Koniec świata

Dział poświęcony tematom ostatecznym takim jak koniec świata, powtórne przyjście Pana Jezusa itp.
Jael

Re: Koniec świata

Postautor: Jael » sob sty 14, 2017 4:18 pm

a co nowego moze wniesc do tematu daniela 2 :44 ?
dla mnie ten werset wiele wnosi na temat przyszlosci ziemi

Jael

Postautor: Jael » sob sty 14, 2017 4:26 pm

koniec swiata nie musi oznaczac konca zycia ludxkiego na planecie
przyklad ? potop tez byl ,koncem swiata'

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob sty 14, 2017 4:38 pm

Jael pisze:a co nowego moze wniesc do tematu daniela 2 :44 ?
dla mnie ten werset wiele wnosi na temat przyszlosci ziemi

Będę omawiać księgę Daniela w osobnym wątku - jest to temat złożony wymagający czasu i precyzji - historia starożytna która jest moją pasją .
Tymczasem o Królestwie pisałam w innym wątku i tam znajdziesz odp. Nauki świadków Jehowy - Przyjdź Królestwo Twoje.
Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob sty 14, 2017 4:48 pm

Jael pisze:koniec swiata nie musi oznaczac konca zycia ludxkiego na planecie
przyklad ? potop tez byl ,koncem swiata'

Słuszna uwaga.
Apostoł Piotr koniec świata przyrównuje do potopu. Wtedy była zagłada przez wodę, a w przyszłości będzie przez ogień. To są dwa sposoby oczyszczenia zgodnie z prawem Mojżeszowym.
Piszę akurat z komórki, więc nie podam wersetu.
W skrócie mówiąc uważam, że jak wtedy przeżyli tylko ci co byli w arce tak w przyszłości tą arką będzie Nowe Jeruzalem. Wszystko na zewnątrz spłonie w ogniu.

Jael

Postautor: Jael » sob sty 14, 2017 4:56 pm

dziekuje Datsun wybacz ja dopiero ,raczkuje na forum i trudno mi jest ogarnac wszystko
mysle ze to sie zmieni z czasem
jestem od 7 lat ex ale kocham Boga i jego Slowo

czytam uwaznie twoje wpisy i to one przelamaly we mnie nieufnosc do udzialu w forach ex SJ

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob sty 14, 2017 7:06 pm

Jael pisze:dziekuje Datsun wybacz ja dopiero ,raczkuje na forum i trudno mi jest ogarnac wszystko
mysle ze to sie zmieni z czasem
jestem od 7 lat ex ale kocham Boga i jego Slowo

czytam uwaznie twoje wpisy i to one przelamaly we mnie nieufnosc do udzialu w forach ex SJ

Bardzo się cieszę, Jael. Dla mnie to naprawdę duży komplement :)
:oops:
Staram się aby każdy czuł się tutaj dobrze i aby nie było narzucania na siłę jakichś poglądów.
Rozgość się tutaj i jak byś miała jakieś pytania lub uwagi to pisz śmiało. Od tego tutaj jestem.
Pozdrawiam serdecznie. :)

christianinroman

Postautor: christianinroman » ndz sty 15, 2017 8:41 pm

Agnieszka nie odpowiedziałaś na pytanie Ilyada, czym się kierujesz przy interpretacji Biblii. Z twoich postów mogę odczytać KIERUNEK BADACKI, czyli Russelicki. Mogę się mylić, ale właśnie jestem po dyskusji z badaczami i to samo widziałem u nich.
Poza tym widzę, że bierzesz się za NAUCZANIE, a z tym darem trzeba ostrożnie, gdyż apostoł pisał:
" Niechaj niewielu Was będzie nauczycielami, BRACIA moi". Jakuba 3.1

christianinroman

Postautor: christianinroman » ndz sty 15, 2017 8:49 pm

Datsun, drogi Bracie czy nie widzisz jak Agnieszka forsuje tematy eschatologiczne z punktu
,, WIDZENIA" BADACZA(zamiennie jako świadek )?

Ilyad

Postautor: Ilyad » ndz sty 15, 2017 9:16 pm

christianinroman pisze:Datsun, drogi Bracie czy nie widzisz jak Agnieszka forsuje tematy eschatologiczne z punktu
,, WIDZENIA" BADACZA(zamiennie jako świadek )?

Raczej Uniwersalizm niż eschatologia "Badacka", Identyfikacja Jezusa z Jego Ojcem raczej wyklucza teologię russelowską. Russelizm to przy Uniwersaliźmie "ostoja i podwalina prawdy"
...moim zdaniem oczywiście

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » ndz sty 15, 2017 10:24 pm

christianinroman pisze:Agnieszka nie odpowiedziałaś na pytanie Ilyada, czym się kierujesz przy interpretacji Biblii. Z twoich postów mogę odczytać KIERUNEK BADACKI, czyli Russelicki. Mogę się mylić, ale właśnie jestem po dyskusji z badaczami i to samo widziałem u nich.
Poza tym widzę, że bierzesz się za NAUCZANIE, a z tym darem trzeba ostrożnie, gdyż apostoł pisał:
" Niechaj niewielu Was będzie nauczycielami, BRACIA moi". Jakuba 3.1

Nigdy nie miałam styczności z żadnym ruchem badackim - nie wiem co głoszą.
Sama badam Słowo Boże , a czym się kieruję - rozumem.
Nie biorę się za żadne nauczanie i jakbyś nie zauważył to wiele razy w swoich wypowiedziach piszę w jaki sposób ja rozumiem Biblię a wnioski zostawiam zawsze czytelnikom.
Jeżeli to o czym piszę - wyrażam swoje pojmowanie a nie Twoje bądź śJ , bądź innego kościoła wyklucza mnie...... , bo tak jak śJ wg. których powinnam nabrać wodę w usta i nie mam prawa do "odstępczych" wypowiedzi to dziękuję już zamykam drzwi za sobą.
Proszę nie potraktować mojego wpisu jako obrażanie się lecz odczuwam brak tolerancji i akceptacji mojej osoby a wg mnie tolerancja to nie pojmowanie nauk, to nie podporządkowanie się jakiejś grupie , otoczeniu lecz szanowanie innych poglądów - odmienności w sensie akceptacji drugiego człowieka z jego poglądami bez narzucania swoich racji jak np.uczynił to Natan , to akceptacja ludzi takimi jakimi są , oczywiście wykluczając skrajne , patologiczne zachowania, czyny które szkodzą / wyrządzaja krzywdę innym , bo z pewnością antywzorców nie można tolerować lecz na pewno reagować na wszelkiego rodzaju dewiacje.
Odczuwam , że wygodny dla wielu byłby tzw. przytakt lecz to nie ja - mam swoją osobowość i rozum w który wyposażył mnie Bóg nie człowiek , nie jakaś organizacja.
Jeżeli poczuliscie się źle w moim towarzystwie bądź poczuliscie się urażeni w jakiś sposób - najmocniej przepraszam.
Pozdrawiam Was wszystkich szczerze .

Wróć do „Tematy eschatologiczne”