laickość

Dział poświęcony wszelkiego rodzaju zagadnieniom związanym z religiami chrześcijańskimi.
tnt

laickość

Postautor: tnt » wt wrz 12, 2017 8:32 am

mam pytanie..
co wam, jako pierwsze, przychodzi na mysl slyszac slowo 'laickosc/laicyzm/laicki"?
ciekaw jestem jaki poglad macie na ta kwestie?

Awatar użytkownika
morwa

Re: laickosc

Postautor: morwa » wt wrz 12, 2017 8:37 am

Rozdział kościoła od państwa...
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Agnieszka

Re: laickosc

Postautor: Agnieszka » wt wrz 12, 2017 9:13 am

Wg słownika :
1. «niezwiązany z żadną religią»
2. «niekompetentny, dyletancki»
Pojęcie to zawsze kojarzyło mi się bardziej z niekompetencja w danej sprawie. Często używamy np.stwierdzenia - Jestem laikiem w tej sprawie bo przecież nie jesteśmy z wszystkiego wszechwiedzacy , we wszystkim dobrzy :-)
https://sjp.pwn.pl/slowniki/laicyzm.html

Jeszcze inne wyjaśnienie tego terminu :
https://sjp.pl/laicyzm
laickość;
1. świeckość;
2. dyletanctwo, brak wiedzy w jakiejś dziedzinie

Agnieszka

Re: laickość

Postautor: Agnieszka » śr wrz 20, 2017 10:46 pm

Mam pytanie do autora wątku : W jakim celu tnt założyłes ten temat - czy tylko żeby spytać i z ciekawości uzyskać odpowiedzi czy też Twoje pytanie ma jakieś większe przesłanie?
Rozumiem , że masz obowiązki , jednak miło byłoby gdybyś odezwał się i napisał choć parę słów :-)

Awatar użytkownika
Datsun

Re: laickość

Postautor: Datsun » czw wrz 21, 2017 4:33 am

Agnieszka pisze:Mam pytanie do autora wątku : W jakim celu tnt założyłes ten temat - czy tylko żeby spytać i z ciekawości uzyskać odpowiedzi czy też Twoje pytanie ma jakieś większe przesłanie?
Rozumiem , że masz obowiązki , jednak miło byłoby gdybyś odezwał się i napisał choć parę słów :-)

Zgadza się. Byłoby miło się dowiedzieć dlaczego ten wątek powstał i ewentualnie jak go rozumie autor. :)

Wróć do „Tematy związane z chrześcijaństwem”