Małymi kroczkami

Czyli dział poświęcony na wszelkiego rodzaju rozmowy niekoniecznie związane z przesłaniem forum
Iskierka

Re: Małymi kroczkami

Postautor: Iskierka » śr lut 07, 2018 2:40 pm

Pstryk Provolone pisze:Czy mieszanie różnych instutycji w związek małżeński pomiędzy mężczyzną i kobietą jest (że tak powiem) "legalne"? W świetle prawa Bożgo?

Pstryk Provolone pisze:Urząd stanu cywilnego, notariusz, urząd miasta w przypadku aktu narodzin dziecka, i różne inne instytucje np przy sprawie rozwodowej itd..

Trochę inaczej bym to ujęła. Każda powołana instytucja działa (przynajmniej powinna) w obrębie i na podstawie prawa ustanowionego w danym kraju. Wszyscy w jakiejś mierze korzystamy z usług różnych instytucji, m.in. małżonkowie ( kompetencje, zakres działania, jest różny). Czy odbierasz to jako zniewolenie, brak możliwości stanowienia o sobie, o małżeństwie? Czy raczej lepiej byłoby dla ludzi na zasadzie "róbta co chceta", bo ja jestem "wolny"?

Biblia mówi, że mamy "poddać się władzom zwierzchnim" (Rzym. 13:1-7). Nasze życie reguluje prawo, powołane są różne instytucje, czy nam się to podoba czy nie, nie zwalnia nas to z odpowiedzialności. Czy ogranicza nam to naszą wolność? Można powiedzieć, że w pewnym sensie tak, skoro widzimy że są nadużycia, niejednokrotnie łamane jest prawo, bo w zrozumieniu co niektórych osób, "koliduje" to z ich "wolnością" . ;)

Natomiast, gdy prawo Boże koliduje z prawem świeckim, napisano w Piśmie : "trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi"(Dz. Ap. 5:29). Dla kogoś to może być postrzegane jako fanatyzm religijny, ale z pewnością nie dla wszystkich wierzących.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » śr lut 07, 2018 4:30 pm

tadeusz2904 pisze:
Iskierka pisze:
Pstryk Provolone pisze:https://youtu.be/Z5wjlXDlAtA
Tu jest ciekawy problem do rozwiązania

... nie przekonują mnie Jego wywody, niemniej ma swoich zwolenników i swoją widownię, nic mi do tego.

Iskierko.
Bo w Tobie tkwi jeszcze mały świadek Jechowy.
A dla mnie jest smutno, że nie chcesz zmierzyć się z tym zagadnieniem.

mały i nieświadomy, którego żniwo tego systemu nie dotknęło rodziny. Je nie jestem jego zwolennikiem, ani gościem z widowni droga Iskierko.. Zapachniało ignorancją.. To się poprostu odczówa wiesz..? Porównuje ze swoim życiem, zastanawia się nad tym. Nie chcesz widzieć w tym problemu, bo tak wygodnie, prawda?
Uwierz mi że to wcale nie jest wygodne, tak jakby się zdawało..
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

korba

Postautor: korba » śr lut 07, 2018 4:43 pm

Pstryk, gdybyś wyrażał swoje myśli BARDZIEJ klarownie, to byłoby super. Jak na razie trudno za Tobą nadążyć.
Hasełka, dwuznaczne zwroty, niedokończone myśli, pytania o 'nie wiadomo co', zmiana osoby (gramatycznej) w jednym zdaniu, sugerowanie i aluzje...
Przepraszam, ale zadam Tobie pytanie: CZY NAPRAWDĘ chcesz BYĆ rozumiany na forum/forach?
Pisz bardziej przejrzyście/zrozumiale/sensownie/komunikatywnie. Nie obawiaj się pytać, doradzać itp.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » śr lut 07, 2018 4:55 pm

Wiesz co jest najgorsze korba? Właśnie to że nie da się tego zabardzo nikomu wytłumaczyć, jeśli ten ktoś nie odczuje pewnych rzeczy na swojej skórze i tym bardziej gdy ktoś ma ignoranckie podejście. Rozumiesz? Dlatego czasem przechodzę na ilość niż na jakość. A teraz jeszcze sobie pomyśl, co wtedy gdy ktoś próbuje cię zdyskredytować (nawet nie wiedząc) i co powiesz takiemu który nie odczół pewnych rzeczy na własnej skórze? Jak mu to wytłumaczysz/obronisz to co chcesz mu tylko przekazać?

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » śr lut 07, 2018 4:58 pm

A wiesz co ludzie mają?
Screenshot_20171127-205727.jpg
Screenshot_20171127-205727.jpg (351.35 KiB) Przejrzano 478 razy

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » śr lut 07, 2018 5:12 pm

korba pisze:
Piszę to w kontekście Organizacji bożej swiadków Jehowy.

Po co tu i teraz?

Bo tu jest, od paru lat, miejsce ku temu.
Teraz?,Bo ,Niewiasta która jest tu -ona założyła ten temat'(Rdz.3:12).
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » śr lut 07, 2018 5:24 pm

korba pisze:Pstryk, gdybyś wyrażał swoje myśli BARDZIEJ klarownie, to byłoby super. Jak na razie trudno za Tobą nadążyć.
Hasełka, dwuznaczne zwroty, niedokończone myśli, pytania o 'nie wiadomo co', zmiana osoby (gramatycznej) w jednym zdaniu, sugerowanie i aluzje...
Przepraszam, ale zadam Tobie pytanie: CZY NAPRAWDĘ chcesz BYĆ rozumiany na forum/forach?
Pisz bardziej przejrzyście/zrozumiale/sensownie/komunikatywnie. Nie obawiaj się pytać, doradzać itp.

Korba-jeżeli Pstryk pisze tak jak twierdzisz to jak może doradzać?.
,,wyjmij najpierw belkę ze swego oka,a wtedy przejrzysz"(Mt7:5)
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » śr lut 07, 2018 5:24 pm

korba pisze:
Piszę to w kontekście Organizacji bożej swiadków Jehowy.

Po co tu i teraz?

guliwera zapytaj, on miał wiele przygód..

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » śr lut 07, 2018 5:41 pm

Jestem młody, ale wiem coś na pewno:
Diabeł nie kłania się ludziom.
To ludzie brudzą sobie kolana. A świat zdobyty jest stalą i krwią.

ZATEM ZACZNIJMY PRAĆ SWOJE DŁUGIE BIAŁE (Odziwo nazwane białymi) SZATY
Ostatnio zmieniony śr lut 07, 2018 6:42 pm przez Pstryk Provolone, łącznie zmieniany 1 raz.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » śr lut 07, 2018 5:59 pm

Iskierka pisze:
Pstryk Provolone pisze:https://youtu.be/Z5wjlXDlAtA
Tu jest ciekawy problem do rozwiązania

... nie przekonują mnie Jego wywody, niemniej ma swoich zwolenników i swoją widownię, nic mi do tego.

"małymi kroczkami" możemy osłabiać swoje chrześcijańskie sumienie, tolerując lub akceptując pewne praktyki wyraźnie opisane w Piśmie, a nazwane grzechem.
Ostatnio zmieniony śr lut 07, 2018 6:38 pm przez Pstryk Provolone, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „O tym i o tamtym”