Co oznacza "narodzić się na nowo"?

W tym miejscu można omawiać i weryfikować na podstawie Pisma Świętego nauki Świadków Jehowy
Awatar użytkownika
morwa

Re: Co oznacza "narodzić się na nowo"?

Postautor: morwa » pt lip 22, 2016 7:20 am

bernard pisze:Narodzenie z Wody i Ducha jest narodzeniem na nowo. Jezus jasno o tym powiedzial kiedy rozmawial z Nikodemem w ew Jana .
Narodzenie,nawrocenie ect to nie wynik wiedzy ale wynik dzialania Ducha Swietego.

Narodzenie poprzedza spłodzenie z Ducha...polegający na otrzymaniu zadatku...

(22) który też wycisnął na nas pieczęć i dał zadatek Ducha do serc naszych. 2 Kor.1 :22

Ów zadatek jest zapłatą części należnej wartości lub należności danej wcześniej jako zabezpieczenie spłaty reszty, jest zadatkiem dziedzictwa, które obiecał Chrystus...
... „pierwszą ratą”, aby dać nadzieję na pełne dziedzictwo,którym jest nowo narodzenie nie w ciele ale w duchu...
Od wytrwałości w wierze,rozwoju duchowego zależy czy dojdzie do nowo narodzenia.

Obrazek

Tak jak „Bóg jest duchem” (J 4,24) ....Nowo narodzony chrześcijanin też jest duchem...
Nie może być duchem,będąc w ciele !
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

gogzmagog

Postautor: gogzmagog » pt lip 22, 2016 7:33 am

Bernard, ja poznałem Jehowę nie inaczej jak przez Jezusa. No chyba że twoim zdaniem Jehowę poznaje się przez szatana.
Jahwe, mocarz wojny, Jahwe jest imię jego

Natan

Postautor: Natan » pt lip 22, 2016 7:50 am

gogzmagog pisze:Poznajac Jehowe narodziłem się na nowo.

Oj, Kolego, tutaj rozmijasz się z nauką Świadków Jehowy, chyba, że zaliczasz się do pomazańców.

Przebudźcie się! 70/15 s. 24, w artykule "Co to znaczy ‛narodzić się powtórnie’?" podaje:
"A co będzie z resztą ludzkości? Czy musi tak jak owe 144 tysiące 'narodzić się powtórnie'? Nie, ponieważ nie wszyscy, którzy znajdą uznanie u Boga, mają panować wraz z Jezusem Chrystusem. Większość pozostanie ziemskimi poddanymi Królestwa Bożego, rządzonego przez Chrystusa".

Jeśli spodziewasz się życia wiecznego w niebie, to faktycznie mogłeś narodzić się na nowo. Jeżeli jednak oczekujesz życia wiecznego na ziemi, to według doktryny Towarzystwa Strażnica nie potrzebujesz nowego narodzenia.

Książka Prowadzenie rozmów prezentuje taką definicję (s. 248): "Definicja: Ponowne narodzenie obejmuje chrzest w wodzie (‛narodzenie z wody’) i zrodzenie przez ducha Bożego (‛narodzenie z ducha’). W ten sposób człowiek staje się synem Bożym i ma widoki na udział w Królestwie Bożym (Jana 3:3-5). Przeżył to Jezus i doświadcza tego 144 000 współdziedziców Królestwa niebiańskiego".

Nie chcę się z Tobą spierać, bo sługa Pański nie powinien wdawać się w spory (2 Tymoteusza 2:24-26), ale rozważ, proszę, czy słusznie mówisz, że jesteś narodzony na nowo.

gogzmagog

Postautor: gogzmagog » pt lip 22, 2016 7:55 am

Narodziłem się na nowo poznając Jehowę czyli poznając prawdę. Oczekuję życia wiecznego na ziemi. Narodzilem się w ten sposób, że uciekłem od fałszywych nauk propagowanych przez różne religie. Tak jak powiedział Jezus - poznacie prawdę a prawda was wyzwoli.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » pt lip 22, 2016 8:21 am

gogzmagog pisze:Narodziłem się na nowo poznając Jehowę czyli poznając prawdę. Oczekuję życia wiecznego na ziemi. Narodzilem się w ten sposób, że uciekłem od fałszywych nauk propagowanych przez różne religie. Tak jak powiedział Jezus - poznacie prawdę a prawda was wyzwoli.

Jeśli więc Syn was wyswobodzi, prawdziwie wolnymi będziecie. J. 8, 36
Czy wyzwolił Cię Pan Jezus Chrystus?
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

gogzmagog

Postautor: gogzmagog » pt lip 22, 2016 8:55 am

Wyzwoliła mnie prawda . Prawda o Jehowie.
Czy ciebie prawda też wyzwoliła ? Dlaczego tkwisz w kłamstwie odrzucając Jehowę ?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt lip 22, 2016 10:08 am

gogzmagog pisze:Narodziłem się na nowo poznając Jehowę czyli poznając prawdę. Oczekuję życia wiecznego na ziemi. Narodzilem się w ten sposób, że uciekłem od fałszywych nauk propagowanych przez różne religie. Tak jak powiedział Jezus - poznacie prawdę a prawda was wyzwoli.

Widzę, że na wzór świadków Jehowy stworzyłeś swoją własną "jedyna religię prawdziwą". Wygląda na to, że jednoosobową...
Czytając Twoje posty mam nieodparte wrażenie, że byłeś kiedyś śJ lub prawie byłeś. Zostałeś wykluczony?

No i proszę o odpowiedź: czy pisywałeś wcześniej na naszym forum pod nickiem Szaweł?

gogzmagog

Postautor: gogzmagog » pt lip 22, 2016 10:39 am

Ja jako "Szaweł" nie pisałem pod tym nickiem. jak wiesz do jednego komputera czasami dostęp ma kilka osób. Jak wiesz w Jehowę nie wierzy tylko jedna osoba.
Jaką religię ty "stworzyłeś" ? Jestem jedynym wierzącym w Jehowę twoim zdaniem ?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob lip 23, 2016 2:08 pm

gogzmagog pisze:Ja jako "Szaweł" nie pisałem pod tym nickiem. jak wiesz do jednego komputera czasami dostęp ma kilka osób. Jak wiesz w Jehowę nie wierzy tylko jedna osoba.
Jaką religię ty "stworzyłeś" ? Jestem jedynym wierzącym w Jehowę twoim zdaniem ?

Więc z Twojego komputera pisała ktoś pod nickiem Szaweł?

gogzmagog

Postautor: gogzmagog » sob lip 23, 2016 6:32 pm

Tak tak, KTOŚ PISAŁA, dobrze prawisz Datsunie. Widze śledztwo trwa, zaczynasz być już naprawdę niesamowity w swojej chęci usunięcia mnie z tego forum.
Tylko co to ma wspólnego z narodzeniem się na nowo ? Pałasz aż takim gniewem na mnie a niby narodziłeś się na nowo więc powinieneś być łagodnego usposobienia skoro masz chyba dary ducha świętego. Masz czy nie masz ?

Wróć do „Nauki Świadków Jehowy”