Kościół Ewangeliczny Misja Łaski w Warszawie

W tym dziale można odwiedzić polecany zbór Ewangeliczny i posłuchać nabożeństwa
Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Re: Kościół Ewangeliczny Misja Łaski w Warszawie

Postautor: Ann78 » czw cze 23, 2016 11:08 am

bernard pisze:
Grzes55555 pisze:Nie żebym się czepiał, ale mogli by napisać w zakładce - o nas zbory wpisać - polecane zbory zamiast zbory, bo jak widzimy nauki z tych dwóch stron się nie zgadzają i łatwo pomylić myśląc że dany zbór naucza tak samo jak ,,zdrowa" nauka.I tutaj łatwo błędnie skojarzyć te określenia bo można to zrozumieć jako - ,,nasze zbory" a skoro ,,nasze" to i ta sama nauka....

Moze celowo o to chodziło ,wszak zawsze mozna sie ,,ukryc " w tlumie ,siejac ferment i rozlamy.
Jezeli nie jest to celowe to i tak brak tu spojnosci i logiki,wszak polecaja tych ktorzy uznaja to co ini krytykuja i odrzucaja.
W Domu Bozym powinien byc porzadek a nie chaos.

Teraz to już nie rozumiem, Bernard, o co Ci chodzi...
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

bernard

Postautor: bernard » czw cze 23, 2016 11:12 am

Zastanawialem sie poprostu nad intencjami ow strony. Teoria,nie osąd. ;)

Iskierka

Postautor: Iskierka » czw cze 23, 2016 6:41 pm

Może trochę odbiegnę od tematu, ale skojarzyło mi się pewne wydarzenie z tym co powiedział Bernard, że w tłumie można się "ukryć".
Przechodziłam kiedyś koło metra w centrum Warszawy, była to środa i wtedy działa "kościół uliczny". Ewangelizację miały różne społeczności ale ja dostałam jako przechodzeń, ulotkę od kobiety, wzięłam oczywiście i zerknęłam. Co mnie zaskoczyło? Otóż pastorem w tej grupie jest kobieta, a wiemy że to nie jest zgodne z Biblią i zapaliła mi się czerwona lampka. Pomyślałam, a co z tymi którzy takiej wiedzy nie mają? - prosta droga do zwiedzenia....

Tak więc zgodnie z przypowieścią o pszenicy i kąkolu, zawsze ten kąkol gdzieś się schowa i udaje pszenicę, trzeba być naprawdę roztropnym.

bernard

Postautor: bernard » czw cze 23, 2016 7:31 pm

Masz racje Iskierko .

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw cze 23, 2016 7:38 pm

Tak, bardzo mądrze napisałaś, Iskierko.

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » pt cze 24, 2016 5:28 pm

pozwolę sobie przytoczyć słowa szanowanego przeze mnie teologa- ,,Nie wierzcie mnie, nie wierzcie nikomu, a wszystko sprawdzajcie w Biblii". :)
Szkoda że nie każdy ma takie podejście do nauczania....

Zibi

Postautor: Zibi » pt sie 19, 2016 6:40 am

Grzes55555 pisze:pozwolę sobie przytoczyć słowa szanowanego przeze mnie teologa- ,,Nie wierzcie mnie, nie wierzcie nikomu, a wszystko sprawdzajcie w Biblii". :)
Szkoda że nie każdy ma takie podejście do nauczania....

Właśnie, wierzysz w trójcę a to ludzka nauka nie biblijna..Radzę zacząć od siebie.

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » pt sie 19, 2016 6:59 am

Forum to powstało aby przybliżyć Świadkom Jehowy Żywego Boga.
Nie powstało ono ze złości, czy zemsty, jak to niektórzy mają zakodowane w myśleniu.
Wśród Świadków jest wiele osób które szczerze poszukują Boga, Żywego Boga.
Naszą intencją nie jest ośmieszanie lub poniżanie poszczególnych Świadków Jehowy; są to generalnie szczerzy, oddani ludzie. W pewnym sensie są oni bardziej zagubionymi owcami niż żarłocznymi wilkami, ponieważ zostali zwiedzeni przez organizację, której historia obfituje w fałszywe proroctwa i fałszywe doktryny. Świadkowie Jehowy naprawdę wierzą, że jeśli opuszczą Towarzystwo Strażnica, to zostaną zniszczeni w Armagedonie. Potrzebują naszej miłości i naszego współczucia. Pragniemy dla nich tego samego, czego życzymy wszystkim ludziom, to jest, by doszli do prawdziwego poznania nauki Biblii i zrozumieli, że zbawienie jest dla nas Bożym darem. Jedynie dzięki nawiązaniu osobistej relacji z Jezusem Chrystusem, każdy z nas może mieć zagwarantowane przebaczenie i życie wieczne. :)

Zibi

Postautor: Zibi » pt sie 19, 2016 7:11 am

Grzes55555 pisze:Forum to powstało aby przybliżyć Świadkom Jehowy Żywego Boga.
Nie powstało ono ze złości, czy zemsty, jak to niektórzy mają zakodowane w myśleniu.
Wśród Świadków jest wiele osób które szczerze poszukują Boga, Żywego Boga.
Naszą intencją nie jest ośmieszanie lub poniżanie poszczególnych Świadków Jehowy; są to generalnie szczerzy, oddani ludzie. W pewnym sensie są oni bardziej zagubionymi owcami niż żarłocznymi wilkami, ponieważ zostali zwiedzeni przez organizację, której historia obfituje w fałszywe proroctwa i fałszywe doktryny. Świadkowie Jehowy naprawdę wierzą, że jeśli opuszczą Towarzystwo Strażnica, to zostaną zniszczeni w Armagedonie. Potrzebują naszej miłości i naszego współczucia. Pragniemy dla nich tego samego, czego życzymy wszystkim ludziom, to jest, by doszli do prawdziwego poznania nauki Biblii i zrozumieli, że zbawienie jest dla nas Bożym darem. Jedynie dzięki nawiązaniu osobistej relacji z Jezusem Chrystusem, każdy z nas może mieć zagwarantowane przebaczenie i życie wieczne. :)

Boga Żywego, a nie wymyśloną przez diabła trójce..Skąd wiesz w co wierzy każdy ŚJ? Nie przesadzasz czasem? Moim zdaniem szukasz u kogoś w oku źdźbła a masz w oku belkę, którą jest np. wiara w bajkę o trójcy. W ten sposób szerzysz kłamstwo, jesteś narzędziem diabła. Przez to zbawienie może Cie ominąć..Jakie relacje z Chrystusem może mieć notoryczny kłamca?

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » pt sie 19, 2016 7:22 am

Zibi pisze:W ten sposób szerzysz kłamstwo, jesteś narzędziem diabła. Przez to zbawienie może Cie ominąć..Jakie relacje z Chrystusem może mieć notoryczny kłamca?

Kolejny bardzo obraźliwy post. Właściwie to mało powiedziane.
"Notoryczny kłamca"
"Narzędzie diabła"
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Wróć do „NABOŻEŃSTWA ON-LINE”