Zmartwychwstanie według nauczania Swiadków Jehowy-na czym polega?

W tym miejscu można omawiać i weryfikować na podstawie Pisma Świętego nauki Świadków Jehowy
Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Re: Zmartwychwstanie według nauczania Swiadków Jehowy-na czym polega?

Postautor: Ann78 » wt cze 20, 2017 2:45 pm

Agnieszka pisze: Dlaczego więc ck odnosi te wersety tylko do siebie i dlaczego uważają się za pomazańców - ostatek namaszczonych który będzie królował z Jezusem Chrystusem w niebie?
Dlaczego tylko oni ?

Odpowiesz, Robbo?
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

korba

Postautor: korba » czw cze 22, 2017 3:09 pm

Agnieszka pisze: Dlaczego więc ck odnosi te wersety tylko do siebie i dlaczego uważają się za pomazańców - ostatek namaszczonych który będzie królował z Jezusem Chrystusem w niebie?
Dlaczego tylko oni ?

Jak to dlaczego uważają się za pomazańców?
Tak samo jak Ty czy Datsun albo Ann78. Nie czują się pomazańcami/namaszczonymi?
Jeśli tak, to o czegoś ów fakt zobowiązuje.
Biblia uczy, że ten, kto pójdzie do nieba będzie królem i kapłanem przez 1000 lat więc, czemu się dziwisz, że ci ze świadków, którzy czują powołanie niebiańskie tego właśnie się spodziewają?

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw cze 22, 2017 4:16 pm

korba pisze:
Dlaczego tylko oni ?

Jak to dlaczego uważają się za pomazańców?
Tak samo jak Ty czy Datsun albo Ann78. Nie czują się pomazańcami/namaszczonymi?
Jeśli tak, to o czegoś ów fakt zobowiązuje.
Biblia uczy, że ten, kto pójdzie do nieba będzie królem i kapłanem przez 1000 lat więc, czemu się dziwisz, że ci ze świadków, którzy czują powołanie niebiańskie tego właśnie się spodziewają?

Królowanie na ziemi to jest kapłaństwo .
Kapłaństwo - służenie Chrystusowi . Będą kapłanami na ziemi - jak pisze w Biblii .
Objawienie 5 : 10 : i uczyniłeś ich Bogu naszemu królestwem i kapłanami , a będą królować na ziemi». !
Już służymy Chrystusowi tu na ziemi.
Liczba 1000 jak i 144 tys. to liczby symboliczne.
Ja nie ogłaszam się pomazancem / - czynią :-)

Więcej info :
http://www.piotrandryszczak.pl/9.html
I tu m.in. czytamy : 3) Nieprawdą jest, że Chrystus ma panować tylko 1000 lat lub 1000 z okładem. Łk 1:33 mówi: „Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca”, a Dn 7:14 dodaje: „Panowanie Jego jest wiecznym panowaniem, które nie przeminie, a Jego Królestwo nie ulegnie zagładzie”; por. 2Sm 7:13, 16, Hbr 1:8, 11n., Ps 21:7, Ap 11:15, 2P 1:11, „panowanie wieczne” - 1Tm 6:16 ks. Dąbr., ks. Wu., komentarz KUL (por. „władza jego trwa na wieki” WP; patrz pkt 2.11.).
6) Problem „1000-lecia” wywodzi się z Ap 20. Rzecz w tym, że ŚJ liczbę 1000 przyjmują dosłownie (inne liczby z tej księgi przyjmują w przenośni, np. Ap 7:5 czy 24 Starców z Ap 4:10). 
Ja również zgadzam się z tymi słowami .

P.S. No i nie zapominaj korba , że tylko ci którzy są zapieczetowani - pieczęcią JW.ORG
będą pomogierami Chrystusa przystrojeni w białe szaty i koronę - tylko ci opieczetowani będą / zostali wykupieni z ziemi - reszta to ich parobki.

korba

Postautor: korba » czw cze 22, 2017 4:59 pm

Agnieszka pisze:Królowanie na ziemi to jest kapłaństwo .

Jak to wywodzisz?
Bo np. w Izraelu kapłaństwo to INNA FUNKCJA niż królowanie.
Kapłaństwo - służenie Chrystusowi . Będą kapłanami na ziemi - jak pisze w Biblii .
Objawienie 5 : 10 : i uczyniłeś ich Bogu naszemu królestwem i kapłanami , a będą królować na ziemi». !
Już służymy Chrystusowi tu na ziemi.

NIE! Kapłan to nie służenie Chrystusowi, ale pośrednictwo POMIĘDZY grzesznikami a Bogiem, Ojcem Chrystusa.
Dlatego i Jezusa też nazwano arcykapłanem ze względu na owo pośrednictwo. Skoro jest pośrednikiem to nie stroną!
Mylisz pojęcia!
Ja nie ogłaszam się pomazancem / - czynią :-)

OK :-) Czy to oznacza, że nie jesteś pomazańcem? Nie spodziewasz się pójścia do nieba jako pomazana/namaszczona? Nie spożywasz na Ostatniej Wieczerzy?

korba

Postautor: korba » czw cze 22, 2017 5:04 pm

Agnieszka pisze:reszta to ich parobki.

:-( A TY kim tam będziesz?
Brzydko piszesz...

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw cze 22, 2017 5:34 pm

Biblia uczy, że ten, kto pójdzie do nieba będzie królem i kapłanem przez 1000 lat więc,

Korba to tylko 1000 lat , a potem , co ? Go out? Leave the heaven ?
NIE! Kapłan to nie służenie Chrystusowi, ale pośrednictwo POMIĘDZY grzesznikami a Bogiem, Ojcem Chrystusa.
Dlatego i Jezusa też nazwano arcykapłanem ze względu na owo pośrednictwo. Skoro jest pośrednikiem to nie stroną!
Mylisz pojęcia!

To kim będą ci kapłani ? Pośrednikami? :shock: Między kim a kim?
Pisałam kiedyś w innym wątku o tym.

Tak krótko , bo nie mam czasu.
Jako lud „Poświęcony” Bogu Izrael ( walczący z Bogiem) ma być „ludem kapłańskim”:
 Wy zaś będziecie nazywani kapłanami Pana, 
mienić was będą sługami Boga naszego. 
Zużyjecie bogactwo narodów, 
dobrobyt ich sobie przywłaszczycie. 
Izajasza 61 : 6
Nad kim panował wówczas Izrael (walczący z Bogiem)?
Służył Bogu jako " lud kapłański ".
Kapłan to nie służenie Chrystusowi, ale pośrednictwo POMIĘDZY grzesznikami a Bogiem, Ojcem Chrystusa.

To co ck to bez skazy? Aureole mają nad głowami , że będą pośrednikami między Bogiem a grzesznikami ?

A TY kim tam będziesz?
Brzydko piszesz...

Kosmita :mrgreen: ;-)
Czyli sprowadzamy się do dwóch klas - nieskazitelne chrystusy - pomazancy którzy będą pośredniczyc między nami grzesznikami.

Tak na marginesie - pojęcie Israel :
http://biblehub.com/hebrew/3478.htm
Yisrael: "God strives," another name of Jacob and his desc.
Original Word: יִשְׂרָאֵל

"Nazwa Izrael (hebr. ישׂראל) pochodzi ze Starego Testamentu (por. Księga Rodzaju 32,29) i oznacza: „ten, który walczy z Bogiem” (שרה – walczyć, bić się, wojować; אֵל – Bóg). Takie imię otrzymał patriarcha Jakub.

Kapłański to inaczej - uswiecony w Bogu , chodzący z Bogiem. I nie chodzi tu tylko o kapłanów w kościele - chociaż również mogą służyć Bogu , być uswieceni w sensie duchowym.

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TB ... zrael.html
Tu nie chodzi o państwo - też już kiedyś o tym pisałam.

P.S. Analogiczne Wyjścia 19 : 6

Jeszcze wyjaśnienie papieża do wersetu powyżej:
https://books.google.co.uk/books?id=Jc7 ... em&f=false
I tu patrz komentarz do Wyjscia 19 : 6

"Naród wybrany" to oddzielony od niewierzących / ludzie uswieceni w Bogu oddzieleni od niewierzących.

1 Piotra 2 : 5 : wy również, niby żywe kamienie, jesteście budowani jako duchowa świątynia, by stanowić święte kapłaństwo, dla składania duchowych ofiar, przyjemnych Bogu przez Jezusa Chrystusa

W hebrajskim przekładzie czytamy: „Wy będziecie Mi Królestwem Szlachetnie Urodzonych i Świętym Narodem”. Hebrajskie słowo: kohanim (dosł. kapłani) oznacza tu bowiem szlachetnie urodzeni. 

Mamy też użyty w Biblii inny termin - kemarim który odnosi się do kapłanów balwochwalczych.
Przykład :
2 Krolewska 10 : 19 : Teraz więc zwołajcie do mnie wszystkich proroków Baala, wszystkie jego sługi i wszystkich jego kapłanów. Niech nikogo nie zabraknie, ponieważ mam złożyć wielką ofiarę krwawą Baalowi. Kogokolwiek by zabrakło, nie pozostanie przy życiu». Jehu działał w sposób podstępny, aby wytracić wyznawców Baala. 

I tu owszem są dwie klasy kapłanów : kapłani służący Bogu i kapłani służący bożkom , ale nie dwie klasy zbawienia.
Myślę , że wyczerpująco odpowiedziałam , a Ty korba tak się nie irytuj bo Ci żyłka pęknie ;-)

robbo1

Postautor: robbo1 » ndz cze 25, 2017 9:06 am

Na portalu "Interia" w temacie [Religia] powołałem temat dotyczący sakramentów.
Dokładnie "Czy sakramenty maja podstawy ewangeliczne".
W tym temacie m.in dość szczegółowo odnoszę się do tematu:
[KAPŁAŃSTWA].
Tego,że na po zmartwychwstaniu naszego zbawiciela nie istnieje potrzeba na ziemi jego ustanawiania .
Jeżeli znajdziecie czas zajrzyjcie tam ,a zrozumiecie z jakich powodów tak uważam.

Jeżeli idzie o c.k i jego uprzywilejowaną pozycję,to wynika ona z nadziei życia w niebie związanego z tym wywyższenia,tych,którzy tam się znajdą.
O tym po co itp.pisałem w podanym przeze mnie miejscu.
I tak o powołanych do życia w niebie czytamy,że :
"możemy oczekiwać dziedzictwa niezniszczalnego,niczym nie skażonego,zawsze jednakowo cennego,przygotowanego dla was w niebie". 1 Pt.1:4

I co istotniejsze ci z nas,którzy zostali powołani do nieba ,dzięki zasługom naszego zbawiciela "powołał nas do uczestnictwa w swojej chwale i mocy".

Nie,że idziemy tam z powodu życiowego [naturalnego] przeznaczenia,tylko powołania.
..."powołał nas..."
I to dzięki temu niektórzy z nas mają się "stać uczestnikami natury "naszego ojca w niebie.2 Pt.1:4

A z tego powodu,że w niebie "jest wiele miejsca" nie wynika,że wszyscy tam idą.
Tak jak z tego powodu,że wszechświat jest wielki nie wynika,że istnieją miliony cywilizacji na innych planetach.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » ndz cze 25, 2017 12:58 pm

Jeżeli idzie o c.k i jego uprzywilejowaną pozycję,to wynika ona z nadziei życia w niebie związanego z tym wywyższenia,tych,którzy tam się znajdą.

A inni - poza ck , to co? Nie uprzywilejowani , nie mogą mieć nadziei niebiańskiej ?
Dlaczego na zebraniach wmawia się pozostałym , że mogą żywić nadzieję ziemskiego raju , a do nieba to tylko Ci uprzywilejowani? A co byłoby gdyby wszyscy na zebraniu ogłosili , że żywią nadzieję niebiańskią? Co nie mogą żywić już takiej nadziei , tylko elita może?
Wytłumacz mi to proszę?
I wytłumacz mi jeszcze proszę werset :
O zachowanie jedności

1 A zatem zachęcam was ja, więzień w Panu, abyście postępowali w sposób godny powołania, jakim zostaliście wezwani, 2 z całą pokorą i cichością, z cierpliwością, znosząc siebie nawzajem w miłości. 3 Usiłujcie zachować jedność Ducha dzięki więzi, jaką jest pokój. 4 Jedno jest Ciało i jeden Duch, bo też zostaliście wezwani do jednej nadziei, jaką daje wasze powołanie. 5 Jeden jest Pan, jedna wiara, jeden chrzest. 6 Jeden jest Bóg i Ojciec wszystkich, który [jest i działa] ponad wszystkimi, przez wszystkich i we wszystkich. 
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1031

robbo1

Postautor: robbo1 » ndz cze 25, 2017 8:40 pm

Wiesz,że ludzi "z powołaniem do życia w niebie" jest wielu.
W zestawieniu ze wszystkimi jednak niewielu.
Nie tylko "siedmiu".
Nie ma nic nadzwyczajnego w tym,że wierni zostali powołani do "jednej nadziei,jaką daje [im] powołanie".
Tylko,że powołanie jest dla powołanych,i obejmuje ono zgodnie ze znaczeniem słowa naznaczonych,mianowanych,wybranych itp.
A to już nie przedstawia wielu nadziei,tylko jedną.
Niemniej do tych,którzy zostali "wezwani",to jest przywołani,zawołani,zaciągnięci,zmobilizowani. itp.
Tak jak powołanie do drużyny,gry w reprezentacji itp.dotyczy nielicznych.
Dotyczy powołanych i wezwanych.

Wróć do „Nauki Świadków Jehowy”