Wniebowzięcie Marii

Dział poświęcony wszelkiego rodzaju zagadnieniom związanym z religiami chrześcijańskimi.
Awatar użytkownika
Datsun

Re: Wniebowzięcie Marii

Postautor: Datsun » wt maja 16, 2017 7:05 pm

bernard pisze: Datsun
Czy na forum będziemy siedzieć bezczynnie i przyglądać się jak ktoś zachęca forumowiczów do odwiedzania kościołów katolickich lub np. używania różańca? A tak właśnie było, niestety...

Rozumiem ze to o mnie .
Zwykła rade wobec jednej osoby potraktowano jako namawianie i promowanie KK. Odnośnie różańca to tez było zwykle podzielenie się doświadczeniem, rozwinięto jednak z tego rzekome promowanie .

Pisałeś o tym, że np. różaniec pomaga w nawiązaniu kontaktu z Panem Jezusem, zachęcałeś do odwiedzania kościołów katolickich i to wszystko na jednym wątku. Może z Twojego punktu wygląda to inaczej ale z mojego jako administratora wygląda to zwyczajnie jak promowanie kościoła katolickiego i jego niebiblijnych praktyk co uważam za zwykły skandal na forum mającym pomagać ludziom w przyjściu do Boga.

bernard pisze:Rozumiem ze jest to forum tylko tylko dla tych co nie są w KK .

Niekoniecznie. Owszem może być i dla katolików również ale mające na celu wyprowadzenie ich z tej religii, a nie przyprowadzenie do niej lub utwierdzenie, że to dobrze że w niej są. Najwyraźniej różnią się nasze priorytety, bernardzie...
W Twoim przypadku na forum były Tobie podawane wszelkie argumenty i fakty przedstawiające prawdziwe oblicze kościoła katolickiego. Ku mojemu zaskoczeniu zacząłeś odpisywać że to cyt."bzdury" lub "same teorie spiskowe". W obliczu tego nie widzę więc najmniejszego sensu w dalszej dyskusji z Tobą na ten temat.

bernard pisze:
Datsun pisze:Gdyby to tolerować, to może kościoły katolickie ktoś ogłosi jako "grupy wsparcia"? Do tego w końcu mogłoby dojść.

Zgroza ,prawda ?

Owszem, tutaj się muszę z Tobą zgodzić. To czyste szaleństwo kierować świadków lub byłych świadków Jehowy do kościoła katolickiego.

bernard pisze:Ps.rozczrowales mnie Marcinie.

Nic na to nie poradzę. Znasz mnie przecież od dawna i dziwie się, że w tym momencie jesteś taki zaskoczony. Ze względu na olbrzymie brzemię grzechów i przestępstw jakie nagromadził KK w przeciągu wieków uważam tę religię doskonale pasującą do opisu Wielkiego Babilonu i Nierządnicy z księgo Objawienia (Obj.18:5).
Odnośnie rozczarowania to przypomnę Twoje słowa gdzie napisałeś wprost, że skoro takie a nie inne jest moje zdanie o KK to najwyraźniej nie wyzwoliłem się jeszcze "z macek Strażnicy".
Bardzo przykro jest mi takie rzeczy czytać, Bernardzie. Na takie chwyty nikt zdrowo myślący nie da się nabrać. Sympatia do KK nie idzie w parze z wyzwoleniem z "macek Strażnicy". Prawdę mówiąc to uważam, że każdy świadek Jehowy na podstawie Biblii jest w stanie wykazać wiele błędów nauczania religii katolickiej i doskonale zna historię oraz wszelkie grzechy tej religii. To jest akurat pewien paradoks na naszym forum, które jest poświęcone właśnie dla śJ.

bernard pisze:Ale ok . Ograniczę się tylko do czytania i ewentualnego przyklaskiwania .

Nie musisz wcale niczemu przyklaskiwać, bo nikt a już na pewno ja tego od Ciebie nie oczekuje. Proszę sobie ze mnie w ten sposób nie żartować.
Jak już wspomniałem wcześniej: od pisania na temat KK i promowania tej religii niech sobie służą fora katolickie i to nie jest moja sprawa (Mat.13:30). Tutaj nie jest to mile widziane i wręcz szkodliwe.

Wróć do „Tematy związane z chrześcijaństwem”