A co jeśli Swiadkowie mają rację?

W tym miejscu można omawiać i weryfikować na podstawie Pisma Świętego nauki Świadków Jehowy
robbo1

Re: A co jeśli Swiadkowie mają rację?

Postautor: robbo1 » śr sty 03, 2018 3:26 pm

Zawsze.
Moje przekonania staram się "oprzeć " na natchnionym słowie.
Z zasady daję temu wyraz w swoich komentarzach.
Opieram się na wersetach,jak je rozumiem,tak przedstawiam.
Jestem gotowy ,zawsze "na zmianę swoich zapatrywań"
Idzie tylko o "przekonanie".
Naszemu zbawicielowi przypisujesz więcej niż on sam przypisywał sobie.
"ojciec większy jest niż ja"Jana 14:28
patrz. Jana 20:17
"WSTĘPUJĘ DO MOJEGO OJCA I WASZEGO OJCA,DO MOJEGO BOGA I WASZEGO BOGA"
Żadna z tych wypowiedzi nie jest o nim,tylko wypowiedziana przez niego ,o jego stosunku do ojca.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » śr sty 03, 2018 8:42 pm

robbo1 pisze:Zawsze.
Moje przekonania staram się "oprzeć " na natchnionym słowie.
Z zasady daję temu wyraz w swoich komentarzach.
Opieram się na wersetach,jak je rozumiem,tak przedstawiam.
Jestem gotowy ,zawsze "na zmianę swoich zapatrywań"
Idzie tylko o "przekonanie".
Naszemu zbawicielowi przypisujesz więcej niż on sam przypisywał sobie.
"ojciec większy jest niż ja"Jana 14:28
patrz. Jana 20:17
"WSTĘPUJĘ DO MOJEGO OJCA I WASZEGO OJCA,DO MOJEGO BOGA I WASZEGO BOGA"
Żadna z tych wypowiedzi nie jest o nim,tylko wypowiedziana przez niego ,o jego stosunku do ojca.

Z Dobrego zasiewu:
"Spróbujmy udzielić na to pytanie odpowiedzi na podstawie Biblii, Słowa Bożego. Syn Boży żyjący na tej ziemi jako człowiek zajął w uniżeniu stanowisko zależności od Ojca i z tej pozycji modlił się do Niego. Niemniej jednocześnie On sam cały czas pozostawał tym, kim był w wieczności – Bogiem-Synem. Dlatego też jest godzien, abyśmy Go czcili i modlili się do Niego. W zacytowanym na wstępie wersecie sam Jezus powiedział, że wolą Ojca jest, „aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca”.

Robbo, jeżeli przyjmiesz, że Syn Boży przyjął na ziemi postać sługi (Fil. 2, 7), wszystko ułoży się na właściwym miejscu. On uniżył się. Po ludzku to niepojęte, ale dla Boga nie ma nic niemożliwego. On odłożył na bok Swój majestat i chwałę, aby odkupić Swe stworzenie. To jest ukryty plan Boży - Chrystus.

"Przystąpcie do niego, do kamienia żywego, przez ludzi wprawdzie odrzuconego, lecz przez Boga wybranego jako kosztowny." I Piotr 2,4
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » śr sty 03, 2018 8:54 pm

robbo1 pisze:Zawsze.

Super!
robbo1 pisze:Moje przekonania staram się "oprzeć " na natchnionym słowie.

Jeżeli mogę coś delikatnie zasugerować?
Poddaj się Słowu, pozwól poprowadzić się Duchowi Świętemu. Nie rozpatruj wszystkiego tylko pod względem intelektualnym. Pozwól Słowu mówić do Ciebie. Proś o prowadzenie Ducha Świętego. Poddaj swoje przekonania weryfikacji Słowa Bożego, a nie szukaj w Nim potwierdzenia dla własnych przekonań.

"Jeśli więc wy, którzy jesteście źli, umiecie dobre dary dawać dzieciom swoim, o ileż bardziej Ojciec niebieski da Ducha Świętego tym, którzy go proszą." Łuk 11,1

"Przeto znowu wyznacza pewien dzień, "dzisiaj", mówiąc przez Dawida po tak długim czasie, jak to przedtem zostało powiedziane: Dziś, jeśli głos jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych." Hebr 4,7

robbo1

Postautor: robbo1 » czw sty 11, 2018 6:24 pm

Niestety inaczej niż ci się wydaje ujawnia się pozycja naszego zbawiciela wynikająca z Filip.2:4-11.
W innym podobnym do tego miejsc podałem dokładnie egzegezę tych wersetów,i jeżeli zaistnieje potrzeba podam ją i tutaj.
Najpierw należy podkreślić ,to,że mamy "postępować względem siebie na w z ó r naszego zbawiciela.
Wyjaśnić co oznacza,że "istniał w naturze 'swego ojca.
Kiedy,to było?
Wyjaśnić,co znaczy,że "nie skorzystał ze swej sposobności,żeby być" równy ojcu
,że "sam siebie poniżył
inaczej :
"Uniżył samego siebie".
Za co został wywyższony?
Przez kogo i po co?
To dopiero ujawni się nam rzeczywista pozycja naszego zbawiciela,jako człowieka,gdy przebywał na ziemi.

robbo1

Postautor: robbo1 » sob lut 17, 2018 11:55 am

Nic nie zmieni tego,że otwierając natchnione słowo ,czytamy to samo [podobnie w zależności od tłumaczenia]. Rozumiem,że możemy odmiennie rozumieć pewne zagadnienia.Niemniej tekst,to tekst.Napisany ,przekazany i możliwy do przeanalizowania.Jeżeli nie oczywisty,koniecznie do przeanalizowania.
Podane przeze mnie miejsce z Filip.2:4-11 do takich należy.Już samo określenie
"ISTNIEJĄC W NATURZE BOGA"
wymaga wyjaśnienia.Jak i wszystko o czym wspomniałem.Przeczytanie to jedno,zrozumienie jest od tego ważniejsze.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » sob lut 17, 2018 11:45 pm

Robbo,
Analizując jakieś biblijne zagadnienie, np. Boskość Pana Jezusa lub zbawienie z łaski przez wiarę, musisz wziąć pod lupę wszystkie fragmenty Biblii, które o tym mówią. Nie wystarczy oprzeć się tylko na tych, które zgodne są z doktryną Twojej organizacji, czy kosciola lub Twoim własnym zrozumieniem.
W tym sensie zawsze powtarzam, ze Słowo przemawia do nas z mocą (Hebr.4,12). Duch Boży prowadzi, jednak tylko wtedy, gdy nie zamykamy się w murach naszych dotychczasowych przekonań, ale ze względu na Prawdę, gotowi jesteśmy je zburzyć.

robbo1

Postautor: robbo1 » sob maja 26, 2018 3:57 pm

Tak się składa,że to wersety z Filip.2:4-11 wykorzystywane są do wykazania nauki stojącej w jawnej sprzeczności,do tego co uczymy.czy jak uczymy.
Z tej to przyczyny moje zawołanie o interpretacje miejsca stojącego w jawnej sprzeczności do naszej nauki.
Niemniej moja analiza tych wersetów wykazuje,że jednak to my piszemy prawdę.

Wróć do „Nauki Świadków Jehowy”