Małymi kroczkami

Czyli dział poświęcony na wszelkiego rodzaju rozmowy niekoniecznie związane z przesłaniem forum
Pstryk Provolone

Re: Małymi kroczkami

Postautor: Pstryk Provolone » śr lut 07, 2018 6:03 pm

A przeprowadzanie naszych dzieci przez ogień dla molocha jakim jest ten system to co to jest?
Tylu bezdomnych, w naszym ziemskim domu, głodnych i spragnionych, a ludzie przechodzą obojętnie..

9 I ja wam mówię: Zjednujcie sobie przyjaciół pieniędzmi niesprawiedliwego świata, aby — gdy czas pieniądza przeminie — przyjęli was do wiecznych przybytków.
10 Człowiek wierny w najdrobniejszej sprawie wierny jest i w wielkiej, ten jednak, który w najdrobniejszej jest niesprawiedliwy, niesprawiedliwy jest i w wielkiej. 11 Jeśli więc w zarządzaniu pieniędzmi tego niesprawiedliwego świata nie okazaliście się wierni, kto wam powierzy to, co prawdziwie cenne? 12 I jeśli w cudzym nie okazaliście się wierni, kto wam da to, co dla was odłożone?

13 Żaden sługa domu nie może służyć dwóm panom, gdyż albo jednego będzie nienawidził, a drugiego kochał, albo jednemu będzie oddany, a drugim pogardzi. Nie jesteście w stanie służyć Bogu i pieniądzom.

A może ma to związek z bogaczem i łazażem?
Ostatnio zmieniony śr lut 07, 2018 6:37 pm przez Pstryk Provolone, łącznie zmieniany 1 raz.
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » śr lut 07, 2018 6:19 pm

Czy bardziej ręka rękę myje, ale na podobieństwo Piłata?

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » śr lut 07, 2018 6:26 pm

I żeby było jasne Iskierko. Ja do Ciebie nic nie mam poza tym, że chciałbym trochę przebudzić twoją świadomość, dzieląc się tym czego się dowiedziałem za sprawą tzw łaski, własnych doświadczeń oraz odczuć. Ale przecież mogę sobie tylko chcieć prawda?

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » śr lut 07, 2018 6:32 pm

"A przeprowadzanie naszych dzieci przez ogień dla molocha jakim jest ten system to co to jest?"

No chyba że tata głupi i mama głupia też.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » śr lut 07, 2018 6:35 pm

Panie daj im siły aby mogli przejść most po cierni kolcach..

Iskierka

Postautor: Iskierka » śr lut 07, 2018 7:12 pm

Pstryk Provolone pisze:I żeby było jasne Iskierko. Ja do Ciebie nic nie mam poza tym, że chciałbym trochę przebudzić twoją świadomość, dzieląc się tym czego się dowiedziałem za sprawą tzw łaski, własnych doświadczeń oraz odczuć. Ale przecież mogę sobie tylko chcieć prawda?

Pstryku, już się pogubiłam w tym o co Ci chodzi, dziesięć srok za ogon?
Otwórz proszę nowy wątek co by to poukładać te tematy, ja poruszyłam tylko jeden temat "małżeństw homoseksualnych" i chyba nie ma co dalej dywagować w tym temacie.
Dziękuję za troskę, nowa wiedza i nowe doświadczenia na pewno mnie ubogacą :) .

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » śr lut 07, 2018 7:47 pm

Iskierka pisze:
Pstryk Provolone pisze:Czy mieszanie różnych instutycji w związek małżeński pomiędzy mężczyzną i kobietą jest (że tak powiem) "legalne"? W świetle prawa Bożgo?

Pstryk Provolone pisze:Urząd stanu cywilnego, notariusz, urząd miasta w przypadku aktu narodzin dziecka, i różne inne instytucje np przy sprawie rozwodowej itd..

Trochę inaczej bym to ujęła. Każda powołana instytucja działa (przynajmniej powinna) w obrębie i na podstawie prawa ustanowionego w danym kraju. Wszyscy w jakiejś mierze korzystamy z usług różnych instytucji, m.in. małżonkowie ( kompetencje, zakres działania, jest różny). Czy odbierasz to jako zniewolenie, brak możliwości stanowienia o sobie, o małżeństwie? Czy raczej lepiej byłoby dla ludzi na zasadzie "róbta co chceta", bo ja jestem "wolny"?

Biblia mówi, że mamy "poddać się władzom zwierzchnim" (Rzym. 13:1-7). Nasze życie reguluje prawo, powołane są różne instytucje, czy nam się to podoba czy nie, nie zwalnia nas to z odpowiedzialności. Czy ogranicza nam to naszą wolność? Można powiedzieć, że w pewnym sensie tak, skoro widzimy że są nadużycia, niejednokrotnie łamane jest prawo, bo w zrozumieniu co niektórych osób, "koliduje" to z ich "wolnością" . ;)

Natomiast, gdy prawo Boże koliduje z prawem świeckim, napisano w Piśmie : "trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi"(Dz. Ap. 5:29). Dla kogoś to może być postrzegane jako fanatyzm religijny, ale z pewnością nie dla wszystkich wierzących.

Iskierko.
Datsun powiedział mi w jakiejś luźnej rozmowie, ażebym zrobił reset po wyjściu z organizacji.
Wzruszyłem ramionami.
Jeszcze tego lata na pytanie znajomego,,Czy to duży grzech żyć bez ślubu" produkowałem się,z przekonaniem przekonywałem,że najpewniej najbliższa rodzina z obu stron tego oczekuje.
Przywoływałem ,złotą regułę,,Wszystko więc, co chcecie, aby ludzie wam czynili,wy im czyńcie".(Mt7:12)
----- //---------- przykazanie Pana Jezusa,,Kto ma moje przykazania i przestrzega ich, ten mnie miłuje".(J14:21)
No i co ja narobiłem.
Po pierwsze wersety jak kulą w płot.
Jeżeli się pobrali pod wpływem mojego bełkotu ? - a jeżeli nie- tylko wpędziłem w poczucie grzechu.
Czyż nie jestem podobny do Żydów z (J 19:7),,My mamy prawo i według naszego prawa powinien umrzeć, bo czynił siebie Synem Bożym".
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » śr lut 07, 2018 7:54 pm

Datsunie podziel temat bo się pozabijają-pozabijamy.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

korba

Postautor: korba » śr lut 07, 2018 8:14 pm

NO sorry, ale jak czytam Tadeusza i czy Pstryka to... po prosto OKO MI SKACZE Czy Wy jesteście OK? Teges? Normalni? Czy a forach już nie można liczyć na jakieś normalne dyskusje tylko jakieś figo-fago?
Jakoś nie mogę Was po prostu zrozumieć. Piszecie, wg. mnie jakoś mało czytelnie/zrozumiale/sensownie.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » śr lut 07, 2018 8:27 pm

Korba, a skąd ja mam wiedzieć czego nie rozumiesz??

Wróć do „O tym i o tamtym”