Koniec świata

Dział poświęcony tematom ostatecznym takim jak koniec świata, powtórne przyjście Pana Jezusa itp.
Awatar użytkownika
alert

Koniec świata

Postautor: alert » wt gru 15, 2015 7:53 am

Moim zdaniem koniec świata, TEJ ziemi, nastąpi po Tysiącleciu.
Celem ponownego Przyjścia Jezusa Chrystusa jest zabranie wiernych Mu ludzi do Domu Ojca. Ale ziemia będzie jeszcze jakiś czas normalnie funkcjonować.
Okres milenijny będzie swoistą próbą dla ludzi którzy wejdą w ten czas. I Sabatem Boga.

Sorry, ale dzisiaj tylko tak skrótowo.

Datsun pisze:Kiedy nastąpi koniec świata o który pytali uczniowie Pana na górze Oliwnej? -po przyjściu Pana czy na koniec tysiąclecia.
Jaki jest cel przyjścia na ziemię Pana Jezusa i Królestwa Bożego?
Skąd wezmą się na ziemi narody skoro po przyjściu Pana ma nastąpić zagłada bezbożnych?
Do czego doprowadzi tysiącletnie Królestwo, skoro rzekomo na koniec tysiąclecia ma nastąpić zniszczenie ziemi i stworzenie nowej?

Dzisiaj mogę odpowiedzieć nieco dokładniej.

Wszystko co piszę na forum jest wyrazem mojego osobistego rozumienia Słowa Bożego, a nie stanowiskiem jakiejś denominacji religijnej. Zakładam że mogę w niektórych zagadnieniach się mylić. Ale cieszę się że żyję w tych czasach gdy te poniższe słowa się wypełniają.
„Ale ty, Danielu, zamknij te słowa i zapieczętuj księgę aż do czasu ostatecznego! Wielu będzie to badać i wzrośnie poznanie.  „
[Dan 12;4 BW].

W odpowiedzi na pytanie kiedy nastąpi koniec świata, to nie mam wątpliwości że nastąpi to PO Milenium. Ponieważ najpierw musi być porwanie Kościoła, o tym jest powiedziane w wielu miejscach, a chyba najbardziej szczegółowo w Ewangelii Mateusza 24, Marka 13 i Łukasza 21. A ten poniższy wers przekonuje mnie o porwaniu Kościoła PRZED Wielkim Uciskiem i wylaniem czasz gniewu.
„Skoro bowiem zachowałeś nakaz mojej wytrwałości i Ja ciebie zachowam od godziny próby, która ma przyjść na cały obszar zamieszkany, by wypróbować tych, co mieszkają na ziemi.”
[ Ap 3;10 BP].

Celem Powrotu Syna Człowieczego (nie Syna Bożego) na ziemię jest zabranie swoich naśladowców do Siebie. Jest to powiedziane w bardzo wielu miejscach, ale przywołam jedynie dwa :
„ A jak postanowione jest ludziom raz umrzeć, a potem sąd, tak i Chrystus, raz ofiarowany, aby zgładzić grzechy wielu, drugi raz ukaże się nie z powodu grzechu, lecz ku zbawieniu tym, którzy go oczekują. 
[ Heb 9;27-28 BW].
Jezus przyjdzie do usprawiedliwionych i do tych którzy tego nie dostąpili. Jednak dla ludzi oczekujących Go, będzie mieć to zupełnie inny wydźwięk...
„ Niechaj się nie trwoży serce wasze; wierzcie w Boga i we mnie wierzcie!  W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce.  A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli. :D
[ J 14;1-3 BW].
Chyba te dwa powody ponownego, fizycznego (nie duchowego) Przyjścia Chrystusa , są dostatecznie przekonywujące ?

To podkreślone pytanie jest zbyt tendencyjne, więc NIE wiem jak na nie odpowiedzieć.

W moim rozumieniu to taka pokazówka ze strony Stwórcy, dla ludzi. Chyba gdzieś pisałem że do Milenium wejdą tylko niektórzy...koryguję to...myślę że jednak wejdą tam wszyscy ludzie którzy przeżyją Wielki Ucisk, oraz oczywiście Oblubienica/Kościół. Gdyż jest obietnica że Jego Małżonka stale z Nim będzie. A chyba nie ma wątpliwości że w Tysiącleciu rządy będzie sprawował Pan Jezus Chrystus.
Dlaczego będzie to swoista pokazówka i próba :
Z powodu tego że ludzkość była świadkiem rządów Szatana przez 2000 lat, a teraz zobaczy jak wyglądają rządy Jezusa Chrystusa przez 1000 lat.
Zagadnienie to jest bardzo trudne do ogarnięcia, aczkolwiek ciekawe.

Admin:
Post został scalony z dwóch wypowiedzi alerta z tematu "Raj na ziemi":
http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/viewtopic.php?f=29&p=1497#p1497
Jezus żyje i wkrótce Powróci

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Re: Koniec świata

Postautor: Kaznodzieya » śr gru 16, 2015 10:06 am

Jak już jest temat to może po kawałeczku i ja się uaktywnię w tej kwestii. Przyglądam się bowiem od pewnego czasy zmaganiom na tym polu.

Mam pytanie więc czym jest w biblii koniec świata ? Czy ktoś z użytkowników mógłby mi poświecić nieco czasu i jakoś uzasadnić biblijnie znaczenie terminu "koniec świata" w świetle Pisma ?

Chcą bowiem coś dobrze rozumieć powinienem chyba wiedzieć co kto ma na myśli pisząc
1. koniec świata
2. koniec systemu rzeczy
3. czas ostateczny - dni ostatnie

etc.

Myślę że bez wyjaśnienia sobie tych różnic nie można dobrze badać i analizować Słowa Bożego.

Awatar użytkownika
alert

Postautor: alert » śr gru 16, 2015 10:43 am

Kaznodzieya pisze:Jak już jest temat to może po kawałeczku i ja się uaktywnię w tej kwestii. Przyglądam się bowiem od pewnego czasy zmaganiom na tym polu.

Mam pytanie więc czym jest w biblii koniec świata ? Czy ktoś z użytkowników mógłby mi poświecić nieco czasu i jakoś uzasadnić biblijnie znaczenie terminu "koniec świata" w świetle Pisma ?

Chcą bowiem coś dobrze rozumieć powinienem chyba wiedzieć co kto ma na myśli pisząc
1. koniec świata
2. koniec systemu rzeczy

etc.

Myślę że bez wyjaśnienia sobie tych różnic nie można dobrze badać i analizować Słowa Bożego.

Powiem szczerze, osobiście nie potrafię jednoznacznie wypowiedzieć się w kwestii czym jest koniec świata. Żyję nadzieją otrzymania nowego ciała, które przykładowo nie będzie marzło...Oraz tym że nie będzie mnie przy końcu tej rzeczywistości.

Uważam że Twoje dwa pierwsze pytania dotyczą tego samego. Zaś moje rozumienie czym są czasy/dni ostatnie, zależne jest od perspektywy, Bożej czy ludzkiej...

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » śr gru 16, 2015 1:06 pm

Pokrótce napiszę jedynie nieco zaczepnie, że mam alergię na mieszanie pojęć w tej materii. W biblii bowiem znajdujemy informacje na temat końca czasów, końca dni, dni ostatnich, w różnej formie i dla różny okoliczności czy proroctw. Od czasu "końca świata" w określeniu do potopu, przez koniec czasu istnienie narodu żydowskiego jako Państwa, końca świątyni świątyni Jerozolimskiej, a nawet powrotu z niewoli czy kwestii eschatologicznych.

Przyznam że miałem na dzieję na usystematyzowanie tego aby nie błądzić pojęciowo.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr gru 16, 2015 5:32 pm

alert pisze: Moim zdaniem koniec świata, TEJ ziemi, nastąpi po Tysiącleciu.
Celem ponownego Przyjścia Jezusa Chrystusa jest zabranie wiernych Mu ludzi do Domu Ojca. Ale ziemia będzie jeszcze jakiś czas normalnie funkcjonować.
Okres milenijny będzie swoistą próbą dla ludzi którzy wejdą w ten czas. I Sabatem Boga.

Rozumiem, że takie wnioski pochodzą od tego że umiejscowiłeś sąd na końcu tysiąclecia. Przy takim założeniu siłą rzeczy próbuje się dopasować teksty Biblii to pewnego schematu.
W tym miejscu muszę Ci przedstawić oczywiste teksty mówiące o tym,że po przyjściu Pana na ziemię nikt oprócz kościoła nie będzie mógł wejść do millenium. Nie wiem więc co ma według ciebie na ziemi wtedy "normalnie funkcjonować".
Nie chcę zasypywać od razu cytatami Biblii, więc zacznę o tego:

2 Tes. 1:7-10
7. A wam, uciskanym, dać odpocznienie wespół z nami, gdy się objawi Pan Jezus z nieba ze zwiastunami mocy swojej,
8. W ogniu płomienistym, wymierzając karę tym, którzy nie znają Boga, oraz tym, którzy nie są posłuszni ewangelii Pana naszego Jezusa.
9. Poniosą oni karę: zatracenie wieczne, oddalenie od oblicza Pana i od mocy chwały jego,
10. Gdy przyjdzie w owym dniu, aby być uwielbionym wśród świętych swoich i podziwianym przez wszystkich, którzy uwierzyli, bo świadectwu naszemu uwierzyliście.
(BW)

Bardzo proszę o rzeczowe skomentowanie tego powyższego tekstu.

alert pisze:Zakładam że mogę w niektórych zagadnieniach się mylić.

Cieszę się, że mam do czynienia z osobą skromną i nie wywyższającą się nad innych swoją wiedzą. Bardzo Ciebie więc proszę abyś w tej dyskusji komentował konkretne teksty Biblii, które się będzie Tobie cytowało. Proszę też abyś swoje teorie udowadniał Biblią, a nie domniemaniami.

alert pisze:W odpowiedzi na pytanie kiedy nastąpi koniec świata, to nie mam wątpliwości że nastąpi to PO Milenium. Ponieważ najpierw musi być porwanie Kościoła

Porwanie kościoła ma nastąpić "w jednej chwili" w momencie przyjścia Pana, nie tysiąc lat (1 Kor. 15:51,52).

alert pisze:Chyba te dwa powody ponownego, fizycznego (nie duchowego) Przyjścia Chrystusa , są dostatecznie przekonywujące ?

Do niczego to nie przekonuje oprócz tego, że Pan ma przyjść i tego oczekujemy.

alert pisze:Dlaczego będzie to swoista pokazówka i próba :
Z powodu tego że ludzkość była świadkiem rządów Szatana przez 2000 lat, a teraz zobaczy jak wyglądają rządy Jezusa Chrystusa przez 1000 lat.

I na koniec rządów Chrystusa ma nastąpić zniszczenie tego co dokonał na ziemi? :shock:
Po pierwsze zastanawiam się nad tym jak możesz w coś takiego uwierzyć, a po drugie proszę udowodnić Biblią.

alert pisze:Zagadnienie to jest bardzo trudne do ogarnięcia, aczkolwiek ciekawe.

Trudne do ogarnięcia i że ciekawe to jak najbardziej się zgadzam. Mam jednak nadzieję, że konstruktywnie podejdziesz do tematu i weźmiesz pod uwagę to co Biblia o tym mówi.

Awatar użytkownika
alert

Postautor: alert » czw gru 17, 2015 12:08 pm

Datsun pisze:
Rozumiem, że takie wnioski pochodzą od tego że umiejscowiłeś sąd na końcu tysiąclecia. Przy takim założeniu siłą rzeczy próbuje się dopasować teksty Biblii to pewnego schematu.
W tym miejscu muszę Ci przedstawić oczywiste teksty mówiące o tym,że po przyjściu Pana na ziemię nikt oprócz kościoła nie będzie mógł wejść do millenium. Nie wiem więc co ma według ciebie na ziemi wtedy "normalnie funkcjonować".
Nie chcę zasypywać od razu cytatami Biblii, więc zacznę o tego:

2 Tes. 1:7-10
7. A wam, uciskanym, dać odpocznienie wespół z nami, gdy się objawi Pan Jezus z nieba ze zwiastunami mocy swojej,
8. W ogniu płomienistym, wymierzając karę tym, którzy nie znają Boga, oraz tym, którzy nie są posłuszni ewangelii Pana naszego Jezusa.
9. Poniosą oni karę: zatracenie wieczne, oddalenie od oblicza Pana i od mocy chwały jego,
10. Gdy przyjdzie w owym dniu, aby być uwielbionym wśród świętych swoich i podziwianym przez wszystkich, którzy uwierzyli, bo świadectwu naszemu uwierzyliście.
(BW)

Bardzo proszę o rzeczowe skomentowanie tego powyższego tekstu.

Doznaję jakiegoś dualizmu, w innym wątku zgodziłeś się z moją tezą że w Tysiącleciu będą ludzie w ciałach naturalnych i przemienionych, zaś tutaj twierdzisz że w ten czas wejdzie tylko Kościół. No chyba że uważasz że nie wszyscy ludzie stanowiący Oblubienicę Jezusa Chrystusa otrzymają nowe ciała ?

Podczas siedmioletniego czasu pod biblijną nazwą DZIEŃ PANA/WIELKI UCISK, Oblubienica Jezusa Chrystusa będzie mieć wesele. Zaś na ziemi będzie toczyć się „normalne życie” daję cudzysłów, bo z perspektywy ludzi którzy uwierzą Antychrystowi będzie to czas pokoju i bezpieczeństwa. Natomiast ci którzy zobaczą w przywódcy świata jaki pojawi się po zniknięciu wielu wierzących ludzi, przeciwność postawy jaką charakteryzował się Jezus jak był kiedyś na ziemi. Będą uważać to jako chore życie.

Według Twojej prośby.
Odpocznienie wraz z objawieniem się Pana Jezusa Chrystusa, to zabranie/porwanie Kościoła/Oblubienicy.
Reszta dotyczy otwarcia siedmiu pieczęci, głosu siedmiu trąb i wylewania siedmiu czasz gniewu.

Datsun pisze: Cieszę się, że mam do czynienia z osobą skromną i nie wywyższającą się nad innych swoją wiedzą. Bardzo Ciebie więc proszę abyś w tej dyskusji komentował konkretne teksty Biblii, które się będzie Tobie cytowało. Proszę też abyś swoje teorie udowadniał Biblią, a nie domniemaniami.

Natomiast ja proszę o wyrozumiałość w ewentualnych potknięciach.

Datsun pisze: alert pisze:
Dlaczego będzie to swoista pokazówka i próba :

I na koniec rządów Chrystusa ma nastąpić zniszczenie tego co dokonał na ziemi? :shock:
Po pierwsze zastanawiam się nad tym jak możesz w coś takiego uwierzyć, a po drugie proszę udowodnić Biblią.

Oczywiście dajesz trafną uwagę w uzupełnieniu tego co będzie po Milenium

Nie znajdę konkretnych fragmentów wskazujących na to że okres Tysiąclecia bez Szatana jest przeciwwagą tego co mamy aktualnie. Na taki wniosek wskazuje cała Biblia. Przykładowo fakt uwięzienia sprawcy tylu ludzkich nieszczęść i recydywisty. Bo w naszej ziemskiej rzeczywistości to takiego gościa byśmy zlinczowali i bezzwłocznie odseperowali od społeczeństwa.
A jak Ty widzisz sprawę uwięzienia go tylko na 1000 lat, i ponownego wypuszczenia ?

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » czw gru 17, 2015 12:26 pm

alert pisze:
Kaznodzieya pisze:Jak już jest temat to może po kawałeczku i ja się uaktywnię w tej kwestii. Przyglądam się bowiem od pewnego czasy zmaganiom na tym polu.

1. koniec świata
2. koniec systemu rzeczy

etc.

Powiem szczerze, osobiście nie potrafię jednoznacznie wypowiedzieć się w kwestii czym jest koniec świata. Żyję nadzieją otrzymania nowego ciała, które przykładowo nie będzie marzło...Oraz tym że nie będzie mnie przy końcu tej rzeczywistości.

Uważam że Twoje dwa pierwsze pytania dotyczą tego samego. Zaś moje rozumienie czym są czasy/dni ostatnie, zależne jest od perspektywy, Bożej czy ludzkiej...

Pozwól że zapytam. Nie jakobym znał na wszystko odpowiedź bo zapewne i sam błądzę. Ale jak wiec można poprawnie odczytywać dni o jakich pisze Daniel a na jakich opierane jest mnóstwo proroctw dotyczących końca.

Więc końca - ale czego ?

Awatar użytkownika
alert

Postautor: alert » czw gru 17, 2015 2:55 pm

Kaznodzieya pisze:

Pozwól że zapytam. Nie jakobym znał na wszystko odpowiedź bo zapewne i sam błądzę. Ale jak wiec można poprawnie odczytywać dni o jakich pisze Daniel a na jakich opierane jest mnóstwo proroctw dotyczących końca.

Więc końca - ale czego ?

Również nie znam odpowiedzi na wszystko. W miarę mojego wzrostu duchowego odkrywam jak mało wiem o Bogu. Jakiś czas temu (był to 2004 rok) można powiedzieć że tak jakby przeżyłem ponowne nawrócenie. Od tego pamiętnego czasu wiele niewłaściwych rzeczy odkryłem w moim ułożonym grzecznym chrześcijaństwie...Stwierdziłem podobnie jak kiedyś Hiob w ostatnim rozdziale.
„ Dotychczas znałem Cię tylko ze słyszenia, teraz patrzę na Ciebie własnymi oczyma „

Prorok Daniel usłyszał takie słowa :
„ Wtedy rzekł do mnie: Zważ, synu człowieczy, że widzenie dotyczy czasu ostatecznego.[...] i rzekł: Oto ja objawię ci, co się będzie dziać pod koniec czasu gniewu, bo widzenie dotyczy końca czasu. „
[Dan 8;17 i 19 BW].
Zapowiadał to Jezus Chrystus w Ewangeliach, mówiąc o zwiedzeniu, odstępstwie i braku miłości. Potwierdzili to też Jego apostołowie w listach. A szczególną wagę należy przyłożyć do proroctwa Jezusa spisane przez Jana w Apokalipsie.
Chyba zauważamy współcześnie eskalacje zwiedzenia, odstępstwa i brak miłości ?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw gru 17, 2015 5:47 pm

alert pisze:
Doznaję jakiegoś dualizmu, w innym wątku zgodziłeś się z moją tezą że w Tysiącleciu będą ludzie w ciałach naturalnych i przemienionych, zaś tutaj twierdzisz że w ten czas wejdzie tylko Kościół. No chyba że uważasz że nie wszyscy ludzie stanowiący Oblubienicę Jezusa Chrystusa otrzymają nowe ciała ?

W tysiącleciu ludzkość żyjąca w ciałach to według mnie zmartwychwstali niesprawiedliwi, którzy po sądzie okazali się być zapisani w księdze życia.
Podałem tekst z Tesaloniczan i wciąż proszę o konkretną odpowiedź o czym on mówi.

alert pisze:A jak Ty widzisz sprawę uwięzienia go tylko na 1000 lat, i ponownego wypuszczenia ?

Będzie wypuszczony "na krótki czas" jak uczy Pismo.

Miałeś udowadniać na podstawie Biblii, że koniec świata będzie na koniec tysiąclecia, a tymczasem nie zauważyłem żadnych cytatów tylko Twoje przemyślenia.

Awatar użytkownika
alert

Postautor: alert » pt gru 18, 2015 8:30 am

Datsun pisze:W tysiącleciu ludzkość żyjąca w ciałach to według mnie zmartwychwstali niesprawiedliwi, którzy po sądzie okazali się być zapisani w księdze życia.
Podałem tekst z Tesaloniczan i wciąż proszę o konkretną odpowiedź o czym on mówi.

Ale to Twoje „ według mnie „ jest sprzeczne z 20 rozdziałem Apokalipsy gdzie jest wyraziście napisane że „  Wszyscy oni zmartwychwstali i przez tysiąc lat królowali z Chrystusem. Natomiast nie ożyli inni spośród zmarłych, dopóki nie upłynęło tysiąc lat. Było to pierwsze zmartwychwstanie. „ [ 4 i 5 wiersz].

Widzę że bardzo pobieżnie czytasz moje posty, zamieszczam to co wysłałem „gru 17, 2015 1:08 pm „

Według Twojej prośby.
Odpocznienie wraz z objawieniem się Pana Jezusa Chrystusa, to zabranie/porwanie Kościoła/Oblubienicy.
Reszta dotyczy otwarcia siedmiu pieczęci, głosu siedmiu trąb i wylewania siedmiu czasz gniewu.

Datsun pisze:alert pisze:
A jak Ty widzisz sprawę uwięzienia go tylko na 1000 lat, i ponownego wypuszczenia ?

Będzie wypuszczony "na krótki czas" jak uczy Pismo.

Miałeś udowadniać na podstawie Biblii, że koniec świata będzie na koniec tysiąclecia, a tymczasem nie zauważyłem żadnych cytatów tylko Twoje przemyślenia.

Jeśli tak ma wyglądać polemika, to kiepsko to widzę, bo zadałem konkretne pytanie. To że Szatan będzie wypuszczony na krótki czas to jest wyraźnie napisane, ale DLACZEGO ZOSTANIE UWOLNIONY ???

Wróć do „Tematy eschatologiczne”