Jaś Fasola spóźnił się na zebranie ;-)

Opowiedz coś śmiesznego, pośmiejemy się razem :)
Agnieszka

Jaś Fasola spóźnił się na zebranie ;-)

Postautor: Agnieszka » wt sty 17, 2017 6:00 pm

Iskierka

Re: Jaś Fasola spóźnił się na zebranie ;-)

Postautor: Iskierka » śr sty 18, 2017 10:22 am

Obejrzałam filmik z wesołym Jasiem Fasolą. Na marginesie powiem, że na wiele filmików z tym Panem, to ten był dla mnie najgłupszy. Już go wcześniej oglądałam.

Zwróciłam uwagę na "tło" czyli przemówienie, a właściwie czytanie Strażnicy na mównicy, i ogólny rzut na zgromadzenie (kongres) jaki miał miejsce w Warszawie. Możliwe, że ja też na nim byłam, bo zauważyłam kilka mi znanych osób ze zborów warszawskich. Powróciły wspomnienia i zrobiło mi się przykro.

Nie wiem kim jest Romeo Światłoczuły, nie rozumiem Jego humoru, niemniej "łączenie" przygód Jasia Fasoli ze zborem świadków Jehowy jest dla mnie niesmacznym żartem. :(
Niech tak dalej robią "odstępcy"......na pewno to nie ułatwi drogi szczerym ludziom do Chrystusa.
Wszystko ma jakieś granice, ale ośmieszanie publiczne świadczy o prostactwie, takie jest moje osobiste zdanie.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr sty 18, 2017 10:48 am

Iskierka pisze:Obejrzałam filmik z wesołym Jasiem Fasolą. Na marginesie powiem, że na wiele filmików z tym Panem, to ten był dla mnie najgłupszy. Już go wcześniej oglądałam.

Zwróciłam uwagę na "tło" czyli przemówienie, a właściwie czytanie Strażnicy na mównicy, i ogólny rzut na zgromadzenie (kongres) jaki miał miejsce w Warszawie. Możliwe, że ja też na nim byłam, bo zauważyłam kilka mi znanych osób ze zborów warszawskich. Powróciły wspomnienia i zrobiło mi się przykro.

Nie wiem kim jest Romeo Światłoczuły, nie rozumiem Jego humoru, niemniej "łączenie" przygód Jasia Fasoli ze zborem świadków Jehowy jest dla mnie niesmacznym żartem. :(
Niech tak dalej robią "odstępcy"......na pewno to nie ułatwi drogi szczerym ludziom do Chrystusa.
Wszystko ma jakieś granice, ale ośmieszanie publiczne świadczy o prostactwie, takie jest moje osobiste zdanie.

Cóż każdy z nas ma prawo mieć inny odbiór dlatego celowo wstawiłam ikonkę z przymrużeniem oka ;-)
Ja odebrałam ten film w zupełnie inny sposób , a mianowicie jak kiedyś na czwartkowe zebranie o 18.00 leciało się z tzw. "językiem na brocie" , dzieci zmęczone po szkole , rodzice po pracy , w między czasie głoszenie, że człowiek faktycznie przysypial na sali i nie wiedział co dzieje się wokół tak był umeczony służba dla Jehowy; dlatego też można z tego żartu wyciągnąć zupełnie inne wnioski - jak człowiek pozwalał na ograbianie siebie z swojego czasu bo nie miał już to nawet na odpoczynek - bo przecież wszystko dla Jehowy.
P..S. Pamiętam też jak kiedyś wiele osób przysypialo aż chrapanie i chrzakanie można było usłyszeć - ot i taki to pożytek umeczonego człowieka z pokarmu na czas słuszny :-)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr sty 18, 2017 10:52 am

P.S. Wielu bogobojnych biegalo na zebrania odnosząc roznoraki pożytek - bo liczyła się frekwencja a tzw. "odstepcy" spędzali np. czas z rodziną czy to w parku , czy nawet w domu .

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr sty 18, 2017 11:30 am

Wielu np. katolików czuje się urazonych wszelkimi żartami o KRK , ksiezach , parafianach ; sJ bądź byli sJ są zniesmaczeni żartami o organizacji - więc jeżeli nie potrafimy mieć dystansu.... to wszystkie żarty są głupie - więc najlepiej nie żartować wcale ;-)
Każdego z nas punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;-) - bo każdy z nas jest inny - jeden głupi , drugi mądry a wszelkie inne religie i ludzie oprócz sJ to odstepcy i Babilon Wielki ;-)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr sty 18, 2017 2:33 pm

Ja się uśmiałem :lol:

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr sty 18, 2017 3:14 pm

Datsun pisze:Ja się uśmiałem :lol:

No widzisz Datsun - każdy z nas ma inne poczucie humoru :-) ;-)
Ludzka rzecz - jednego bawi to , drugiego tamto , trzeciego owamto :-) jeszcze inni nie śmieją się wcale....
Każdy z nas ma prawo do innego odbioru....

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr sty 18, 2017 3:29 pm

Zgadza się :)
Czasami warto też pośmiać się z samego siebie i trochę rozładować :lol: :mrgreen:

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr sty 18, 2017 4:29 pm

Datsun pisze:Zgadza się :)
Czasami warto też pośmiać się z samego siebie i trochę rozładować :lol: :mrgreen:

Dokładnie :-) Zgadzam się w 100 % inaczej człowiek zwariowałby ;-)
Mój dziadek żartowniś zawsze mówi "ponurakom" , że poważnie to będzie dopiero w trumnie wyglądał :-) ;-)
Śmiech to zdrowie :-) i ponoc odejmuje lata :-)

Iskierka

Postautor: Iskierka » śr sty 18, 2017 6:32 pm

Agnieszka: "Ja odebrałam ten film w zupełnie inny sposób , a mianowicie jak kiedyś na czwartkowe zebranie o 18.00 leciało się z tzw. "językiem na brocie" , dzieci zmęczone po szkole , rodzice po pracy , w między czasie głoszenie, że człowiek faktycznie przysypial na sali i nie wiedział co dzieje się wokół tak był umeczony służba dla Jehowy"

...... raczej dla organizacji, bo dla Jehowy oddaliśmy serce, a tego się nie wypomina.

Agnieszka: "Wielu np. katolików czuje się urazonych wszelkimi żartami o KRK , ksiezach , parafianach ; sJ bądź byli sJ są zniesmaczeni żartami o organizacji - więc jeżeli nie potrafimy mieć dystansu.... to wszystkie żarty są głupie - więc najlepiej nie żartować wcale ;-)
Każdego z nas punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;-) - bo każdy z nas jest inny - jeden głupi , drugi mądry a wszelkie inne religie i ludzie oprócz sJ to odstepcy i Babilon Wielki
;-)

.... jak najbardziej trzeba mieć dystans do siebie i umieć się pośmiać z siebie, jak wspomniał Datsun.
.... każdy jest trochę głupi, trochę mądry ;) tak po sprawiedliwości...
"wszelkie inne religie i ludzie oprócz sJ to odstepcy i Babilon Wielki".... odpowiedź nie adekwatna do tematu, co ma wspólnego z Jasiem Fasolą?

Agnieszka: "każdy z nas ma inne poczucie humoru :-) ;-)
Ludzka rzecz - jednego bawi to , drugiego tamto , trzeciego owamto :-) jeszcze inni nie śmieją się wcale....
Każdy z nas ma prawo do innego odbioru...
"

Oczywiście, nawet zależy to od pory dnia ;)

Agnieszka: "poważnie to będzie dopiero w trumnie wyglądał "

....niekoniecznie, podobno wchodzi w modę malowanie nieboszczyka...

I tym akcentem, mam nadzieję, nie obraziłam nikogo...

Wróć do „Humor”