Bóg Jehowa- kim jest dla Ciebie?

Dział poświęcony tematom ostatecznym takim jak koniec świata, powtórne przyjście Pana Jezusa itp.
korba

Re: Bóg Jehowa- kim jest dla Ciebie?

Postautor: korba » czw mar 01, 2018 9:00 pm

Grzes55555 pisze:Biblia jeszcze starsza a dla mnie to podręcznik życia i nie jest to ,,książka" do przeczytania a do codziennego czytania.

Czytaj CO CHCESZ bylebyś trzymał fason w dyskusjach i pisał mądrze, bo jak na razie to... ;-)

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » czw mar 01, 2018 9:03 pm

Znam wielu Świadków Jehowy i powiem o nich że to wspaniali ludzie, nigdy nie miałem i nie mam nic przeciwko Świadkom Jehowy ale z doktryną w którą wierzą się nie zgadzam.

korba

Postautor: korba » czw mar 01, 2018 9:05 pm

Sowo doktryna jest wieloznaczne. Z czym konkretnie się nie zgadzasz?

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » czw mar 01, 2018 9:07 pm

To jest temat rzeka , polecam dokładny przegląd forum i sprawdzić jak jest tematycznie podzielone.

korba

Postautor: korba » czw mar 01, 2018 9:14 pm

Aaaa, czyli kolejny unik... OK. Przyjmuję to na klatę!

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » czw mar 01, 2018 9:33 pm

Piszemy tematycznie. Zadaj pytanie o daną dziedzinę w przeznaczonym dziale to może odpowiem, przypominam- nie jest to czat, jest to tematyczne forum.

odstępca

Postautor: odstępca » pt mar 02, 2018 8:07 am

Grzes55555 pisze:
odstępca pisze:
Grzes55555 pisze:Nie udawaj że nie wiesz o czym mówię, - Świadectwo nawrócenia.

Nie mam pojęcia o czym mówisz. Moje nawrócenie polega na tym , ze kiedy wziąłem Biblię do ręki poznałem Jehowę a odrzuciłem teorię mówiącą , ze Bóg to trzy osoby tworzące jednego Boga.

A jak myślisz dlaczego w księdze Rodzaju pisze- ,,stwórzmy człowieka".?

Zauważmy słowo stwórzmy - jest to liczba mnoga i nie określa jednej osoby.

To jest potwierdzeniem tego, że Jehowa stwarzał wszystko z Jezusem, który jest - jak czytamy w Biblii - pierwszym co stworzył Bóg. Potwierdzeniem tego są nie tylko słowa z księgo Rodzaju 1,26 ale i np Obj 3,14, Prz 8,22, J 1,14 czy Kol 1,15.
Biblia cały czas potwierdza, ze jedynym Bogiem jest Jehowa.

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » pt mar 02, 2018 11:42 am

Agnieszka pisze:
Grzes55555 pisze:korba, dopóki nie dasz świadectwa nawrócenia na forum nie uważam za stosowne dyskutować z Tobą..
PS
Czytaj Biblię a nie strażnicę.

Przepraszam , że wyrace się w dyskusję , ale w moim odczuciu ( i nie tylko moim) brzmi to jak dyskryminacja , taki mini ostracyzm i wymuszanie..... - być może dlatego to forum odstrasza - odstrasza bo trzeba się tłumaczyć a jak się nie wytłumaczysz "to nie jest stosowne dyskutować z Tobą".

Agnieszko, to forum jest poświęcone aby pomagać świadkom Jehowy którzy mają jakiekolwiek wątpliwości co do doktryny jaką narzuca towarzystwo Strażnica oraz pokazywanie i udowadnianie że owa doktryna jest niezgodna z Biblią- Natchnionym Słowem Bożym oraz przybliżanie ludzi do Chrystusa- jedynego Pana i Zbawiciela, jedynego pośrednika do Boga Ojca. to nie Bóg Ojciec złożył za nas ofiarę a Jezus Chrystus, On unizył się i poświęcił się aby złożyć ofiarę za nas grzeszników, od chwili złożenia okupu nie obowiązuje nas zakon ( prawo Mojżeszowe ) a łaska, tylko łaska i posłuszeństwo naszemu Panu Chrystusowi.
Jeżeli uwierzymy z serca, nie z przymusu i damy się ochrzcić daliśmy publiczny znak że oddaliśmy swoje życie jedynemu Panu i Zbawicielowi.

Wielu Świadków Jehowy żyje w jarzmie błędnych nauk Towarzystwa Strażnica, które to między innymi ustalało daty końca świata i nakazywało w nie wierzyć ( por 5 Moj 18:20-22 ).

W czasach Starego Testamentu fałszywych proroków kamienowano, dziś mamy łaskę jaką dał nam Jezus Chrystus.

Niestety korba nie przyjmuje żadnych argumentów, wchodzi tu aby robić sobie żarty i w moim zrozumieniu wyśmiewania innych co widać po emotikonach.

Jeżeli ktoś chce szczerze rozmawiać o Biblii, doktrynie Strażnicy i o tym jak przybliżyć się do Boga to jesteśmy chętni do szczerej dyskusji.

Jeżeli porzucimy jarzmo Towarzystwa Strażnica i szczerze zaczniemy badać Słowo Boże przybliżymy się do Boga, Boga miłości który jest Bogiem wybaczającym nam nasze winy, grzechy oraz przybliżymy się do Pana i Zbawiciela.

Nie jest to forum zamknięte, jesteśmy bardzo chętni aby rozmawiać ze Świadkami Jehowy, Katolikami, Protestantami, Ateistami i osobami z każdej religii świata.
Ale ta rozmowa musi wypływać ze szczerej chęci obu stron.

korba

Postautor: korba » pt mar 02, 2018 12:58 pm

Grzes55555 pisze:to forum jest poświęcone aby pomagać świadkom Jehowy którzy mają jakiekolwiek wątpliwości co do doktryny jaką narzuca towarzystwo Strażnica

W regulaminie czytam inaczej niż napisałeś. Tam stoi:

1. Niniejsze forum jest prywatne i nie jest głosem żadnego kościoła bądź religii ale ma na celu propagowanie chrześcijańskich wartości.
2. Celem powstania forum jest wymiana myśli oraz duchowe wsparcie osobom, które były lub są Świadkami Jehowy.

Nie ma tu nic o świadkach J. którzy mają wątpliwości i dlatego mogliby tutaj pisywać (zresztą, ja nim i tak nie jestem).

Ale ta rozmowa musi wypływać ze szczerej chęci obu stron.

Nie widzę tej 'szczerości' u Ciebie.
Dlaczego piszesz w liczbie mnogiej? Reprezentujesz w jakiś sposób to forum? Czy raczej jesteś takim samym userem jak ja?

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » pt mar 02, 2018 1:09 pm

Duchowe wsparcie traktujemy jako przybliżenie ludzi do Zbawiciela :)

W ostatnim poście napisałem o tym właśnie - wyłożyłem kawę na ławę jak to mówią.

korba, moim zdaniem Twoje posty nie wypływają ze szczerości ( jeśli się mylę to chwała Panu ).

Jak powiedziałeś- wierzę w Jehowę.
W to wierzy katolik,protestant, prawosławny, badacz , baptysta, zielonoświątkowiec i cała masa innych religii.
Ale diabeł też wierzy w Jehowę, notabene osobiście rozmawiał z Bogiem Ojcem a obaj wiemy jaki los go czeka.

Sama znajomość imienia Bożego nie zbawia
Wiedza nie zbawia
przynależność bądź nie przynależność do danego ruchu religijnego nie zbawia...

Więc co jest nam potrzebne aby otrzymać zbawienie?
Wiara że Jezus jest Mesjaszem, posłuszeństwo Chrystusowi i życie zgodne z tym czego nauczał - to jest nam potrzebne aby być zbawionym.

Wróć do „Tematy eschatologiczne”