"Jedyne religie prawdziwe"

Dział poświęcony wszelkiego rodzaju zagadnieniom związanym z religiami chrześcijańskimi.
Awatar użytkownika
Datsun

Re: "Jedyne religie prawdziwe"

Postautor: Datsun » wt mar 27, 2018 4:43 am

Dziękuję bracie Sadlorze i pozdrawiam :)

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » wt mar 27, 2018 11:46 am

Datsun pisze:Czytałeś Pismo? Chyba nie muszę tego robić, bo mogę przecież zacytować co Biblia mówi o takich co najpierw przyjęli Jezusa jako swego jedynego Pana i Nauczyciela, a potem zmienili zdanie i na dodatek przekonują innych. Owszem uważam się za osobę kompetentną do pouczenia, że inna droga niż za Panem Jezusem to zwiedzenie i prosta ścieżka do potępienia. Każdy uczeń Jezusa ma takie prawo, a nawet obowiązek o tym powiedzieć. Masz oczywiście prawo się ze mną nie zgodzić ale to nie zmienia tego co Jezus uczył.
Uraża to uczucia religijne? To nawet dobrze, bo lepiej wstrząsowo to sobie teraz uświadomić i się opamiętać niż gdy będzie już na to za późno.
Chore to by było gdyby na forum chrześcijańskim o tym właśnie nie napisać. Dopóki mogę to będę to robił i wspierał w tym innych. Groźby i straszenie na razie na mnie nie działają. ;)

A wiesz z czego to wynika? Nie wiesz... I nie rozumiesz... prawda?! Bo nie zauważyłem żebyś dopytał/dociekał ale kompetencjami przywdziewasz głowę, jak król koroną. Inna droga niż za Panem... Za żydem pacyfistą? A może za królem żydowskim? Za Jezusem w zrozumieniu Korby? Czy za Jezusem w zrozumieniu np:Anny? A może za jeszcze innym Jezusem?
Ale wiesz że Jezus prowadzi też poborców podatkowych i nierządnice? Przed rzekomo wierzącymi.. Tą samą drogą. Więc może ludzka wyobraźnia trochę się różni? Tudzież czytaj: zrozumienie...
Wiesz dobrze że w umysłach ludzkich tkwią rzeczy które tak naprawdę nie istnieją, takie jak granice państw i ich flagi. Za psychofanatyzm uważam także patriotyzm oraz słowne wyprawy krzyżowe, które są pogwałceniem ludzkiej psychiki. Bardzo zuchwale wypowiadasz się o Agnieszce. Nie ładnie Datsunie!
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » wt mar 27, 2018 1:32 pm

korba pisze:Pstryk, a nie możesz sobie na PW o tym pogadać z Datsunem? Co kogo obchodzi twoja 'wątroba'? :roll:

dziękuje bardzo za taką troskę

badacie pisma, lecz ich nie rozumiecie

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » wt mar 27, 2018 2:51 pm

korba pisze:
Pstryk... pisze:dziękuje bardzo za taką troskę

Proszę bardzo! Choć prawdę mówiąc, to pisałem to raczej w trosce o siebie i innych czytelników tego forum, gdyż czytając Twoje wpisy to raczej moje wnętrzności się wywracają na lewą stronę a niestety, forum nie ma opcji IGNORUJ, jak to na wielu forach jest. Może Datsun uruchomi tą opcję, wtedy wrzucę cię do IGNORA i będę zdrowszy.

Jak mi przykro że nie możesz mnie zignorować :lol:
Nigdy nie będziesz zdrowszy za sprawą guziczka z napisem ignoruj.
To choroba umysłowa.
I ubzdurałeś sobie że stwierdzeniem:
co kogo obchodzi twoja wątroba
troszczysz się o czytelników tego forum? :D :D :D
A co jeśli nie chodzi o moją wątrobę? Pomyślałeś o tym? Tylko np o twój guziczek z napisem ignoruj... Hę?
Masz demona "chrześcijaninie" albo wyprany mózg.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt mar 27, 2018 3:45 pm

Opcji "ignoruj" w tym formacie forum nie da się zrobić,... niestety...

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » śr mar 28, 2018 12:26 pm

Hi Patryku.
Dziękuję Ci bardzo , że tak o mnie walczysz na forum i nawet nie wiesz jak bardzo mocno to doceniam.
Chciałabym jednak żeby dyskusja na temat mojej osoby nie ciągnęła się w nieskończoność.
Ponieważ nie mam możliwości wytłumaczenia się na forum a nie chcę też żebyś co rusz pośredniczył / nie chcę "wysługiwać się" Tobą Patryku , dlatego na zakończenie całego tego sporu dotyczącego mnie , napiszę w ten sposób.
Nie chodzi mi tutaj o mnie - o zranienie moich uczuć (ale za chwilę do tego wrócę) , choć przyznam, że przykro mi było czytać ( po zbanowaniu mnie) teksty pod moim adresem gdzie Datsun napisał do Ciebie: "Pstryku, nie dawaj sobą manipulować". Zostałam z góry oceniona jako manipulatorka - tak to odebrałam.
Nie jest miło czytać, gdzie Tadeusz cytuje Objawienie 22: 13,14 po czym pisze : "Kto jest na zewnątrz, na pewno wiesz".
Czy aby wszyscy ludzie nie wyznajacy chrześcijaństwa byli tacy jak opisuje to 15 werset? A przecież i wewnątrz chrześcijaństwa nawet wśród nauczycieli mamy zabójców, pedofilów, homoseksualistów, balwochwalców , ludzi popelniajacych nierząd itp.
Ale wracając do paragrafów. Wiele osób czyta to forum , w tym również moja znajoma która jest świadkiem Jehowy, a może inaczej - oficjalnie jeszcze jest świadkiem Jehowy i nie jest pozytywnie nastawiona do dyskusji typu: "Wszystkie inne rzekome drogi do Boga to zwiedzenie i diabelskie narzędzia" , jak i nie podziela wszystkich uwag w publikacjach jw.org dotyczących innych religii tym bardziej , że sama ma w rodzinie katolików i w głowie jej się nie mieści aby wykrzykiwac o katolicyzmie "Babilon Wielki", a potem jak gdyby nigdy nic spędzać czas z rodziną - katolikami, byłaby to obłuda.
Z mojej strony nie była to groźba, lecz argument , informacja i przede wszystkim jeżeli autor forum sam chce być szanowany i chce aby inni na forum też byli szanowani gdzie bardzo często banował uczestników wypowiadajacych się w podobny sposób , to wypadałoby dać również dobry przykład - złota reguła postępowania : "Nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe!"
Poza tym autor forum sam nie tak dawno wprowadził zmianę w regulaminie gdzie napisał m.in. :
" W przypadku osób, które pomimo usunięcia z forum za łamanie regulaminu rejestrują się pod innym pseudonimem i innym IP komputera mogą zostać wyciągnięte konsekwencje prawne i wszelkie dostępne dane będą archiwizowane jako dowody w sprawie."
Nikt nie musi się niczego obawiać. To tylko formalność aby zniechęcić tzw. "trolli", którzy pomimo usunięcia co jakiś czas rejestrują się ponownie i zaśmiecają forum. Dane IP takiej osoby będą archiwizowane i tego rodzaju aktywność może zostać potraktowana jako "nękanie" i podlega prokuraturze".
To prawda , że to tylko forum , a jednak dla wielu osób może to być "nie tylko" lecz "aż" forum.
Ja nie chcę wchodzić tam gdzie mnie nie chcą, gdzie przed nosem zamyka się drzwi i pośrednio "miesza się mnie z błotem" , szkoda tylko , że autor sam nie miał odwagi poinformowac uczestników o tym , że mnie zbanowal.
Z perspektywy czasu wiem , że religią czy bez religii , dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii i jeżeli człowiek nie potrafi rozstrzygnąć czym jest dobro a czym zło, brakuje mu empatii a nie religii.
Ja również - kiedyś jako uczestniczka forum , kiedy analizuje swoje wcześniejsze wpisy - nie jestem z tego dumna i dałam się wiele razy sprowokować, ale wiele mnie to nauczyło.....
Jeszcze raz dziękuję za mój udział w forum i życzę wszystkiego dobrego.
Agnieszka.

to fragment Maila sprzed dwóch czy trzech dni.
Nie uszło mej uwadze, że odebranie możliwości obrony jest jak pozbawienie godności.
Może dla niektórych ludzi to tylko Internet czy forum, ale nie zmienia to faktu że po drugiej stronie jest człowiek który czuje.
Sprawę ogólnie uważa się za zamkniętą
Dyskusja również jest definitywnie zakończona.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » śr mar 28, 2018 12:37 pm

A może, ktoś chce się pożegnać z Agnieszką, albo jej podziękować?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr mar 28, 2018 1:55 pm

Ciekawe...
Podobno "bardzo często" banuję tutaj uczestników. :shock: To zwykłe kłamstwo, Pstryku. Po przeczytaniu tego ktoś nieświadom mógłby w to nawet uwierzyć.
Nigdy nikogo nie zbanowałem za poglądy i do głowy mi to nie przychodziło. Do tej pory w ciągu prawie trzech lat działalności forum bana otrzymało zaledwie kilka osób. W każdym przypadku za łamanie regulaminu, a dokładnie były to dwa przypadki (jeden z nich próbował pisywać pod różnymi nickami) za agresywne i wulgarne zachowanie, jeden przypadek gdy nahalnie nawracano forumowiczów na "Boga Sivę", oraz Agnieszka za próbę zastraszenia mnie rzekomo łamanymi przeze mnie paragrafami i konsekwencją trzech lat odsiadki. Rzeczywiście "bardzo często". Niepokoi mnie to, że Ty w to wierzysz i na dodatek rozpowszechniasz. Na pewno nie dajesz sobą manipulować?

Pstryku pisujesz na innym wątku o tym, że wszyscy na forum mają wyprane mózgi i podajesz mentorsko rady co mamy ze sobą teraz wszyscy zrobić. Na tym wątku drążysz coś co już dawno zostało wszystko co trzeba powiedziane.
Narzekasz, jęczysz i ciągle piszesz jak jest Tobie tak źle na tym forum i wszędzie niesprawiedliwe traktowanie. Jak jest źle to po co nie rozumiem dalej się tak męczysz? Skoro my wszyscy mamy wyprane mózgi, a Ty jeden jak sugerujesz nie masz..., to daj nam pożyć człowieku...

Chłopie, weź się w garść i napisz kiedyś chociaż raz coś pozytywnego. To dobry krok do przodu, mówię Ci. :)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr mar 28, 2018 2:31 pm

Nasunęła mi się pewna refleksja...
Od dawna zauważyłem działalność niektórych osób, które ciągle narzekały na to forum. Wypowiedzi te wprost zniechęcały do pisywania tutaj, bo rzekomo łamane są prawa itd. Miałem nieraz nieodparte wrażenie, że forum jest zwyczajnie zwalczane i to w wyrafinowany sposób, bo od środka.
Dawno bym je już zamknął, bo nie prowadzę go dla przyjemności, gdybym nie widział wyraźnych pozytywnych efektów. Grupy wsparcia ogłaszane na tym forum i tylko na tym forum naprawdę działają i niejedna osoba znalazła w nich pomoc i chrześcijańską społeczność. Poza tym na forum przedyskutowane zostały już wszystkie najważniejsze tematy i podane argumenty. To jest niezbędne w zbudowaniu swoich przekonań.
A kto narzeka i ciągle krytykuje to czytelnicy i userzy forum niech sami rozsądzą.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » śr mar 28, 2018 3:09 pm

Datsun pisze:Ciekawe...
Podobno "bardzo często" banuję tutaj uczestników. :shock: To zwykłe kłamstwo, Pstryku. Po przeczytaniu tego ktoś nieświadom mógłby w to nawet uwierzyć.
Nigdy nikogo nie zbanowałem za poglądy i do głowy mi to nie przychodziło. Do tej pory w ciągu prawie trzech lat działalności forum bana otrzymało zaledwie kilka osób. W każdym przypadku za łamanie regulaminu, a dokładnie były to dwa przypadki (jeden z nich próbował pisywać pod różnymi nickami) za agresywne i wulgarne zachowanie, jeden przypadek gdy nahalnie nawracano forumowiczów na "Boga Sivę", oraz Agnieszka za próbę zastraszenia mnie rzekomo łamanymi przeze mnie paragrafami i konsekwencją trzech lat odsiadki. Rzeczywiście "bardzo często". Niepokoi mnie to, że Ty w to wierzysz i na dodatek rozpowszechniasz. Na pewno nie dajesz sobą manipulować?

Pstryku pisujesz na innym wątku o tym, że wszyscy na forum mają wyprane mózgi i podajesz mentorsko rady co mamy ze sobą teraz wszyscy zrobić. Na tym wątku drążysz coś co już dawno zostało wszystko co trzeba powiedziane.
Narzekasz, jęczysz i ciągle piszesz jak jest Tobie tak źle na tym forum i wszędzie niesprawiedliwe traktowanie. Jak jest źle to po co nie rozumiem dalej się tak męczysz? Skoro my wszyscy mamy wyprane mózgi, a Ty jeden jak sugerujesz nie masz..., to daj nam pożyć człowieku...

Chłopie, weź się w garść i napisz kiedyś chociaż raz coś pozytywnego. To dobry krok do przodu, mówię Ci. :)

Marcin, ale dlaczego ty mi się tłumaczysz? Ja już wyraziłem swoje zdanie na ten temat. To rezultat Twojej decyzji. Przyszło Ci do głowy, że najzwyczajniej w świecie mogłeś się pomylić? Coś niewłaściwie sobie wyobrazić na temat Agnieszki i niewłaściwie zareagować?
Ja nie daję sobą manipulować Marcinie ja widziałem i obserwowałem jak się sytuacja rozwija i pokrywa się to z moimi badaniami odnośnie uwarunkowań ludzkich w relacjach międzyludzkich. Ponadto jestem zgodny z Agnieszką w zaistniałej sytuacji.
I jeszcze w woli przypomnienia:
Kogo jak kogo ale mnie już nie łatwo manipulować
Widziałeś żeby ktoś tutaj wodził mnie za nos?
Chociaż była chyba jedna taka sytuacja i cieszę sie że ktoś miał odwagę się za mną wstawić, a właściwie zwrócić uwagę tym którzy niewłaściwie postępują.
Jak myślisz kto był tak odważny żeby zadufanym w sobie chrześcijanom zwrócić uwagę? Są ludzie którzy nawzajem myją sobie nogi i ludzie którzy wzajemnie umywają sobie ręce (na sposób Piłata)
Marcin poprostu smuci mnie ta sytuacja,
Czy jest mi źle? Nauczyłem się czegoś nowego, zyskałem prawdziwego przyjaciela, zobaczyłem jak w kilku momentach zadziałała/zareagowała "prawda/prawdziwość" przeprowadziłem kilka badań na własne potrzeby. Jestem wolny od uwarunkowań wynikających z PUSTYCH filozofii (religijnych czy społecznych), i chciałbym żebyście i wy byli.

Wróć do „Tematy związane z chrześcijaństwem”