Kłamstwo w tegorocznym zaproszeniu na kongres.

W tym miejscu można omawiać i weryfikować na podstawie Pisma Świętego nauki Świadków Jehowy
Awatar użytkownika
Ann78

Re: Kłamstwo w tegorocznym zaproszeniu na kongres.

Postautor: Ann78 » pn cze 11, 2018 1:02 pm

Sadlor pisze:Zewnętrzna forma chrztu nie ma szczególnego znaczenia ( pomijając oczywiście kuriozalne przypadki ) najważniejsze są intenecje i stan serca osoby która się chrzci.

Ja nie bronię organizacji, staram sie bronić prawdy zawatej w Biblii. Gdy widze stwierdzenie "trynitarnej formy niezbędnej do ważności chrztu" to kłania mi się obraz zaborczego KRK, który odgórnie ustanawia jakie formy i formuły są ważne bądź nieważne, a co Wam do tego? Biblia podaje i tak i tak, więc niech może osoba która się Chrzci, będzie miała zostawioną wolność wyboru w tej kwestii. A co do podwójnych odważników to zadaj sobie pytanie, czy sama nie służysz zaborczej organizacji a wydaje ci się że zwalczasz inną, walenie w czabół wszystkiego nie sprawi że przkonasz innych do swoich racji, podążaj za czystą prawdą Biblijną a ludzie sami zaczną przychodzić do Ciebie.
Ja nie stosuję podwójnych odważników idę za Panem i za prawdą którą nam głosił, nie patrzę na to kto kolega, pastor, biskup a nawet papież.
( Mat 12 : 50 ) "Albowiem ktokolwiek czyni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten jest moim bratem i siostrą, i matką."

?????
Sadlorze, zobacz dokładnie, do kogo i w odpowiedzi na co, pisałam...
Nie tylko Ty masz tutaj na imię Robert...
Cała moja wypowiedz nie była skierowana do Ciebie.

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » pn cze 11, 2018 1:17 pm

Sadlor pisze: ...zadaj sobie pytanie, czy sama nie służysz zaborczej organizacji a wydaje ci się że zwalczasz inną, walenie w czabół wszystkiego nie sprawi że przkonasz innych do swoich racji, podążaj za czystą prawdą Biblijną a ludzie sami zaczną przychodzić do Ciebie.

O czym Ty mówisz, Sadlorze?
Służę Chrystusowi, to po pierwsze. Bóg postawił mnie w Misji Łaski i jestem Mu za to wdzięczna.
Misja Łaski „zaborczą organizacją”?
Każdy, kto zna ten zbór, uśmieje się na takie stwierdzenie :)
Po drugie, podążam za czystą prawdą biblijną i nie prowadzę ludzi do siebie, tylko do Chrystusa. W ogóle nie ja prowadzę, może jedynie Pan posłużyć się mną, w Swojej wielkiej łasce, jeśli uzna za stosowne.
Twoja wypowiedz wykazuje kompletne niezrozumienie, co do tego, czym jest służenie drugiemu człowiekowi.
Pozdrawiam Cię, Sadlorze i życzę pokoju serca.

korba

Postautor: korba » pn cze 11, 2018 4:34 pm

Ann78 pisze:
Sadlor pisze: ...zadaj sobie pytanie, czy sama nie służysz zaborczej organizacji a wydaje ci się że zwalczasz inną, walenie w czabół wszystkiego nie sprawi że przkonasz innych do swoich racji, podążaj za czystą prawdą Biblijną a ludzie sami zaczną przychodzić do Ciebie.

O czym Ty mówisz Ann78?
Służę Chrystusowi, to po pierwsze.

Świadkowie też służą Chrystusowi (w drodze do Boga Ojca - tak niewiele/znikomo o Nim mówisz, jakby Ojciec Jezusa był mniej ważny...), to po pierwsze!
Bóg , postawił mnie w Misji Łaski i jestem Mu za to wdzięczna.

Bóg? Jak to udowodnić? Przecież ja równie dobrze mogę napisać, że MNIE Bóg postawił na drodze świadków Jehowy... I co?

Taka sama sekta jak i inne. Co w tym ziwnego? Inni sektą ale nie ty w niej? Widzisz... to jakaś beznadzieja, co piszesz.

Sorry, ale nawet tu na forum, ten kto zna ten zbór nie PRZYKLAŚNIE. Natomiast wielu z tych, kto zna świadków J. też się 'uśmieje' z tego, co WYPISUJE Ann78.
Po drugie, podążam za czystą prawdą biblijną i nie prowadzę ludzi do siebie, tylko do Chrystusa.

Aaaaaa! Ty podążasz, JA nie podążam! Inni NIE podążają! Itd. itp. No sorry, ale chyba jesteś w 'jedynej prawdziwej, a jak nie, to TY jesteś TĄ PRAWDZIWĄ (jednoosobową ;-) )
W ogóle nie ja prowadzę, może jedynie Pan posłużyć się mną, w Swojej wielkiej łasce, jeśli uzna za stosowne.
A jak to sprawdzić, że NIE CHCE?
Twoja wypowiedz wykazuje kompletne niezrozumienie, co do tego, czym jest służenie drugiemu człowiekowi.
[/quote]
Chciałbym poczytać o czymś, co oznacza 'służenie drugiemu człowiekowi'.
Jak to ROBISZ?
Bo suche deklaracje na forum to przecież NIC.

Sadlor

Postautor: Sadlor » pn cze 11, 2018 7:32 pm

Ann78 pisze:

Służę Chrystusowi, to po pierwsze. Bóg postawił mnie w Misji Łaski i jestem Mu za to wdzięczna.
Po drugie, podążam za czystą prawdą biblijną i nie prowadzę ludzi do siebie, tylko do Chrystusa. W ogóle nie ja prowadzę, może jedynie Pan posłużyć się mną, w Swojej wielkiej łasce, jeśli uzna za stosowne.
Pozdrawiam Cię, Sadlorze i życzę pokoju serca.

Trochę nie zrozumiałem twojej odpowiedzi na mój post, ale tak czy inaczej pocignę temat.

Jeśli chodzi o moją odpowiedź to nie miałem na myśli bezpośrednio Misji Łaski, po prostu im lepiej poznaje środowisko "kosciołów ewangelicznych" tym lepiej widzę, że w zasadzie niewiele się różnią sie od innych organizacji religijnych, które nawzajem obrzucają się błotem i walczą o wpływy, nie mówię że wszystkie, jedne sa lepsze drugie gorsze ( zazwyczaj im większe i bogatsze tym gorsze ). Prostestanci trzymają z protestantami i głaszczą się wzajemnie. Jedyne czym się rożnią od np KRK to odsetek osób prawdziwnie nawróconych z którymi rzeczywiście można porozmawiać w oparciu o Słowo Boże i znaleźć wspólnotę Ducha Świętego oraz szacunek dla Słowa, chodź czasem zdarza się usłyszeć kwiatki ( niektórzy Patorzy nie lubią pewnych wersetów ) nie mówię o Misji Łaski.
Zgadzam się z tym że ŚJ to sekta, która posiada niebezpiczne mechanizmy zniewalajace ludzi oraz wykrzywiająca prawdę Słowa Bożego ( niechcę dyskutować w tym temacie z obrońcami ŚJ, było to poruszone w osobnych wątkach ) Ale popatrzmy czasem na własne ewangeliczne podwórko i zamiast się głaskać oczyśćmy własne środowisko tak by nikt nie miał nam nic do zarzucenia. Czasem jak posłucham pewnych historii, bądź sam zobacze pewne rzeczy to mnie krew zalewa. A potem tydzień Jezusa i pastor kobieta, wraz z pastorem łasym na kase i jednym bądź kilkoma pożądnymi pastorami idą razem i jak gdyby nigdy nic śpiewają Panu.
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

robbo1

Postautor: robbo1 » sob cze 23, 2018 4:57 pm

Ludzie przecież tylko przytoczyłem wypowiedź duchownych katolicyzmu,według których z pewnych powodów należy uznać nasz chrzest.
I podałem jakich.
Tylko tyle.
Inni uważają inaczej ,jak np.Włodzimierz Bednarski.

Inie idzie mi o uznanie jednych ,odrzucenie innych.
Idzie tylko o podanie przykładu.

Poza tym nie znam społeczności w której prawda jest oczywista,i pewne ,że w niej jest.

Pisanie ,że jest w naszym zbawicielu ,nie uczyni prawdomównym we wszystkim tego,który je wypowiada.

To nie ustalenie prawdy jest łatwe i oczywiste.

Niekiedy prościej jest ustalić nieprawdy,i uznać ich przedstawicieli za ich głosicieli.
Trochę na zasadzie poglądów K.R.Poppera.

Ilyad

Postautor: Ilyad » sob cze 23, 2018 8:51 pm

robbo1:
Poza tym nie znam społeczności w której prawda jest oczywista,i pewne ,że w niej jest.

Nigdzie w Biblii nie czytamy, by prawdziwych uczniów Jezusa cechowała 100-procentowa prawda doktrynalna, lecz inne cechy (np. miłość). Ta będzie znana dopiero po spotkaniu z Nim. Dopuki to nie nastąpi, wiele rzeczy widzimy "niby w zagadce"

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz cze 24, 2018 6:28 am

Ilyad pisze:robbo1:

Nigdzie w Biblii nie czytamy, by prawdziwych uczniów Jezusa cechowała 100-procentowa prawda doktrynalna, lecz inne cechy (np. miłość). Ta będzie znana dopiero po spotkaniu z Nim. Dopuki to nie nastąpi, wiele rzeczy widzimy "niby w zagadce"

Zgadza się :)
Robbo, wbija się w "organizacji" ludziom do głowy, że musi być "jedyna religia prawdziwa" cechująca się absolutnym zrozumieniem całej Biblii. Stąd są takie wnioski, że jeśli nie w "organizacji" to gdzieś indziej musi być taka religia. Nie ma takiej religii. Problem jest taki, że wielu świadków po wyjściu z "organizacji" ciągle takiej religii bezskutecznie szuka.

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » ndz cze 24, 2018 7:08 am

... Robbo,
Tu nie chodzi o religię, ale o głębokie zawierzenie Jezusowi Chrystusowi.

robbo1

Postautor: robbo1 » ndz cze 24, 2018 8:16 am

Znam społeczności np.zielonoświątkowe,które wiele [bazują] na emocjach,pewnym przeżyciu,które zmieniło ich życie.
Poznałem człowieka,który porzucił ćpanie.
Niestety nie na długo starczyło mu sił z tego przeżycia,nawrócenia.
Ponieważ był nosicielem hiv,zaraził jedną z dziewczyn,którą wcześniej sobie wybrał.
Powrócił do ćpania.

Wspominał o swoim nawróceniu,o tym jak zmieniło jego [kazanie]życie/.
Niemniej wygasła w nim "bateria".

Nie piszę tego w złym sensie.
Tylko,że tak jest,czy być może.

A jeżeli idzie zawierzenie ,to wielu z nas zawierza stwórcy,jego i naszemu ojcu w niebie.
patrz.Jana 20:17

Ja nie wspominam o stuprocentowej pewności .
Tylko o wyznawanych prawdach wiary,które niekiedy to wielowiekowe dzieła ludzkiej spekulacji,zaaprobowane przez chrześcijaństwo,jako jego nauki.

A nasz zbawiciel powiedział ,żeby w wielbieniu używać także swojego umysłu.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz cze 24, 2018 8:52 am

robbo1 pisze:Znam społeczności np.zielonoświątkowe,które wiele [bazują] na emocjach,pewnym przeżyciu,które zmieniło ich życie.
Poznałem człowieka,który porzucił ćpanie.
Niestety nie na długo starczyło mu sił z tego przeżycia,nawrócenia.
Ponieważ był nosicielem hiv,zaraził jedną z dziewczyn,którą wcześniej sobie wybrał.
Powrócił do ćpania.

Wspominał o swoim nawróceniu,o tym jak zmieniło jego [kazanie]życie/.
Niemniej wygasła w nim "bateria".

Nie piszę tego w złym sensie.
Tylko,że tak jest,czy być może.

A jeżeli idzie zawierzenie ,to wielu z nas zawierza stwórcy,jego i naszemu ojcu w niebie.
patrz.Jana 20:17

Ja nie wspominam o stuprocentowej pewności .
Tylko o wyznawanych prawdach wiary,które niekiedy to wielowiekowe dzieła ludzkiej spekulacji,zaaprobowane przez chrześcijaństwo,jako jego nauki.

A nasz zbawiciel powiedział ,żeby w wielbieniu używać także swojego umysłu.

Ten zielonoświątkowiec dowodzi tego, że "kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony ", nic więcej. To, że się ktoś nawraca i nie odnawia swego umysłu i codziennie nie upodabnia do Chrystusa powoduje szybką letniość i z czasem nawet odpadnięcie od wiary. Nic w tym nowego.
Przynależność do jakiejś religii przecież nie zbawia.

Wróć do „Nauki Świadków Jehowy”