Nowe niebo i nowa ziemia

Dział poświęcony tematom ostatecznym takim jak koniec świata, powtórne przyjście Pana Jezusa itp.
Ilyad

Re: Nowe niebo i nowa ziemia

Postautor: Ilyad » czw mar 23, 2017 12:14 pm

c.d. Jeżeli Bóg pozwalałby nam wyciągać dowolne wnioski ze ST w pominięciu pierwotnego znaczenia tekstu (np. wspomnianych tu historii o potopie czy zniszczeniu Sodomy), wówczas BIBLIA TAK NAPRAWDĘ NICZEGO NIE MÓWI. Bo co mówi, skoro i tak odczytujemy ją jak chcemy ? ;) Dlatego właśnie apostoł napomina:

"Przede wszystkim to wiedzcie, że wszelkie proroctwo Pisma nie podlega dowolnemu wykładowi."
2 Piotra 1:20

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw mar 23, 2017 1:16 pm

Odylam do definicji kanonu .
Każda instytucja ma różny kanon wiary.

bernard

Postautor: bernard » czw mar 23, 2017 1:32 pm

Mówiąc ,,Kanon " chodziło o Słowo Boże . Słowo Boże zaś jest jedno i zrozumienie tez powinno być jedno.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw mar 23, 2017 1:46 pm

bernard pisze:Mówiąc ,,Kanon " chodziło o Słowo Boże . Słowo Boże zaś jest jedno i zrozumienie tez powinno być jedno.

Czuje zrozumienie powinno być jedno?
Wkraczamy już nie w ten temat - monopolu na interpretację jednego Pisma Świętego.

bernard

Postautor: bernard » czw mar 23, 2017 2:07 pm

Apostolskie zrozumienie powinno być jedno.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw mar 23, 2017 2:51 pm

bernard pisze:Apostolskie zrozumienie powinno być jedno.

A nie zawsze było, tak jak dzisiaj wiele religii jako instytucji i nie instytucji mają różne zrozumienie a nie jedno .
Bernardzie , jestem już zmęczona pisaniem na forum , no i przede wszystkim to złodziej czasu.
Rozmawiałam teraz z moja mama przez telefon - też na temat Biblii i wiesz co jej powiedziałam? Że niezależnie jak kto pojmuje tą księgę i istotę Boga , to przede wszystkim Bogiem winna być MIŁOŚĆ - mielibyśmy wówczas prawdziwy raj na ziemi a nie spory i wojny w imię religii / różnego pojmowania.....
Dziękuję i pozdrawiam Wszystkich .

Ilyad

Postautor: Ilyad » czw mar 23, 2017 2:55 pm

bernard pisze:

A nie zawsze było, tak jak dzisiaj wiele religii jako instytucji i nie instytucji mają różne zrozumienie a nie jedno

Twój sposób podejścia do Biblii raczej tej jedności nie sprzyja, nie uważasz ?

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw mar 23, 2017 3:43 pm

Ilyad pisze:
bernard pisze:

A nie zawsze było, tak jak dzisiaj wiele religii jako instytucji i nie instytucji mają różne zrozumienie a nie jedno

Jedności z kim?
"Jeśli wejdziesz między wrony musisz krakac jak i one".

Ilyad

Postautor: Ilyad » czw mar 23, 2017 4:22 pm

Agnieszka pisze:
Ilyad pisze:
bernard pisze:

Jedności z kim?
"Jeśli wejdziesz między wrony musisz krakac jak i one".

Jedności między wierzącymi w Chrystusa. Wydawało mi się że o takiej jedności Ty sama pisałaś. Więc jak brzmi odpowiedź na moje pytanie ?

bernard

Postautor: bernard » czw mar 23, 2017 4:53 pm

Agnieszka pisze:
bernard pisze:Apostolskie zrozumienie powinno być jedno.

A nie zawsze było, tak jak dzisiaj wiele religii jako instytucji i nie instytucji mają różne zrozumienie a nie jedno .

Cały NT to nauczanie apostolskie i nie ma w nim różnego zrozumienia ,bo też apostołowie mieli to samo zrozumienie gdyż wszystkich ich uczył Pan dokładnie tego samego.
Bernardzie , jestem już zmęczona pisaniem na forum , no i przede wszystkim to złodziej czasu.
Rozmawiałam teraz z moja mama przez telefon - też na temat Biblii i wiesz co jej powiedziałam? Że niezależnie jak kto pojmuje tą księgę i istotę Boga , to przede wszystkim Bogiem winna być MIŁOŚĆ - mielibyśmy wówczas prawdziwy raj na ziemi a nie spory i wojny w imię religii / różnego pojmowania.....
Dziękuję i pozdrawiam Wszystkich .
[/quote]
Oczywiście że im więcej miłości tym mniej wojen.
Zauważ że świat współczesny lansuje tezę ze najważniejsze jest żeby się ludzie kochali reszta zaś to rzecz względna . Takie myślenie to tylko pozór prawdy gdyż z czasem prowadzi do liberalizmu , który jest między innymi przyczyną ideologii gender i innych błędów moralnych . Koniec końców prawda staje się czymś ,,co się komu podoba " i tworzymy Boga po swojemu.
Miłość jest ważna lecz zawsze oparta na skale , na prawdzie.

Wróć do „Tematy eschatologiczne”