Kłamstwo w tegorocznym zaproszeniu na kongres.

W tym miejscu można omawiać i weryfikować na podstawie Pisma Świętego nauki Świadków Jehowy
Iskierka

Re: Kłamstwo w tegorocznym zaproszeniu na kongres.

Postautor: Iskierka » wt lip 25, 2017 8:14 am

Agnieszka pisze:
To dobry biznes, ale teraz są chyba jakieś zaostrzenia, kiedyś podobno wystarczyło 15 osób aby założyć grupę religijną. 

Iskierko , zawsze możemy się skrzyknac ;-)
Ja doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi mam świetne
:D

Agnieszko, rozbroiłaś mnie :D .

Co do tematu finansowania. Każde nasze działanie musi być wsparte pieniążkami, nie ma nic za darmo. Konferencje biblijne, kongresy, też kosztują, bo są koszty wynajmu sali, zapewnienia noclegu i wyżywienia, dojazd itp.
Problem nie jest w tym czy płacić, wspierać finansowo czy nie. Jeden płaci, wrzuca do skrzynki pieniążki albo przesyła na konto. Wsparcie finansowe to tak naprawdę najprostsza sprawa, bo ludzie dają i nic ich więcej nie obchodzi, mają tzw. święty spokój bo dali.
Ale dawać albo wspierać można też inaczej np.poświęcając swój czas, wykorzystując w praktyce swoje umiejętności, talenty,wiedzę, doświadczenie, udostępnić mieszkanie, samochód, itp.

Dlaczego dziś tak różnie, emocjonalnie ludzie reagują, gdy się mówi o wsparciu czy to w formie pieniężnej czy innej? Bo są nadużycia.
Pismo mówi: "Ciągłe spory ludzi spaczonych na umyśle i wyzutych z prawdy, którzy sądzą , że z pobożności można ciągnąć zyski" (1 Tym.6:5).

Niestety co niektórzy myślą, że jak w kościele głośno będą się modlić i machać rękami, bo mają akurat wizję albo marzenie by "służyć" Bogu tam lub tu, to wystarczy. Czekają, aż poruszą sumienia innych do składek na ich marzenia, wizje i objawienia. Często w ten sposób wyłudzają pieniądze od braci i sióstr. Zamiast czekać myślę, że powinni sobie zarobić pieniądze sami, no ale po co?..przecież bracia dadzą.

Pewne wydarzenia typu konferencje, kongresy, inne spotkania, zjazdy, są przewidziane z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, można odkładać pieniążki aby pokryć koszty swojego pobytu czy dojazdu. Niemniej niektórzy, zdrowi na umyśle ludzie, mający ręce i nogi, notorycznie tylko chcą brać, a inni niech się martwią jak zarobić na siebie, rodzinę i potrzeby w kościele.
Dlatego do takich " wizjonerów"" co to głośno się modlą nie mam zaufania.....

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt lip 25, 2017 8:48 am

Iskierka pisze:
Agnieszka pisze:
To dobry biznes, ale teraz są chyba jakieś zaostrzenia, kiedyś podobno wystarczyło 15 osób aby założyć grupę religijną. 

Iskierko , zawsze możemy się skrzyknac ;-)
Ja doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi mam świetne
:D

Agnieszko, rozbroiłaś mnie :D .

Co do tematu finansowania. Każde nasze działanie musi być wsparte pieniążkami, nie ma nic za darmo. Konferencje biblijne, kongresy, też kosztują, bo są koszty wynajmu sali, zapewnienia noclegu i wyżywienia, dojazd itp.
Problem nie jest w tym czy płacić, wspierać finansowo czy nie. Jeden płaci, wrzuca do skrzynki pieniążki albo przesyła na konto. Wsparcie finansowe to tak naprawdę najprostsza sprawa, bo ludzie dają i nic ich więcej nie obchodzi, mają tzw. święty spokój bo dali.
Ale dawać albo wspierać można też inaczej np.poświęcając swój czas, wykorzystując w praktyce swoje umiejętności, talenty,wiedzę, doświadczenie, udostępnić mieszkanie, samochód, itp.

Dlaczego dziś tak różnie, emocjonalnie ludzie reagują, gdy się mówi o wsparciu czy to w formie pieniężnej czy innej? Bo są nadużycia.
Pismo mówi: "Ciągłe spory ludzi spaczonych na umyśle i wyzutych z prawdy, którzy sądzą , że z pobożności można ciągnąć zyski" (1 Tym.6:5).

Niestety co niektórzy myślą, że jak w kościele głośno będą się modlić i machać rękami, bo mają akurat wizję albo marzenie by "służyć" Bogu tam lub tu, to wystarczy. Czekają, aż poruszą sumienia innych do składek na ich marzenia, wizje i objawienia. Często w ten sposób wyłudzają pieniądze od braci i sióstr. Zamiast czekać myślę, że powinni sobie zarobić pieniądze sami, no ale po co?..przecież bracia dadzą.

Pewne wydarzenia typu konferencje, kongresy, inne spotkania, zjazdy, są przewidziane z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, można odkładać pieniążki aby pokryć koszty swojego pobytu czy dojazdu. Niemniej niektórzy, zdrowi na umyśle ludzie, mający ręce i nogi, notorycznie tylko chcą brać, a inni niech się martwią jak zarobić na siebie, rodzinę i potrzeby w kościele.
Dlatego do takich " wizjonerów"" co to głośno się modlą nie mam zaufania.....

Iskierko , całkowicie zgadzam się z Tobą.
Pamiętam jak całą rodziną również wyruszalismy na zgromadzenia - takim odległym miejscem od Białegostoku był m.in. Olsztyn, nikt nam pieniążków na paliwo , zakwaterowanie , jedzenie nie dał ; ale pamiętam też jak stałysmy z moją mamą w kuchni przy garach - bo podróżujących z wizytami mieliśmy - i tu : tego "burżuazja" nie je , tamtego nie lubi , na to a owamto uczulona , a to żołądki nadwrazliwe - a ty babo martw się jeszcze czy smakować wielmożnemu państwu będzie - a my całe dnie na zgromadzeniach na kanapkach i herbacie z termosu!
P.S. Poza tym pamiętam jak uczestniczyliśmy z braćmi i siostrami w remoncie stadionu w Białymstoku - wyrywalismy też zielska które wyrastaly z chodników i jeszcze byli tacy co nas nadzorowali - dyrygenci / dyktatorzy ci wyżej postawieni! Nikt nam za to nie płacił a ja mogłam równie dobrze pracować sezonowo np. przy zbiorze truskawek.
W ramach takiej działalności o ile pamiętam wynajęcie stadionu było za jego odnowienie.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt lip 25, 2017 10:16 am

Wrócę jeszcze na moment do - jak pisza wydawcy : "niedochodowej" korporacji.
Otóż jak sami przedstawiają się , są :
Świadkowie Jehowy są jedną z największych korporacji na rzecz rozwoju nieruchomości na świecie - posiadających ponad 80 000 nieruchomości - (z ostatniego spotkania LDC)
http://wiki.jw-archive.org/Watchtower+Real+Estate
Więcej ogólnego info wpisując w wyszukiwarkę :
jw.org real estate

No cóż! Z pewnością nie jest to żaden interes dla wolontariuszy - kiedy za darmo uczestniczy się w budowie sal krolestwa i innych nieruchomości a potem te krolestwa są sprzedawane a zyski idą do kieszeni królów!
No i nie zła kampania reklamowa , tylko po co w to wszystko mieszać jeszcze Boga?!
https://youtu.be/49hIH288E_4

Ilyad

Postautor: Ilyad » wt lip 25, 2017 11:29 am

Z pewnością nie jest to żaden interes dla wolontariuszy - kiedy za darmo uczestniczy się w budowie sal krolestwa i innych nieruchomości a potem te krolestwa są sprzedawane a zyski idą do kieszeni królów!

Pamiętam jak budowano (naszymi rękami) salę Królestwa na Świętojańskiej w Białymstoku, to dowiedziałem się jak wygląda procedura budowy takich sal. "Korporacja" pożycza zborowi pieniądze na budowę sali, zbór lub kilka zborów ją potem latami spłacają, sala STAJE SIĘ WŁASNOŚCIĄ "Korporacji" JW, a nie zboru i może ją dowolnie dysponować itp.. Świetny interes ! Wszystko bez grosza podatku do skarbu państwa ;) ...Może gdybym ja miał tak świetnie prosperujący interes, to sam bym chodził z Rolexem ? :roll:

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt lip 25, 2017 3:25 pm

Ilyad pisze:
Z pewnością nie jest to żaden interes dla wolontariuszy - kiedy za darmo uczestniczy się w budowie sal krolestwa i innych nieruchomości a potem te krolestwa są sprzedawane a zyski idą do kieszeni królów!

Pamiętam jak budowano (naszymi rękami) salę Królestwa na Świętojańskiej w Białymstoku, to dowiedziałem się jak wygląda procedura budowy takich sal. "Korporacja" pożycza zborowi pieniądze na budowę sali, zbór lub kilka zborów ją potem latami spłacają, sala STAJE SIĘ WŁASNOŚCIĄ "Korporacji" JW, a nie zboru i może ją dowolnie dysponować itp.. Świetny interes ! Wszystko bez grosza podatku do skarbu państwa ;) ...Może gdybym ja miał tak świetnie prosperujący interes, to sam bym chodził z Rolexem ? :roll:

Ilyad , zobacz jak to jest ! A ile to razy w zborze słyszałam teksty o tym złym / brudnym świecie - o politykach złodziejach co dorwali się do koryta....... - takie teksty leciały.
I jak to Tadeusz pisze :
Jaki jest kon kazdy widzi
Bedziemy mowic o koniu jaki to dobry kon a wszyscy postronni widza ze nie chce ciegnac wozu lub robi to z trudem.
Nie sztuka mowic o kims dobrze,sztuka jest pokazac swoje umiejetnosci najlepiej dla dobra innych,najbardziej potrzebujacych.

No cóż! "Konie" nawet bardzo często już wyeksploatowane orają , widać ich umiejętności - jestem na prawdę pełna podziwu dla pracowitości ale panom to i tak za mało - jeszcze do skrzyneczki wypadałoby wrzucić!
Jest taka książka pt : "Lysek z pokładu Idy" gdzie Łysek znał doskonale swoje obowiązki i nie pozwolił się oszukiwać. Gdy doczepiano o jeden wagonik za dużo do ciągnięcia, koń nie ruszył się z miejsca!
Ale Tadeusz pisze :
Kidys byl we wsi taki kon co jak sie uparl to nie ciagnal wozu,wiesz co wtedy robino,rozpalano pod nim ognisko,co i tak nie zawsze skutkowalo.

Wydawcy "podpalaja takie ognisko" pisząc w swoich publikacjach o wszelkiego rodzaju wsparciu finansowym dla tych najbardziej potrzebujacych co rolexami i inną biżuterią obwieszaja się jak choinki!
Ale ty "koniu" oraj ile sil na tych wielce potrzebujacych choć sam nie masz co do pyska włożyć!

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt lip 25, 2017 4:36 pm

Posiadanie bogactwa i popisywanie się nim, tak typowe dla religii fałszywej, pasuje do biblijnego opisu Babilonu Wielkiego, który jest ‛przyobleczony w purpurę i szkarłat oraz ozdobiony złotem i drogocennym kamieniem, i perłami’ (Objawienie 17:4). Mają w nim swoje źródło „obrzydliwości ziemi”, czyli nauki i postępowanie zniesławiające Boga (Objawienie 17:5). Wyznawców różnych religii opisano jako „ludy i rzesze, i narody, i języki” popierające Babilon Wielki (Objawienie 17:15).
https://www.jw.org/pl/nauki-biblijne/py ... on-wielki/

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » wt lip 25, 2017 6:32 pm

Agnieszko masz kondycje.
Co ty chcesz osiagnac robaczku.
To jest gleboko zakorzeniona nauka z ktorej pod presja Twoich bazgrolow na pewno sie nie wycofamy.Dosyc juz mamy klopotow z innymi naukami.
,,Juz w drugim numerze Straznicy...brat Russell napisal,,Wierzymy,iz Straznica Syjonska cieszy sie poparciem JEHOWY i dlatego nigdy nie bedziemy prosic ani blagac ludzi o protekcje.Kiedy Ten ktory mowi ,Moje jest wszystko zloto i srebro gor' ,przestanie dostarczac koniecznych funduszow,zrozumiemy ,ze nadeszla pora na wstrzymanie tego pisma''(Agg.2.7-9).Od tego czasu minelo ponad 130 lat,a Straznica i organizacja,ktora ja wydaje maja sie swietnie''!.

Zrodlo;Krolestwo Boze panuje.str.195,ak.7.Rok wydania publikacji 2014.

Tagze przestan juz dzieciaku w tym temacie bo mnie to drazni. :mrgreen:
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt lip 25, 2017 6:54 pm

tadeusz2904 pisze:Agnieszko masz kondycje.
To jest gleboko zakorzeniona nauka z ktorej pod presja Twoich bazgrolow na pewno sie nie wycofamy.Dosyc juz mamy klopotow z innymi naukami.
,,Juz w drugim numerze Straznicy...brat Russell napisal,,Wierzymy,iz Straznica Syjonska cieszy sie poparciem JEHOWY i dlatego nigdy nie bedziemy prosic ani blagac ludzi o protekcje.Kiedy Ten ktory mowi ,Moje jest wszystko zloto i srebro gor' ,przestanie dostarczac koniecznych funduszow,zrozumiemy ,ze nadeszla pora na wstrzymanie tego pisma''(Agg.2.7-9).Od tego czasu minelo ponad 130 lat,a Straznica i organizacja,ktora ja wydaje maja sie swietnie''!.

Zrodlo;Krolestwo Boze panuje.str.195,ak.7.Rok wydania publikacji 2014.

Jak Cię drażni - to poczytaj sobie Straznice a nie odstepcze forum!
Masz wolną wolę a jedynak pchasz się w te bazgroły! :shock:
I jeszcze wyjasnijmy sobie jedną sprawę - nie jestem dla Ciebie żadnym robaczkiem (Ty możesz nim być dla tych moznowladcow) ani dzieciaczkiem i nie siostrój ani nie bratuj mi więcej z grzeczności!
O tak ! Strażnica a w zasadzie to jej strażnicy z pewnością mają się świetnie!

Nie tylko Ty jesteś czytelnikiem tego forum , są ludzie którzy dostrzegają...... i zamiast wrzucić do skrzyneczki to pojadą do sklepu na porządne zakupy spożywcze i zamiast skarbony jw.org zasila swoją lodówkę albo pojadą na konkretne wakacje np. z rodziną - a nie wszystko dla Jehowy!
Takie sianie propagandy to nic innego jak żebractwo , wyludzanie w sprytny sposób czyichś ciężko zapracowanych pieniędzy - "Ty koniu charuj a my będziemy leżeć i pachnieć"! Ale wcześniej trzeba upodlic się - znizyc się np. też i do takiego poziomu :
http://jwsurvey.org/cedars-blog/cough-u ... ream-money

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt lip 25, 2017 8:32 pm

tadeusz2904 pisze:Agnieszko masz kondycje.
...

Tadeuszu, tutaj to się nie popisałeś...
Jak Ciebie coś drażni to po prostu nie czytaj. Agnieszka nie jest też żadnym "dzieciakiem". Uczestnicząc na forum byłych świadków Jehowy powinieneś się liczyć z tym, że będą treści niekoniecznie prawomyślne pod kątem tej religii.
Nie sądzę też aby Agnieszka coś chciała osiągnąć. Pisze po prostu to co widać gołym okiem i trzeba być chyba ślepym aby w obliczu tych materiałów nie widzieć hipokryzji u naczelnych przewodników T.S. Jak ktoś chce ich słuchać i dawać się manipulować to wolna wola.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr lip 26, 2017 7:56 am

Datsunie , bardzo podobne mechanizmy psychomanipulacji działają w kościołach scientologicznych - uzależnienie od sekty - i tu : psychiczne i finansowe.
Wielu ludzi poswiecilo swoje życie organizacji , głosząc w pełnym wymiarze godzin - nie pracując zawodowo a otrzymując tylko skromne kieszonkowe , dzisiaj nie mają nic: dachu nad głową , emerytury , rodziny , przyjaciół - musisz tańczyć jak Ci zagrają ; w Nadarzynie też cięcia i zwolnienia i róbcie co chcecie , idźcie..... - pytanie : gdzie i za co ?
Kościół scjentologiczny funkcjonuje prężnie głównie dzięki olbrzymim darowiznom swoich "wiernych", z których niejeden stracił dla niej poczucie rzeczywistości , dokładny mechanizm w jw.org - uzależnić od siebie , wyzyskac ile się da i jeszcze jakieś roszczenia , pretensje - bo biznesmenom "ojcom" wszystko się należy a Ty drogi bracie i siostro miej lodówkę pustą i podejmuj "jedyną najsluszniejsza" decyzję : do skarbony ostatni Twój grosz , czy na loda / lizaka dla siebie / dla dziecka?
Wczoraj tak sobie pomyślałam , że może warto z wyprzedzeniem prześledzić materiał w Strażnicy i pójść na jedno / drugie zebranie i zwyczajnie swobodnie zabrać głos w jakiejś sprawie - tak jak tu na forum .
Co chcę tym zyskać? Przestrzec innych - być może inni dostrzega w jaką pułapkę wpadli.
Zwyczajnie szkoda mi jest ludzi a przede wszystkim tych starszych osób .
Nie zdziwię się jak wydawcy któregoś dnia wyskocza z propagandą - na lekarstwa czy do skarbony , bo przeciez Jehowa Cię uzdrowi i będziesz mógł kiedyś cieszyć się życiem wiecznym w raju na ziemi , bo doczesne życie jest przecież marnoscia......
P.S. Pewnie wielu sJ nie sądzilo , że dożyje emerytury / wieku emerytalnego , bo i tak zaraz armagedon!

Wróć do „Nauki Świadków Jehowy”