Kolejność wydarzeń czasów ostatecznych

Dział poświęcony tematom ostatecznym takim jak koniec świata, powtórne przyjście Pana Jezusa itp.
Agnieszka

Re: Kolejność wydarzeń czasów ostatecznych

Postautor: Agnieszka » czw sty 19, 2017 11:49 am

Bernardzie od czegoś trzeba zacząć :-) Ja jak uczyłam się np. angielskiego zaczynałam właśnie od słownika :-) Czasami również używam jak potrzebuje znajomości pojęć technicznych rzadko używanych :-) To tak jak my Polacy też ciągle uczymy się polskiego - bogatego słownictwa , pojęć i ich znaczenia :-)
Pozdrawiam :-)

christianinroman

Postautor: christianinroman » pt sty 20, 2017 6:43 pm

Agnieszko, znowuż jesteś w błędzie chociaż jak piszesz mamy wolną wolę. ,, Musicie się na nowo narodzić", co to według ciebie oznacza? To są słowa nie byle kogo, samego Syna Bożego. Nie broń się przed swoim Stwórcą lecz poddaj Mu się.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt sty 20, 2017 7:28 pm

christianinroman pisze:Agnieszko, znowuż jesteś w błędzie chociaż jak piszesz mamy wolną wolę. ,, Musicie się na nowo narodzić", co to według ciebie oznacza? To są słowa nie byle kogo, samego Syna Bożego. Nie broń się przed swoim Stwórcą lecz poddaj Mu się.

Oczywiście, że mamy wolną wolę - Bóg nie przymusza nas żebyśmy Mu służyli , wielu żydów których znam nie potrafi pokochać Chrystusa bo w Niego nie wierzy i co mam im powiedzieć? Może słowa wielu sJ - że służycie diabłu - byłoby to wielkim nietaktem . Co powiemy ateistom ? Możemy jedynie modlić się za innych.
Na siłę nikogo nie pokochamy bo albo się kogoś kocha albo nie - są to uczucia które wypływają z naszego wnętrza.
Nowo narodzenie to inaczej nasza wewnętrzna przemiana lecz również nie na tzw. "pstryczka" bo przypuszczam , że każdy z nas potrzebował czasu i wciąż potrzebuje aby być lepszym człowiekiem.....
Zapewniam , że nie bronię się przed swoim Stwórcą bo Jemu powierzyłam siebie i to On - Chrystus uratował mnie z wielu sytuacji w moim życiu za co jestem Mu bardzo wdzięczna.
Nie możemy zmuszać ludzi i stosować szantaż emocjonalny jak czyni to wielu sJ .
Nasza miłość i w ogóle prawdziwa miłość jest szczera , nie na siłę - bo to już nie jest miłość tylko udawanie bardzo często wymuszanie przez innych.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt sty 20, 2017 8:22 pm

P.S. Mam wśród swoich znajomych jak i współpracowników wielu muzułmanów - i tych religijnych i tych nie religijnych dla których bycie dobrym dla innych jest priorytetem w życiu.
Czy zatem wręczymy na siłę Biblię tym ludziom - nie ! Ci ludzie powiedzą , że mają Koran i mają prawo tak powiedzieć, bo mają wolną wolę i ja to szanuję i nie odseparowuje się od takich ludzi którzy wierzą inaczej , bądź w ogóle nie wierzą w Boga jeżeli są w porządku ludźmi , odseparowuje się natomiast od tych którzy mniemają się wierzącymi i np. codziennie czytają Biblię i na siłę próbują nas nauczać , choć sami nie postępują zgodnie z zasadami Słowa Bożego.
Nie wierzący lecz dobry człowiek dla innych ma uznanie w moich oczach jako osoba z którą mogę spotkać się , również miło spędzić czas a obludnie "wierzących" staram się unikać jak ognia :-)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz sty 22, 2017 2:39 pm

Witam.
Posty na temat piekła przeniosłem tutaj:
viewtopic.php?f=32&t=258&start=240

Pozdrawiam.

christianinroman

Postautor: christianinroman » pn sty 23, 2017 4:59 pm

Agnieszko, nie odpowiedzialaś na moje zwrócenie uwagi na słowa Jezusa ,, musicie się na nowo narodzić ", lecz kurczowo trzymasz się, by być tzw. porządnym człowiekiem i czynić dobro ludziom. I tak zrozumiałem z Twojego postu, że muzułmaninowi nie opowiedziałabyś o Jezusie jako o JEDYNEJ DRODZE do Ojca, o tym że TYLKO JEST ON PRAWDĄ i że TYLKO W TYM IMIENIU JEST ZBAWIENIE, byłabyś TOLERANCYJNA bo ma wolną wolę, tak?

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn sty 23, 2017 6:18 pm

christianinroman pisze:Agnieszko, nie odpowiedzialaś na moje zwrócenie uwagi na słowa Jezusa ,, musicie się na nowo narodzić ", lecz kurczowo trzymasz się, by być tzw. porządnym człowiekiem i czynić dobro ludziom. I tak zrozumiałem z Twojego postu, że muzułmaninowi nie opowiedziałabyś o Jezusie jako o JEDYNEJ DRODZE do Ojca, o tym że TYLKO JEST ON PRAWDĄ i że TYLKO W TYM IMIENIU JEST ZBAWIENIE, byłabyś TOLERANCYJNA bo ma wolną wolę, tak?

Witam Cię . Już wyjaśniałam wcześniej tylko, nie pamiętam gdzie słowo tolerancja. Możesz poszukać jak chcesz :-)
Nie można "deptac" człowieka tylko dlatego , że myśli , czuje , wyznaje inaczej , można co jedynie nie zgadzać się z poglądami. Nie idę śladami wielu sJ którzy nawet odwracają się od swoich rodzin bo mają inne poglądy.
Potem odpowiem na "musicie się na nowo narodzić" bo teraz robie kilka rzeczy naraz a potrzebuje przygotować też kolację, bo mąż głodny jak wilk :-)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn sty 23, 2017 8:15 pm

Jana 3 : 7 TRZEBA wam się powtórnie / na nowo narodzić - m. in. Interlinearny przeklad grecki i
http://www.voxdomini.com.pl/valt/p-ew/04-j-03.htm
Oczywiste jest to , że chcąc , pragnąc z głębi naszego serca być z Chrystusem / w Chrystusie , nasza przemiana duchowa - nowo / powtórne narodzenie będzie wypływać z nas samych. To wspaniałe uczucie które każdy z nas przeżywa inaczej , niepowtarzalnie , wyjątkowo i mogłabym to tylko w jakimś stopniu porównać do takiej dojrzałej miłości , prawdziwej przyjaźni. Nie można więc zmusić nikogo do tego uczucia , możemy jedynie starać się pobudzić innych - ale też nie być natarczywym , jak pamiętam kiedyś postępowano tak w moim przypadku wymuszając miłość do Jehowy - przyniosło to zupełnie odwrotny skutek.
Pozdrawiam.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn mar 06, 2017 4:48 pm

Agnieszka pisze:
korba pisze:Przepraszam, ale twoja 'filozofia' jakoś NIC nie mówi o faktycznym życiu wiecznym/zbawieniu dla jednostki. Tylko jakieś...:
poznanie Boga i Jego wieczne Królestwo w nas ludziach.

Albo:
Żyje się tylko raz lecz pamięć Najwyższego do nas trwa wiecznie.

Dla mnie to jakieś poplątanie z pomieszaniem.
Albo Bóg wiecznie żyje w nas albo my żyjemy wiecznie.
Albo Królestwo Boże jest dla nas czy też my jesteśmy dla królestwa choć przemijamy.
Możesz pisać precyzyjniej?
Jak dla mnie to prezentujesz 'miałką' filozofię, która tak naprawdę NIC nikomu nie mówi...

Nie JAKIEŚ TAM poznanie Boga - tylko poznanie Boga - "dotknąć Boga" - poczuć Go całym sobą w swoim sercu.
Co rozumiesz pod pojęciem Królestwo Boże??????? Pisałam o tym w innym wątku - i nie swoją filozofię - chyba że słowo samego Boga jest dla Ciebie filozofią? Chyba , że szacujesz Królestwo Boże ilościowo a nie jakościowo!
Może Tobie to co napisałam NIC NIE MÓWI? Dlaczego wypowiadasz się za innych , że "nikomu nic nie mówi"?
Na prawdę nie zrozumiałeś przesłania "wieczne" - wieczny ogień :-)
Tak - Królestwo Boże jest dla nas :-) Chrystus powiedział - cytuję z pamięci : " I nie powiedzą o to tu jest albo tam, bo Królestwo Boże jest W WAS!
Wiesz dlaczego wielu ludzi nie uwierzylo i nie wierzy w Jezusa ?????? , bo Ci ludzie są brzydko mówiąc materialistami - "pokochaliby" Chrystusa gdyby otrzymali coś w zamian , wartosciowali w bogactwach i wysmiewali się z Chrystusa , szydzili mówiąc o jakim On Królestwie mówi? Ja też dziękuję za takich pseudo przyjaciół którzy "kochają" mnie czując w tym jakiś interes - dlatego w swoim życiu stronie od takich osób.
Poczuć Chrystusa w swoim sercu to być w Jego Królestwie Bożym - czego oko nie widziało i ucho nie słyszało - coś niesamowitego :-) i tylko ci zrozumieją to gdy bezinteresownie poczują.......

Wróciłam do tego tematu , nie po to , żeby narzucać swoje racje - nie ingeruje w wiarę drugiego człowieka , lecz chcę podzielić się tym co przeczytałam w NT po hebrajsku. I tak dla przykładu Jana 17 : 3 gdzie nigdzie w tym wersecie nie przeczytałam o życiu wiecznym .
Nie będę / nie chce tłumaczyć całego wersetu po polsku - poza tym stylistycznie może mi nie wyjść :-) , ale mamy tam :
חַיֵּי - życie i kolejny wyraz to עוֹלָם - świat .
Wieczny / nieśmiertelny po hebrajsku to נצחי
http://www.sarshalom.us/resources/scrip ... bible.html
Jana 3 : 16 - również nie znalazła nic o życiu wiecznym.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn mar 06, 2017 5:27 pm

P.S. Greki nie znam - jedynie korzystam z nowożytnych słowników i tak w Jana 17 : 3 czytamy życie αιωνιος - przetłumaczone na wieczne , w liście Judy 1 : 7 czytamy ponoszą karę αιωνιου wiecznego ognia , a przecież Sodoma i Gomora nie płonie wciąż literalnym ogniem w dodatku wiecznym.
Nieśmiertelny po grecku to αθάνατος
Na zawsze to για πάντα
To taka moja ciekawość i dociekliwosc :-)

Wróć do „Tematy eschatologiczne”