Zmartwychwstanie według nauczania Swiadków Jehowy-na czym polega?

W tym miejscu można omawiać i weryfikować na podstawie Pisma Świętego nauki Świadków Jehowy
kogut

Re: Zmartwychwstanie według nauczania Swiadków Jehowy-na czym polega?

Postautor: kogut » pn lut 22, 2016 2:16 pm

Datsun pisze:Anihilacja duszy jak wspomniał Fedorowicz nie tłumaczy niczego. Sądzenie "klona" za uczynki człowieka dokonane przed śmiercią nie ma przecież najmniejszego sensu...

Bo i świadkowie tak nie uczą. Wskrzeszeni wg. nich nie będą sądzeni za uczynki dokonane PRZED śmiercią.

Ilyad

Postautor: Ilyad » pn lut 22, 2016 2:42 pm

kogut pisze:
Datsun pisze:Anihilacja duszy jak wspomniał Fedorowicz nie tłumaczy niczego. Sądzenie "klona" za uczynki człowieka dokonane przed śmiercią nie ma przecież najmniejszego sensu...

Bo i świadkowie tak nie uczą. Wskrzeszeni wg. nich nie będą sądzeni za uczynki dokonane PRZED śmiercią.

A czy tak naucza Biblia ?

kogut

Postautor: kogut » pn lut 22, 2016 3:12 pm

Jeśli masz jakąś inną wersję to co z tego?
Temat jest o zmartwychwstaniu wg. świadków a ja napisałem jak oni wierzą.

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » czw mar 03, 2016 9:20 am

kogut pisze:

Kogucie.
Moim zdaniem jak na razie jesteś w błędzie. Jednak gdybym jednak to ja się mylił, proszę zacytuj/wskaż te nauki aby wszyscy użytkownicy wiedzieli których wskrzeszonych masz na myśli oraz że nie będą sądzeni za uczynki przed śmiercią.

kogut

Postautor: kogut » pt mar 04, 2016 1:40 pm

Temat dotyczy tego JAK NAUCZAJĄ świadkowie Jehowy.
Teraz musielibyśmy chyba zmienić temat na: CZY ŚJ maja rację ucząc tak czy siak.
Pojawiło się zdanie w temacie, które wprowadza w błąd czytelnika. Tylko o to mi chodzi: świadkowie J. nie uczą, że zmarli po zmartwychwstaniu będą sądzeni za uczynki dokonane PRZED śmiercią. Uzasadnienie tego to inny temat.
Przekazujmy o świadkach, jeśli już ktoś tu nawiązuje do ich nauk, dokładne informacje czego nauczają a czego nie.
A że tak nauczają jak napisałem przeczytałem tu:

Podstawą owego sądu nie będą uczynki popełnione przez nich przed śmiercią

(Wnikliwe Poznawanie Pism tom 1, s. 525, ak. 3)
Materiał ogólnie dostępny dla przeciętnego Kowalskiego.

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » pt mar 04, 2016 2:47 pm

kogut pisze: Tylko o to mi chodzi: świadkowie J. nie uczą, że zmarli po zmartwychwstaniu będą sądzeni za uczynki dokonane PRZED śmiercią. Uzasadnienie tego to inny temat.

Ok. Ale nie wszyscy mają czas, możliwość, czy ochotę zaglądać do literatury ŚJ. Nie każdy kowalski ma dostęp do Wnikliwego Poznawania Pism. Więc możesz rozwinąć temat o kontekst tego jak nauczają ŚJ, a nie tylko tym jednym zdaniem.

Co znaczy "Podstawą owego sądu nie będą uczynki popełnione przez nich przed śmiercią" O jakim sądzie tam mowa etc ...

Proszę.

kogut

Postautor: kogut » pn mar 07, 2016 12:42 pm

Kaznodzieya pisze:Ok. Ale nie wszyscy mają czas, możliwość, czy ochotę zaglądać do literatury ŚJ. Nie każdy kowalski ma dostęp do Wnikliwego Poznawania Pism. Więc możesz rozwinąć temat o kontekst tego jak nauczają ŚJ, a nie tylko tym jednym zdaniem.
Co znaczy "Podstawą owego sądu nie będą uczynki popełnione przez nich przed śmiercią" O jakim sądzie tam mowa etc ...
Proszę.

Dziwne, zamiast samemu, jako modowi uzupełnić na forum taką wiedzę, to prosisz obcych ;-)
Coś mi tu brzydko pachnie, albo rozmawiam z Tobą, albo z nie wiadomo kim :-)
A wyposażanie for w wiedzę raczej mnie nie kręci ;-)

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » pn mar 07, 2016 12:53 pm

I znowu unik stosujesz. I wiem dlaczego :)
Tu też poległeś jak w temacie: viewtopic.php?f=46&t=33&start=10

kogut

Postautor: kogut » pn mar 07, 2016 1:00 pm

A ty znów to samo o jakimś poleganiu. Zadedykuję Tobie werset:

Skąd się biorą wojny i skąd walki między wami? Czy nie stąd: z waszych żądz rozkoszy zmysłowej, które toczą bój w członkach waszego ciała?  Pragniecie, a jednak nie macie. Mordujecie i pożądacie, a jednak nie jesteście w stanie uzyskać. Walczycie i wojujecie. Nie macie, ponieważ nie prosicie. I prosicie, a jednak nie otrzymujecie, ponieważ prosicie w niewłaściwym celu, aby tego użyć dla swych żądz rozkoszy zmysłowej. (Jak 4:1-3)

Tak, Kaznodzieyo, prosisz ale nie dostajesz, bo... źle prosisz :-D

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » pn mar 07, 2016 1:01 pm

beznadzieja ... liczyłem na merytoryczną dyskusję.

Wróć do „Nauki Świadków Jehowy”