Co oznacza "być w prawdzie"?

W tym miejscu można omawiać i weryfikować na podstawie Pisma Świętego nauki Świadków Jehowy
Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Re: Co oznacza "być w prawdzie"?

Postautor: Ann78 » sob lip 07, 2018 6:38 pm

korba pisze:
Datsun pisze:Obawiam się, Ann78, że forumowicz korba może niestety nie zechcieć zauważyć tych cytatów z Biblii, które podałaś.

Ależ zauważam, tylko Ann78 cytuje przekłady, które dwuznacznie oddają te teksty.

Czyżby?
Wszystkie cytaty w powyższym moim poście są z Biblii Warszawskiej.

korba pisze:Np.
Rzym 8:1 w Komentarz Żydowski do NT:
Dlatego też żadne potępienie nie czeka już na tych, którzy są jedno z Mesjaszem Jeszuą.
A zatem ci, którzy żyją w jedności z Chrystusem Jezusem nie mogą być potępieni. (Przekład współczesny)
I wiele innych w podobny sposób.

Oto Biblia Gdańska:
"Przetoż teraz żadnego potępienia nie masz tym, który będąc w Chrystusie Jezusie nie według ciała chodzą, ale według Ducha. (2) Albowiem zakon Ducha żywota, który jest w Chrystusie Jezusie, uwolnił mię od zakonu grzechu śmierci." Rz. 8,1-2

Przekład interlinearny:
"Teraz jednak dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie, nie ma już potępienia." Rz. 8,1
http://bibliaapologety.com/

korba pisze:1 Kor 1:30:
On zjednoczył nas z Chrystusem Jezusem, który stał się dla nas Bożą mądrością, sprawiedliwością, uświęceniem i odkupieniem, (Edycja Świętego Pawła)
Dzięki niemu jesteście w łączności z Chrystusem Jezusem.

Oto Biblia Gdańska:
"Lecz z niego wy jesteście w Chrystusie Jezusie, który się nam stał mądrością od Boga i sprawiedliwością, i poświęceniem, i odkupieniem, (31) Aby, jako napisano: Kto się chlubi, w Panu się chlubił. " 1 Kor. 1, 30-31

Interlinia:
"Przez Niego bowiem jesteście w Chrystusie Jezusie, który stał się dla nas mądrością od Boga i sprawiedliwością, i uświęceniem, i odkupieniem"

korba pisze:Te przekłady lepiej oddają sens niż samo: być w Chrystusie co tak naprawdę niewiele mówi.

Zwrot "być w Chrystusie" mówi bardzo dużo. Tutajnajprostsze wyjaśnienie z Pisma:
"Ja jestem krzewem winnym, wy jesteście latoroślami. Kto trwa we mnie, a Ja w nim, ten wydaje wiele owocu; bo beze mnie nic uczynić nie możecie." Jan 15,5

Nie jest możliwe pojąć tego bez pomocy Ducha Świętego.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Iskierka

Postautor: Iskierka » sob lip 07, 2018 7:30 pm

korba pisze:

Ty go masz a ja ... też! :-D

ale Ty masz ducha ( koniecznie z małej litery ;) ), a Ann78 mówi o Duchu Świętym, a to zasadnicza różnica.....

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob lip 07, 2018 9:12 pm

korba pisze:Sorry, ale pisarze biblijny też pisali najpierw wszystko kapitalikami a potem wszystko z małej z powodu oszczędności papirusu i... jakoś argument Iskierki 'bierze w łeb' :-D

W łeb bierze Twoja argumentacja, Korbo :lol:
Cytaty jakie podała Ann78 są powalające. Naprawdę dziwię się ją w obliczu czegoś takiego uparcie trwasz przy swojej (koniecznie w cudzysłowie) "racji".

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz lip 08, 2018 6:54 am

korba pisze:Gdyż z ze zwrotów biblijnych robicie zwykłe slogany, które raczej niewiele mówią.

Ono mówią bardzo dużo Korbo. W zasadzie wyjaśniają wszystko w tej materii. Aby to zrozumieć trzeba to po prostu przeżyć. Ty też możesz tego doświadczyć i życzymy Tobie tego z całego serca. :)
Zwróć się bezpośrednio do Pana Jezusa. Żałuj szczerze za swoje grzechy i powierz Mu swoje życie. Dopiero wtedy możesz być w Nim, a On w Tobie. :)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz lip 08, 2018 2:58 pm

korba pisze:
Zwróć się bezpośrednio do Pana Jezusa. Żałuj szczerze za swoje grzechy i powierz Mu swoje życie. Dopiero wtedy możesz być w Nim, a On w Tobie. :)

O! To kolejny slogan.

Nazywaj to sobie jak chcesz. Jezus używał tych sloganów, więc Jego posłuchaj.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » ndz lip 08, 2018 9:22 pm

korba pisze:

Ty go masz a ja ... też! :-D

To nie jest temat do żartów. Nie wolno tego traktować lekko.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » ndz lip 08, 2018 9:24 pm

korba pisze:

O! To kolejny slogan.

To nie slogan. To prostota i piękno Ewangelii. Dobroć Boga.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt lip 10, 2018 1:58 pm

korba pisze:
To nie slogan. To prostota i piękno Ewangelii. Dobroć Boga.

Slogan. Epatuje się nim na prawo i lewo. Jak zauważyłem, ewangeliczni sprowadzają Biblię do dwóch, trzech haseł:
1. Musisz się narodzić na nowo
2. Bądź w Chrystusie, uwierz mu i oddaj.
3. Jestem zbawiony.

Reszta Biblii to tylko komplikuje im życie :-D

Życie sam sobie komplikujesz nazywając życiodajne słowa Pana Jezusa "sloganem" i rozmydlając prostotę Ewangelii.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt lip 13, 2018 6:06 pm

korba pisze:
Datsun pisze:Życie sam sobie komplikujesz nazywając życiodajne słowa Pana Jezusa "sloganem" i rozmydlając prostotę Ewangelii.

Rozumiem, Datsun, że TAK MUSIAŁEŚ zareagować. Myślę, że nie powinieneś się spotkać z jakimś aplauzem.

Musiałem, owszem ale dlatego, że słowa Pana Jezusa nazywasz "sloganami". To smutne, Korbo... :(

korba pisze:Napiszę to bez względu na konsekwencję, ale... czytam/badam wielu byłych świadków J., ich przeciwników, dyskutantów na temat świadków i... na ogół rzecz sprowadza się do... haseł, sloganów, emocjonalnych uzewnętrznień, wręcz egzaltacji.

O jakich konsekwencjach mówisz? Przecież masz prawo się wypowiadać, Korbo. Ważne jest aby robić to, no wiesz..., grzecznie -a to Tobie nie zawsze się udaje. ;)

korba pisze:Najczęściej merytoryczna dyskusja utyka z... braku wiedzy.
Uważam, że zwykłe nauki Jezusa są 'spreparowane' jako hasła, które niewiele mówią innym. A gdy zadaje się głębsze pytania, to robi się mętlik i bajzel.
Jakoś ci, tak zwani 'nowozrodzeni' raczej mnie odstręczają niż przyciągają.

Nie wiem co konkretnie masz na myśli. Przecież tutaj na forum dyskutują ludzie, którzy dobrze znają Biblię. Na temat ludzi z którymi rozmawiasz w realu to ciężko mi się wypowiedzieć.
Piszesz, że wszędzie są te "slogany" o byciu w Chrystusie itd.

Korbo, nie szalej! :)
To powiedz gdzie słyszałeś takie słowa i to nie były slogany? Świadkowie przecież tak nie mówią. Nie ma nigdzie takich ludzi? Hmmm...? :shock:

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt lip 17, 2018 2:14 pm

Wszędzie slogany? :)
To pytam się jeszcze raz: gdzie nie są to tylko puste slogany? :?

Wróć do „Nauki Świadków Jehowy”