Cóż znaczy być Szczęśliwym ? Czym jest Szczęście ?

Czyli dział poświęcony na wszelkiego rodzaju rozmowy niekoniecznie związane z przesłaniem forum
Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Re: Cóż znaczy być Szczęśliwym ? Czym jest Szczęście ?

Postautor: Kaznodzieya » pt mar 11, 2016 9:06 pm

Jedna z najlepszych odpowiedzi jakie słyszałem :)

Awatar użytkownika
alert

Postautor: alert » sob mar 12, 2016 7:38 am

Kaznodzieya pisze:Jedna z najlepszych odpowiedzi jakie słyszałem :)

Też uważam że dawanie i odbieranie miłości jest prawdziwym szczęściem...Myślę jednak że powinniśmy rozważyć w jaki sposób ten proces się rozpoczął. Czy w chwili decyzji obojga dorosłych ludzi którzy chcą posiadać potomstwo, czy może jeszcze wcześniej ?
Jezus żyje i wkrótce Powróci

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » sob mar 12, 2016 10:03 am

Myślisz że dawanie szczęścia i posiadanie go to tylko kwestia wypadku związku kobiety i mężczyzny oraz kwestii potomstwa ?

Awatar użytkownika
alert

Postautor: alert » sob mar 12, 2016 11:51 am

Kaznodzieya pisze:Myślisz że dawanie szczęścia i posiadanie go to tylko kwestia wypadku związku kobiety i mężczyzny oraz kwestii potomstwa ?

Absolutnie nie myślę jak sugerujesz, stąd moje pytanie.
Jak więc uważasz, gdzie tkwi początek szczęścia/miłości ?

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » ndz mar 13, 2016 6:43 pm

Kaznodzieya pisze:
Ann78 pisze:Czy więc nie ma szczęścia, nie ma nadziei?
Jest. W Bogu. On jest naszą ucieczką i naszym ukojeniem.
On jedyny potrafi zalepić pustkę, ukoić tęsknotę.
BÓG i wiara.
Zawierzenie Panu, ukojenie w Nim.

Rozwiniesz co to znaczy ? Bo to język ducha a zaglądają lub zajrzą tu kiedyś jacyś ateiści i powiedzą że szalejesz ?
Zatem nie ma wg. Ciebie ludzi szczęśliwych bez Boga ? Natomiast jeżeli czują się szczęśliwi to jest to ułuda ?

Nasze naturalne skłonności dyktują nam rozwiązania na życie, które mogą wydawać nam się ciekawe i fascynujące, jednak prowadzą na manowce. W myśl słów proroka Jeremiasza:
(9) Podstępne jest serce, bardziej niż wszystko inne, i zepsute, któż może je poznać? Jer. 17

Jeżeli naszą wartość, nasze szczęście, nasze spełnienie lokujemy w sprawach doczesnych, czy w innych ludziach, czeka nas wcześniej, czy później zawód.
Tak samo, jeżeli idziemy przez życie tylko o własnych siłach.

Nie chodzi mi o to, żeby nie realizować własnych talentów, czy nie rozwijać własnych zainteresować (przecież to Bóg nas nimi po coś obdarzył); nie chodzi mi również o to, żeby nie wiązać się z innymi ludźmi; chodzi mi o to, żeby nie wiązać własnej wartości z ocenami innych i okolicznościami zewnętrznymi w naszym życiu.

Wydaje mi się, że prawdziwe szczęście i prawdziwy pokój (który trwa) możemy odnaleźć tylko w Bogu, oddając Mu wszystkie nasze troski i zawierzając Mu swoje życie, oddając Mu stery. Mat. 11, 28-30

Ufam Pismu, które mówi:
(33) Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane. Mat. 6

Iskierka słusznie napisała, że szczęście tkwi w miłości (kochać i być kochanym).
Moim zdaniem, nikt nas nie kocha tak jak Bóg, i nikt inny, jak tylko On może nas tej miłości do innych ludzi uczyć.

Mamy wszak Pasterza, Pana Jezusa Chrystusa, który może oswobodzić nas od naszych wyobrażeń o własnym życiu, od naszych chorych ambicji i ich samolubnego zaspokajania.
W myśl słów:
36) Jeśli więc Syn was wyswobodzi, prawdziwie wolnymi będziecie. J. 8

Czy człowiek musi coś komuś innemu udowadniać, jeżeli Sam Bóg go akceptuje i zbawia?
Owce Pana mogą „obfitować” (J. 10, 10).
Czy nie o tym jest mowa w Ps. 23?
(1) Psalm Dawidowy. Pan jest pasterzem moim, Niczego mi nie braknie. (2) Na niwach zielonych pasie mnie. Nad wody spokojne prowadzi mnie. (3) Duszę moją pokrzepia. Wiedzie mnie ścieżkami sprawiedliwości Ze względu na imię swoje. (4) Choćbym nawet szedł ciemną doliną, Zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, Laska twoja i kij twój mnie pocieszają. (5) Zastawiasz przede mną stół wobec nieprzyjaciół moich, Namaszczasz oliwą głowę moją, kielich mój przelewa się. (6) Dobroć i łaska towarzyszyć mi będą Przez wszystkie dni życia mego. I zamieszkam w domu Pana przez długie dni.

Ja, w każdym razie tak rozumiem szczęście :)

Awatar użytkownika
alert

Postautor: alert » pn mar 14, 2016 8:17 am

Ann78 pisze:
Nasze naturalne skłonności dyktują nam rozwiązania na życie, które mogą wydawać nam się ciekawe i fascynujące, jednak prowadzą na manowce. W myśl słów proroka Jeremiasza:
(9) Podstępne jest serce, bardziej niż wszystko inne, i zepsute, któż może je poznać? Jer. 17

Jeżeli naszą wartość, nasze szczęście, nasze spełnienie lokujemy w sprawach doczesnych, czy w innych ludziach, czeka nas wcześniej, czy później zawód.
Tak samo, jeżeli idziemy przez życie tylko o własnych siłach.

Nie chodzi mi o to, żeby nie realizować własnych talentów, czy nie rozwijać własnych zainteresować (przecież to Bóg nas nimi po coś obdarzył); nie chodzi mi również o to, żeby nie wiązać się z innymi ludźmi; chodzi mi o to, żeby nie wiązać własnej wartości z ocenami innych i okolicznościami zewnętrznymi w naszym życiu.

Wydaje mi się, że prawdziwe szczęście i prawdziwy pokój (który trwa) możemy odnaleźć tylko w Bogu, oddając Mu wszystkie nasze troski i zawierzając Mu swoje życie, oddając Mu stery. Mat. 11, 28-30

Ufam Pismu, które mówi:
(33) Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane. Mat. 6

Iskierka słusznie napisała, że szczęście tkwi w miłości (kochać i być kochanym).
Moim zdaniem, nikt nas nie kocha tak jak Bóg, i nikt inny, jak tylko On może nas tej miłości do innych ludzi uczyć.

Mamy wszak Pasterza, Pana Jezusa Chrystusa, który może oswobodzić nas od naszych wyobrażeń o własnym życiu, od naszych chorych ambicji i ich samolubnego zaspokajania.
W myśl słów:
36) Jeśli więc Syn was wyswobodzi, prawdziwie wolnymi będziecie. J. 8

Czy człowiek musi coś komuś innemu udowadniać, jeżeli Sam Bóg go akceptuje i zbawia?
Owce Pana mogą „obfitować” (J. 10, 10).
Czy nie o tym jest mowa w Ps. 23?
(1) Psalm Dawidowy. Pan jest pasterzem moim, Niczego mi nie braknie. (2) Na niwach zielonych pasie mnie. Nad wody spokojne prowadzi mnie. (3) Duszę moją pokrzepia. Wiedzie mnie ścieżkami sprawiedliwości Ze względu na imię swoje. (4) Choćbym nawet szedł ciemną doliną, Zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, Laska twoja i kij twój mnie pocieszają. (5) Zastawiasz przede mną stół wobec nieprzyjaciół moich, Namaszczasz oliwą głowę moją, kielich mój przelewa się. (6) Dobroć i łaska towarzyszyć mi będą Przez wszystkie dni życia mego. I zamieszkam w domu Pana przez długie dni.

Ja, w każdym razie tak rozumiem szczęście :)

No to jest już nas dwoje którzy rozumiemy pytanie w wątku identycznie.

Dodam tylko że Boża akceptacja, (dla mnie ) jest rzeczą wystarczającą. To w zupełności wystarcza mi abym czuł się szczęśliwym/błogosławionym...Nie dbam o to gdy nawet bardzo bliska mi osoba nazywa mnie dziwakiem.

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » pn mar 14, 2016 1:43 pm

alert pisze:
Ann78 pisze:Ja, w każdym razie tak rozumiem szczęście :)

No to jest już nas dwoje którzy rozumiemy pytanie w wątku identycznie.

Cieszę się!

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » czw mar 17, 2016 2:16 pm

alert pisze:Dodam tylko że Boża akceptacja, (dla mnie ) jest rzeczą wystarczającą. To w zupełności wystarcza mi abym czuł się szczęśliwym/błogosławionym...Nie dbam o to gdy nawet bardzo bliska mi osoba nazywa mnie dziwakiem.

Zgoda :)

Iskierka

Postautor: Iskierka » pt mar 18, 2016 6:01 pm

Tak, zgadzam się z myślą jaką poruszyła Ann78 - cytuję "Wydaje mi się, że prawdziwe szczęście i prawdziwy pokój (który trwa) możemy odnaleźć tylko w Bogu, oddając Mu wszystkie nasze troski i zawierzając Mu swoje życie, oddając Mu stery. Mat. 11, 28-30.

Sam fakt, że w naszym życiu pojawiła się potrzeba zaspokojenia duchowych potrzeb, szukania Boga, to że interesujemy się naszym zbawieniem w Chrystusie, naszą wiecznością, że pragniemy kroczyć Jego drogą, a właściwie On jest naszą Drogą, pokazuje że szczęścia szukamy w TYM, który jest wieczny. I jakkolwiek cieszy nas nawet to co ziemskie, bo z natury jesteśmy cieleśni, w głębi duszy wiemy, że szczęście może być pełne tylko w naszym Stwórcy. On jest źródłem miłości, to największy dar Boży dający siłę do pokonywania przeszkód (1 Kor 13:8). :)

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » ndz mar 20, 2016 4:50 pm

Iskierka pisze:Tak, zgadzam się z myślą jaką poruszyła Ann78 - cytuję "Wydaje mi się, że prawdziwe szczęście i prawdziwy pokój (który trwa) możemy odnaleźć tylko w Bogu, oddając Mu wszystkie nasze troski i zawierzając Mu swoje życie, oddając Mu stery. Mat. 11, 28-30.

Sam fakt, że w naszym życiu pojawiła się potrzeba zaspokojenia duchowych potrzeb, szukania Boga, to że interesujemy się naszym zbawieniem w Chrystusie, naszą wiecznością, że pragniemy kroczyć Jego drogą, a właściwie On jest naszą Drogą, pokazuje że szczęścia szukamy w TYM, który jest wieczny. I jakkolwiek cieszy nas nawet to co ziemskie, bo z natury jesteśmy cieleśni, w głębi duszy wiemy, że szczęście może być pełne tylko w naszym Stwórcy. On jest źródłem miłości, to największy dar Boży dający siłę do pokonywania przeszkód (1 Kor 13:8). :)

AMEN!
Chcę prosić Boga, abym nigdy o tym nie zapomniała :!:

Wróć do „O tym i o tamtym”