Różna muzyka do posłuchania

Czyli dział poświęcony na wszelkiego rodzaju rozmowy niekoniecznie związane z przesłaniem forum

christianinroman

Re: Różna muzyka do posłuchania

Postautor: christianinroman » pn maja 08, 2017 8:35 am

Przykro mi Agnieszko, ale w podanych przez Ciebie tytułach nie ma nic dla chwały NASZEGO PANA JEZUSA CHRYSTUSA, tylko jest tam podziw dla człowieka. Niestety, jestem bardzo wybredny i wymagający, tak jak mój PAN.

Iskierka

Postautor: Iskierka » pn maja 08, 2017 9:07 am

Agnieszko, jak też lubię Andre Rieu i z przyjemnością czasem posłucham.

christianinroman pisze:Przykro mi Agnieszko, ale w podanych przez Ciebie tytułach nie ma nic dla chwały NASZEGO PANA JEZUSA CHRYSTUSA, tylko jest tam podziw dla człowieka. Niestety, jestem bardzo wybredny i wymagający, tak jak mój PAN.

Roman, nie musisz słuchać, ale nie obnoś się tak bardzo ze swoją "duchowością", bo tylko w "zamkniętym zakonie", możesz być z dala od '"świata" , a Ci którzy tam przebywają i kontemplują nie muszą być wcale bliżej Boga, po prostu takie ludzkie rozumowanie.... ;) :)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn maja 08, 2017 11:01 am

Iskierko , ja również z przyjemnością goscilam kilka lat temu w Amsterdamie na koncercie Andre Rieu , lubię też teatr i operę a od czasu do czasu lubię również pójść na mecz piłki nożnej i wykrzyczeć się :-) , albo siedzę przed TV i kibicuję :-)
Dlatego też nie poszłam na zakonnice :-) ;-) Choć i dzisiaj zakonnice mają też różne zainteresowania i swoje pasje a nie 24 godziny na dobę tylko z Biblią w ręku :-)

christianinroman

Postautor: christianinroman » śr maja 10, 2017 12:26 pm

Iskierki, nie jestem zakonnikiem i nie rozumiem dlaczego uważasz że się obnoszę ze swoją duchowością. To, że dla mnie Chrystus jest wszystkim wskazuje na moją jakąś szczególną duchowość? Jestem zwykłym człowiekiem, ale odłączonym od świata. Takiej muzyki czy innej świeckiej słuchałem wtedy, gdy nie znałem Pana Jezusa. Teraz to się zmieniło, gdyż moim Panem jest Zbawiciel a nic innego poza Nim.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr maja 10, 2017 2:35 pm

Jestem zwykłym człowiekiem, ale odłączonym od świata. Takiej muzyki czy innej świeckiej słuchałem wtedy, gdy nie znałem Pana Jezusa. Teraz to się zmieniło, gdyż moim Panem jest Zbawiciel a nic innego poza Nim.

Romanie , skoro piszes , że jesteś odłączonym od świata , to pozwolę zapytać - TV też nie oglądasz , radia nie słuchasz , do kina nie chodzisz itp.?
P.S. Jeżeli czujesz się zgorszony muzyką jaką tu wrzuciłam - nikt nie zmusza Cię żebyś jej słuchał.

Ilyad

Postautor: Ilyad » śr maja 10, 2017 6:05 pm

Agnieszka pisze:
Jestem zwykłym człowiekiem, ale odłączonym od świata. Takiej muzyki czy innej świeckiej słuchałem wtedy, gdy nie znałem Pana Jezusa. Teraz to się zmieniło, gdyż moim Panem jest Zbawiciel a nic innego poza Nim.

Romanie , skoro piszes , że jesteś odłączonym od świata , to pozwolę zapytać - TV też nie oglądasz , radia nie słuchasz , do kina nie chodzisz itp.?
P.S. Jeżeli czujesz się zgorszony muzyką jaką tu wrzuciłam - nikt nie zmusza Cię żebyś jej słuchał.

O ile znam Romana, to niewiele się pomyliłaś. TV nie ogląda, do kina nie chodzi, radia pewnie też nie słucha. Jak go ostatnio widziałem, to nie wyglądał z tego powodu na nieszczęśliwego ;)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr maja 10, 2017 6:41 pm

Jak go ostatnio widziałem, to nie wyglądał z tego powodu na nieszczęśliwego ;)

W porządku Ilyadzie - Romana sprawa , ale niech "nie ustawia innych wg swojego widzimisię" , bo przypuszczam , że większość osób tu na forum uczestniczy w życiu , że się tak wyrażę świeckim - ogląda TV , słucha radia , chodzi do kina , teatru , filharmonii itd. ; ma swoje zainteresowania , pasje np. sport , malarstwo , podróże po świecie ;-) itd.
Zatytulowalam swój wątek - różna muzyka do posłuchania więc jak ktoś nie lubi bądź czuje się zgorszony by pójść np. do filharmonii to niech zwyczajnie nie wchodzi , ale nie musi "krzyczeć" - oznajmiac , że jest mu przykro...., bo można to odebrać jakbym uczyniła coś złego .

bernard

Postautor: bernard » czw maja 11, 2017 6:08 am

Znam kilka osób które żyją jak Roman i są szczęśliwe. Sam, choć raz do roku ( różnie z tym też bywa)staram się tak na tydzień wyjechać i odizolować się od codziennego szumu. Wyjść na ,,pustynię " by przebywać z Panem. Bez telefonu, bez telewizji ,internetu itd.
Rozumiem Romana całkowicie.
większość osób tu na forum uczestniczy w życiu , że się tak wyrażę świeckim - ogląda TV , słucha radia , chodzi do kina , teatru , filharmonii itd. ; ma swoje zainteresowania , pasje np. sport , malarstwo , podróże po świecie

Ze ktoś z tego rezygnuje nie oznacza ze to wszystko jest złe. Roman wybrał lepsza cześć która mu nie będzie odebrana Łk 10,42

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw maja 18, 2017 3:59 pm

Odnośnie muzyki..... , wiemy że w organizacji śJ jest tzw. muzyka zakazana - sama z resztą pamiętam jak mój ojciec powyrzucal mojej siostrze i mi - wtedy jeszcze - kasety magnetofonowe.
Tzw. bracia starsi pytali mnie nawet kiedyś co wiem na temat kompozytorów , piosenkarzy którzy wydają swoje nagrania - tak więc i ta sfera jest bardzo istotna :)
W związku z poruszonym tematem - zapraszam do obejrzenia materiału :
https://youtu.be/pRe7CCy5mPA
http://search.audiomachine.com/
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Audiomachine
https://tv.jw.org/#pl/mediaitems/2016Co ... 5_11_VIDEO

Wróć do „O tym i o tamtym”