Sympatia dla Kościoła katolickiego ?

Dział poświęcony wszelkiego rodzaju zagadnieniom związanym z religiami chrześcijańskimi.
bernard

Re: Sympatia dla Kościoła katolickiego ?

Postautor: bernard » czw maja 11, 2017 8:10 am

Datsun
Czy zdajesz sobie sprawę Bernardzie, że pisząc tak na tym forum obrażasz nie tylko mnie ale chyba większość uczestników?
A nie przyszło Ci do głowy ze możesz także i mnie obrażać kiedy wyzywasz mój Kościół o takich czy owakich?

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » czw maja 11, 2017 9:09 am

bernard pisze:
Ilyad pisze:Polecam kanał prowadzony przez byłego Jezuitę - Fabiana. W wielu fimach opisuje on rozterki jakie miał, związane z Katolicyzmem, zakonem i dogmatami katolickimi:

https://m.youtube.com/channel/UC2e4XcjSYCU15S6Icz0QjsQ

Ciekawe ze te rewelacje nt kościoła zacząć głosić kiedy został wydalony z zakonu ? Urażona duma ?

PS.z zakonu został wydalony nie dlatego że coś dziwnego głosił czy nauczał ,pod tym względem był raczej wziętym kaznodzieja.Powodem była jego niesubordynacja, konflikt w jaki wszedł ze swoimi przełożonymi .

Tak. Chciał przyjąć biblijny chrzest.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » czw maja 11, 2017 9:11 am

bernard pisze:
Ilyad pisze:Polecam kanał prowadzony przez byłego Jezuitę - Fabiana. W wielu fimach opisuje on rozterki jakie miał, związane z Katolicyzmem, zakonem i dogmatami katolickimi:

Ciekawe ze te rewelacje nt kościoła zacząć głosić kiedy został wydalony z zakonu ? Urażona duma ?

PS.z zakonu został wydalony nie dlatego że coś dziwnego głosił czy nauczał ,pod tym względem był raczej wziętym kaznodzieja.Powodem była jego niesubordynacja, konflikt w jaki wszedł ze swoimi przełożonymi .

Bernardzie, posłuchaj jego wykładów. Szczegolnie mogą Cię zainteresować te dotyczące kultu Marii oraz historii chrześcijaństwa.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

bernard

Postautor: bernard » czw maja 11, 2017 10:10 am

Ann78 pisze:
bernard pisze:

Tak. Chciał przyjąć biblijny chrzest.

Nie.Powodem wydalania był brak jakiekolwiek relacji ze swoim domem zakonnym. Przebywał ok roku poza wspólnota ,nie reagując na prośby wyjasnienia tego zachowania .Ignorował totalnie swoich przełożonych i braci .Czy to jest normalne zachowanie? Jeżeli by chciał odejść z zakonu to wystarczylo ze poinformował zakon o tym i tyle ,po sprawie, nie byłby pierwszy ani ostatni. Przez swój dziwny upór i olewke został wydalony . I tyle.

bernard

Postautor: bernard » czw maja 11, 2017 10:28 am

Ann78 pisze:
bernard pisze:

Bernardzie, posłuchaj jego wykładów. Szczegolnie mogą Cię zainteresować te dotyczące kultu Marii oraz historii chrześcijaństwa.

Przesłuchalem fragmenty ( sorry ale nie mam czasu ) , i odniosę się pokrotce. Mówi ze odszedł z zakonu ,bzdura, został wyrzucony i to za sprawy związane ze swoim zachowaniem a nie z powodów doktrynalnych a to ze teraz dorabia do tego legende to ...no cóż.
Co do ,,rewalacji" nt KK i Maryi to dawno takiego jadu nie widziałem. W manipulacjami tekstami kościoła jest lepszy od WTS - u , i na tym zasadza się jego metoda. Jak spec od socjotechniki - wszak para się też couhingiem - wie jak urobić słuchaczy. Jako byly jezuita znac powinien doskonale nauczanie kosciola,to co zas tu zaprezentowal jest raczej karykatura tego nauczania. Skoro zna nauczanie to dlaczego nie przedstawia go takie jakie jest w 100% ? Podlane to jest wszystko urażona duma. I widać ze to go nakręca.
No ale dla tych którzy ,, kochają " Kościół jest prorokiem. :( Wystarczy jechać po Kościele i jest się prawdomownym z zasady .

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw maja 11, 2017 10:52 am

bernard pisze:Datsun
Czy zdajesz sobie sprawę Bernardzie, że pisząc tak na tym forum obrażasz nie tylko mnie ale chyba większość uczestników?
A nie przyszło Ci do głowy ze możesz także i mnie obrażać kiedy wyzywasz mój Kościół o takich czy owakich?

Gdyby się kierować taka logiką, jak przedstawiasz to jakim prawem "obrażasz" wszystkich świadków Jehowy pisząc w przeróżny sposób o ich religii?
Typowe "prawo Kalego". Ty możesz, ale inni to już nie... :roll:

Swoje spostrzeżenia na temat Kościoła katolickiego wyrażam na podstawie przedstawionych niezbitych faktów. Najwyraźniej chyba też zapominasz, że to forum jest poświęcone dla świadków i byłych świadków Jehowy w celu niesienia im pomocy. Tymczasem widzę, że traktujesz je jako sposób na przyciągnięcie ludzi do religii katolickiej co wyraźnie robiłeś np. na tym wątku: viewtopic.php?f=3&t=1011

Religia katolicka co już nieraz podkreślałem jest jednym z ostatnich miejsc do których skierowałbym jakiegokolwiek człowieka. Sądzisz, że będę tolerował coś podobnego na tym forum? :shock:

Kościół katolicki na przestrzeni wieków mordował bezlitośnie ludzi, nieludzko wykorzystywał i nadal wykorzystuje, był i jest zamieszany w brudną politykę i uczestniczył pod wieloma aspektami w wojnach i prawdziwym ludobójstwie, ukrywał i wciąż ukrywa tysiące przypadków gwałtów księży na nieletnich, wyliczać ich grzechy można w nieskończoność (Obj.18:5). Do reklamowania tej religii niech służą fora katolickie na których domyślam się aktywnie uczestniczysz i nic mi do tego, bo przed Panem każdy zda sprawę ze swoich uczynków. Swoją drogą na Twoim miejscu, dopóki jeszcze masz taką możliwość, zastanowiłbym się nad tym gdzie jesteś i co robisz, bo w obliczu tych wszystkich faktów i natłoku sprawdzonych informacji nie jestem w stanie pojąć jak możesz to wszystko akceptować i na dodatek próbować przyprowadzać tam ludzi. Nie pojmuję, bo wytłumaczyć to można chyba tylko fanatyzmem religijnym lub całkowitym zaślepieniem.

Na tym forum raz i na zawsze uznaję tę sprawę za wyjaśnioną i bardzo Ciebie proszę, Bernardzie abyś moją prośbę uszanował.

bernard

Postautor: bernard » czw maja 11, 2017 11:04 am

Datsun
Najwyraźniej chyba też zapominasz, że to forum jest poświęcone dla świadków i byłych świadków Jehowy w celu niesienia im pomocy. Tymczasem widzę, że traktujesz je jako sposób na przyciągnięcie ludzi do religii katolickiej co wyraźnie robiłeś np. na tym wątku: viewtopic.php?f=3&t=1011

:shock: W którym miejscu to zrobiłem?
Nie pojmuję, bo wytłumaczyć to można chyba tylko fanatyzmem religijnym lub całkowitym zaślepieniem.

Wiec jestem fanatykiem i ślepcem ? :cry:
Na tym forum raz i na zawsze uznaję tę sprawę za wyjaśnioną i bardzo Ciebie proszę, Bernardzie abyś moją prośbę uszanował.

Ok, nie będę już pisał o KK .No chyba żeby pisać tylko o nim negatywnie .

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw maja 11, 2017 11:12 am

bernard pisze: :shock: W którym miejscu to zrobiłem?

Długo nie trzeba szukać, przykładowo:
"Odwiedziłas jeden ,zajrzyj do dwóch następnych" -chwilowe zaćmienie, czy nie kościoły katolickie akurat miałeś wtedy na myśli?

Aha, jeszcze coś...
Uczepiłeś się szczegółów odnośnie byłego Jezuity, którego świadectwo podał Ilyad.

Rozumiem więc, że co do moich lików nie masz zastrzeżeń? ;)

bernard

Postautor: bernard » sob maja 13, 2017 4:12 pm

Datsun pisze:
bernard pisze: :shock: W którym miejscu to zrobiłem?

Długo nie trzeba szukać, przykładowo:
"Odwiedziłas jeden ,zajrzyj do dwóch następnych" -chwilowe zaćmienie, czy nie kościoły katolickie akurat miałeś wtedy na myśli?

No bez żartów, to było zwykle stwierdzenie i tyle.

Aha, jeszcze coś...
Uczepiłeś się szczegółów odnośnie byłego Jezuity, którego świadectwo podał Ilyad.

Rozumiem więc, że co do moich lików nie masz zastrzeżeń? ;)

Heh, kiedyś się czymś takim karmiłam . Spiskowe teorie itd .

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob maja 13, 2017 5:54 pm

Najlepiej rzezie inkwizycji i inne fakty nazwać teorią spiskową i po problemie, prawda?
Nie mam więcej pytań, bo widzę że dalsza dyskusja nie ma nawet najmniejszego sensu. :roll:

Wróć do „Tematy związane z chrześcijaństwem”