Różniec

Dział poświęcony wszelkiego rodzaju zagadnieniom związanym z religiami chrześcijańskimi.
bernard

Re: Różniec

Postautor: bernard » czw maja 11, 2017 8:47 am

Prosiłes o dowody bibilijne ,zapytałem Cię jakie mają być ,jakich oczekujesz ,Ty zaś mnie zbyłeś.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » czw maja 11, 2017 9:21 am

bernard pisze:Prosiłes o dowody bibilijne ,zapytałem Cię jakie mają być ,jakich oczekujesz ,Ty zaś mnie zbyłeś.

Ja bym poprosiła o fragmenty Biblii, które potwierdzają zasadność modlitwy na różańcu.
Poproszę także o wyjaśnienie fragmentów ST, które mówią o Królowej Niebios, a także o wyjaśnienie tych, w których Bóg mówi, jaką ohydą są dla Niego uczynione ręką ludzką bałwany. Do czego te cytaty się odnoszą? Jaką są wskazówką dla nas?
Przypominam także, ze nie chodzi o intencje wiernych, ale o zgodność ze Słowem. Kiedy Żydzi uczynili sobie cielca - ich intencje także były dobre... potrzebowali bogów, aby im pomogli...
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw maja 11, 2017 10:30 am

bernard pisze:Prosiłes o dowody bibilijne ,zapytałem Cię jakie mają być ,jakich oczekujesz ,Ty zaś mnie zbyłeś.

Jak to zbyłem...
Prosiłem o dowody biblijne i ich nie otrzymałem. Mam sam za Ciebie to udowadniać, czy jak? Doskonale sobie zdaję sprawę z tego, że w Biblii takich dowodów nie ma, Ty zaś twierdziłeś że ponoć są. Na słowo, że masz rację mogą uwierzyć jak już wspomniałem chyba tylko małe dzieci albo ludzie naiwni.

bernard

Postautor: bernard » czw maja 11, 2017 10:35 am

Ann
Ja bym poprosiła o fragmenty Biblii, które potwierdzają zasadność modlitwy na różańcu.

Czego oczekujesz tak konkretnie , co to miałoby być ?
Poproszę także o wyjaśnienie fragmentów ST, które mówią o Królowej Niebios, a także o wyjaśnienie tych, w których Bóg mówi, jaką ohydą są dla Niego uczynione ręką ludzką bałwany. Do czego te cytaty się odnoszą? Jaką są wskazówką dla nas?

? A jaki to ma związek z modlitwą rozancową? ST i Królowa Niebios ?
Przypominam także, ze nie chodzi o intencje wiernych, ale o zgodność ze Słowem. Kiedy Żydzi uczynili sobie cielca - ich intencje także były dobre... potrzebowali bogów, aby im pomogli..

No spoko ale co to ma do różańca ?

bernard

Postautor: bernard » czw maja 11, 2017 10:39 am

Datsun pisze:

Jak to zbyłem...
Prosiłem o dowody biblijne i ich nie otrzymałem. Mam sam za Ciebie to udowadniać, czy jak? Doskonale sobie zdaję sprawę z tego, że w Biblii takich dowodów nie ma, Ty zaś twierdziłeś że ponoć są. Na słowo, że masz rację mogą uwierzyć jak już wspomniałem chyba tylko małe dzieci albo ludzie naiwni.

Sorry ale chyba mnie nie zrozumiałeś. Ja nie chce żebyś podał dowody , tylko to jakiego rodzaju miałyby być? Ma być konkretnie wspomniany rozaniec w Biblii itd ?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw maja 11, 2017 11:04 am

bernard pisze:
Datsun pisze:

Jak to zbyłem...

Sorry ale chyba mnie nie zrozumiałeś. Ja nie chce żebyś podał dowody , tylko to jakiego rodzaju miałyby być? Ma być konkretnie wspomniany rozaniec w Biblii itd ?

A jak niby można udowodnić biblijnie różaniec nie wspominając o nim? :)
Napisałeś, że znasz oczywiste dowody. Jak na razie to nie zauważyłem żadnych dowodów oprócz manipulacji Pismem Świętym z niezwiązanymi z tematem cytatami. To, że w modlitwie różańcowej znajdują się jakieś cytaty z Biblii nie oznacza, że jest to praktyka biblijna.
Taka metodą tłumaczono zasadność agresji faszystowskich Niemiec na okoliczne kraje pisząc na klamrach wojskowych pasów Wehrmachtu: "Bóg jest z nami".

bernard

Postautor: bernard » czw maja 11, 2017 11:07 am

Obiecałem juz nic o KK nie pisać .

Powiedz mi tylko taka rzecz, czy biblijnym jest tylko to co w Biblii wprost wymienione ? A jezeli coś nie jest, ale jest zgodne z nauką Biblii to już nie jest bibilijne ?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw maja 11, 2017 11:21 am

bernard pisze: Obiecałem juz nic o KK nie pisać .

Różaniec jak już na początku wspomniałem nie jest tylko w KK ale i w hinduizmie i buddyzmie.
bernard pisze:Powiedz mi tylko taka rzecz, czy biblijnym jest tylko to co w Biblii wprost wymienione ? A jezeli coś nie jest, ale jest zgodne z nauką Biblii to już nie jest bibilijne ?

Masło maślane...
W Biblii nie jest napisane, że nie można ćpać narkotyków. Znaczy się, że można?
Modlitwa i czczenie Boga to rzecz najpoważniejsza w życiu każdego chrześcijanina. Pan Jezus i apostołowie dali przykład jak to robić i wzór do naśladowania jest właśnie tutaj. Apostołowie nie klękali przed obrazami, nie czcili relikwii, i nie nawracali ludzi z różańcem w jednej i z krzyżem (lub mieczem) w drugiej ręce. Gdyby zobaczyli na własne oczy co się działo po ich śmierci w Kościele katolickim i dzieje teraz to raczej wątpię aby skojarzyli to z prawdziwym chrystianizmem. No ale Ty pewnie jesteś odmiennego zdania...

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw maja 11, 2017 12:39 pm

I tradycyjnie autor nie ma większego pojęcia o czym pisze ,dokonując jeszcze manipulacji.

Bernardzie , a możesz napisać konkretnie jakich manipulacji ?

bernard

Postautor: bernard » czw maja 11, 2017 1:28 pm

Ło rety, to tak jakby poddac analizie publikacje WTS - u ,oddzielanie ziarna od plew .

Wróć do „Tematy związane z chrześcijaństwem”