Krzyż czy pal ?

W tym miejscu można omawiać i weryfikować na podstawie Pisma Świętego nauki Świadków Jehowy
Iskierka

Re: Krzyż czy pal ?

Postautor: Iskierka » ndz gru 24, 2017 6:03 am

Ann78 pisze:Skąd ona to wzięła?
Ta osoba jest Świadkiem Jehowy od trzeciego pokolenia, więc zna te nauki od kolebki, jest nimi przesiąknięta do szpiku kości. To nie nowe światło, Basiu, ale sedno nauczania Strażnicy, niestety. Pan Jezus jest tam jednym z synów Bożych...
...a przeciętny Świadek nie ma prawa nazywać się dzieckiem Bożym.

To ja też przez 30 lat powinnam to słyszeć, że jeśli nie Pan Jezus to ktoś inny z "Synów Bożych" ale przecież nie tak uczy Biblia, chyba że w zborach są różne tłumaczenia. Jakiś "skrajny" przypadek ta Twoja znajoma Aniu, bo nieraz sama jestem zaskoczona tym co mówi, no ale jeśli to trzecie pokolenie, to faktycznie nie wiadomo co tam dziadek Jej nagadał.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz gru 24, 2017 8:07 am

Czasami niektórzy śJ potrafią wyrażać swoje poglądy nie opisane w Strażnicy i nie ma to nic wspólnego z "nowym światłem". Rzeczywiście, gdy Jezusa się postrzega jako anioła to i nie dziwne, że takie pomysły przychodzą ludziom do głowy...

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » ndz gru 24, 2017 10:15 am

Iskierka pisze:
Ann78 pisze:Skąd ona to wzięła?
Ta osoba jest Świadkiem Jehowy od trzeciego pokolenia, więc zna te nauki od kolebki, jest nimi przesiąknięta do szpiku kości. To nie nowe światło, Basiu, ale sedno nauczania Strażnicy, niestety. Pan Jezus jest tam jednym z synów Bożych...
...a przeciętny Świadek nie ma prawa nazywać się dzieckiem Bożym.

To ja też przez 30 lat powinnam to słyszeć, że jeśli nie Pan Jezus to ktoś inny z "Synów Bożych" ale przecież nie tak uczy Biblia, chyba że w zborach są różne tłumaczenia. Jakiś "skrajny" przypadek ta Twoja znajoma Aniu, bo nieraz sama jestem zaskoczona tym co mówi, no ale jeśli to trzecie pokolenie, to faktycznie nie wiadomo co tam dziadek Jej nagadał.

Iskierko, co Ty taka wojownicza jesteś nowe wcielenie ,,Joanny d,Arc".

https://pl.wikipedia.org/wiki/Joanna_d%E2%80%99Arc
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Wróć do „Nauki Świadków Jehowy”