Spostrzeżenia co do Mesjaństwa Chrystusa

Dział poświęcony wszelkiego rodzaju zagadnieniom związanym z religiami chrześcijańskimi.
Natan
Posty: 835
Rejestracja: ndz wrz 20, 2015 6:04 am

Spostrzeżenia co do Mesjaństwa Chrystusa

Postautor: Natan » pt mar 30, 2018 3:23 pm

Drodzy Forumowicze,

Chciałbym poruszyć dwa główne ciekawe spostrzeżenia na temat okoliczności związanych z wyborem lub odrzuceniem Chrystusa.

Jak dobrze wiecie, Żydzi mogli wyprosić ocalenie Chrystusa, bowiem z okazji Paschy namiestnik Piłat mógł ułaskawić jednego więźnia. Wybrali Barabasza, a nie Pana Jezusa. Występuje tu ciekawa myśl:

Barabasz to Bar (syn) abba (ojca), oczywiście syn ziemskiego ojca. Taka jest etymologia jego imienia. Pan Jezus to jedyny, wyjątkowy, odwieczny Syn Boga Ojca. Ludzie zatem mieli wybór między synem ojca ziemskiego (jednym z wielu), a Jednorodzonym Synem Ojca Niebiańskiego.

Co więcej, Barabasz był wywrotowcem, buntownikiem przeciwko władzy rzymskiej, który nie wahał się splamić swych rąk krwią Rzymian. Mesjasz Jezus nigdy nikogo nie zabił i nie był wywrotowcem. Uzdrowił ucho sługi arcykapłana, które obciął mu Piotr.

Jest taka teoria Eugene Michaela Jonesa, publicysty amerykańskiego, że ci Żydzi, którzy w I wieku wybrali wywrotowego Barabasza, bowiem nie przyjęli pokoju w Mesjaszu, mieli swoich następców w każdym następnym pokoleniu nienawróconych Żydów. Autor ten udokumentował to szczegółowo, że nienawróceni do Pana Jezusa Żydzi w historii ludzkości wielokrotnie popierali różnych Barabaszy, lub sami takimi się stawali. Brak pokoju z Bogiem przez Pana Jezusa skutkuje niepokojem w duszy i tendencją do popierania różnych wywrotowych tendencji: w polityce, religii, kulturze, społeczeństwie, nauce, itp.

Osobiście uważam, że nie dotyczy to tylko Żydów, lecz wszystkich ludzi, którzy nie przyjęli pokoju w Mesjaszu. Jednakże Żydzi jako wybitny i uzdolniony naród wydali ze swego grona wielu wyróżniających się Barabaszy. Np. niejednokrotnie Żydzi brali udział w spiskach przeciwko władcom i królom. 80 procent pierwszego rządu rewolucyjnego w Rosji stanowili Żydzi. Trocki, wybitny komunistyczny rewolucjonista był Żydem. Sam Karol Marks, wczesny (i bardzo do dziś groźny w swych poglądach i następcach) ideolog komunizmu także był Żydem. Twórca psychologii (konkurującej z chrześcijaństwem i wypierającym je) głoszący kontrowersyjne treści, Zygmunt Freud także był Żydem. Wielu twórców gorszących i skandalizujących form kultury było Żydami. Przykładowo za przemysłem filmowym, w tym za produkcjami wyśmiewającymi chrześcijaństwo stoją Żydzi. Np. David Cronenberg, wybitny żydowski reżyser kanadyjski stwierdził, że nawet zabicie człowieka nie jest niczym złym - jest on zwolennikiem tzw. egzystencjalizmu i zrobił wiele bardzo brzydkich filmów.
Dotyczy to też muzyki rockowej: Mój niegdyś ulubiony artysta rockowy, Lou Reed był Żydem z Brooklynu. Tworzył dość mroczną muzykę, nadając godność heroinie, amfetaminie, rozwiązłości, zboczeniom seksualnym i przemocy. Grupa Dictators, prekursor punk-rocka to sami Żydzi. Przykłady można by mnożyć. Oczywiście, dla równowagi trzeba stwierdzić, że wielu zdolnych Żydów przysporzyło wiele dobra ludzkości, przez znakomite odkrycia naukowe (Albert Einstein), wspaniały wkład w muzykę (Yehudi Menuhin, Artur Rubinstein), itp. Rzecz jasna byli i są Żydzi wierzący w Mesjasza Jezusa. W historii byli tacy wybitni teolodzy chrześcijańscy pochodzenia żydowskiego (konwertyci z judaizmu), jak Alfred Edersheim, autor ponadczasowych dzieł biblistycznych.

To, co piszę nie ma na celu szerzenia antysemityzmu, tylko wskazanie na fakt, że WSZYSCY stoimy wobec alternatywy: albo zaznamy pokoju w Mesjaszu Jezusie, albo będziemy skłaniać się do rzeczy przewrotnych i grzesznych.

Awatar użytkownika
Datsun
Posty: 2788
Rejestracja: pt wrz 11, 2015 6:34 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Spostrzeżenia co do Mesjaństwa Chrystusa

Postautor: Datsun » pt mar 30, 2018 4:15 pm

Muszę przyznać, że bardzo ciekawie to opisałeś, Natanie. Nie mam osobiście żadnych wątpliwości co do tej treści. Dodam tylko tyle, że cały świat finansowy i największe korporacje są w rękach nienawróconych Żydów. Wnioski niech każdy sam z tego wyciągnie.
Żydzi dopóki się nie nawrócą to w myśl słów apostoła Pawła z listu do Rzymian "są nieprzyjaciółmi Boga".

Natan
Posty: 835
Rejestracja: ndz wrz 20, 2015 6:04 am

Re: Spostrzeżenia co do Mesjaństwa Chrystusa

Postautor: Natan » sob mar 31, 2018 3:24 am

Datsun pisze:Muszę przyznać, że bardzo ciekawie to opisałeś, Natanie. Nie mam osobiście żadnych wątpliwości co do tej treści. Dodam tylko tyle, że cały świat finansowy i największe korporacje są w rękach nienawróconych Żydów. Wnioski niech każdy sam z tego wyciągnie.
Żydzi dopóki się nie nawrócą to w myśl słów apostoła Pawła z listu do Rzymian "są nieprzyjaciółmi Boga".


Tak jest, Drogi Bracie.

Dodam jeszcze:

Zabójczą dla rodzin i dzieci ideologię Gender opracowała Żydówka.

Pierwsze skrzypce w masonerii i tworzeniu nowego porządku świata odgrywają także nieodrodzeni Żydzi.

Ale List do Rzymian 11:25-26 zapewnia:
"Nie chcę bowiem, bracia, abyście nie znali tej tajemnicy – żebyście sami siebie nie uważali za mądrych – że zatwardziałość po części przyszła na Izrael, dopóki nie wejdzie pełnia pogan. I tak cały Izrael będzie zbawiony, jak jest napisane: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba."


Wróć do „Tematy związane z chrześcijaństwem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość