"Jedyne religie prawdziwe"

Dział poświęcony wszelkiego rodzaju zagadnieniom związanym z religiami chrześcijańskimi.
Awatar użytkownika
Datsun

Re: "Jedyne religie prawdziwe"

Postautor: Datsun » ndz mar 25, 2018 1:46 pm

Pstryku, proponuję konkretnie napisać o co Tobie chodzi i najlepiej poprzeć to co piszesz Biblią. Aha,... I jeśli to możliwe pisać normalnymi literami. ;)

Iskierka

Postautor: Iskierka » ndz mar 25, 2018 2:49 pm

Pstryk Provolone pisze:
Iskierka pisze:
Datsun pisze:
tadeusz2904 pisze:
Pstryk pisze:poborcy podatkowi, ćpuny, alkoholicy i dziwki będą przed niektórymi iść z podniesionymi głowami.

Pstryku kochany, :) jakoś się z Tobą dziwnie zgadzam.

Pozwolę sobie coś wtrącić...
Też bym się zgodził ale pod warunkiem, że to będą nawróceni i byli ćpuny, alkoholicy i... "dziwki".
Jeśli jednak nie nawróceni, to może będą iść i z podniesioną głową,.... ale raczej szeroką drogą i na zagładę.

Tak, bo o takich mówi 1 Kor.5:11 " a takimi niektórzy z was byli, aleście obmyci, uświęceni i usprawiedliwieni w imieniu Pana Jezusa Chrystusa i w Duchu Boga naszego".
Jeśli nie będzie usprawiedliwienia w Chrystusie, bo niektórzy nie chcą Go przyjąć jako Pana i Drogi do Ojca, to tzw. dalsze,lepsze, moralne już życie wielu, w gruncie rzeczy zależeć będzie od starań każdego człowieka. Mądrość ludzka może w konsekwencji zaprowadzić nas znów na rozdroża.....

Na rozdroża prowadzi fanatyzm religijny, pusta filozofia w postaci doktryn na temat Boga, uświęcenia i usprawiedliwienia. Pozwolę sobie wtrącić iż wielu ludzi podąża drogą pokoju/drogą do Ojca poprzez prawo wyryte na sercu, a nie na papierze. Lecz psychofanatycy religijni będą wobec takich osób egzekwować przyznanie się do Jezusa Chrystusa. Po co? Czy to nie prywatna/indywidualna sprawa? Objawiająca się w czynach? Niektórzy mają spaczony pogląd na moralność (czym właściwie ona jest i dlaczego), to raz, a to że mają nawet skażone spojrzenie na innych (inaczej wierzących, czy nawet myślących) ludzi to dwa. Wg mnie wielu z was na tym forum zostało zmanipulowanych iście faryzejską filozofią i filozofią uczonych w piśmie. Wiecie dlaczego pisałem o tym że tzw poborcy podatkowi, nierządnice itd.. będą szli przed niektórymi do królestwa Bożego?
Po to aby niektórzy mogli sobie przypomnieć co to jest żal. Najwyraźniej sobie nie przypomnieli. I żeby obalić mit drogi bo mnie to już zaczyna wkurzać. Nawet pustą faryzejską filozofię drogi wyznajecie. Nie jest wam wstyd?

....a tak z godnością zarzekałeś, że opuszczasz to forum ...... jednak potrzeba pisania słowa jest większa ;)

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » ndz mar 25, 2018 6:08 pm

Iskierka pisze:
Pstryk Provolone pisze:
Iskierka pisze:
Datsun pisze:
tadeusz2904 pisze:
Pstryk pisze:poborcy podatkowi, ćpuny, alkoholicy i dziwki będą przed niektórymi iść z podniesionymi głowami.

Pstryku kochany, :) jakoś się z Tobą dziwnie zgadzam.

Pozwolę sobie coś wtrącić...
Też bym się zgodził ale pod warunkiem, że to będą nawróceni i byli ćpuny, alkoholicy i... "dziwki".
Jeśli jednak nie nawróceni, to może będą iść i z podniesioną głową,.... ale raczej szeroką drogą i na zagładę.

Tak, bo o takich mówi 1 Kor.5:11 " a takimi niektórzy z was byli, aleście obmyci, uświęceni i usprawiedliwieni w imieniu Pana Jezusa Chrystusa i w Duchu Boga naszego".
Jeśli nie będzie usprawiedliwienia w Chrystusie, bo niektórzy nie chcą Go przyjąć jako Pana i Drogi do Ojca, to tzw. dalsze,lepsze, moralne już życie wielu, w gruncie rzeczy zależeć będzie od starań każdego człowieka. Mądrość ludzka może w konsekwencji zaprowadzić nas znów na rozdroża.....

Na rozdroża prowadzi fanatyzm religijny, pusta filozofia w postaci doktryn na temat Boga, uświęcenia i usprawiedliwienia. Pozwolę sobie wtrącić iż wielu ludzi podąża drogą pokoju/drogą do Ojca poprzez prawo wyryte na sercu, a nie na papierze. Lecz psychofanatycy religijni będą wobec takich osób egzekwować przyznanie się do Jezusa Chrystusa. Po co? Czy to nie prywatna/indywidualna sprawa? Objawiająca się w czynach? Niektórzy mają spaczony pogląd na moralność (czym właściwie ona jest i dlaczego), to raz, a to że mają nawet skażone spojrzenie na innych (inaczej wierzących, czy nawet myślących) ludzi to dwa. Wg mnie wielu z was na tym forum zostało zmanipulowanych iście faryzejską filozofią i filozofią uczonych w piśmie. Wiecie dlaczego pisałem o tym że tzw poborcy podatkowi, nierządnice itd.. będą szli przed niektórymi do królestwa Bożego?
Po to aby niektórzy mogli sobie przypomnieć co to jest żal. Najwyraźniej sobie nie przypomnieli. I żeby obalić mit drogi bo mnie to już zaczyna wkurzać. Nawet pustą faryzejską filozofię drogi wyznajecie. Nie jest wam wstyd?

....a tak z godnością zarzekałeś, że opuszczasz to forum ...... jednak potrzeba pisania słowa jest większa ;)

Masz rację, z godnością je opuszczam. Znalazłem inne forum, bardziej przyzwoite wg mojej opinii. A tu zaglądam jeszcze czasem bo trochę tych prywatnych wiadomości wysłałem i z niektórymi osobami chciałbym utrzymać kontakt. Apropo, zauważyłem że nauczyłaś się odpisywać ;) zatem czym była powodowana twoja chęć odpisania? Bo chyba nie tym żeby się pożegnać? Prawda?
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

korba

Postautor: korba » ndz mar 25, 2018 6:12 pm

No cóż Pstryku, fakt, że TUTAJ na forum raczej się 'nie popisałeś' :-D
Merytorycznie dość słabo.
Jednak, jednak... jeśli Datsun cię stąd wygania/sugeruje do odejścia to zapewne oficjalnie się tego TUTAJ nie dowiemy.

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » ndz mar 25, 2018 6:22 pm

Pstryku, pozostań.
Po prostu :)
Pozdrawiam Cię!

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz mar 25, 2018 6:24 pm

korba pisze:No cóż Pstryku, fakt, że TUTAJ na forum raczej się 'nie popisałeś' :-D
Jednak, jednak... jeśli Datsun cię stąd wygania/sugeruje do odejścia to zapewne oficjalnie się tego TUTAJ nie dowiemy.

Ani nie wyganiam ani nie sugeruję odejścia. Powiem więcej, nie widzę najmniejszego powodu aby Pstryk miał odchodzić. Jeśli znalazł jak napisał lepsze forum to szczerze życzę powodzenia.
Pstryku, zawsze możesz wrócić ;)

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » ndz mar 25, 2018 6:42 pm

Datsun pisze:
korba pisze:No cóż Pstryku, fakt, że TUTAJ na forum raczej się 'nie popisałeś' :-D

Ani nie wyganiam ani nie sugeruję odejścia. Powiem więcej, nie widzę najmniejszego powodu aby Pstryk miał odchodzić. Jeśli znalazł jak napisał lepsze forum to szczerze życzę powodzenia.
Pstryku, zawsze możesz wrócić ;)

Datsunie, ja tez nie zauważyłam, żebyś Pstryka „wyganiał”. Musisz trzymać porządek na forum, ot i wszystko :)

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » ndz mar 25, 2018 7:33 pm

Ann78 pisze:Pstryku, pozostań.
Po prostu :)
Pozdrawiam Cię!

Po prostu nie mogę, przez brak poszanowania godności wobec drugiego człowieka. W życiu kierujemy się nie jednym regulaminem... I z tego co ja zobaczyłem i zrozumiałem, wyciągnąłem wniosek że osóba, już tu nie obecna, jak najbardziej miała prawo zwrócić na to uwagę, ponieważ jej prawa już wcześniej zaczęły być łamane/pogwałcone przez bezwzględne traktowanie jej własnej osoby i wierzeń I bądźmy szczerzy, osoba ta nie została zbanowana za rzekome straszenie paragrafami. Możecie kit wciskać Korbie, ale nie mi.
A najlepiej to pogadajcie z Korbą o pogwałceniu czyichś praw albo o fizycznych gwałtach w org.

Iskierka

Postautor: Iskierka » ndz mar 25, 2018 10:16 pm

Pstryk Provolone pisze:

Masz rację, z godnością je opuszczam. Znalazłem inne forum, bardziej przyzwoite wg mojej opinii. A tu zaglądam jeszcze czasem bo trochę tych prywatnych wiadomości wysłałem i z niektórymi osobami chciałbym utrzymać kontakt. Apropo, zauważyłem że nauczyłaś się odpisywać ;) zatem czym była powodowana twoja chęć odpisania? Bo chyba nie tym żeby się pożegnać? Prawda?

A w czym to forum jest nie przyzwoite? Czy chodzi o to, że przede wszystkim propagujemy chrystianizm, a nie inne religie, filozofie ludzkie, mądrość tego świata?
No cóż, takie jest założenie tego forum, wiedziałeś o tym. Dobrze, że można znaleźć jeszcze inne opcje poza, ale Ciebie Pstryku nikt stąd nie wygania. :)

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » ndz mar 25, 2018 11:26 pm

Iskierka pisze:
Pstryk Provolone pisze:

A w czym to forum jest nie przyzwoite? Czy chodzi o to, że przede wszystkim propagujemy chrystianizm, a nie inne religie, filozofie ludzkie, mądrość tego świata?
No cóż, takie jest założenie tego forum, wiedziałeś o tym. Dobrze, że można znaleźć jeszcze inne opcje poza, ale Ciebie Pstryku nikt stąd nie wygania. :)

chrystianizm czy paradygmatyzm? Czy wiesz że w chrześcijaństwie jakkolwiek by nie było rozumiane czy to w naukach czy w nawykach/zwyczajach jest całe mnóstwo ludzkiej filozofii i mądrości tego świata? I nie żebym czepiał się Chrześcijan albo was samych.. Nadmierne oddawanie się księgom męczy ciało i osłabia ducha. I jest to naprawdę odczówalne w sposobie jakim traktuje się ludzi, albo poprostu w sposobie jakim się z nimi rozmawia. Widzisz tak się "zarzekałem że odchodzę"(jak ty to nazywasz) a nawet "cześć" nie usłyszałem.
Ja wiem że nikt mnie stąd Sherlocki nie wygania.
Ale nikt i nic mnie tu też przecież nie trzyma, kwestia czasu zanim odpiszą niektórzy na pw.
Nie jestem też zależny od forów internetowych ani uczestników i nie potrzebuje wyzyskiwać ich do budowania swojego szczęścia jak niektórzy tutaj mają w zwyczaju.

Wróć do „Tematy związane z chrześcijaństwem”