Czy wierzysz w Boże uzdrowienie?

Dział poświęcony wszelkiego rodzaju zagadnieniom związanym z religiami chrześcijańskimi.
Awatar użytkownika
Datsun

Czy wierzysz w Boże uzdrowienie?

Postautor: Datsun » śr sie 01, 2018 8:33 pm

Witam. :)
Pytanie jak w tytule wątku.

Polecam wszystkim do obejrzenia pewien króciótki film, który po prostu mówi sam za siebie :

https://youtu.be/c7xKCgHsdt4

Ilyad

Re: Czy wierzysz w Boże uzdrowienie?

Postautor: Ilyad » czw sie 02, 2018 8:39 am

Mocne. Chwała Bogu !Wczoraj rozważaliśmy z braćmi, dlaczego dzisiaj uzdrowienia tego rodzaju należą do rzadkości, nawet w społecznościach wierzących w aktualność darów Ducha i doszliśmy do wniosku, że gdyby próby uzdrowienia chorych odbywały się nie tylko na zasadzie modlitwy o uzdrowienie, a powołując się na moc i autorytet Chrystusa, z przeświadczeniem ich posiadania, prawdopodobnie skuteczność byłaby wyższa.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw sie 02, 2018 3:07 pm

Ilyad pisze:Mocne. Chwała Bogu !Wczoraj rozważaliśmy z braćmi, dlaczego dzisiaj uzdrowienia tego rodzaju należą do rzadkości, nawet w społecznościach wierzących w aktualność darów Ducha i doszliśmy do wniosku, że gdyby próby uzdrowienia chorych odbywały się nie tylko na zasadzie modlitwy o uzdrowienie, a powołując się na moc i autorytet Chrystusa, z przeświadczeniem ich posiadania, prawdopodobnie skuteczność byłaby wyższa.

Amen! :)
Takie znaki miały towarzyszyć tym, którzy uwierzyli (Mar.16:17). W skostniałych kościołach już się nie praktykuje nakładania rąk na chorych, więc nic dziwnego że nie ma uzdrowień. Co więcej i co chyba najsmutniejsze,... coraz mniej chrześcijan w ogóle wierzy w uzdrowienia od Boga.
Co robić?
Moim zdaniem trzeba przyjąć w pokorze to co uczy i obiecuje Bóg w tej sprawie i praktykować to oraz przebywać z takimi i szukać takich co to robią.

Iskierka

Postautor: Iskierka » sob sie 04, 2018 7:34 am

Datsun pisze:
Ilyad pisze:Mocne. Chwała Bogu !Wczoraj rozważaliśmy z braćmi, dlaczego dzisiaj uzdrowienia tego rodzaju należą do rzadkości, nawet w społecznościach wierzących w aktualność darów Ducha i doszliśmy do wniosku, że gdyby próby uzdrowienia chorych odbywały się nie tylko na zasadzie modlitwy o uzdrowienie, a powołując się na moc i autorytet Chrystusa, z przeświadczeniem ich posiadania, prawdopodobnie skuteczność byłaby wyższa.

Amen! :)
Takie znaki miały towarzyszyć tym, którzy uwierzyli (Mar.16:17). W skostniałych kościołach już się nie praktykuje nakładania rąk na chorych, więc nic dziwnego że nie ma uzdrowień. Co więcej i co chyba najsmutniejsze,... coraz mniej chrześcijan w ogóle wierzy w uzdrowienia od Boga.
Co robić?
Moim zdaniem trzeba przyjąć w pokorze to co uczy i obiecuje Bóg w tej sprawie i praktykować to oraz przebywać z takimi i szukać takich co to robią.

Wiara nie jest rzeczą wszystkich, jak mówi Pismo.Niektórzy naoczni świadkowie czynionych cudów przez Pana Jezusa, też nie wierzyli, a ci którzy widzieli, może nie zaprzeczali temu, ale moc przypisywali diabłu, nie zaś Duchowi Świętemu. Według mnie przypisywanie cudów, w tym uzdrowień, tylko mocy diabelskiej a nie Bożej, jest równoznaczne z grzechem przeciwko Duchowi Świętemu. Wygląda na to, że diabeł ma większą moc i działa aż dotąd, natomiast Pan Bóg ze Swoim Duchem poszedł na "urlop", nie ma nic do gadania i nie objawia się dziś w działaniu. Taka skrajność w myśleniu jest niebezpieczna dla wierzących.
To prawda, że są nadużycia i z kolei wszystko przypisuje się Duchowi Bożemu, mimo że fakty wskazują na działanie diabelskie ( dziki śmiech, przewracanie się, obłędy, bełkotliwa mowa, ryk, itp.).
Inna sprawa - to nagrywanie uzdrowień, akurat takich "skutecznych", jakby z góry wiadomo było, że tak się stanie i w dodatku gdzieś "za siedmioma górami, za siedmioma rzekami..." i upublicznianie tego w internecie. Chyba to jest najbardziej kontrowersyjne i budzi nieufność wielu.
Temat zawsze będzie dyskusyjny.

Bóg działa, czyni cuda, uzdrawia. Był, Jest i Będzie taki sam, bliski dla wiernych, daleki dla bezbożnych.
Czy wierzymy w Boże uzdrowienie? - na to pytanie musi sobie każdy osobiście odpowiedzieć. :)

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » sob sie 04, 2018 12:39 pm

Tak, wierzę w Boże uzdrowienie !.
Byłem 6 lat na ,,zwolnieniu lekarskim" bez prawa do renty.
Strasburg wytknął RP nieprawidłowości - poleciały głowy, kary .
Dla mnie nic.

Jako, że sprzedał , zaszkodził mi adwokat nie miałem sił i nie mam sił ażeby ciągnąć to dalej.
Raczej chciałbym zapomnieć tą traumę.

Daleki jestem ażeby się z TYM obnosić powołując się na Imię Boże (Będę który Będę), czy osobę Pana Jezusa.Wy.3:4.BW-1966r.

Wydaje mi się że znam kluczowe wypowiedzi PŚ ze wskazaniem NT.
Gdybym doszukał się spójnych wypowiedzi na tak, to zrobiłbym tak.

Dzielę się swymi doświadczeniami w takiej mierze w jakiej zasługuje rozmówca i czemu to ma służyć.

Domniemam, że dzieją się uzdrowienia wśród osób niewierzących - ale zaraz,- kto mógłby to zwryfikować -może jakaś mądra grupa ludzi rozdzieli wierzących od niewierzących?.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Sadlor

Postautor: Sadlor » ndz sie 05, 2018 9:56 am

Widziałem na filmie że wydarzyło sie coś nadzwyczajnego, ale ocenić nie umiem jednoznacznie, nie rozumiem też co ci ludzie mówili bo było to w obcym języku, co zgromadzeni mieli w sercu jeden Bóg wie.

( Jan 11 : 4 ) "A usłyszawszy to Jezus, rzekł: Ta choroba nie jest na śmierć, lecz na chwałę Bożą, aby Syn Boży był przez nią uwielbiony."
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

Wróć do „Tematy związane z chrześcijaństwem”