Strona 1 z 2

Uczeń Jezusa

: czw sty 05, 2017 8:19 pm
autor: Ida
Pragnę polecić Wam świetne kazania Andrzeja Cyrikasa z kanału YouTube- uczeń Jezusa. Pastor pochodzi z KChWE ( denominacja bliska chyba Natanowi ;) )z Bielska-Białej, ale jest zapraszany do wielu społeczności na posługę Słowem Bożym. Szczególnie zachęcam do wysłuchania ostatniego cyklu wykładów "Żyjemy w czasach Babilonu Wielkiego".
https://www.youtube.com/watch?v=CVVUMnWpQBo

Re: Uczeń Jezusa

: pt sty 06, 2017 7:33 am
autor: Natan
Ida pisze:Pragnę polecić Wam świetne kazania Andrzeja Cyrikasa z kanału YouTube- uczeń Jezusa. Pastor pochodzi z KChWE ( denominacja bliska chyba Natanowi ;) )z Bielska-Białej, ale jest zapraszany do wielu społeczności na posługę Słowem Bożym. Szczególnie zachęcam do wysłuchania ostatniego cyklu wykładów "Żyjemy w czasach Babilonu Wielkiego".
https://www.youtube.com/watch?v=CVVUMnWpQBo


Witaj Ido,

Znam Andrzeja Cyrikasa. Byłem u niego 3 razy w zborze. Z tym, że on sam założył niezależny, zarejestrowany zbór pod nazwą: Chrześcijańska Wspólnota Ewangeliczna (ChWE). Oto ich strona: http://www.chwe.pl/

Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej (KChWE) nie jest mi bliskim wyznaniem, choć gościłem w kilku ich zborach i mam tam przyjaciół oraz znajomych. Jest to wyznanie o profilu zielonoświątkowym, a niektóre zbory nawet reprezentują nowoczesny ruch charyzmatyczny.
Link do strony głównej: http://kchwe.pl/

Ja należę do Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan już od marca 2003 roku. Mimo podobieństwa w nazwie do KChWE, różnica między KECh a KChWE jest zasadnicza. Mój Kościół nie ma profilu charyzmatycznego, a KChWE jest charyzmatyczny. KECh jest generalnie bardziej konserwatywny i skupia się bardziej na Ewangelii i na Biblii niż na przeżyciach duchowych. Oto linki - strona główna: http://www.kech.pl/ ; strona mojego pierwszego zboru w Toruniu: http://www.ewangeliczni.pl/ oraz strona mojego obecnego zboru: http://piatkow-deblin.weebly.com/

Re: Uczeń Jezusa

: pt sty 06, 2017 8:31 am
autor: Iskierka
Podobnie jak Natan, też znam Andrzeja Cyrikasa, byłam kiedyś w Bielsku z naszymi braćmi ( ŚJ) w kościele, gdzie usługiwał Andrzej. Słuchałam dawniej kilka Jego wykładów, miałam pozytywne opinie, ale z ciekawością wysłucham tego co przesłałaś Ido w linku, dziękuję. :)

Co do różnic, o których pisze Natan, to zgadzam się z Jego opinią, ja też poznałam osoby z tych kościołów ale najbliższy jest mi KECh, bo jak pisze Natan: "KECh jest generalnie bardziej konserwatywny i skupia się bardziej na Ewangelii i na Biblii niż na przeżyciach duchowych".

Re: Uczeń Jezusa

: pt sty 06, 2017 7:18 pm
autor: Ida
Natanie, dziękuję za sprostowanie. :) Najwidoczniej coś źle skojarzyłam lub niepoprawnie zapamiętałam. Wydawało mi się, że na początku byłeś związany właśnie z kościołem o zabarwieniu zielonoświątkowym. Faktycznie, nie wszystkie denominacje ewangeliczne dobrze rozeznaję i długo nie widziałam różnicy między KChWE a KECh. Dziękuję za informacje.

Re: Uczeń Jezusa

: pt sty 06, 2017 7:32 pm
autor: Natan
Ida pisze:Natanie, dziękuję za sprostowanie. :) Najwidoczniej coś źle skojarzyłam lub niepoprawnie zapamiętałam. Wydawało mi się, że na początku byłeś związany właśnie z kościołem o zabarwieniu zielonoświątkowym. Faktycznie, nie wszystkie denominacje ewangeliczne dobrze rozeznaję i długo nie widziałam różnicy między KChWE a KECh. Dziękuję za informacje.


Witaj ponownie, Ido,

Nie szkodzi. :) W tych licznych odłamach i denominacjach trudno się od razu rozeznać. Ja nigdy nie byłem ani na chwilę związany z żadnym wyznaniem zielonoświątkowym czy charyzmatycznym. Co prawda takie zbory mnie zapraszały z kazaniami i wykładami, ale nigdy nie byłem członkiem tego rodzaju wyznań. Co nie znaczy, że nie dostrzegam faktu, że przynależy tam wielu szczerych i wartościowych ludzi.

Re: Uczeń Jezusa

: śr paź 03, 2018 6:32 pm
autor: ZG63
Uczniem Jezusa może być osoba która wystrzega się głoszenia nieprawdy. Taką jest fałszywy i niebiblijny dogmat o trójcy. To najpowszechniej spotykane w różnych denominacjach demoniczne zwiedzenie.

Re: Uczeń Jezusa

: śr paź 03, 2018 6:36 pm
autor: Ann78
Mam takie samo zdanie o naukach Świadków Jehowy na temat Pana Jezusa. Demoniczne zwiedzenie. Czego owoce zbierają niczego nieświadomi ludzie.

Re: Uczeń Jezusa

: czw paź 04, 2018 2:34 am
autor: Ida
Uczniem Jezusa może być osoba która wystrzega się głoszenia nieprawdy. Taką jest fałszywy i niebiblijny dogmat o trójcy. To najpowszechniej spotykane w różnych denominacjach demoniczne zwiedzenie.

Szanuję wszystkich wierzących w Boga. Uważasz za fałszywy dogmat o trójcy? Osobiście nie wydaję radykalnych sądów co do pojmowania majestatu Boga. Dlaczego? Bóg jest Bogiem ukrytym. Nie możemy Go zobaczyć, nie możemy z Nim spotkać się twarzą w twarz, nie możemy Go w pełni ogarnąć naszym umysłem. Jest ukryty jakby za głęboką mgłą, przez którą próbują się przebić ludzie. Usiłują dostać się do Boga poprzez dogmaty i religie, które dają projekcję naszych pragnień i wyobrażeń.
Izajasz z głębi serca zawołał: "Obyś rozdarł niebiosa i zstąpił!". I Bóg usłyszał ten krzyk, rozdarł mgielną zasłonę i przyszedł do nas. Przyszedł jako Syn Boży, nasz Zbawiciel. Jezus powiedział, ze kto widział jego, widział Ojca. Bez Jezusa niewiele wiedzielibyśmy o Bogu. Ukryty do tej pory Bóg objawił się w Chrystusie. Mówi o tym cały Nowy Testament, wręcz przepełniony jest promieniująca pewnością, że Bóg żyje. Nie jakaś najwyższa istota, nie opatrzność, nie los, nie jakiś Pan Bóg, ale Bóg-Ojciec Jezusa Chrystusa, ten Bóg żyje. Bóg nie jest tylko teologicznym twierdzeniem, ideą, siłą natury czy czymś w tym rodzaju. Jest rzeczywistością.
Pamiętam jednak o tym, co mówi Pismo.
(8) Boć zaiste myśli moje nie są jako myśli wasze, ani drogi wasze jako drogi moje, mówi Pan; (9) Ale jako wyższe są niebiosa niż ziemia, tak przewyższają drogi moje drogi wasze, a myśli moje myśli wasze.(Izj.55)
(9) Albowiem po części znamy i po części prorokujemy. (10) Ale gdy przyjdzie to, co jest doskonałego, tedy to, co jest po części, zniszczeje. …(12) Albowiem teraz widzimy przez zwierciadło i niby w zagadce; ale na on czas twarzą w twarz; teraz poznaję po części, ale na on czas poznam, jakom i poznany jest. (1Kor. 13)

W Biblii znajdziemy sporo pozornych sprzeczności. Bóg jest jeden- prawda i nie ma pośrednika gdy chodzi o jednego.
Pośrednika zaś nie ma tam, gdzie chodzi o jednego, a Bóg jest jeden. (Ef. 3:20)
I jeden jest pośrednik między Bogiem… sprzeczność?
Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus, który siebie samego złożył jako okup za wszystkich… (1Tym. 2: 5,6)
Moim zdaniem do wyjaśnienia pozornych sprzeczności, głębokości rzeczywiści duchowej i pełniejszego zrozumienia natury Boga służą pewne koncepcje np. doktryna o Trójcy, którą nazywasz nauką demoniczną. To przykre. Chcemy wtłoczyć Boga w swój najsłuszniejszy system wierzeń, "ubrać" w określone atrybuty i ograniczyć Jego obecność do swojego wyznania. Często robimy to bardzo nieudolnie...Bóg to niedościgła doskonałość, świętość, nieskończoność. W naszej wyobraźni to dobroduszny, troskliwy Ojciec. Często nie mieści się w głowie, jak można wyrazić Istotę Boga poprzez Trójcę. To nie Bóg jest ograniczony, to ograniczone są nasze zdolności poznania spraw Bożych. Tylko tą ułomność niezrozumienia nazywamy często fałszem.

Re: Uczeń Jezusa

: czw paź 04, 2018 4:22 am
autor: Ann78
Bardzo pięknie to ujęłaś, Ido!
Bóg bez Chrystusa jest odległy, w Chrystusie jest bliski.
Możemy mieć dostęp do Ojca poprzez Syna, i tylko tak. Innej drogi (jakkolwiek byśmy się starali) po prostu nie ma.
Dlatego głosimy Pana Jezusa Chrystusa, aby ludzie mogli dzięki Niemu dostąpić zbawienia.
Pozdrawiam serdecznie, Ido!

Re: Uczeń Jezusa

: czw paź 04, 2018 4:43 am
autor: Datsun
Pięknie to napisałaś Ido! Dziękuję :)