Kolejność wydarzeń czasów ostatecznych

Dział poświęcony tematom ostatecznym takim jak koniec świata, powtórne przyjście Pana Jezusa itp.
Awatar użytkownika
Datsun

Re: Kolejność wydarzeń czasów ostatecznych

Postautor: Datsun » ndz sty 22, 2017 2:39 pm

Witam.
Posty na temat piekła przeniosłem tutaj:
viewtopic.php?f=32&t=258&start=240

Pozdrawiam.

christianinroman

Postautor: christianinroman » pn sty 23, 2017 4:59 pm

Agnieszko, nie odpowiedzialaś na moje zwrócenie uwagi na słowa Jezusa ,, musicie się na nowo narodzić ", lecz kurczowo trzymasz się, by być tzw. porządnym człowiekiem i czynić dobro ludziom. I tak zrozumiałem z Twojego postu, że muzułmaninowi nie opowiedziałabyś o Jezusie jako o JEDYNEJ DRODZE do Ojca, o tym że TYLKO JEST ON PRAWDĄ i że TYLKO W TYM IMIENIU JEST ZBAWIENIE, byłabyś TOLERANCYJNA bo ma wolną wolę, tak?

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn sty 23, 2017 6:18 pm

christianinroman pisze:Agnieszko, nie odpowiedzialaś na moje zwrócenie uwagi na słowa Jezusa ,, musicie się na nowo narodzić ", lecz kurczowo trzymasz się, by być tzw. porządnym człowiekiem i czynić dobro ludziom. I tak zrozumiałem z Twojego postu, że muzułmaninowi nie opowiedziałabyś o Jezusie jako o JEDYNEJ DRODZE do Ojca, o tym że TYLKO JEST ON PRAWDĄ i że TYLKO W TYM IMIENIU JEST ZBAWIENIE, byłabyś TOLERANCYJNA bo ma wolną wolę, tak?

Witam Cię . Już wyjaśniałam wcześniej tylko, nie pamiętam gdzie słowo tolerancja. Możesz poszukać jak chcesz :-)
Nie można "deptac" człowieka tylko dlatego , że myśli , czuje , wyznaje inaczej , można co jedynie nie zgadzać się z poglądami. Nie idę śladami wielu sJ którzy nawet odwracają się od swoich rodzin bo mają inne poglądy.
Potem odpowiem na "musicie się na nowo narodzić" bo teraz robie kilka rzeczy naraz a potrzebuje przygotować też kolację, bo mąż głodny jak wilk :-)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn sty 23, 2017 8:15 pm

Jana 3 : 7 TRZEBA wam się powtórnie / na nowo narodzić - m. in. Interlinearny przeklad grecki i
http://www.voxdomini.com.pl/valt/p-ew/04-j-03.htm
Oczywiste jest to , że chcąc , pragnąc z głębi naszego serca być z Chrystusem / w Chrystusie , nasza przemiana duchowa - nowo / powtórne narodzenie będzie wypływać z nas samych. To wspaniałe uczucie które każdy z nas przeżywa inaczej , niepowtarzalnie , wyjątkowo i mogłabym to tylko w jakimś stopniu porównać do takiej dojrzałej miłości , prawdziwej przyjaźni. Nie można więc zmusić nikogo do tego uczucia , możemy jedynie starać się pobudzić innych - ale też nie być natarczywym , jak pamiętam kiedyś postępowano tak w moim przypadku wymuszając miłość do Jehowy - przyniosło to zupełnie odwrotny skutek.
Pozdrawiam.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn mar 06, 2017 4:48 pm

Agnieszka pisze:
korba pisze:Przepraszam, ale twoja 'filozofia' jakoś NIC nie mówi o faktycznym życiu wiecznym/zbawieniu dla jednostki. Tylko jakieś...:
poznanie Boga i Jego wieczne Królestwo w nas ludziach.

Albo:
Żyje się tylko raz lecz pamięć Najwyższego do nas trwa wiecznie.

Dla mnie to jakieś poplątanie z pomieszaniem.
Albo Bóg wiecznie żyje w nas albo my żyjemy wiecznie.
Albo Królestwo Boże jest dla nas czy też my jesteśmy dla królestwa choć przemijamy.
Możesz pisać precyzyjniej?
Jak dla mnie to prezentujesz 'miałką' filozofię, która tak naprawdę NIC nikomu nie mówi...

Nie JAKIEŚ TAM poznanie Boga - tylko poznanie Boga - "dotknąć Boga" - poczuć Go całym sobą w swoim sercu.
Co rozumiesz pod pojęciem Królestwo Boże??????? Pisałam o tym w innym wątku - i nie swoją filozofię - chyba że słowo samego Boga jest dla Ciebie filozofią? Chyba , że szacujesz Królestwo Boże ilościowo a nie jakościowo!
Może Tobie to co napisałam NIC NIE MÓWI? Dlaczego wypowiadasz się za innych , że "nikomu nic nie mówi"?
Na prawdę nie zrozumiałeś przesłania "wieczne" - wieczny ogień :-)
Tak - Królestwo Boże jest dla nas :-) Chrystus powiedział - cytuję z pamięci : " I nie powiedzą o to tu jest albo tam, bo Królestwo Boże jest W WAS!
Wiesz dlaczego wielu ludzi nie uwierzylo i nie wierzy w Jezusa ?????? , bo Ci ludzie są brzydko mówiąc materialistami - "pokochaliby" Chrystusa gdyby otrzymali coś w zamian , wartosciowali w bogactwach i wysmiewali się z Chrystusa , szydzili mówiąc o jakim On Królestwie mówi? Ja też dziękuję za takich pseudo przyjaciół którzy "kochają" mnie czując w tym jakiś interes - dlatego w swoim życiu stronie od takich osób.
Poczuć Chrystusa w swoim sercu to być w Jego Królestwie Bożym - czego oko nie widziało i ucho nie słyszało - coś niesamowitego :-) i tylko ci zrozumieją to gdy bezinteresownie poczują.......

Wróciłam do tego tematu , nie po to , żeby narzucać swoje racje - nie ingeruje w wiarę drugiego człowieka , lecz chcę podzielić się tym co przeczytałam w NT po hebrajsku. I tak dla przykładu Jana 17 : 3 gdzie nigdzie w tym wersecie nie przeczytałam o życiu wiecznym .
Nie będę / nie chce tłumaczyć całego wersetu po polsku - poza tym stylistycznie może mi nie wyjść :-) , ale mamy tam :
חַיֵּי - życie i kolejny wyraz to עוֹלָם - świat .
Wieczny / nieśmiertelny po hebrajsku to נצחי
http://www.sarshalom.us/resources/scrip ... bible.html
Jana 3 : 16 - również nie znalazła nic o życiu wiecznym.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn mar 06, 2017 5:27 pm

P.S. Greki nie znam - jedynie korzystam z nowożytnych słowników i tak w Jana 17 : 3 czytamy życie αιωνιος - przetłumaczone na wieczne , w liście Judy 1 : 7 czytamy ponoszą karę αιωνιου wiecznego ognia , a przecież Sodoma i Gomora nie płonie wciąż literalnym ogniem w dodatku wiecznym.
Nieśmiertelny po grecku to αθάνατος
Na zawsze to για πάντα
To taka moja ciekawość i dociekliwosc :-)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn mar 06, 2017 5:39 pm

P.S. W hebrajskim nieśmiertelny odnoszący się do Boga to אלמותי

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn mar 06, 2017 5:54 pm

Dla przykładu jeszcze Ewangelia Jana 18 : 36 gdzie Jezus mówi , że Jego Królestwo nie jest z tego הָעוֹלָם - swiata .
עוֹלָם świat
עולמות światy
http://www.sarshalom.us/resources/scrip ... bible.html

Awatar użytkownika
Marek_

Postautor: Marek_ » ndz maja 28, 2017 6:19 pm

Jaki jest scenariusz biblijny?
Przypomnę tu fragment starożytnej wizji: "I powróci [król północy = Rosja od drugiej połowy XIX wieku (Daniela 11:27)] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca. Na początku nic nie wskazywało na takie zakończenie wojny], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [wrogość wobec chrześcijan], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem" (Daniela 11:28,29a). Powrót Rosji w tym kontekście oznacza także rozpad UE i NATO. Wtedy wiele krajów z dawnego bloku wschodniego powróci pod skrzydła Moskwy. Znów stacjonować tu będą rosyjskie wojska.

Nie powrócą one jednak wszędzie. "I [król północy] wkroczy na południe [wiele wskazuje na Gruzję], ale nie będzie jak wcześniej [2008 - Gruzja], lub jak później [teraz - Ukraina], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Amerykanie, na początku bez Brytyjczyków] i będzie utrapiony [to oznacza tu załamanie nerwowe] i zawróci" (Daniela 11:28-30a).

Co skłoni "króla północy" do wejścia na południe? Jezus zapowiedział: "Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi", podobnie jak w 2008, a potem...

Mojżesz pisał: "I okręty od strony Kittim [z Zachodu (US Navy)] i utrapią Aszszura [Rosję] i utrapią Ebera [pozostałych przeciwników, w tym Iran i Chiny] i również to [na] zawsze będzie zniszczone" (Liczb 24:24). Ta armada po wystrzeleniu rakiet z głowicami jądrowymi, nie powróci już do domu. Druga strona zdąży także użyć "wielkiego miecza" (Apokalipsa 6:4). To będzie wzajemna rzeź. Nie będzie to jednak koniec świata, lecz jak stwierdził Jezus: "początek bólów porodowych" (Mateusza 24:7,8).

"Król północy"-(Rosja) zostanie upokorzony i zawróci (Daniela 11:30).

Po III wojnie światowej pojawi się rząd światowy. Stopniowo będzie otrzymywał coraz większy zakres władzy (Apokalipsa 13:1,2,7b; Daniela 11:31b).

Rosja odbuduje swoją potęgę i będzie działać skutecznie na scenie świata (Daniela 11:30b).

Przywódcy rosyjscy nawiążą bliskie stosunki z tymi, którzy porzucili święte przymierze (Daniela11:30b).( czyli z przywódcami religijnymi dla których bogactwa tego świata i władza są ważniejsze od służenia prawdziwemu Bogu).

Prezydentem USA zostanie człowiek "o okrutnym obliczu i rozumiejący zagadkowe wypowiedzi". Podejmie walkę z mniejszościami chrześcijańskimi (Daniela 8:23-25).

Dojdzie do "deptania Jerozolimy" - trwającego 42 miesiące ucisku mniejszości chrześcijańskich (Daniela 11:31a; Mateusza 24:15; Apokalipsa 11:2; 13:5-7a; Mateusza 13:40-42,49,50; 24:48-51).
"Tyran" (wg Septuaginty "nieprawy") czyli naczelni przywódcy mniejszości chrześcijańskich utracą wtedy swoje wpływy (Izajasza 29:1-8,20,21).
Ezechiel nazywa ich "kobietami" (Ezechiela 13:17-23; por. Apokalipsa 14:4a; Izajasza 3:12).
Apostoł Paweł nazwał ich "człowiekiem grzechu", "nieprawym" i "synem zatracenia" (2 Tesaloniczan 2:4,8b).

Zaraz potem zostanie ustanowiona (desygnowana) "ohyda spustoszenia" czyli rząd światowy (Daniela 11:31b; 12:11). W Księdze Objawienia nazwany jest "bestią" (11:7; 13:1,2,7,8).

Zaraz też potem zostanie wylany duch na tych, którzy należą do Chrystusa (Apokalipsa 11:11-13). Po spaleniu "snopków z chwastami" czyli zorganizowanych mniejszości Chrześcijańskich, które wcześniej podawały się za kościoły Chrystusa, "pszenica" będzie zebrana do "spichrza" (Mateusza 13:30). Dopiero wtedy zostaną zebrani i zjednoczeni "synowie królestwa". Dopiero wtedy Jezus ustanowi nad całym swoim mieniem "wiernego sługę" (Mateusza 24:45-47).

Zacznie rozbrzmiewać "siedem trąb". Należący do Chrystusa obwieszczą światu przyszłe wydarzenia. Poinformują też jak pewne rzeczy, wyglądają w oczach Boga (Apokalipsa 8:6-10:11).

Władzę w Rosji będzie sprawować dyktator - ateista. Jego bogiem będzie potęga militarna (Daniela 11:36-39).

Wybucha IV wojna światowa. Tym razem Rosja zatryumfuje (Daniela 11:40; Daniela 7:11; Łukasza 21:25; Apokalipsa 13:3a). "Król północy", podobnie, jak w starożytności Babilon, odegra rolę młota Bożego (Jeremiasza 51:20,25).

Wojska rosyjskie okupować będą także Izrael (Daniela 11:41).

Po tej wojnie zostanie reanimowany rząd światowy. "Bestia szkarłatna" otrzyma jeszcze większy zakres władzy. Przywódcy polityczni zrzekną się suwerenności na jej rzecz (Apokalipsa 13:14; 17:8,17).

Później dojdzie do ataku na "Babilon Wielki" czyli wielkie, odstępcze kościoły, pijane od krwi świętych i od krwi świadków Jezusa (Apokalipsa 17:16).

Narody ujrzą znak Syna Człowieczego (Mateusza 24:30). Prawdopodobnie będzie on związany z "pierwszym zmartwychwstaniem" (Apokalipsa 20:6). Najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie (z grona 144.000). Przy zmartwychwstaniu otrzymają oni ciała duchowe (1 Koryntian 15:35,44). Co będzie dowodem, że doszło do tego zmartwychwstania? Otóż wkrótce potem dojdzie do przemienienia pozostałych przy życiu z tego grona (1 Koryntian 15:52; 1 Tesaloniczan 4:15-17). Równocześnie, w tym samym czasie wszyscy oni zostaną zabrani do nieba.

Potem dojdzie do nawrócenia i zgromadzenia całego narodu żydowskiego (Ezechiela 39:25-28; Rzymian 11:25-32). Po zabraniu do nieba należących do grona 144.000, naród żydowski stanie się światłem dla narodów. Bóg wyleje wtedy na ten naród swego ducha (Ezechiela 39:29).

Zostanie odbudowana świątynia, według instrukcji podanych Ezechielowi (Ezechiela 43:11).

Dojdzie do zebrania wybranych, oddzielenia "owiec od kozłów" (Mateusza 24:31; 25:31-44; Apokalipsa 14:15,16).

"Król północy" zaatakuje wielbiących prawdziwego Boga (Ezechiela 38:10-12). Do tego ataku przyłączy się też "bestia" czyli rząd światowy i wielu innych przywódców politycznych (Apokalipsa 19:19).

Po Armagedonie władzę nad światem przejmie "nowe niebo" czyli królestwo Boże, inaczej mówiąc, Jezus i należący do Niego (Daniela 7:27; Mateusza 6:10; Apokalipsa 21:1-4). "Stare niebo" - niedoskonały system władzy, stworzony przez człowieka, przeminie. Zniewalające zasady i przepisy stworzone przez niedoskonałych ludzi, zostaną rozwiązane. Wszelkie, wcześniej pozostające w ukryciu czyny, dobre lub złe, zostaną wtedy odkryte, wszelkie zbrodnie wyjdą wówczas na jaw (2 Piotra 3:10; por. 1 Tymoteusza 5:25).

24) Powstaną pozostali umarli! Ziemia stanie się rajem! (Dzieje Apostolskie 24:15; Psalm 37:29; Izajasza 11:6-9; 25:8; 35:5-7). Ludzie, którzy zmartwychwstaną w okresie tysiącletnich rządów Chrystusa, gdy skończy się tysiąc lat, zostaną poddani próbie. Dopiero wtedy ożyją z Bożego punktu widzenia, i otrzymają prawo do życia bez końca (Apokalipsa 20:5a,7,8; por. Łukasza 15:32; 1 Jana 3:14).

To tylko niektóre z zapowiedzianych w Biblii wydarzeń.
Dan 11:28-30 - Rozpad UE i NATO powrót Rosji i III WŚ.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz maja 28, 2017 6:47 pm

Daleko wybiegłeś Marku w przyszłość. Trzecia, a potem czwarta wojna światowa... :?
Szczerze mówiąc to nie potrafię ogarnąć jak świat mógłby jeszcze istnieć po trzeciej wojnie. Broń jądrowa gdy pójdzie w ruch to jak skok w przepaść -nie ma hamulca.

Wróć do „Tematy eschatologiczne”