Wniebowzięcie Marii

Dział poświęcony wszelkiego rodzaju zagadnieniom związanym z religiami chrześcijańskimi.
Agnieszka

Re: Wniebowzięcie Marii

Postautor: Agnieszka » sob maja 13, 2017 10:48 am

Chcesz powiedzieć Agnieszko, że "to co zostało napisane" - np. historie ST, stanowi dla Ciebie jakiś fundament wiary ? :shock: :lol:

Chce powiedzieć Ilyadzie , że Bernard wyszedł poza granice - tego co zostało napisane w Biblii - o wniebowzieciu Marii w dodatku z ciałem i jej zmartwychwstaniu.

bernard

Postautor: bernard » sob maja 13, 2017 10:53 am

olwiek sposób wniebowzieta - Ty piszesz jeszcze, że z ciałem i jak pisałam wcześniej -Już dekret papieża Gelazego z 495 r. wzywa do wstrzemięźliwości w czytaniu apokryfów o wniebowzięciu i postuluje zdrowy rozsądek ; poza tym zdania wśród księży są również podzielone. [/quote]
Cytujesz za https://stacja7.pl/wiara/wniebowzieta-fakty-i-legendy/ .
Agnieszko czytając cały ten artykuł z ów strony widzimy jasno ze przytoczone słowa Gelazego nawiązują do opisów wniebowzięcia które znajdują się w apokryfach. Gelazego nie nawiązuje do samej prawdy wniebowzięcia, gdyż było to czymś oczywistym. Podobne ,nieraz dziwne, opisy faktu np zmartwychwstania Jezusa tez znajdują się w apokryfach i tez trzeba być wobec nich ostrożnym.
Bernardzie , głoszenie czegoś co wychodzi poza Biblię , wierze polegajacej na poddawaniu własnych bądź czyichś domysłów / domnieman poza granice tego co zostało napisane to nic innego jak spekulacje / plotkarstwo , a wówczas stajemy się sie siewcami kłamstwa ,siewcami fałszywego swiadectwa.
Postawmy straż na naszych ustach gdyż z każdego niepotrzebnego słowa będziemy sądzeni.
1 Koryntian 4 : 6 : że nie wolno wykraczać ponad to, co zostało napisane.

Nie jest w Biblii nic napisane np o modlitwie do Ducha Świętego ,czy znaczy ze jeżeli będę Go wzywał i namawiał innych do tego to wychodzę poza to co napisane i jestem siewca kłamstwa ?

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob maja 13, 2017 11:01 am

Podobne ,nieraz dziwne, opisy faktu np zmartwychwstania Jezusa tez znajdują się w apokryfach i tez trzeba być wobec nich ostrożnym.

O zmartwychwstaniu Jezusa czytamy w Biblii - chociażby w 1 Piotra , że poniósł śmierć w ciele ale zmartwychwstał w Duchu a nie w apokryfach.
Pokaż mi chociaż jeden werset gdzie tak pisze o Marii.

bernard

Postautor: bernard » sob maja 13, 2017 11:04 am

Agnieszka
Bernard cytuje list do Rzymian :
Jeżeli zaś jesteśmy dziećmi, to i dziedzicami: dziedzicami Boga, a współdziedzicami Chrystusa, skoro wspólnie z Nim cierpimy po to, by też wspólnie mieć udział w chwale.”Rz 8,17
Interlinearny przeklad grecki http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... /undefined
Bernardzie my już mamy udział w chwale i tu klikamy 
vs Aor Pas 1 PlCzasownik Tryb przypuszczający Czas przeszły dokonany Strona bierna Pierwsza osoba Liczba mnoga

Copyright © 2011 - 2017 Oblubienica
Czyli powinno być zostaliśmy wspólnie uwielbieni / otoczeni chwalą 
Tu Bernardzie nie chodzi absolutnie by oddawać komuś chwałę - bo chwała należy się tylko Bogu. 

Przytaczając Rz chodziło mi o wniebowzięcie a nie o oddawaniu chwały Maryji. Przeczytaj raz jeszcze mój wpis.
Masz rację z tym ze juz jesteśmy otoczeni chwałą, nie przeczy, co więcej jest nawet gwarantem przyszłej chwały ciała uwielbionego które przewyższa to co już mamy. Te ciała będą takie jakie miał ( ma ) nasz Pan po zmartwychwstaniu.
W przypisie od wersetu 14 - 17 czytamy : Usprawiedliwienie przyniosło nam synostwo Boże (por. J 1,12n), którego głównym czynnikiem jest Duch Święty, kierujący naszym życiem. Por. Ga 4,4-7. 
I tu odnośnik do Jeremiasza 1 : 12 : Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi ,tym, którzy wierzą w imię Jego - 
I tu przypis Człowiek staje się dzieckiem Bożym przez łaskę. Droga do dziecięctwa Bożego prowadzi poprzez wiarę w Syna Bożego (J 3,12). Por. Mt 5,9; Rz 8,14; Ga 3,26; Ga 4,5; 1 J 3,1. 
Tak więc my już jesteśmy dziedzicami / dziećmi Bożymi.
Werset ten nie ma nic wspólnego z oddawaniem chwały Maryji czy innym świętym.

Oczywiście ze nic nie mówi , a ja nic takiego nie sugerowalem.

Uważasz ze Matka Pana jest dzięki Duchowi Świętemu dzieckiem Bożym, dziedzicami zgodnie z obietnica ?

bernard

Postautor: bernard » sob maja 13, 2017 11:05 am

Agnieszka pisze:
Podobne ,nieraz dziwne, opisy faktu np zmartwychwstania Jezusa tez znajdują się w apokryfach i tez trzeba być wobec nich ostrożnym.

O zmartwychwstaniu Jezusa czytamy w Biblii - chociażby w 1 Piotra , że poniósł śmierć w ciele ale zmartwychwstał w Duchu a nie w apokryfach.
Pokaż mi chociaż jeden werset gdzie tak pisze o Marii.

A masz dokładny opis tego zmartwychwstania? O to mi chodziło.

bernard

Postautor: bernard » sob maja 13, 2017 11:12 am

Agnieszka
Tymczasem Biblia mówi: „Ciało i krew nie mogą posiąść królestwa Bożego, (...) to, co zniszczalne, nie może mieć dziedzictwa w tym, co niezniszczalne” (1 Kor. 15:50,BT). Jezus powiedział: „Bóg jest duchem”. W chwili zmartwychwstania Jezus znowu stał się duchem, tym razem „duchem życiodajnym”. Aniołowie są duchami (Jana 4:24; 1 Kor. 15:45 ; Hebr. 1:13, 14, BT). Na jakiej biblijnej podstawie można by twierdzić, że ktoś został przeniesiony do życia w niebie razem z ciałem, które wymaga materialnego środowiska ziemskiego, żeby się utrzymać przy życiu? Promieniowanie kosmiczne z pewnością zniszczyłoby takie ciało  

Agnieszko, już mówiłem ze nie chodzi o wzięcie do Nieba z takimi ciałami jakie teraz mamy , lecz o wejście w chwałe Nieba w ciele przemienionym . Już o tym mówiłem, czytaj uważniej ;)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob maja 13, 2017 11:16 am

A masz dokładny opis tego zmartwychwstania? O to mi chodziło

A masz jakiekolwiek opis zmartwychwstania Marii w BIBLII?

Ilyad

Postautor: Ilyad » sob maja 13, 2017 11:21 am

Agnieszka pisze:
Chcesz powiedzieć Agnieszko, że "to co zostało napisane" - np. historie ST, stanowi dla Ciebie jakiś fundament wiary ? :shock: :lol:

Chce powiedzieć Ilyadzie , że Bernard wyszedł poza granice - tego co zostało napisane w Biblii - o wniebowzieciu Marii w dodatku z ciałem i jej zmartwychwstaniu.

Rozumiem co chcesz powiedzieć....Sama jednak widzisz, że musimy mieć jakiś KANON prawdziwej, bezdyskusyjnej teologii. Czy jednak Ty, przez zaprzeczanie prawdziwości opowiadań ST o Potopie, eksterminacji narodów kananejskich, zagładzie w ogniu, jaka nastąpiła Sodomie i Gomorze, wreszcie zaprzeczaniu fundamentalnej nauce o zmartwychwstaniu, sama "nie wykraczasz ponad to co napisane" ? Mi Twoja logika wygląda co najmniej jak "przygadał kocioł garnkowi" :roll: Pewnie znasz takie przysłowie: "kto pod kimś dołki kopie..." :lol:

bernard

Postautor: bernard » sob maja 13, 2017 11:41 am

Ilyad pisze:Bernard:
Kościół naucza że Matka Pana po zakończeniu ziemskiego życia z duszą i ciałem została wzięta do chwały niebieskiej. ...

Właśnie...Jako "dowód biblijny" podajesz wątpliwe dla nas- chyba dla większości- nauczanie KK.

Dla chrześcijan spoza ortodoksji to żadne novum.
Nie wiem czy wiesz, ale dogmat ten jest uznawany TYLKO W KK. A co z pozostałymi, równie starymi kościołami ? Nie otrzymały jeszcze "nowego światła" ?
Mylisz się przyjacielu. We wszystkich kościołach ortodoksyjnych jest uznawany.W Kościołach wschodnich mówi się o Zaśnięciu i Odpocznieniu, Zachód wspomina o Przejściu i Wniebowzięciu .Różnica jest tylko w nazwie i akcentach. Co ciekawe to święto maryjne opamierniajace ów prawdę wiary zostało wprowadzone najpierw na wschodzie ( ok V w jak dobrze pamiętam ) , zachod, lacinnicy( najpierw w Rzymie ) wprowadzili go dopiero w VII w .

Również w Kościele Ormiańskim, Abisyńskim, Chaldejskim, Syryjskim, Maronickim, Koptyjskim, głoszona była prawda że ciało Maryi zostało wzięte do nieba.

Podobnie ma się sprawa różańca
.
Chrześcijański wschód tez ma swoją odmianę różańca.
Dlaczego mielibyśmy przestać trzymać się Biblii, jako kryterium prawdziwej teologii, a rozszerzyć je o naukę KK ?
A może to chrześcijańska ortodoksja ( wschód i zachód ) trzymają się Biblii ?
Zrozum, że dla nas, którzy wyszliśmy z "opieki", jednego "kanału łączności", poddanie się pod wpływ innego jest conajmniej ryzykowne, zwłaszcza że - w naszych oczach - grzechy tego pierwszego przy wielowiekowej "swawoli" Watykanu wydają się białe jak śnieg. :roll:
Zapewne Watykan ma więcej grzechów niż WTS. W 2 tys lat więcej grzechu się zbierze niż w 100 . Zauważ że Kosviol wielokrotnie przepraszał za winy ,WTS zaś nie .
Nie zapominajmy ze Watykan ,czyli Chrześcijański zachod to nie całe ortodoksyjni chrześcijaństwo, a co ze wschodem ?
Wschód praktycznie się niewiele różni od lacinnikow, różnice są tylko w rozłożeniu pewnych akcentów, i nie tyle są inne co raczej się nawzajem uzupełniają.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob maja 13, 2017 11:41 am

Ależ ja nie napisałam, ze potopu nie było - powodzie były....
Nawet niektórzy biblisci pisza, ze nie musiał obejmować całej ziemi i - poza tym gdyby wody opadły i takich z tysiąc wielorybow zostałoby w tym błocie to ludzie popadaliby jak muchy od odoru :lol:
Bernard podkopal dołek pode mną i sam w niego wpadł.
Przytoczyłam jego słowa z innego wątku.
Sorki pisze na szybkiego z tel. Nie mam czasu - zakupy przed wylotem do Dubaju :-)

Wróć do „Tematy związane z chrześcijaństwem”