Kolejność wydarzeń czasów ostatecznych

Dział poświęcony tematom ostatecznym takim jak koniec świata, powtórne przyjście Pana Jezusa itp.
Agnieszka

Re: Kolejność wydarzeń czasów ostatecznych

Postautor: Agnieszka » śr sty 18, 2017 5:05 pm

Piszesz : "Chrzescijanstwo od początku było ruchem misyjnym by zbawiac (RATOWAĆ)"
Coś nowego! A ja zawsze myślałam, że to w Chrystusie jest zbawienie i to od samego początku!
No cóż! Niektórzy są niemowletami którzy "trzymają się sutanny" - potrzebują przewodników jak śJ niewolnika.
Wielu wariatów tak dosłownie interpretowalo Słowo Boże, że dźwigali literalny krzyż czyniąc z siebie męczenników i niewolników a potem ofiarowalli się bogu w dosłownym tego słowa znaczeniu.
Jesteś bezczelny i to w dosłonym tego slowa znaczeniu! - pisząc, że mój ojciec karcil mnie bo tak może byłabym narkomanka , a tak wyszłam na ludzi. Współczuję Twoim dzieciom jeżeli masz pociechy!
Wiesz mój ojciec upijal się jak świnia - zataczal się i to dosłownie , bił swoją żonę , że chodziła posiniaczona!
Bił bo nie mogliśmy mieć własnego zdania , musialysmy nawet myśleć tak jak on tego chce ; dokładnie jak np. KRK który ma aż ręce brudne od krwi , bo ci co im sprzeciwiali się byli zabijani.
No cóż! Niektórzy preferują być marionetkami swoich panów!
Takie czyny świadczą delikatnie mówiąc o niezrownowazeniu emocjonalnym które trzeba leczyć.
Gdybym interpretowala wszystko dosłownie , wolałabym zostać ateisyka!
Pamiętaj zatem , że jak spojrzysz z pożądliwościa na inną kobietę - wydlub sobie oczy w dosłownym tego słowa znaczeniu , bo tak pisze w Biblii!
Od tej pory ignoruje wszelkie Twoje wpisy - nie pisz proszę do mnie ponieważ stronie od fanatyków i takich nawróconych zuchwalców i uszanuj to proszę - preferuje nie mieć z takimi osobami jak Ty żadnych relacji niż miałyby one być niepoprawne.
Żegnam!

Ilyad

Postautor: Ilyad » czw sty 19, 2017 12:58 am

Widzą że komuś ostro nerwy puszczają...Nie wiem co myślą inni forumowicze, ale w moim przekonaniu, zanim ktoś weźmie się za NAUCZANIE zasad symbolicznej, czy alegorycznej interpretacji Biblii, nie może pominąć dość istotnego szczegółu: powinien uwierzyć w Słowo Boże.
Pozdrawiam wszystkich.:)
Ps. Nie interpretuję wszystkiego dosłownie, ale interpretacja symboliczna czy alegoryczna nie może stać w sprzeczności z sensem rozpatrywanego tekstu. To jedna z podstaw Hermeneutyki

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw sty 19, 2017 7:46 am

Ad. do tematu Słowa które dodają sił - Trzy największe współczesne herezje gdzie napisałam wyraźnie :
".......kolejny raz aż do znudzenia powtórzę, że zagościłam tu na forum , aby podzielić się tym w jaki sposób ja osobiście badam Słowo Boże - a refleksje zawsze pozostawiam czytelnikom".
Zupełnie inny wydźwięk niż NAUCZANIE!

bernard

Postautor: bernard » czw sty 19, 2017 8:50 am

Agnieszko, nikt Ci tu nie zabrania pisania swoich przemyśleń ,nie możesz jednak zabraniać komuś odnoszenia się do nich .
Forum to nie blog . ;)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw sty 19, 2017 9:21 am

bernard pisze:Agnieszko, nikt Ci tu nie zabrania pisania swoich przemyśleń ,nie możesz jednak zabraniać komuś odnoszenia się do nich .
Forum to nie blog . ;)

Witaj Bernardzie . Oczywiście, że tak ; tylko że jest mi przykro jak ktoś w kółko powtarza i zarzuca mi , że NAUCZAM i jeszcze może w dodatku wymagam że musicie wierzyć jak ja - nic nie musicie :-)
Poza tym mam alergię na słowo "musieć" bo to już rozkaz i niewolenie ludzi.
Musieć a móc to zasadnicza różnica :-) a każdy z nas ma wolną wolę.
Odnosząc się jeszcze do mojego ojca - to on potrzebował i wciąż potrzebuje wyjść na ludzi - bo czy nadużywanie alkoholu itd. to nie nałóg który niszczy życie jemu i innym - domownikom?
Ja nigdy nie miałam problemów z uzywkami itd. i innymi paskudnymi czynami :-)
Potrafiłam już jako mała dziewczynka rozróżnić co jest dobre a co zle.
Dzisiaj wiele pociech potrafi wykazać się zdrowym rozsądkiem niż nie jeden dorosły - dojrzałość wewnętrzna to nie wiek , to nie ile mamy lat :-)

bernard

Postautor: bernard » czw sty 19, 2017 9:47 am

Podam przykład ze znajomością języka hebrajskiego, który był/jest przez Ciebie poruszany. Wiesz , przewijają ca się notorycznie teza o braku znajomości tego języka przez tych co go znają i np zajmują się tłumaczeniem ST , przy jednoczesnej znajomości ,,prawdy " przez nielicznych oświeconych jest trochę pouczaniem i stawianie się w pozycji lepszego .
Tak to widzę ;)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw sty 19, 2017 10:38 am

bernard pisze:Podam przykład ze znajomością języka hebrajskiego, który był/jest przez Ciebie poruszany. Wiesz , przewijają ca się notorycznie teza o braku znajomości tego języka przez tych co go znają i np zajmują się tłumaczeniem ST , przy jednoczesnej znajomości ,,prawdy " przez nielicznych oświeconych jest trochę pouczaniem i stawianie się w pozycji lepszego .
Tak to widzę ;)

Bernardzie a ja uważam, że osoba która zna choć trochę podstawy mogłaby wypowiadać się w tej sprawie.
Ja opisałam różnice między dzisiejszą - nowozytna hebrajszczyzna której nie było w czasach biblijnych a powstała dopiero później a starożytna hebrajszczyzna gdzie na początku było to pismo obrazkowe bez żadnych zaimkow , przyimkow itp. Potem pismo fenickie itd.
Tak więc zależy o jakim hebrajskim piszemy :-)
To tak jak w grace Logos którego pierwotne znaczenie było zupełnie inne i tak oto powstają uwspolczesniane przekłady Biblii i słowników :-) ;-)
A wnioski i tak pozostawiam czytelnikom :-)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw sty 19, 2017 10:46 am

P.S. Do pisma obrazkowego nie były potrzebne słowniki :-)

bernard

Postautor: bernard » czw sty 19, 2017 11:16 am

Agnieszka pisze:
bernard pisze:Podam przykład ze znajomością języka hebrajskiego, który był/jest przez Ciebie poruszany. Wiesz , przewijają ca się notorycznie teza o braku znajomości tego języka przez tych co go znają i np zajmują się tłumaczeniem ST , przy jednoczesnej znajomości ,,prawdy " przez nielicznych oświeconych jest trochę pouczaniem i stawianie się w pozycji lepszego .
Tak to widzę ;)

Bernardzie a ja uważam, że osoba która zna choć trochę podstawy mogłaby wypowiadać się w tej sprawie.
Ja opisałam różnice między dzisiejszą - nowozytna hebrajszczyzna której nie było w czasach biblijnych a powstała dopiero później a starożytna hebrajszczyzna gdzie na początku było to pismo obrazkowe bez żadnych zaimkow , przyimkow itp. Potem pismo fenickie itd.
Tak więc zależy o jakim hebrajskim piszemy :-)
To tak jak w grace Logos którego pierwotne znaczenie było zupełnie inne i tak oto powstają uwspolczesniane przekłady Biblii i słowników :-) ;-)
A wnioski i tak pozostawiam czytelnikom :-)

Ale mi nie chodzi o współczesny grecki czy hebrajski.

bernard

Postautor: bernard » czw sty 19, 2017 11:17 am

Agnieszka pisze:P.S. Do pisma obrazkowego nie były potrzebne słowniki :-)

Słowniki są niepotrzebne kiedy się język zna .

Wróć do „Tematy eschatologiczne”