Uczciwe zapewnienia wobec katolików?

W tym miejscu można omawiać i weryfikować na podstawie Pisma Świętego nauki Świadków Jehowy
Natan

Uczciwe zapewnienia wobec katolików?

Postautor: Natan » śr mar 13, 2019 5:22 pm

Wiedziałem, że tak jak poniżej pisali co do organizacji w latach 20. dwudziestego wieku, ale nie wiedziałem, że tak pisali gdy już mieli w pełni organizację:

"Świadkowie Jehowy są jedynymi prawdziwymi przyjaciółmi, jakich mają na świecie szczerzy i uczciwi katolicy. Świadkowie Jehowy nie pragną zakładać jakiejś religijnej czy innej organizacji na ziemi i nie czynią też żadnych wysiłków w tym kierunku. Ich jedyną misją jest to, aby w posłuszeństwie dla przykazań Bożych wydawać ludziom świadectwo i pouczać ich, że Jehowa Wszechmocny i jego rząd teokratyczny jest ich jedyną nadzieją" (Nowy Dzień 15.08.1939, s. 1139; Faszyzm czy wolność 1939, s. 56).

Sami oceńcie, czy stawiali sprawę uczciwie i szczerze.

Iskierka

Re: Uczciwe zapewnienia wobec katolików?

Postautor: Iskierka » wt kwie 02, 2019 6:32 am

Natan pisze:Wiedziałem, że tak jak poniżej pisali co do organizacji w latach 20. dwudziestego wieku, ale nie wiedziałem, że tak pisali gdy już mieli w pełni organizację:

"Świadkowie Jehowy są jedynymi prawdziwymi przyjaciółmi, jakich mają na świecie szczerzy i uczciwi katolicy. Świadkowie Jehowy nie pragną zakładać jakiejś religijnej czy innej organizacji na ziemi i nie czynią też żadnych wysiłków w tym kierunku.Ich jedyną misją jest to, aby w posłuszeństwie dla przykazań Bożych wydawać ludziom świadectwo i pouczać ich,że Jehowa Wszechmocny i jego rząd teokratyczny jest ich jedyną nadzieją" (Nowy Dzień 15.08.1939, s. 1139; Faszyzm czy wolność[/i] 1939, s. 56).

Sami oceńcie, czy stawiali sprawę uczciwie i szczerze.

Świadkowie Jehowy jak zacytowano wyżej, zapewniają, że są jedynymi-prawdziwymi przyjaciółmi ;) ale dla...katolików tylko "szczerych i uczciwych" . Zatem biada tym co nie są katolikami ;) , a już największe biada dla tych, co odeszli z Ich szeregów .......

Awatar użytkownika
Datsun

Re: Uczciwe zapewnienia wobec katolików?

Postautor: Datsun » wt kwie 02, 2019 11:41 am

"Szczery i uczciwy katolik" to zapewne taki, który jest na drodze do zostania świadkiem Jehowy. :)

Wróć do „Nauki Świadków Jehowy”