"Jedyne religie prawdziwe"

Dział poświęcony wszelkiego rodzaju zagadnieniom związanym z religiami chrześcijańskimi.
Awatar użytkownika
Datsun

Re: "Jedyne religie prawdziwe"

Postautor: Datsun » sob mar 24, 2018 8:31 pm

Czyli...? :?

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » sob mar 24, 2018 9:00 pm

Datsun pisze:Czyli...? :?

No i co pogniewasz się na mnie?

Iskierko, Datsunie - zbawienie z łaski , możemy jedynie modlić się ażeby przywołane grupy ludzi kierowali się miłością do bliźniego.

Jakoś tak walnąłem, ale ja naprawdę jestem o swoim stanowisku przekonany.

Na przeprosiny bukiet wiosennych kwiatów.
:)
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » sob mar 24, 2018 9:39 pm

,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz mar 25, 2018 6:53 am

tadeusz2904 pisze:
Datsun pisze:Czyli...? :?

No i co pogniewasz się na mnie?

Iskierko, Datsunie - zbawienie z łaski , możemy jedynie modlić się ażeby przywołane grupy ludzi kierowali się miłością do bliźniego.

Jakoś tak walnąłem, ale ja naprawdę jestem o swoim stanowisku przekonany.

Na przeprosiny bukiet wiosennych kwiatów.
:)

Tadeuszu, nie mam się za co gniewać. Masz prawo do swojego zdania. Jedyne zastrzeżenie to forma, a nie treść ;)

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » ndz mar 25, 2018 12:37 pm

Iskierka pisze:
Datsun pisze:
tadeusz2904 pisze:
Pstryk pisze:poborcy podatkowi, ćpuny, alkoholicy i dziwki będą przed niektórymi iść z podniesionymi głowami.

Pstryku kochany, :) jakoś się z Tobą dziwnie zgadzam.

Pozwolę sobie coś wtrącić...
Też bym się zgodził ale pod warunkiem, że to będą nawróceni i byli ćpuny, alkoholicy i... "dziwki".
Jeśli jednak nie nawróceni, to może będą iść i z podniesioną głową,.... ale raczej szeroką drogą i na zagładę.

Tak, bo o takich mówi 1 Kor.5:11 " a takimi niektórzy z was byli, aleście obmyci, uświęceni i usprawiedliwieni w imieniu Pana Jezusa Chrystusa i w Duchu Boga naszego".
Jeśli nie będzie usprawiedliwienia w Chrystusie, bo niektórzy nie chcą Go przyjąć jako Pana i Drogi do Ojca, to tzw. dalsze,lepsze, moralne już życie wielu, w gruncie rzeczy zależeć będzie od starań każdego człowieka. Mądrość ludzka może w konsekwencji zaprowadzić nas znów na rozdroża.....

Na rozdroża prowadzi fanatyzm religijny, pusta filozofia w postaci doktryn na temat Boga, uświęcenia i usprawiedliwienia. Pozwolę sobie wtrącić iż wielu ludzi podąża drogą pokoju/drogą do Ojca poprzez prawo wyryte na sercu, a nie na papierze. Lecz psychofanatycy religijni będą wobec takich osób egzekwować przyznanie się do Jezusa Chrystusa. Po co? Czy to nie prywatna/indywidualna sprawa? Objawiająca się w czynach? Niektórzy mają spaczony pogląd na moralność (czym właściwie ona jest i dlaczego), to raz, a to że mają nawet skażone spojrzenie na innych (inaczej wierzących, czy nawet myślących) ludzi to dwa. Wg mnie wielu z was na tym forum zostało zmanipulowanych iście faryzejską filozofią i filozofią uczonych w piśmie. Wiecie dlaczego pisałem o tym że tzw poborcy podatkowi, nierządnice itd.. będą szli przed niektórymi do królestwa Bożego?
Po to aby niektórzy mogli sobie przypomnieć co to jest żal. Najwyraźniej sobie nie przypomnieli. I żeby obalić mit drogi bo mnie to już zaczyna wkurzać. Nawet pustą faryzejską filozofię drogi wyznajecie. Nie jest wam wstyd?
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz mar 25, 2018 1:46 pm

Pstryku, proponuję konkretnie napisać o co Tobie chodzi i najlepiej poprzeć to co piszesz Biblią. Aha,... I jeśli to możliwe pisać normalnymi literami. ;)

Iskierka

Postautor: Iskierka » ndz mar 25, 2018 2:49 pm

Pstryk Provolone pisze:
Iskierka pisze:
Datsun pisze:
tadeusz2904 pisze:
Pstryk pisze:poborcy podatkowi, ćpuny, alkoholicy i dziwki będą przed niektórymi iść z podniesionymi głowami.

Też bym się zgodził ale pod warunkiem, że to będą nawróceni i byli ćpuny, alkoholicy i... "dziwki".
Jeśli jednak nie nawróceni, to może będą iść i z podniesioną głową,.... ale raczej szeroką drogą i na zagładę.

Tak, bo o takich mówi 1 Kor.5:11 " a takimi niektórzy z was byli, aleście obmyci, uświęceni i usprawiedliwieni w imieniu Pana Jezusa Chrystusa i w Duchu Boga naszego".
Jeśli nie będzie usprawiedliwienia w Chrystusie, bo niektórzy nie chcą Go przyjąć jako Pana i Drogi do Ojca, to tzw. dalsze,lepsze, moralne już życie wielu, w gruncie rzeczy zależeć będzie od starań każdego człowieka. Mądrość ludzka może w konsekwencji zaprowadzić nas znów na rozdroża.....

Na rozdroża prowadzi fanatyzm religijny, pusta filozofia w postaci doktryn na temat Boga, uświęcenia i usprawiedliwienia. Pozwolę sobie wtrącić iż wielu ludzi podąża drogą pokoju/drogą do Ojca poprzez prawo wyryte na sercu, a nie na papierze. Lecz psychofanatycy religijni będą wobec takich osób egzekwować przyznanie się do Jezusa Chrystusa. Po co? Czy to nie prywatna/indywidualna sprawa? Objawiająca się w czynach? Niektórzy mają spaczony pogląd na moralność (czym właściwie ona jest i dlaczego), to raz, a to że mają nawet skażone spojrzenie na innych (inaczej wierzących, czy nawet myślących) ludzi to dwa. Wg mnie wielu z was na tym forum zostało zmanipulowanych iście faryzejską filozofią i filozofią uczonych w piśmie. Wiecie dlaczego pisałem o tym że tzw poborcy podatkowi, nierządnice itd.. będą szli przed niektórymi do królestwa Bożego?
Po to aby niektórzy mogli sobie przypomnieć co to jest żal. Najwyraźniej sobie nie przypomnieli. I żeby obalić mit drogi bo mnie to już zaczyna wkurzać. Nawet pustą faryzejską filozofię drogi wyznajecie. Nie jest wam wstyd?

....a tak z godnością zarzekałeś, że opuszczasz to forum ...... jednak potrzeba pisania słowa jest większa ;)

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » ndz mar 25, 2018 6:08 pm

Iskierka pisze:
Pstryk Provolone pisze:
Iskierka pisze:
Datsun pisze:
tadeusz2904 pisze:

....a tak z godnością zarzekałeś, że opuszczasz to forum ...... jednak potrzeba pisania słowa jest większa ;)

Masz rację, z godnością je opuszczam. Znalazłem inne forum, bardziej przyzwoite wg mojej opinii. A tu zaglądam jeszcze czasem bo trochę tych prywatnych wiadomości wysłałem i z niektórymi osobami chciałbym utrzymać kontakt. Apropo, zauważyłem że nauczyłaś się odpisywać ;) zatem czym była powodowana twoja chęć odpisania? Bo chyba nie tym żeby się pożegnać? Prawda?
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » ndz mar 25, 2018 6:22 pm

Pstryku, pozostań.
Po prostu :)
Pozdrawiam Cię!
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz mar 25, 2018 6:24 pm

korba pisze:No cóż Pstryku, fakt, że TUTAJ na forum raczej się 'nie popisałeś' :-D
Merytorycznie dość słabo.
Jednak, jednak... jeśli Datsun cię stąd wygania/sugeruje do odejścia to zapewne oficjalnie się tego TUTAJ nie dowiemy.

Ani nie wyganiam ani nie sugeruję odejścia. Powiem więcej, nie widzę najmniejszego powodu aby Pstryk miał odchodzić. Jeśli znalazł jak napisał lepsze forum to szczerze życzę powodzenia.
Pstryku, zawsze możesz wrócić ;)

Wróć do „Tematy związane z chrześcijaństwem”