"Jedyne religie prawdziwe"

Dział poświęcony wszelkiego rodzaju zagadnieniom związanym z religiami chrześcijańskimi.
Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Re: "Jedyne religie prawdziwe"

Postautor: Ann78 » ndz mar 25, 2018 6:42 pm

Datsun pisze:
korba pisze:No cóż Pstryku, fakt, że TUTAJ na forum raczej się 'nie popisałeś' :-D
Merytorycznie dość słabo.
Jednak, jednak... jeśli Datsun cię stąd wygania/sugeruje do odejścia to zapewne oficjalnie się tego TUTAJ nie dowiemy.

Ani nie wyganiam ani nie sugeruję odejścia. Powiem więcej, nie widzę najmniejszego powodu aby Pstryk miał odchodzić. Jeśli znalazł jak napisał lepsze forum to szczerze życzę powodzenia.
Pstryku, zawsze możesz wrócić ;)

Datsunie, ja tez nie zauważyłam, żebyś Pstryka „wyganiał”. Musisz trzymać porządek na forum, ot i wszystko :)
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » ndz mar 25, 2018 7:33 pm

Ann78 pisze:Pstryku, pozostań.
Po prostu :)
Pozdrawiam Cię!

Po prostu nie mogę, przez brak poszanowania godności wobec drugiego człowieka. W życiu kierujemy się nie jednym regulaminem... I z tego co ja zobaczyłem i zrozumiałem, wyciągnąłem wniosek że osóba, już tu nie obecna, jak najbardziej miała prawo zwrócić na to uwagę, ponieważ jej prawa już wcześniej zaczęły być łamane/pogwałcone przez bezwzględne traktowanie jej własnej osoby i wierzeń I bądźmy szczerzy, osoba ta nie została zbanowana za rzekome straszenie paragrafami. Możecie kit wciskać Korbie, ale nie mi.
A najlepiej to pogadajcie z Korbą o pogwałceniu czyichś praw albo o fizycznych gwałtach w org.
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

Iskierka

Postautor: Iskierka » ndz mar 25, 2018 10:16 pm

Pstryk Provolone pisze:

....a tak z godnością zarzekałeś, że opuszczasz to forum ...... jednak potrzeba pisania słowa jest większa ;)

Masz rację, z godnością je opuszczam. Znalazłem inne forum, bardziej przyzwoite wg mojej opinii. A tu zaglądam jeszcze czasem bo trochę tych prywatnych wiadomości wysłałem i z niektórymi osobami chciałbym utrzymać kontakt. Apropo, zauważyłem że nauczyłaś się odpisywać ;) zatem czym była powodowana twoja chęć odpisania? Bo chyba nie tym żeby się pożegnać? Prawda?

A w czym to forum jest nie przyzwoite? Czy chodzi o to, że przede wszystkim propagujemy chrystianizm, a nie inne religie, filozofie ludzkie, mądrość tego świata?
No cóż, takie jest założenie tego forum, wiedziałeś o tym. Dobrze, że można znaleźć jeszcze inne opcje poza, ale Ciebie Pstryku nikt stąd nie wygania. :)

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » ndz mar 25, 2018 11:26 pm

Iskierka pisze:
Pstryk Provolone pisze:

....a tak z godnością zarzekałeś, że opuszczasz to forum ...... jednak potrzeba pisania słowa jest większa ;)

Masz rację, z godnością je opuszczam. Znalazłem inne forum, bardziej przyzwoite wg mojej opinii. A tu zaglądam jeszcze czasem bo trochę tych prywatnych wiadomości wysłałem i z niektórymi osobami chciałbym utrzymać kontakt. Apropo, zauważyłem że nauczyłaś się odpisywać ;) zatem czym była powodowana twoja chęć odpisania? Bo chyba nie tym żeby się pożegnać? Prawda?

A w czym to forum jest nie przyzwoite? Czy chodzi o to, że przede wszystkim propagujemy chrystianizm, a nie inne religie, filozofie ludzkie, mądrość tego świata?
No cóż, takie jest założenie tego forum, wiedziałeś o tym. Dobrze, że można znaleźć jeszcze inne opcje poza, ale Ciebie Pstryku nikt stąd nie wygania. :)

chrystianizm czy paradygmatyzm? Czy wiesz że w chrześcijaństwie jakkolwiek by nie było rozumiane czy to w naukach czy w nawykach/zwyczajach jest całe mnóstwo ludzkiej filozofii i mądrości tego świata? I nie żebym czepiał się Chrześcijan albo was samych.. Nadmierne oddawanie się księgom męczy ciało i osłabia ducha. I jest to naprawdę odczówalne w sposobie jakim traktuje się ludzi, albo poprostu w sposobie jakim się z nimi rozmawia. Widzisz tak się "zarzekałem że odchodzę"(jak ty to nazywasz) a nawet "cześć" nie usłyszałem.
Ja wiem że nikt mnie stąd Sherlocki nie wygania.
Ale nikt i nic mnie tu też przecież nie trzyma, kwestia czasu zanim odpiszą niektórzy na pw.
Nie jestem też zależny od forów internetowych ani uczestników i nie potrzebuje wyzyskiwać ich do budowania swojego szczęścia jak niektórzy tutaj mają w zwyczaju.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn mar 26, 2018 5:12 am

Pstryku, pamiętaj że to forum jest chrześcijańskie i ma na celu propagowanie tych wartości. Nie powinno nikogo dziwić gdy pisze się tutaj o Jezusie, że trzeba koniecznie się do Niego nawrócić i porzucić filozofie oraz nauki innych religii, które są w wyraźnej sprzeczności i nieraz zwyczajnie szkodzą.
Czy Ty Pstryku zastanawiasz się nad tym co Jezus dla Ciebie zrobił? Jakie wyciągasz wnioski?
Gdy człowiek rzeczywiście sobie uświadomi, że Jezus umarł na krzyżu zamiast niego to wszystko się zmienia. Człowiek przestaje się motać i wie co zrobić ze swoim życiem. To jest proste.

Piszesz, że nie chodziło mi o paragrafy...
Właśnie, że chodziło i nikt nie zmusza abyś w to uwierzył. Na forum musi być swobodna możliwość głoszenia Ewangelii bez groźby, że ktoś pozwie do sądu za naruszanie czyichś uczuć. Rejestrując się na tym forum akceptuje się regulamin. Rozumiem jednak gdy komuś przestaje się coś podobać. Każdy ma przecież swobodę wyboru i może decydować co chce robić.
Ja też pisywałem kiedyś na wielu forach i je zmieniałem.
Nie dajmy się zwariować, przecież to tylko internet :)

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » pn mar 26, 2018 12:29 pm

Datsun pisze:Pstryku, pamiętaj że to forum jest chrześcijańskie i ma na celu propagowanie tych wartości. Nie powinno nikogo dziwić gdy pisze się tutaj o Jezusie, że trzeba koniecznie się do Niego nawrócić i porzucić filozofie oraz nauki innych religii, które są w wyraźnej sprzeczności i nieraz zwyczajnie szkodzą.
Czy Ty Pstryku zastanawiasz się nad tym co Jezus dla Ciebie zrobił? Jakie wyciągasz wnioski?
Gdy człowiek rzeczywiście sobie uświadomi, że Jezus umarł na krzyżu zamiast niego to wszystko się zmienia. Człowiek przestaje się motać i wie co zrobić ze swoim życiem. To jest proste.

Piszesz, że nie chodziło mi o paragrafy...
Właśnie, że chodziło i nikt nie zmusza abyś w to uwierzył. Na forum musi być swobodna możliwość głoszenia Ewangelii bez groźby, że ktoś pozwie do sądu za naruszanie czyichś uczuć. Rejestrując się na tym forum akceptuje się regulamin. Rozumiem jednak gdy komuś przestaje się coś podobać. Każdy ma przecież swobodę wyboru i może decydować co chce robić.
Ja też pisywałem kiedyś na wielu forach i je zmieniałem.
Nie dajmy się zwariować, przecież to tylko internet :)

chrześcijańskie wartości powiadasz... Najwyraźniej nie zauważyłem..
Dopóki będziecie zmuszać czy naciskać ludzi, skutecznie egzekwując od nich wyznania wiary, różnych deklaracji, podzielenia waszego zrozumienia, to w moim odczuciu (pomimo iż będziecie mówić o Jezusie,) będą to poprostu niezdrowe ambicje i chore idee psychofanatyków, którzy z chrystianizmu czynią religię, kastę i narzędzie kontroli.
Pamiętaj Datsunie że ty Jezusa pojmujesz inaczej niż ja.
Nawet prawdę pojmujemy inaczej. Wszak to prawda nas wyzwala. Sami dobrze wiemy kogo na ile wyzwoliła i nie musimy się z tego nikomu tłumaczyć. Nie mniej proste to nie jest gdy przestaje się należeć do samego siebie. Wówczas trzeba wszystko przedefiniować i przewartościować i pilnie zwracać uwagę.
Wiesz jak ja to widzę?
Dyskutowaliście, gdy miałeś jakieś niejasności, wywołałeś ją przed tablicę i wręcz kazałeś jej wyjaśniać swoje stanowisko, po czym gdy nie uzyskałeś wystarczającej odpowiedzi (pokrywającej się z twoim zrozumieniem) zacząłeś używać wobec niej (jej zrozumienia, czy też wierzeń) epitetów i określeń których nie powinieneś, propagując tu jak mówisz chrześcijańskie wartości. A gdy zwróciła ci uwagę na to że ją to dotknęło i wykazała ci że takie zachowania sa karane i zapisane w postaci paragrafów to zamiast przeprosić to ją zbanowałeś. To mój punkt widzenia koniec i kropka.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn mar 26, 2018 1:14 pm

Pstryku, chyba zapominasz tym, że Agnieszka pisywała na forum już od bardzo dawna i nie przeszkadzało mi to w co wierzy. To jej sprawa.
Nie dam się jednak zastraszyć i nie pozwolę zastraszać innych paragrafami.
Nie napisałem poza tym nic do niej obraźliwego z punktu widzenia chrześcijanina. To, że uważała się kiedyś za nawróconą chrześcijankę, a potem się zmieniło i poszła za filozofią i zwodniczymi religiami to już co innego. Jako uczeń Jezusa i administrator forum chrześcijańskiego mam wręcz obowiązek pouczenia jej o złym wyborze.
Dostała ban powtarzam jeszcze raz: za zastraszanie, a nie za poglądy.
Niech próbuje swoich chorych metod gdzie indziej, ciekawe czy to będą inne fora tolerować.
Do tej pory jeszcze nikogo za poglądy nie zbanowałem.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » pn mar 26, 2018 3:02 pm

Chrystianizm nie zamyka się tylko i wyłącznie w życiu "religijnym"/duchowym, tak jak zresztą nauki Jezusa.
A z mojego punktu widzenia obraziłeś ją i niebezpośrednio również mnie. Każdy, sam za siebie zda sprawę przed Bogiem. Mówisz, że nie za poglądy, ale uważasz że źle wybrała... Pouczasz o złych wyborach? :shock: Nie uważasz, że to nie twoja sprawa? Piszesz o chorych metodach? Myślę że metoda jaką sam zastosowałeś nie jest zdrowa.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn mar 26, 2018 4:35 pm

Czytałeś Pismo? Chyba nie muszę tego robić, bo mogę przecież zacytować co Biblia mówi o takich co najpierw przyjęli Jezusa jako swego jedynego Pana i Nauczyciela, a potem zmienili zdanie i na dodatek przekonują innych. Owszem uważam się za osobę kompetentną do pouczenia, że inna droga niż za Panem Jezusem to zwiedzenie i prosta ścieżka do potępienia. Każdy uczeń Jezusa ma takie prawo, a nawet obowiązek o tym powiedzieć. Masz oczywiście prawo się ze mną nie zgodzić ale to nie zmienia tego co Jezus uczył.
Uraża to uczucia religijne? To nawet dobrze, bo lepiej wstrząsowo to sobie teraz uświadomić i się opamiętać niż gdy będzie już na to za późno.
Chore to by było gdyby na forum chrześcijańskim o tym właśnie nie napisać. Dopóki mogę to będę to robił i wspierał w tym innych. Groźby i straszenie na razie na mnie nie działają. ;)

Sadlor

Postautor: Sadlor » pn mar 26, 2018 9:53 pm

I módlmy się by nigdy nie zadziałały ani na Ciebie ani na żadnego z Uczniów Jezusa.

"A kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony."

"Ale tego, kto by się mnie zaparł przed ludźmi, i Ja się zaprę przed Ojcem moim, który jest w niebie."
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

Wróć do „Tematy związane z chrześcijaństwem”