Ciekawe inspirujące cytaty,niekoniecznie z Biblii...

Czyli dział poświęcony na wszelkiego rodzaju rozmowy niekoniecznie związane z przesłaniem forum
Awatar użytkownika
tadeusz2904

Re: Ciekawe inspirujące cytaty,niekoniecznie z Biblii...

Postautor: tadeusz2904 » sob kwie 15, 2017 8:49 pm

christianinroman pisze:" Przeciwieństwem miłości nie jest NIENAWIŚĆ - jest nim OBOJĘTNOŚĆ ( ... ). MILCZEĆ i być OBOJĘTNYM jest największym z grzechów (... )".
Elia Wesel, osoba która przeżyła holokaust

,,Oto prawdziwy Izraelita w ktorym nie ma podstepu,,J1.47.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob kwie 15, 2017 9:30 pm

Ten kto biernie akceptu­je zło, jest za nie tak samo odpowiedzialny,
jak ten, co je popełnia.

Martin Luther King

To, co sobie uświadamiamy, jesteśmy w stanie kontrolować, natomiast to, czego sobie nie uświadamiamy, kontroluje nas.

Jacek Pierzchała

Kto nie zna siebie, kto nie wie kim jest, nie ma prawdziwego zrozumienia dla innych. Do prawdziwej empatii zdolny jest ten, kto rozwinął współodczuwanie samego siebie.”

Franz Ruppert

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob kwie 15, 2017 9:49 pm

tadeusz2904 pisze:
christianinroman pisze:" Przeciwieństwem miłości nie jest NIENAWIŚĆ - jest nim OBOJĘTNOŚĆ ( ... ). MILCZEĆ i być OBOJĘTNYM jest największym z grzechów (... )".
Elia Wesel, osoba która przeżyła holokaust

Źródło obojętności można czasem odnaleźć w nienawiści i tu chociażby obozy zagłady, które zostały stworzone przez nazistów, którym wpojono nienawiść do tzw. "gorszych" ras. Hitlerowscy żołnierze zobojętnieli na cierpienie i zabijali dla zabawy - potworzy , którzy pozostają obojętni na krzywdę i zagładę setek tysięcy ludzi.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob kwie 15, 2017 10:04 pm

Obojętność wobec bliźniego, który jest w potrzebie jest niedopuszczalnym zaniedbaniem, które może pozostawić głęboką rysę i wrócić do nas w przyszłości.
I tu odsyłam do filmu "Heretyk" który zamieścił Natan - początkowo kobieta zainteresowana losem mężczyzny który chce popełnić samobójstwo...... , zasypywany pytaniami o wiarę...... - poczym kobieta zmienia się z osoby pozornie dobrodusznej / pomocnej.......- no właśnie..... - myślę , że jest tu połączenie nienawiści z obojętnością , ponieważ kobieta nie tylko zobojetniala losem mężczyzny który chciał skoczyć z mostu ale go również z niego zepchnela.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob kwie 15, 2017 10:15 pm

Jeśliby ktoś mówił: Miłuję Boga, a brata swego nienawidził, jest kłamcą, albowiem kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi.
1 Jana 4 : 20 BT

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » ndz kwie 16, 2017 5:25 pm

.Dalej mam pytania.Czy jestes kobieta .Kto i ile pomaga ci pisac.
Witaj Tadeuszu.
A cóż to za pytania :-)
Tak , jestem kobietą i moim narzędziem pracy jest m.in. komputer , w wolnych chwilach piszę również na forum :-)
Nikt nie pomaga mi pisać :-) Dzisiaj większość cytatów zwyczajnie skopiowalam do schowka - potem wkleilam na forum i gotowe :-) Szybciej niż przepisywanie :-)
Witaj Agnieszko moja siostro w wierze.Baaaardzo jestes mi cenna za caloksztalt tejze pracy.Juz teraz wiem ze jestes kobieta .Wcale nie dlatego ze odpowiedziales ale dlatego ze dalas sie rosproszyc pytaniem wrazliwej sfery.Po prostu wybilem cie z patalygu.Dlatego na ostatnie pytanie odpowiedzialas mechanicznie.Dlatego za urazenie przepraszam.

bernard

Postautor: bernard » sob kwie 22, 2017 3:52 pm

Modlitwa przyczynia się do rozwoju życia wiary, a wiara pobudza do modlitwy.

bernard

Postautor: bernard » sob kwie 22, 2017 3:52 pm

U podstaw modlitwy jest wiara. Z zanikiem wiary ginie modlitwa.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » sob kwie 22, 2017 5:34 pm

Witaj Agnieszko moja siostro w wierze.Baaaardzo jestes mi cenna za caloksztalt tejze pracy.Juz teraz wiem ze jestes kobieta .Wcale nie dlatego ze odpowiedziales ale dlatego ze dalas sie rosproszyc pytaniem wrazliwej sfery.Po prostu wybilem cie z patalygu.Dlatego na ostatnie pytanie odpowiedzialas mechanicznie.Dlatego za urazenie przepraszam.[/quote]
tadeusz2904 pisze:
christianinroman pisze:" Przeciwieństwem miłości nie jest NIENNAWISC

Nie chodzi mi o osobe christia... tylko zasade.Jestem pod jej wrazeniem.Wypowiec szczera,przemyslana domniemam.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob kwie 22, 2017 7:39 pm

Moja religia jest prosta. Nie wymaga kamiennych świątyń, nie wymaga filozoficznych dociekań. Świątynia jest nasz umysł i nasze serce; filozofią – dobroć.

Dalajlama XIV

Wróć do „O tym i o tamtym”