Modlitwa do Jezusa?

W tym miejscu można omawiać i weryfikować na podstawie Pisma Świętego nauki Świadków Jehowy
robbo1

Re: Modlitwa do Jezusa?

Postautor: robbo1 » sob sie 19, 2017 4:53 pm

Nie podawaj mi nauki trynitaryzmu.
Nie o to idzie.
Co to znaczy "w wieczności przeszłej"?
Niekiedy mówi się ,można powiedzieć "przeszła do wieczności".
Ja wiem co to znaczy "zrodzić".
Nie jest tym samym co "stworzyć",niemniej istnieje podobieństwo.
Powołać do życia,dać początek,narodzić ,zaistnieć itp.
Pisanie o niemożności przykładania do tego ludzkiej miary itp.niczego nie rozwiązuje.
Użyte w gr. mysterium - tajemnica na to nie wskazuje.

I jeszcze to "wyjaśnij mi ,co by było,gdyby ojciec " nie zrodził syna".
Takie wydarzenie nie miałoby miejsca?

Natan

Postautor: Natan » wt sie 22, 2017 7:17 am

morwa pisze:
Natan pisze:.... aby wszyscy tak czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który Go posłał” (Jana 5:21-23, BP). )....

Czy ktoś sprawdzał w jakim sensie użyto tutaj, w tym wersecie słowo "czcić" ?
Skąd takie pytanie?
Otóż Biblia nakazuje również by czcić np. króla,rodziców..oraz inne osoby...
Zatem ten tekst łatwo może być podważony...
Ktoś może wskazywać ,że chodzi tu o szacunek i taką właśnie argumentację podają Świadkowie Jehowy...
W świetle takiego toku myslenia wszystko jest ok. bo przecież oni szanują Jezusa.

1P 2:17 bw "Wszystkich szanujcie, braci miłujcie, Boga się bójcie, króla czcijcie."

1P 2:17 bg "Wszystkich czcijcie, braterstwo miłujcie, Boga się bójcie, króla w uczciwości miejcie."

Mt 19:19 bw "czcij ojca i matkę, i miłuj bliźniego swego, jak siebie samego."

Należałoby zatem użyć bardziej przekonywujących dowodów.

Witam Cię serdecznie, Siostro Morwo,

Tak, masz rację, że grecki czasownik timao oraz rzeczownik time niekiedy oznacza szacunek dla rodziców lub władz państwowych. Ale nigdzie nie napisano, że mamy tak czcić rodziców lub władców, jak czcimy Boga Ojca, natomiast o Chrystusie powiedziano, iż mamy Go czcić tak samo, jak Boga Ojca: „Jak bowiem Ojciec wskrzesza i ożywia umarłych, tak i Syn ożywia, kogo zechce. Ojciec nie sądzi nikogo, ale cały sąd oddał Synowi, aby wszyscy tak czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który Go posłał” (Jana 5:21-23, BP).

Zgadzam się jednak, że są mocniejsze argumenty, bowiem nawet w wielu protestanckich przekładach angielskich w Ew. Jana 5:21-23 jest mowa o honor, czyli o szacunku, czyli tak samo jak w Przekładzie Nowego Świata.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » wt sie 22, 2017 10:51 am

Korba ja nie dostrzegam różnicy...
Dla mnie określenie TAK JAK jest równoznaczne ze sformułowaniem TAK SAMO JAK

Mt 1:24 pau "Gdy Józef zbudził się, uczynił tak, jak mu nakazał anioł Pański, i przyjął swoją żonę." ( Dokładnie tak samo jak mu nakazał)

Analizując teksty biblijne gdzie te słowa wystepują... których jest multum ... wniosek jest jeden...
Znaczenie jest takie same...
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » wt sie 22, 2017 11:29 am

korba pisze:Należy czcić Syna, tak jak się czci Ojca. Kiedyś nie było takiej możliwości. Żydzi czcili TYLKO Ojca. Pojawienie się Jezusa oznaczało nowy element dla wiernych. Teraz należało czcić, tak jak Ojca i Syna. Coś nowego.

Otóż to. Sam do tego doszedłeś, wiec nie gmatwaj więcej, proszę.

Poza tym, Twoje porównanie jest nieuzasadnione, gdyż po tekście, o którym rozmawiamy jest:
"Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał" Jan 5,23

Znaczy to, ze jeżeli nie oddasz należnej czci i chwały Chrystusowi, nie uczcisz tez Ojca. Cokolwiek byś nie czynił dla Ojca, jakkolwiek byś Mu nie oddawał czci, jeżeli nie uczcisz Syna, to wszystko NA NIC. Gdyż WOLĄ OJCA jest abyśmy ODDAWALI CZEŚĆ SYNOWI.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » wt sie 22, 2017 2:06 pm

korba pisze:'Należnej czci' otóż świadkowie oddają NALEŻNĄ cześć co wcale nie oznacza TAKĄ SAMĄ.

Świadkowie Jehowy NIE ODDAJĄ należnej czci Jezusowi Chrystusowi.

Sam Ojciec otoczył Go chwałą (J. 8, 54), oddawali Mu cześć i chwałę Apostołowie, o czym mówią poniższe fragmenty:

"A teraz Ty mnie uwielbij, Ojcze, u siebie samego tą chwałą, którą miałem u ciebie, zanim świat powstał.
Odrzekł Jezus: Jeżeli Ja siebie chwalę, chwała moja niczym jest. Mnie uwielbia Ojciec mój, o którym mówicie, że jest Bogiem waszym."
Jan 8,54

"Niech was wyposaży we wszystko dobre, abyście spełnili wolę jego, sprawując w nas to, co miłe jest w oczach jego, przez Jezusa Chrystusa, któremu niech będzie chwała na wieki wieków. Amen."
Hebr 13,21

"Wzrastajcie raczej w łasce i w poznaniu Pana naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. Jemu niech będzie chwała teraz i po wieczne czasy."
II Piotr 3,18

Świadkowie Jehowy natomiast nie oddają chwały Jezusowi Chrystusowi, nie wielbią Go. Zdegradowali Go do roli stworzenia i nie pokładają w Jego imieniu nadziei, jak jest napisane:

"A w imieniu jego narody pokładać będą nadzieję."
Mat 12,21

Jest napisane w Piśmie:

"Każdy, kto podaje w wątpliwość Syna, nie ma i Ojca. Kto wyznaje Syna, ma i Ojca."
I Jan 2,23

Ja wyznaję Syna, a Ty?

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » wt sie 22, 2017 6:07 pm

korba pisze:Powielanie tego zdania nie pokrywa się z rzeczywistością, którą widzę u nich.

Korbo z całym szacunkiem do Ciebie...Piszesz tak,jak i ja myślałam jeszcze przed laty...
Jednak głębsze wniknięcie w przekaz NT ukazuje inny obraz więzi jaką powinniśmy mieć z naszym Panem,który oddał za nas zycie...
I nie jest to żadne bałwochwalstwo,jak się wmawia,ponieważ cześć należna Jezusowi jest za przyzwoleniem Jego Ojca.
On zwyciężył świat,On oddał za nas życie a przecież ...
J 15:13 bp "Nikt nie ma większej miłości od tego, kto oddaje życie za przyjaciół."
Czy nie jest wart naszej miłości za to,naszego przywiązania wdzięczności?
Zwróć uwagę jak Jezusa miłowano w I wieku, Jego imię było na ustach wszystkich ówczesnych chrześcijan...
https://zapodaj.net/images/60c1a3095296c.jpg
a u SJ owszem jest... ale nie w centrum uwagi,tylko w dalekim cieniu...
Czy na to zasłużył,skoro nawet OJCIEC Go wywyższył?
Czy nie jest godzien osobistego podziękowania za to co dla nas uczynił?
https://zapodaj.net/images/ebad48fc1a0bc.jpg

Na priv wysyłam Ci więcej argumentów które już gdzieś tu przytaczałam ale jest tego dużo więc nie chcę się powtarzać...

Tymczasem pozdrawiam...
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt sie 25, 2017 9:24 am

Chciałabym jeszcze na chwilę odnieść się do słów Korby :
Czy będziesz 'tak samo' doskonała jak niebiański Ojciec?
Różnica jest subtelna ale zasadnicza.

Piszę z tel - więc za chwilę uzupełnię wklejkami.
http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... version/TR
Doskonaly / dojrzały / w pełni rozwinięty
http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... 4/verse/20
http://biblia.oblubienica.eu/wystepowan ... E%BF%CE%B9
Stawać się w myśleniu dojrzali.
Zauważmy również - czytając księgę Rodzaju , że to co stworzył Bóg - było dobre a nie doskonałe.
Rodzaju 1 : 31  וַיַּרְא אֱלֹהִים אֶת־כָּל־אֲשֶׁר עָשָׂה וְהִנֵּה־טוֹב מְאֹד וַיְהִי־עֶרֶב וַיְהִי־בֹקֶר יוֹם הַשִּׁשִּׁי׃
dobre bardzo było.

Rozważ przykłady:
Pojechałem samochodem TAK JAK on - pojechałem tylko samochodem, choć to wcale nie oznacza, że sposób jazdy był taki sam.
Pojechałem samochodem TAK SAMO JAK on - pojechałem z taką samą prędkością, tą samą drogą, w tym samym czasie itd.

Zjadłem kurczaka TAK JAK siostra - znaczy: że zjedliśmy to samo, też jadłem to co ona.
Zjadłem kurczaka TAK SAMO JAK ona - znaczy np.: zjadłem kurczaka używając tylko rąk, bez sztućców, zjadłem szybko jak ona, zjadłem mlaskając jak ona, zjadłem na stojąco w poczekalni, jak ona itp.

Dokładnie - robotami nie jesteśmy :-) i ja będę np. mlaskac tak jak ona ale nie tak samo - identycznie jak ona - bo mój język nadaje na innej częstotliwości :-)
Będę powtarzać słowa modlitwy - ale mój głos będzie inny niż Twój , tak samo emocje mogą różnić się - ton głosu itp.
Tak samo - identycznie nie modlimy się / nie wielbimy Boga - bo kazdy z nas przeżywa to inaczej .
Chodzi tutaj o to , że pisząc - tak jak , dotyczy to naszej osoby , naszej osobistej relacji z Bogiem i czcimy Syna tak jak Ojca ale już nie czcimy naszych rodziców tak jak Boga - inna czesc Bogu / inna rodzicom / władzom - prezydentowi , królowej itp.
Jadąc nawet samochodem z taką samą prędkością , tą samą drogą , w tym samym czasie - styl jazdy również nie będzie identyczny - co do milimetra :-)

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » sob sie 26, 2017 9:58 pm

korba pisze:Chwała chwale nie równa.

Czy rzeczywiście?
Napisałam już kiedyś na ten temat, Zerknij może, i sprawdź sam, jak to z tą chwałą jest:
viewtopic.php?f=26&t=939

christianinroman

Postautor: christianinroman » pn sie 28, 2017 8:27 am

Nawet będąc już w Królestwie Bożym nie będziemy mieli takie SAMEJ chwały jaką ma Ojciec i Syn. Ojciec nasz nas uczci (Jana 12:25-26)
będziemy Jemu podobni w uwielbionych ciałach( 1 Jana 3:1-2). Pan Jezus, gdy z ziemi wzięty został w górę, otrzymał od Ojca z powrotem tę chwałę jaką miał wcześniej, jeszcze zanim powstał świat (Jana 17:4-5).

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » wt sie 29, 2017 3:51 pm

christianinroman pisze:Nawet będąc już w Królestwie Bożym nie będziemy mieli takie SAMEJ chwały jaką ma Ojciec i Syn. Ojciec nasz nas uczci (Jana 12:25-26)
będziemy Jemu podobni w uwielbionych ciałach( 1 Jana 3:1-2). Pan Jezus, gdy z ziemi wzięty został w górę, otrzymał od Ojca z powrotem tę chwałę jaką miał wcześniej, jeszcze zanim powstał świat (Jana 17:4-5).

Chodziło mi o chwałę należną Ojcu i Synowi.
To taka sama cześć i chwała, nie mniejsza, nie większa.

Wróć do „Nauki Świadków Jehowy”