Małymi kroczkami

Czyli dział poświęcony na wszelkiego rodzaju rozmowy niekoniecznie związane z przesłaniem forum
Iskierka

Małymi kroczkami

Postautor: Iskierka » sob lut 03, 2018 7:21 pm

Chociaż sprawa dotyczy KK, to jednak na sprawę małżeństw homoseksualnych patrzy się coraz bardziej pobłażliwie i z wyrozumieniem....małymi kroczkami do celu, tak wygląda duchowa kondycja niektórych wierzących.

https://wiadomosci.onet.pl/religia/kard ... ar/2fnj3z3

O jakie błogosławieństwo chodzi?

Iskierka

Re: Małymi kroczkami

Postautor: Iskierka » ndz lut 04, 2018 7:52 pm

korba pisze:A Ty, co o tym sądzisz?

W przypadku, gdy Biblia mówi jak Bóg patrzy na praktyki homoseksualne, moje zdanie jest nieistotne( Rzym. 1:26,27; 1 Kor.6:9).
Zdziwiła mnie wypowiedź biskupa z ramienia kościoła KK o błogosławieniu tychże ludzi, stąd pytanie o jakie błogosławieństwo chodzi. Niby nie popiera się praktyk zawierania małżeństw homoseksualnych, a same praktyki homoseksualne - to co przeciwne naturze, już tak? Co się wyraża w tym błogosławieństwie - tolerancja, akceptacja ?

Iskierka

Postautor: Iskierka » pn lut 05, 2018 11:38 am

korba pisze:Musiałabyś chyba zapytać o to samych katolików, a właściwie hierarchów katolickich, którzy są w temacie. Nie wykluczam, że jakiś ksiądz sobie sam na własną rękę tak coś powiedział a media to podchwyciły. I już jest temat-sensacja.

Poruszając ten temat, miałam na uwadze przede wszystkim to, że "małymi kroczkami" możemy osłabiać swoje chrześcijańskie sumienie, tolerując lub akceptując pewne praktyki wyraźnie opisane w Piśmie, a nazwane grzechem. Dziś to może być u katolików, jutro u protestantów, itd.

Rozmawiając ze znajomymi na ten temat, zastanawialiśmy się jak to będzie w przypadku zalegalizowanych, zgodnych z prawem świeckim, małżeństwem homoseksualnym, którzy nawrócą się do Boga ( albo jedna ze stron) bo poznają Ewangelię. W świetle prawa świeckiego są małżeństwem, niektóre kościoły chrześcijańskie też udzielają sakramentu małżeństwa takim parom, no ale w świetle Bożego prawa to nie jest małżeństwo, bo to związek ludzi tej samej płci.... i tu zaczną się "schody" ;) .

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » pn lut 05, 2018 1:46 pm

Śmiechu warte.. Myślałem że rozpatrywanie tego typu tematów nie przystoi chrześcijaninowi. Ale masz zainteresowania..
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » pn lut 05, 2018 2:02 pm

Po pierwsze nieznajomość prawa nie zwalnia od ponoszenia odpowiedzialności za jego nieprzestrzeganie, tak jest w przypadku prawa świeckiego i Bożego. Po drugie sumienie może ci pozwolić/niepozwolić na coś, ale w odniesieniu do swojej własnej osoby. Po trzecie tu nie ma mowy o nawróceniu się takich osób do Boga, biorąc pod uwagę fakt że dzieci rodzą się aseksualne.

Iskierka

Postautor: Iskierka » pn lut 05, 2018 5:25 pm

Pstryk Provolone pisze:Śmiechu warte.. Myślałem że rozpatrywanie tego typu tematów nie przystoi chrześcijaninowi. Ale masz zainteresowania..

...no tyle potrafisz, przyjrzyj się swoim postom i zainteresowaniom ;)

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » wt lut 06, 2018 2:18 am

No dobra Iskierko, nie żebym się czepiał, ale po co chcesz to rozpatrywać? Co ci to da? Co rozumiesz przez osłabienie sumienia w tym temacie?

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » wt lut 06, 2018 2:24 am

Czy mieszanie różnych instutycji w związek małżeński pomiędzy mężczyzną i kobietą jest (że tak powiem) "legalne"? W świetle prawa Bożgo?

Iskierka

Postautor: Iskierka » wt lut 06, 2018 1:39 pm

Pstryk Provolone pisze:No dobra Iskierko, nie żebym się czepiał, ale po co chcesz to rozpatrywać? Co ci to da? Co rozumiesz przez osłabienie sumienia w tym temacie?

Iskierka pisze:
korba pisze:Musiałabyś chyba zapytać o to samych katolików, a właściwie hierarchów katolickich, którzy są w temacie. Nie wykluczam, że jakiś ksiądz sobie sam na własną rękę tak coś powiedział a media to podchwyciły. I już jest temat-sensacja.

Poruszając ten temat, miałam na uwadze przede wszystkim to, że "małymi kroczkami" możemy osłabiać swoje chrześcijańskie sumienie, tolerując lub akceptując pewne praktyki wyraźnie opisane w Piśmie, a nazwane grzechem. Dziś to może być u katolików, jutro u protestantów, itd.
.

Zainteresował mnie artykuł, więc rzuciłam na forum, wyżej podkreśliłam dlaczego. Nie po to aby za wszelką cenę roztrząsać, nikogo nie zmuszam do dyskusji, ale daje się zauważyć różne trendy wchodzące do społeczności chrześcijańskich, tolerowane albo akceptowane przez przywódców, mi.n. sprawa małżeństw homoseksualnych. To co złe nazywa się dobrem, oswajamy się z innością, złem jest wtedy gdy ta inność to lekceważenie prawa Bożego, lekceważenie grzechu, który nas oddala od Boga. Homoseksualizm to może skrajny przypadek, ale już widać jak małymi kroczkami osłabiamy swoje sumienie nie widząc nic złego np. w związkach nie zalegalizowanych ślubem, teraz to nawet moda na takie wolne, bez zobowiązań życie. Niestety tolerują to pastorzy w niektórych kościołach.
Ja nie jestem sędzią i na pewno takich ludzi nie będę linczować. W głoszeniu Ewangelii jest potrzeba zwrócenia uwagi na to, że jesteśmy grzesznikami i bez pokuty i nawrócenia do Boga nie skorzystamy ze zbawienia danego z łaski, bo świadomie tę łaskę depczemy.
Tylko tyle i aż tyle.

Pstryk Provolone pisze:Czy mieszanie różnych instutycji w związek małżeński pomiędzy mężczyzną i kobietą jest (że tak powiem) "legalne"? W świetle prawa Bożgo?

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli. O jakie różne instytucje chodzi?

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » wt lut 06, 2018 11:20 pm

Urząd stanu cywilnego, notariusz, urząd miasta w przypadku aktu narodzin dziecka, i różne inne instytucje np przy sprawie rozwodowej itd..

Wróć do „O tym i o tamtym”