A co jeśli Swiadkowie mają rację?

W tym miejscu można omawiać i weryfikować na podstawie Pisma Świętego nauki Świadków Jehowy
korba

Re: A co jeśli Swiadkowie mają rację?

Postautor: korba » wt sty 23, 2018 7:48 am

Ann78 pisze:Proś o prowadzenie Ducha Świętego.

A co jeśli ten Duch prowadzi do innego zrozumienia niż Twoje?
To co tutaj robisz to niejako... narzucanie tego, co ten Duch ma robić, czyli potwierdzać TWOJE poglądy/wierzenia.
Dlaczego nie uznajesz, że inne też są... z Ducha? Przecież KAŻDY tak może powiedzieć o swoich.
To nieweryfikowalne/ogólnikowe/zagmatwane/tajemnicze/naciągane.

robbo1

Postautor: robbo1 » sob lut 17, 2018 11:55 am

Nic nie zmieni tego,że otwierając natchnione słowo ,czytamy to samo [podobnie w zależności od tłumaczenia]. Rozumiem,że możemy odmiennie rozumieć pewne zagadnienia.Niemniej tekst,to tekst.Napisany ,przekazany i możliwy do przeanalizowania.Jeżeli nie oczywisty,koniecznie do przeanalizowania.
Podane przeze mnie miejsce z Filip.2:4-11 do takich należy.Już samo określenie
"ISTNIEJĄC W NATURZE BOGA"
wymaga wyjaśnienia.Jak i wszystko o czym wspomniałem.Przeczytanie to jedno,zrozumienie jest od tego ważniejsze.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » sob lut 17, 2018 11:45 pm

Robbo,
Analizując jakieś biblijne zagadnienie, np. Boskość Pana Jezusa lub zbawienie z łaski przez wiarę, musisz wziąć pod lupę wszystkie fragmenty Biblii, które o tym mówią. Nie wystarczy oprzeć się tylko na tych, które zgodne są z doktryną Twojej organizacji, czy kosciola lub Twoim własnym zrozumieniem.
W tym sensie zawsze powtarzam, ze Słowo przemawia do nas z mocą (Hebr.4,12). Duch Boży prowadzi, jednak tylko wtedy, gdy nie zamykamy się w murach naszych dotychczasowych przekonań, ale ze względu na Prawdę, gotowi jesteśmy je zburzyć.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

robbo1

Postautor: robbo1 » sob maja 26, 2018 3:57 pm

Tak się składa,że to wersety z Filip.2:4-11 wykorzystywane są do wykazania nauki stojącej w jawnej sprzeczności,do tego co uczymy.czy jak uczymy.
Z tej to przyczyny moje zawołanie o interpretacje miejsca stojącego w jawnej sprzeczności do naszej nauki.
Niemniej moja analiza tych wersetów wykazuje,że jednak to my piszemy prawdę.

Wróć do „Nauki Świadków Jehowy”