Uczeń Jezusa

W tym dziale można odwiedzić polecany zbór Ewangeliczny i posłuchać nabożeństwa
Awatar użytkownika
Ida
Posty: 125
Rejestracja: pn gru 28, 2015 10:38 pm

Uczeń Jezusa

Postautor: Ida » czw sty 05, 2017 8:19 pm

Pragnę polecić Wam świetne kazania Andrzeja Cyrikasa z kanału YouTube- uczeń Jezusa. Pastor pochodzi z KChWE ( denominacja bliska chyba Natanowi ;) )z Bielska-Białej, ale jest zapraszany do wielu społeczności na posługę Słowem Bożym. Szczególnie zachęcam do wysłuchania ostatniego cyklu wykładów "Żyjemy w czasach Babilonu Wielkiego".
https://www.youtube.com/watch?v=CVVUMnWpQBo
Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.

Natan
Posty: 734
Rejestracja: ndz wrz 20, 2015 6:04 am

Re: Uczeń Jezusa

Postautor: Natan » pt sty 06, 2017 7:33 am

Ida pisze:Pragnę polecić Wam świetne kazania Andrzeja Cyrikasa z kanału YouTube- uczeń Jezusa. Pastor pochodzi z KChWE ( denominacja bliska chyba Natanowi ;) )z Bielska-Białej, ale jest zapraszany do wielu społeczności na posługę Słowem Bożym. Szczególnie zachęcam do wysłuchania ostatniego cyklu wykładów "Żyjemy w czasach Babilonu Wielkiego".
https://www.youtube.com/watch?v=CVVUMnWpQBo


Witaj Ido,

Znam Andrzeja Cyrikasa. Byłem u niego 3 razy w zborze. Z tym, że on sam założył niezależny, zarejestrowany zbór pod nazwą: Chrześcijańska Wspólnota Ewangeliczna (ChWE). Oto ich strona: http://www.chwe.pl/

Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej (KChWE) nie jest mi bliskim wyznaniem, choć gościłem w kilku ich zborach i mam tam przyjaciół oraz znajomych. Jest to wyznanie o profilu zielonoświątkowym, a niektóre zbory nawet reprezentują nowoczesny ruch charyzmatyczny.
Link do strony głównej: http://kchwe.pl/

Ja należę do Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan już od marca 2003 roku. Mimo podobieństwa w nazwie do KChWE, różnica między KECh a KChWE jest zasadnicza. Mój Kościół nie ma profilu charyzmatycznego, a KChWE jest charyzmatyczny. KECh jest generalnie bardziej konserwatywny i skupia się bardziej na Ewangelii i na Biblii niż na przeżyciach duchowych. Oto linki - strona główna: http://www.kech.pl/ ; strona mojego pierwszego zboru w Toruniu: http://www.ewangeliczni.pl/ oraz strona mojego obecnego zboru: http://piatkow-deblin.weebly.com/

Iskierka
Posty: 1132
Rejestracja: śr lis 11, 2015 8:49 am

Re: Uczeń Jezusa

Postautor: Iskierka » pt sty 06, 2017 8:31 am

Podobnie jak Natan, też znam Andrzeja Cyrikasa, byłam kiedyś w Bielsku z naszymi braćmi ( ŚJ) w kościele, gdzie usługiwał Andrzej. Słuchałam dawniej kilka Jego wykładów, miałam pozytywne opinie, ale z ciekawością wysłucham tego co przesłałaś Ido w linku, dziękuję. :)

Co do różnic, o których pisze Natan, to zgadzam się z Jego opinią, ja też poznałam osoby z tych kościołów ale najbliższy jest mi KECh, bo jak pisze Natan: "KECh jest generalnie bardziej konserwatywny i skupia się bardziej na Ewangelii i na Biblii niż na przeżyciach duchowych".

Awatar użytkownika
Ida
Posty: 125
Rejestracja: pn gru 28, 2015 10:38 pm

Re: Uczeń Jezusa

Postautor: Ida » pt sty 06, 2017 7:18 pm

Natanie, dziękuję za sprostowanie. :) Najwidoczniej coś źle skojarzyłam lub niepoprawnie zapamiętałam. Wydawało mi się, że na początku byłeś związany właśnie z kościołem o zabarwieniu zielonoświątkowym. Faktycznie, nie wszystkie denominacje ewangeliczne dobrze rozeznaję i długo nie widziałam różnicy między KChWE a KECh. Dziękuję za informacje.
Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.

Natan
Posty: 734
Rejestracja: ndz wrz 20, 2015 6:04 am

Re: Uczeń Jezusa

Postautor: Natan » pt sty 06, 2017 7:32 pm

Ida pisze:Natanie, dziękuję za sprostowanie. :) Najwidoczniej coś źle skojarzyłam lub niepoprawnie zapamiętałam. Wydawało mi się, że na początku byłeś związany właśnie z kościołem o zabarwieniu zielonoświątkowym. Faktycznie, nie wszystkie denominacje ewangeliczne dobrze rozeznaję i długo nie widziałam różnicy między KChWE a KECh. Dziękuję za informacje.


Witaj ponownie, Ido,

Nie szkodzi. :) W tych licznych odłamach i denominacjach trudno się od razu rozeznać. Ja nigdy nie byłem ani na chwilę związany z żadnym wyznaniem zielonoświątkowym czy charyzmatycznym. Co prawda takie zbory mnie zapraszały z kazaniami i wykładami, ale nigdy nie byłem członkiem tego rodzaju wyznań. Co nie znaczy, że nie dostrzegam faktu, że przynależy tam wielu szczerych i wartościowych ludzi.


Wróć do „NABOŻEŃSTWA ON-LINE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość