Kolejność wydarzeń czasów ostatecznych

Dział poświęcony tematom ostatecznym takim jak koniec świata, powtórne przyjście Pana Jezusa itp.
Agnieszka

Re: Kolejność wydarzeń czasów ostatecznych

Postautor: Agnieszka » czw sty 19, 2017 9:21 am

bernard pisze:Agnieszko, nikt Ci tu nie zabrania pisania swoich przemyśleń ,nie możesz jednak zabraniać komuś odnoszenia się do nich .
Forum to nie blog . ;)

Witaj Bernardzie . Oczywiście, że tak ; tylko że jest mi przykro jak ktoś w kółko powtarza i zarzuca mi , że NAUCZAM i jeszcze może w dodatku wymagam że musicie wierzyć jak ja - nic nie musicie :-)
Poza tym mam alergię na słowo "musieć" bo to już rozkaz i niewolenie ludzi.
Musieć a móc to zasadnicza różnica :-) a każdy z nas ma wolną wolę.
Odnosząc się jeszcze do mojego ojca - to on potrzebował i wciąż potrzebuje wyjść na ludzi - bo czy nadużywanie alkoholu itd. to nie nałóg który niszczy życie jemu i innym - domownikom?
Ja nigdy nie miałam problemów z uzywkami itd. i innymi paskudnymi czynami :-)
Potrafiłam już jako mała dziewczynka rozróżnić co jest dobre a co zle.
Dzisiaj wiele pociech potrafi wykazać się zdrowym rozsądkiem niż nie jeden dorosły - dojrzałość wewnętrzna to nie wiek , to nie ile mamy lat :-)

bernard

Postautor: bernard » czw sty 19, 2017 9:47 am

Podam przykład ze znajomością języka hebrajskiego, który był/jest przez Ciebie poruszany. Wiesz , przewijają ca się notorycznie teza o braku znajomości tego języka przez tych co go znają i np zajmują się tłumaczeniem ST , przy jednoczesnej znajomości ,,prawdy " przez nielicznych oświeconych jest trochę pouczaniem i stawianie się w pozycji lepszego .
Tak to widzę ;)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw sty 19, 2017 10:38 am

bernard pisze:Podam przykład ze znajomością języka hebrajskiego, który był/jest przez Ciebie poruszany. Wiesz , przewijają ca się notorycznie teza o braku znajomości tego języka przez tych co go znają i np zajmują się tłumaczeniem ST , przy jednoczesnej znajomości ,,prawdy " przez nielicznych oświeconych jest trochę pouczaniem i stawianie się w pozycji lepszego .
Tak to widzę ;)

Bernardzie a ja uważam, że osoba która zna choć trochę podstawy mogłaby wypowiadać się w tej sprawie.
Ja opisałam różnice między dzisiejszą - nowozytna hebrajszczyzna której nie było w czasach biblijnych a powstała dopiero później a starożytna hebrajszczyzna gdzie na początku było to pismo obrazkowe bez żadnych zaimkow , przyimkow itp. Potem pismo fenickie itd.
Tak więc zależy o jakim hebrajskim piszemy :-)
To tak jak w grace Logos którego pierwotne znaczenie było zupełnie inne i tak oto powstają uwspolczesniane przekłady Biblii i słowników :-) ;-)
A wnioski i tak pozostawiam czytelnikom :-)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw sty 19, 2017 10:46 am

P.S. Do pisma obrazkowego nie były potrzebne słowniki :-)

bernard

Postautor: bernard » czw sty 19, 2017 11:16 am

Agnieszka pisze:
bernard pisze:Podam przykład ze znajomością języka hebrajskiego, który był/jest przez Ciebie poruszany. Wiesz , przewijają ca się notorycznie teza o braku znajomości tego języka przez tych co go znają i np zajmują się tłumaczeniem ST , przy jednoczesnej znajomości ,,prawdy " przez nielicznych oświeconych jest trochę pouczaniem i stawianie się w pozycji lepszego .
Tak to widzę ;)

Bernardzie a ja uważam, że osoba która zna choć trochę podstawy mogłaby wypowiadać się w tej sprawie.
Ja opisałam różnice między dzisiejszą - nowozytna hebrajszczyzna której nie było w czasach biblijnych a powstała dopiero później a starożytna hebrajszczyzna gdzie na początku było to pismo obrazkowe bez żadnych zaimkow , przyimkow itp. Potem pismo fenickie itd.
Tak więc zależy o jakim hebrajskim piszemy :-)
To tak jak w grace Logos którego pierwotne znaczenie było zupełnie inne i tak oto powstają uwspolczesniane przekłady Biblii i słowników :-) ;-)
A wnioski i tak pozostawiam czytelnikom :-)

Ale mi nie chodzi o współczesny grecki czy hebrajski.

bernard

Postautor: bernard » czw sty 19, 2017 11:17 am

Agnieszka pisze:P.S. Do pisma obrazkowego nie były potrzebne słowniki :-)

Słowniki są niepotrzebne kiedy się język zna .

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw sty 19, 2017 11:49 am

Bernardzie od czegoś trzeba zacząć :-) Ja jak uczyłam się np. angielskiego zaczynałam właśnie od słownika :-) Czasami również używam jak potrzebuje znajomości pojęć technicznych rzadko używanych :-) To tak jak my Polacy też ciągle uczymy się polskiego - bogatego słownictwa , pojęć i ich znaczenia :-)
Pozdrawiam :-)

christianinroman

Postautor: christianinroman » pt sty 20, 2017 6:43 pm

Agnieszko, znowuż jesteś w błędzie chociaż jak piszesz mamy wolną wolę. ,, Musicie się na nowo narodzić", co to według ciebie oznacza? To są słowa nie byle kogo, samego Syna Bożego. Nie broń się przed swoim Stwórcą lecz poddaj Mu się.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt sty 20, 2017 7:28 pm

christianinroman pisze:Agnieszko, znowuż jesteś w błędzie chociaż jak piszesz mamy wolną wolę. ,, Musicie się na nowo narodzić", co to według ciebie oznacza? To są słowa nie byle kogo, samego Syna Bożego. Nie broń się przed swoim Stwórcą lecz poddaj Mu się.

Oczywiście, że mamy wolną wolę - Bóg nie przymusza nas żebyśmy Mu służyli , wielu żydów których znam nie potrafi pokochać Chrystusa bo w Niego nie wierzy i co mam im powiedzieć? Może słowa wielu sJ - że służycie diabłu - byłoby to wielkim nietaktem . Co powiemy ateistom ? Możemy jedynie modlić się za innych.
Na siłę nikogo nie pokochamy bo albo się kogoś kocha albo nie - są to uczucia które wypływają z naszego wnętrza.
Nowo narodzenie to inaczej nasza wewnętrzna przemiana lecz również nie na tzw. "pstryczka" bo przypuszczam , że każdy z nas potrzebował czasu i wciąż potrzebuje aby być lepszym człowiekiem.....
Zapewniam , że nie bronię się przed swoim Stwórcą bo Jemu powierzyłam siebie i to On - Chrystus uratował mnie z wielu sytuacji w moim życiu za co jestem Mu bardzo wdzięczna.
Nie możemy zmuszać ludzi i stosować szantaż emocjonalny jak czyni to wielu sJ .
Nasza miłość i w ogóle prawdziwa miłość jest szczera , nie na siłę - bo to już nie jest miłość tylko udawanie bardzo często wymuszanie przez innych.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt sty 20, 2017 8:22 pm

P.S. Mam wśród swoich znajomych jak i współpracowników wielu muzułmanów - i tych religijnych i tych nie religijnych dla których bycie dobrym dla innych jest priorytetem w życiu.
Czy zatem wręczymy na siłę Biblię tym ludziom - nie ! Ci ludzie powiedzą , że mają Koran i mają prawo tak powiedzieć, bo mają wolną wolę i ja to szanuję i nie odseparowuje się od takich ludzi którzy wierzą inaczej , bądź w ogóle nie wierzą w Boga jeżeli są w porządku ludźmi , odseparowuje się natomiast od tych którzy mniemają się wierzącymi i np. codziennie czytają Biblię i na siłę próbują nas nauczać , choć sami nie postępują zgodnie z zasadami Słowa Bożego.
Nie wierzący lecz dobry człowiek dla innych ma uznanie w moich oczach jako osoba z którą mogę spotkać się , również miło spędzić czas a obludnie "wierzących" staram się unikać jak ognia :-)

Wróć do „Tematy eschatologiczne”