Kłamstwo w tegorocznym zaproszeniu na kongres.

W tym miejscu można omawiać i weryfikować na podstawie Pisma Świętego nauki Świadków Jehowy
Awatar użytkownika
tadeusz2904

Re: Kłamstwo w tegorocznym zaproszeniu na kongres.

Postautor: tadeusz2904 » pn lip 24, 2017 11:00 am

[quote="Agnieszka"][quote="tadeusz2904"][quote="Agnieszka"][quote="tadeusz2904"]Agnieszko droga siostro.

Świetnie Tadeuszu!
W takim razie napisz może list do ck w tej sprawie :-)
https://watchtower-forum.pl/forums/topi ... z-tvjworg/
https://youtu.be/M-QgAIKSXSU
Z rolexem zapewne z trudnością wejdą do Królestwa Bożego!

Obj,22.15,,Na zewnatrz zas sa psy,czarownicy,rospostnicy,mordercy,balwochwalcy i kazdy kto miluje i czyni klamstwo.
A dla nas Obj.22.14.
,,Blogoslawini,ktorzy wypalniaja jego przykazania,aby mieli prawo do drzewa zycia i aby weszli przez bramy do miasta.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn lip 24, 2017 1:47 pm

Tadeusz pisze :
Pan Jezus powiedzial do swego rozmowcy,,jednego ci brakuje,,.
Nasladujac Go uwazam ze;jestes nizmiernie pracowita,rozwijasz swoje zdolnosci ale jednego Ci brakuje=myslenia abstrakcyjnego.

"Nie pora teraz na niezależne myślenie" (Zorganizowani do pełnienia Naszej Służby, str. 8)

"Jak się uzewnętrznia takie niezależne myślenie? Jego podstawową oznaką jest kwestionowanie rad udzielanych przez widzialną organizację Bożą" (Strażnica, rok CIV, nr 10, str. 12, par. 21)

"Musimy też lojalnie popierać nauki biblijne przedstawione na łamach Strażnicy, Przebudźcie się! i wszelkiego innego pokarmu duchowego dostarczanego przez Towarzystwo Straznica" (Straznica, 15 stycznia 1996, s.6)

Acha! Czyli szablonowe myślenie! Studium Straznicy - czytanie i odpowiedz wg szablonu - to co napisali wydawcy!
Ja kiedyś wychyliłam się na zebraniu i odpowiedziałam zupełnie inaczej , zadałam również pytanie - na sali zapadła cisza a większość oczu skierowana była w moją stronę :-) Po zebraniu została zwrócona mi uwaga a ja odpowiedziałam , że tak to kiedyś dzieci odpowiadały z książeczek / bajek w przedszkolu i to teraz potrafią zapytać np. "Dlaczego sroka złodzieja nie może oprzeć się swiecidelkom / blyskotkom ?" Odpowiedź jest banalnie prosta - bo widzi swoje odbicie / swój wizerunek w tych blyskotkach :-)

P.S. Czytelniku : Jak byś odowiedział :-) NA CO PRZEZNACZANE SĄ NASZE DATKI?
Czytelnik Agnieszka odpowiada :-)
Na rolexy za ponad 20 tys . $ dla ck
Na złote sygnety , złote spinki do koszul dla ck
Garnitury od Armaniego dla ck
I ogólnie - na życie na wysoki połysk :D dla ck , w tym ochocza praca charytatywna dla ck - i tu budowa nowego imperium w Warwick za darmoszke :-)
A my se bulionetke możemy zalać gorącą wodą i będziemy mieli przepyszny rosół ;-)

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » pn lip 24, 2017 2:44 pm

Agnieszka,
ja miałam podobne skojarzenia, kiedy pierwszy raz zetknęłam się z literaturą Strażnicy.
Po co te pytania na końcu każdego artykułu? Zupełnie tak, jakby odbiorcami miały być dzieci, nie dorośli. :shock:
Dlaczego miałaby być tylko jedna odpowiedź na postawione pytania, a mianowicie ta, przedstawiona w artykule?
Nie mogłam tego zrozumieć :?

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn lip 24, 2017 3:18 pm

Drodzy czytelnicy!
W kwestii omawianego tematu , zerknijcie proszę na to :
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/zyc ... 5-03-2017/
https://www.jw.org/pl/publikacje/czasop ... yn-dobrze/
17. Do czego nas zachęca przykład ubogiej wdowy?

17 Pomyślmy też o ubogiej wdowie z czasów Jezusa(odczytaj Łukasza 21:1-4). Nie mogła nic poradzić na to, że w świątyni dochodziło do niegodziwych praktyk (Mat. 21:12, 13). I zapewne nie miała wielkiego wpływu na swoją sytuację finansową. Jednak postanowiła wesprzeć wielbienie Boga — chętnie ofiarowała „dwa pieniążki znikomej wartości”, czyli wszystko, co miała. Ta wierna kobieta okazała całkowite zaufanie do Jehowy. Wiedziała, że jeśli na pierwszym miejscu postawi sprawy duchowe, On zadba o jej potrzeby. Podobnie jest z nami. Jesteśmy pewni, że gdy będziemy stawiać sprawy Królestwa na pierwszym miejscu, Jehowa się o nas zatroszczy (Mat. 6:33).

No i nie mogę powstrzymać się i aż prosi się wkleić treść forumowicza :
Nad ilustracja gdzie babcia zagląda w pustą lodówkę :
"Oni mają jakiś problem z odżywianiem. Lodów dzieciom nie wolno, babciom pełnej lodówki też nie. Niedługo każą wykręcać żarówki w lodówce, bo można by było oszczędzone z prądu pieniądze wrzucić do skrzynki.  I po co babci światło w pustej lodówce. A poza tym oni przecież na światło mają wyłączność.

Szok, strzelają do najsłabszych, najpierw do dzieci a teraz do starszych ludzi. A gdzie Chrystus, wdowy i sieroty?"

I wpis pod zdjęciem :
"Co powinna zrobić w takiej sytuacji np. taka starsza osoba? Odpowiedź znajdziemy na powyższej ilustracji."
Czyli pomimo pustej lodówki na pierwszym miejscu sprawy Królestwa Bożego a właściwie to krolestwa królów "pomazańców" - ck , czyli finansujemy tych bogatych a sami najlepiej obgryzajmy paznokcie jak nie będziemy mieli co do ust włożyć!

Iskierka

Postautor: Iskierka » pn lip 24, 2017 7:33 pm

Ann78 pisze:Agnieszka,
ja miałam podobne skojarzenia, kiedy pierwszy raz zetknęłam się z literaturą Strażnicy.
Po co te pytania na końcu każdego artykułu? Zupełnie tak, jakby odbiorcami miały być dzieci, nie dorośli. :shock:
Dlaczego miałaby być tylko jedna odpowiedź na postawione pytania, a mianowicie ta, przedstawiona w artykule?
Nie mogłam tego zrozumieć
:?

Takie pytania i jedna "właściwa" odpowiedź zgodnie z artykułem ma na celu "uczenie się przez powtarzanie". :)

Co do tych bogatych, to zauważcie, że nie tylko w dobra opływają panowie z CK, także pastorzy, księża, guru, czyli Ci co żądzą parafianami też nieźle sobie radzą, no może pochowali "zegarki"... a kto ma księdza w rodzie.... ;)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn lip 24, 2017 7:40 pm

Tak na marginesie wydawcy piszą w sposób bardzo odważny jak można wspierać tą korporację , propagują skromne życie swoim wiernym , zachęcają do pracy na pół etatu by można było więcej czasu poświęcić na głoszenie a sami prężnie rozwineli bardzo dochodowy biznes:
WATCHTOWER BIBLE AND TRACT SOCIETY OF NEW YORK, INC.
BROOKLYN REAL ESTATE OFFICE
21 CLARK STREET
BROOKLYN, NEW YORK 11201
(718) 560-5001 PHONE
BROOKLYNRE@JW.ORG
czyli przekładając na język polski :
TOWARZYSTWO BIBLIJNE I TRAKTATOWE STRAŻNICA W NOWYM JORKU, INC.
BIURO NIERUCHOMOŚCI W BROOKLYNIE
21 CLARK STREET
BROOKLYN, NOWY JORK 11201
(718) 560-5001 TELEFON
BROOKLYNRE@JW.ORG

https://www.watchtowerbrooklynrealestate.com/

Poza tym wydawcy sami piszą , że są korporacją :
https://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-j ... straznica/

Czym jest Towarzystwo Biblijne i Traktatowe — Strażnica?

Pensylwańskie Towarzystwo Biblijne i Traktatowe — Strażnica (Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania) to niedochodowa korporacja utworzona w roku 1884 zgodnie z prawem obowiązującym w amerykańskim stanie Pensylwania. Świadkowie Jehowy posługują się tą osobą prawną, żeby prowadzić ogólnoświatową działalność obejmującą wydawanie Biblii i literatury biblijnej.

Jak to ujęto w statucie, korporacja ta została powołana do istnienia w celu prowadzenia działalności „religijnej, edukacyjnej i humanitarnej”, a w szczególności po to, żeby „nauczać i rozgłaszać ewangelię o Królestwie Bożym pod władzą Chrystusa Jezusa”. Członkami korporacji mogą zostać tylko osoby zaproszone i nie decyduje o tym wysokość składanych przez nie datków. Zarówno członkowie, jak i zarząd korporacji wspierają Ciało Kierownicze Świadków Jehowy.

Wydawcy piszą , że są niedochodowa korporacją :-) No cóż! Takim całe życie będzie mało!
Ostatnio zmieniony pn lip 24, 2017 7:49 pm przez Agnieszka, łącznie zmieniany 1 raz.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn lip 24, 2017 7:46 pm

Takie pytania i jedna "właściwa" odpowiedź zgodnie z artykułem ma na celu "uczenie się przez powtarzanie".   :)

Co do tych bogatych, to zauważcie, że nie tylko w dobra opływają panowie z CK, także pastorzy, księża, guru, czyli Ci co żądzą parafianami też nieźle sobie radzą, no może pochowali "zegarki"... a kto ma księdza w rodzie....  ;)

Iskierko , ja mam popa - czyli księdza prawosławnego w rodzinie :-)
Dzisiaj jak nie masz pomysłu na biznes - to załóż religię :D i chociaż konkurencja rośnie - bo powstają one (religie / ruchy religijne) jak grzyby po deszczu to klientów i tak nie brakuje wszędzie :-) ;-)

Iskierka

Postautor: Iskierka » pn lip 24, 2017 8:26 pm

Agnieszka pisze:
Takie pytania i jedna "właściwa" odpowiedź zgodnie z artykułem ma na celu "uczenie się przez powtarzanie".   :)

Co do tych bogatych, to zauważcie, że nie tylko w dobra opływają panowie z CK, także pastorzy, księża, guru, czyli Ci co żądzą parafianami też nieźle sobie radzą, no może pochowali "zegarki"... a kto ma księdza w rodzie....  ;)

Iskierko , ja mam popa - czyli księdza prawosławnego w rodzinie :-)
Dzisiaj jak nie masz pomysłu na biznes - to załóż religię :D i chociaż konkurencja rośnie - bo powstają one (religie / ruchy religijne) jak grzyby po deszczu to klientów i tak nie brakuje wszędzie :-) ;-)

To dobry biznes, ale teraz są chyba jakieś zaostrzenia, kiedyś podobno wystarczyło 15 osób aby założyć grupę religijną.
Dzisiejsze coraz to nowe "kościoły" oparte są bardziej na emocjach, wizjach, objawieniach, marzeniach ale nie brakuje tych co potrzebują takich doznań w "imieniu Boga". Powoli Biblia idzie w odstawkę........

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn lip 24, 2017 8:52 pm

Oderwe się na chwilę od organizacji śJ , bo przez przypadek natrafiłam na stronę :
http://marszdlajezusa.pl/1sprawozdanie- ... warszawie/
http://marszdlajezusa.pl/sponsorzy/
I tu czytamy :
Zapraszamy do udziału finansowego w akcji 2016 pt.:
WSPIERAMY TYDZIEŃ JEZUSA!
Konto: (na stronie znajduje się numer konta)
Serdecznie dziękujemy za każde wsparcie ! 2 Koryntian 9 : 6-13
I tu pozwolę zacytować ten werset :
 Tak bowiem jest: kto skąpo sieje, ten skąpo i zbiera, kto zaś hojnie sieje, ten hojnie też zbierać będzie. 7 Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym, albowiem radosnego dawcę miłuje Bóg. 8 A Bóg może zlać na was całą obfitość łaski, tak byście mając wszystkiego i zawsze pod dostatkiem, bogaci byli we wszystkie dobre uczynki 9 według tego, co jest napisane: Rozproszył, dał ubogim, sprawiedliwość Jego trwa na wieki. 
10 Ten zaś, który daje nasienie siewcy, i chleba dostarczy ku pokrzepieniu, i ziarno rozmnoży, i zwiększy plon waszej sprawiedliwości. 11 Wzbogaceni we wszystko, będziecie pełni wszelkiej prostoty, która składa przez nas dziękczynienie Bogu. 12 Posługiwanie bowiem tej sprawie społecznej nie tylko uzupełnia to, na co nie stać świętych, lecz obfituje w liczne dziękczynienia składane Bogu. 13 Ci, którzy oddają się tej posłudze, wielbią Boga za to, żeście posłuszni w wyznawaniu Ewangelii Chrystusa, a w prostocie stanowicie jedno z nimi i ze wszystkimi. 

Nie bardzo rozumiem dlaczego w wielu wersetach organizatorzy widzą pieniądze , dobra materialne?

Czy jest to zbiórka pieniężna ?
Owszem jest - w formie przekazywania pieniążków na wyznaczone konto bankowe .

P.S. Na zdjęciu także widzimy pana przemawiająceo z taką saszetka przy pasku :-) Ciekawe czy resztę wydaje ;-)
W związku z tym ułożyłam taką krótką piosenkę ;-)
Panie wysławiam Ciebie i swe wszelkie dobra materialne ofiaruje tylko dla Ciebie,
Jehowo wychwalam Ciebie i szczodrze dobrowolne datki do skrzyneczki wrzucam tylko dla Ciebie ;-)
autorstwo : Agnieszka. Zakaz kopiowania - powielania - wszelkie prawa zastrzeżone! ;-)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn lip 24, 2017 9:55 pm

To dobry biznes, ale teraz są chyba jakieś zaostrzenia, kiedyś podobno wystarczyło 15 osób aby założyć grupę religijną. 

Iskierko , zawsze możemy się skrzyknac ;-)
Ja doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi mam świetne :D

Wróć do „Nauki Świadków Jehowy”