.jpg (124.59 KiB) Przejrzano 2654 razy

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob gru 26, 2015 2:37 pm

Rzeczywiście bardzo proste :)
Dodajesz załącznik z kompa i jest wklejone. Na dodatek nie zniknie, bo jest na serwerze a nie w postaci linku ;)
Działa nawet z komórki

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » sob gru 26, 2015 3:04 pm

Oczywiście :) Po sobie utrudniać :)

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » wt sty 05, 2016 9:59 am

Faktycznie. Pytałem o to ale nikt mi nie pokazał :) Zaraz przetestuję ... działa. Ale nie ma info o jakiej wielkości można wstawiać pliki. pow 660 kb już nie wstawisz. Natomiast 146 KB wszedł. Minusem tego rozwiązania jest chyba to że załaduje zdjęcie na samym dole postu (chyba że nie wiem jak to zmienić) a nie tam gdzie by się tego chciało w poście. Plusem że nie zniknie - jakby co się stało z linkowanym serwerem macierzystym.

A może coś poradzisz Grzesiu na wstawianie filmu, znaczy donośnika do np. YT ? (nie idzie o sam link)
Załączniki
Przechwytywanie1.JPG
Przechwytywanie1.JPG (154.6 KiB) Przejrzano 2616 razy

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » wt sty 05, 2016 10:13 am

:( Próbowałem właśnie to robić starą metodą, jednak tutaj to nie działa , z linka https wycinało się literę s i pozostawiało http

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » wt sty 05, 2016 10:19 am

Zdaje się że trzeba uaktualnić skrypt BB jak czytałem ale nie wyrywam się bo może znowu gdzieś nie dopatrzyłem :) Datsunowi przesłałem linki.
Obiecał coś zrobić :)

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » wt sty 05, 2016 10:32 am

Metoda która kiedyś działała możliwe że się ,,nie lubi" z nowymi stronami internetowymi, na starych działała :)

Możliwe że jest zablokowana lub nieprawidłowo działająca opcja Code lub Url, robiłem próby wklejając specjalny link:

Na filmie z YouTube klikamy prawy przycisk myszy - kopiuj link do umieszczenia na stronie.

Wygląda on tak:

<iframe width="640" height="360" src="https://www.youtube.com/embed/6ifIfBDXg_4" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Zaś link do podanego linku to:
https://www.youtube.com/watch?v=6ifIfBDXg_4

Teoretycznie powinno działać a nie działa :(

Wróć do „Problemy Techniczne”