"Powiedz mi, jeśli ZNASZ zrozumienie"

Czyli dział poświęcony na wszelkiego rodzaju rozmowy niekoniecznie związane z przesłaniem forum
Awatar użytkownika
morwa

Re: "Powiedz mi, jeśli ZNASZ zrozumienie"

Postautor: morwa » śr sie 23, 2017 7:19 am

Nie
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr sie 23, 2017 8:17 am

Ja również nie wierzę w przeznaczenie ; uważam, że człowiek jest sam kowalem swojego losu - jak sobie poscielesz tak się wyśpisz.
Trochę definicji książkowych - czym jest wiedza , mądrość.
1. «ogół wiadomości zdobytych dzięki badaniom, uczeniu się itp.; też: zasób informacji z jakiejś dziedziny»
2. «znajomość czegoś»

"Wiedza – termin używany powszechnie, istnieje wiele definicji tego pojęcia. Nowa Encyklopedia Powszechna definiuje wiedzę jako „ogół wiarygodnych informacji o rzeczywistości wraz z umiejętnością ich wykorzystywania”.

Mądrość w najwęższym znaczeniu to umiejętność podejmowania uzasadnionych decyzji, które w dłuższej perspektywie przynoszą pozytywne rezultaty. W innym ujęciu można powiedzieć, że mądrość to umiejętność praktycznego wykorzystywania posiadanej wiedzy i doświadczenia.

1. szeroka i głęboka wiedza połączona z inteligencją; dojrzałość, erudycja, uczoność;
2. zdolność dojrzałego pojmowania świata, zjawisk, zależności między nimi, ludzi i spraw ludzkich; rozum, rozsądek, rozumność;
3. umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach, bycie roztropnym i zaradnym; przemyślność, zmyślność, spryt życiowy;
4. mądra, rozumna sentencja lub wypowiedź; maksyma, porzekadło, złota myśl, dewiza;
5. ironicznie o myśli lub wypowiedzi pozornie mądrej i głębokiej; bzdura, frazes, banał, brednia

Inteligencja to bardzo ogólna zdolność umysłowa, która obejmuje m.in. umiejętność rozumowania, planowania, rozwiązywania problemów, myślenia abstrakcyjnego rozumienia złożonych kwestii, szybkiego uczenia się oraz uczenia się na podstawie osobistego doświadczenia". (Gottfredson, 1997, za: Nęcka, 2003).
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Inteligencja

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » śr sie 23, 2017 8:20 am

...
Ostatnio zmieniony wt paź 03, 2017 3:48 pm przez Pstryk Provolone, łącznie zmieniany 1 raz.
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » śr sie 23, 2017 8:25 am

...
Ostatnio zmieniony wt paź 03, 2017 3:48 pm przez Pstryk Provolone, łącznie zmieniany 1 raz.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » śr sie 23, 2017 8:30 am

...
Ostatnio zmieniony wt paź 03, 2017 3:49 pm przez Pstryk Provolone, łącznie zmieniany 1 raz.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » śr sie 23, 2017 8:31 am

...
Ostatnio zmieniony wt paź 03, 2017 3:49 pm przez Pstryk Provolone, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » śr sie 23, 2017 8:38 am

Pstryk Provolone pisze:a jednak ludzie dający się zwieśc/zmanipulować, są przeznaczeni na wykorzystanie do różnych celów

Tak, i nie są tego świadomi.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » śr sie 23, 2017 8:46 am

...
Ostatnio zmieniony wt paź 03, 2017 3:50 pm przez Pstryk Provolone, łącznie zmieniany 1 raz.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » śr sie 23, 2017 8:51 am

...
Ostatnio zmieniony wt paź 03, 2017 3:50 pm przez Pstryk Provolone, łącznie zmieniany 1 raz.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr sie 23, 2017 9:08 am

Pstryk Provolone pisze:ludzie nie wierzący w przeznaczenie akceptują to co widzą, oczekując że zbudzą się z koszmaru jaki ich otacza na tym świecie, ale jak na ironię to dalekie od prawdy

Pstryku Provolone - definicja przeznaczenia jest różna i owszem zgodzę się z takim pojmowaniem , że czowiek czasem świadomie , czasem nie świadomie przeznacza siebie na porażkę itp.
Natomiast nie wierzę w przeznaczenie jako : fatum , los , dola w sensie , że np. bo Bóg tak chciał , bo zabrał mi to....
Ludzie bardzo często nie mają wpływu na wiele rzeczy - jak np. klęski żywiołowe , ale oczywiście jeśli zostaniemy ostrzeżeni to uciekamy...... , jednak niektórych sytuacji nie przewidza nawet meteorolodzy itp. - moim zdaniem nie oznacza to jednak , że tak miało być , bo Bóg tak chciał.
Ja pamiętam jeszcze jak jeździliśmy z moją siostrą do naszych dziadków na wakacje i moja babcia w momencie kiedy zbliżała się burza to mówiła , że to Bóg się gniewa na ludzi , im mocniej / głośniej grzmialo - tym mocniej Bóg gniewal się - takie było pojmowanie mojej babci i wielu starszych ludzi na prowincji :-)

to jak z promocją na święta, dasz się zwieść rzekomej obniżce cen, która wcześniej została zawyżona i stajesz się marionetką konsumpcyjną

To prawda , że promocje są takim szalem zakupów i bardzo często kupujemy też coś czego nie potrzebujemy , ale o! - przecenione to bezmyślnie kupujemy :-)
W wielu dziedzinach naszego życia możemy dac się nabrać.....
P.S. Ja nie cierpię promocji i tego tłoku..... :-)

Wróć do „O tym i o tamtym”