O ruchach zielonoświątkowców

Dział poświęcony wszelkiego rodzaju zagadnieniom związanym z religiami chrześcijańskimi.
Agnieszka

Re: O ruchach zielonoświątkowców

Postautor: Agnieszka » śr sie 09, 2017 6:03 am

Gdyby ktoś do mnie tak się zwrócił, nie znając mnie UCIESZYŁBYM SIĘ, że jest jeszcze ktoś kto głosi biblijną ewangelię. :) Nawet do głowy by mi nie przyszło by na tego kogoś się obrazić. :roll:

Ilyad , to że Ty byś ucieszył się , nie znaczy , ze inni są tak jak Ty / tacy sami i też będę cieszyć się.
Moja mama czytając Twój wpis nie obrazila się na Ciebie - bo przede wszystkim Cię nie zna!
Natomiast powiedziała , że takie słowa w stosunku do osób których nie zna się świadczą o Tobie , że jesteś nader pyszny , zarozumialy i zbyt pewny siebie w swojej swietobliwosci ! I przede wszystkim nie takim tonem bo moja mama nie jest Tobie koleżanką - trochę kultury!

Właśnie dlatego jestem w zborze w jakim jestem, bo wiem co na temat powtórnych małżeństw mówi Biblia, a jakie są nieraz praktyki w różnych kościołach. Ty i ja różnimy się samym kryterium oceny co jest właściwe a co nie, więc dyskusja z Tobą na podstawie Twoich wydumek trochę mija się z celem...

A wiesz co Biblia mówi na temat szabatu?
Więc pytam - obchodzisz jak należy szabat - nie wykonujesz żadnej pracy?
I w ogóle to chyba aureole masz nad głową aż w oczy razi!

Myślałem że Ci przeszło, ale widać treść "Modlitwy Pańskiej", o tym by przebaczać swoim winowajcom traktujesz również symbolicznie.

Przede wszystkim to winowajca winien PRZEPROSIĆ itp.
Potrafię wiele wybaczyć ale chamstwa i wtykania nosa w nie swoje sprawy nie toleruję!

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr sie 09, 2017 6:14 am

Agnieszko, wyluzuj! :) :lol:
Ilyad raczej nie posiada aureoli, a przynajmniej nie na tym paśmie wizyjnym w którym działa wzrok przeciętnego człowieka :mrgreen:
Oj, ciągłe iskrzy między Wami. Kto się czubi ten się lubi ;)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr sie 09, 2017 6:40 am

Datsun pisze:Agnieszko, wyluzuj! :) :lol:
Ilyad raczej nie posiada aureoli, a przynajmniej nie na tym paśmie wizyjnym w którym działa wzrok przeciętnego człowieka :mrgreen:
Oj, ciągłe iskrzy między Wami. Kto się czubi ten się lubi ;)

Datsunie ja rozumiem , ze chcesz zalagodzic sytuację , ale spróbuj postawić się w mojej sytuacji - gdyby ktoś w taki sposób napisał do Ciebie w kierunku Twojej żony , brata , dzieci .
Napiszę jeszcze o wybaczaniu - pedofil , gwałciciel , morderca...... - gniewajcie się tylko do zachodu słońca na kogoś takiego ;-)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr sie 09, 2017 8:51 am

Agnieszko, pisali już do mnie różnie, o wiele boleśniej. Nie ma sensu drążyć... ;)

Ilyad

Postautor: Ilyad » śr sie 09, 2017 9:25 am

Przede wszystkim to winowajca winien PRZEPROSIĆ itp.

Bez przesady. Nie widzę powodu by przepraszać za to że Biblia mówi o konieczności upamiętania się przed Bogiem, przyjęciu zbawienia i że 100% ludzi jest grzesznikami. ;)
Potrafię wiele wybaczyć ale chamstwa

Jeżeli głoszenie poselstwa Chrystusa jest dla Ciebie chamstwem, to masz poważny problem...Ale to już z kimś ode mnie wyżej postawionym.
i wtykania nosa w nie swoje sprawy nie toleruję!

Hola hola. Wykonawcy Słowa, głosząc Ewangelię od początku "wtykali nos w nie swoje sprawy".:

"Kazał więc sprowadzić Pawła i przysłuchiwał się mu, co mówił o wierze w Jezusa Chrystusa. (25) Lecz gdy zaczął mówić o usprawiedliwieniu, o wstrzemięźliwości i o przyszłym sądzie, Feliks zaniepokoił się: Na teraz dość, odejdź; w sposobnej chwili każę cię zawezwać."
Dz. Ap. 24:25

... Niestety robili to z polecenia swojego Pana. Swoje żale że Ci się to nie podoba, powinnaś więc kierować raczej do Niego ;)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr sie 09, 2017 9:53 am

Bez przesady. Nie widzę powodu by przepraszać za to że Biblia mówi o konieczności upamiętania się przed Bogiem, przyjęciu zbawienia i że 100% ludzi jest grzesznikami. ;)

Ilyad , tu nie chodzi o to..... , tylko o to w jaki sposób to robisz - agresywna polityka nawracania - mowimy: moja mama , siostra i ja - nie dziękujemy proszę pana - w taki sposób nie będziemy z panem dyskutować i przede wszystkim dlaczego od razu z góry pan zakłada , że nie upamietalismy się przed Bogiem - przed panem nie musimy nic deklarować. Jest pan bardzo niegrzeczny , nietaktowny.
Ilyad poza tym , że się tak bezpośrednio wyrażę gdybyś zapukał nawet na jakąś meline - to w taki sposób również nie dyskutuje się - przynajmniej ja tak uważam.

Jeżeli głoszenie poselstwa Chrystusa jest dla Ciebie chamstwem, to masz poważny problem...Ale to już z kimś ode mnie wyżej postawionym.

I tu znowu , nie o to chodzi..... , tylko w jaki sposób to czynisz ; poza tym nic na siłę , nie możemy naruszac też czyjegoś miru domowego..... i jeżeli ktoś Ci podziekuje to nie strasz od razu / nie wykrzykuj, że jak nie upamieta się to do ognia albo zginie w armagedonie (to do sJ - oczywiście nie wszyscy tak głoszą) , bo zamiast pomóc możesz zniechęcić.

Hola hola. Wykonawcy Słowa, głosząc Ewangelię od początku "wtykali nos w nie swoje sprawy".:

"Kazał więc sprowadzić Pawła i przysłuchiwał się mu, co mówił o wierze w Jezusa Chrystusa. (25) Lecz gdy zaczął mówić o usprawiedliwieniu, o wstrzemięźliwości i o przyszłym sądzie, Feliks zaniepokoił się: Na teraz dość, odejdź; w sposobnej chwili każę cię zawezwać."
Dz. Ap. 24:25

... Niestety robili to z polecenia swojego Pana. Swoje żale że Ci się to nie podoba, powinnaś więc kierować raczej do Niego ;)

W tym wątku udzielilam wcześniej odpowiedzi na powyższy tekst Ilyad'a :

viewtopic.php?f=16&t=887
Ostatnio zmieniony sob paź 07, 2017 6:29 am przez Agnieszka, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr sie 09, 2017 10:03 am

Widzę, że dyskusja stała się całkowicie bezprzedmiotowa. Przepychanki personalne zdominowały wątek.
Temat zamykam i mam nadzieję, że emocje opadną.

Wróć do „Tematy związane z chrześcijaństwem”