Gdzie jest prawdziwy kościół?

Dział poświęcony wszelkiego rodzaju zagadnieniom związanym z religiami chrześcijańskimi.
Ilyad

Re: Gdzie jest prawdziwy kościół?

Postautor: Ilyad » pn cze 18, 2018 2:51 pm

Pytanieodpowiedź:
Pytam który odłam protestantyzmu czy protestantyzujåcy mówi prawdę,który głosi prawdziwego Jezusa?

A Ty piszesz prawdę o sobie ? Skoro my nie mówimy prawdy, to NAUCZ NAS TEGO, najlepiej NA SWOIM PRZYKŁADZIE. Wiesz kto jest ojcem kłamstwa ?
Każdy z nich powołuje się na Biblię,ale cóż to za autorytet,który dzieli świat protestancki-dlatego Biblia staje się dla protestantyzmu przyczyną rozbicia.W protestantyźmie nie ma także Ducha świętego, który przecież poprowadziłby do jedności,a nie do rozbicia,tak czyni tylko duch nieczysty.

Jaki to duch stoi za Tobą ? Wiesz jaki będzie koniec kłamców ?:

Ap 22:15: "Na zewnątrz są psy i czarownicy, i wszetecznicy, i zabójcy, i bałwochwalcy, i wszyscy, którzy miłują kłamstwo i czynią je."

Ap 21:8: "Udziałem zaś bojaźliwych i niewierzących, i skalanych, i zabójców, i wszeteczników, i czarowników, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców będzie jezioro płonące ogniem i siarką. To jest śmierć druga."

Wyszło szydło z worka... :(

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn cze 18, 2018 4:11 pm

Wyszło szydło z worka, zgadza się.
Pytanieodpowiedź, jeśli myślisz że kłamstwem kogoś do czegoś przekonasz to grubo się pomyliłeś. Kłamstwo wychodzi na jaw wcześniej czy później. Tym razem wcześniej.
Nigdy nie byłeś protestantem i nie jesteś. Próbujesz wszelkimi, również diabelskimi sposobami zniechęcić nieświadomych ludzi do chrześcijańskich społeczności protestanckich.
Są ludzie, którzy rozpoznali Ciebie oraz Twoje metody. Na innych forach zostałeś słusznie zbanowany. Tutaj Ciebie nie zbanuję ale nie życzymy sobie abyś tutaj pisał.

Radzę poważnie wziąć pod rozwagę wersety, które zacytował Ilyad.

pytanieodpowiedź

Postautor: pytanieodpowiedź » wt cze 19, 2018 12:38 pm

Datsun,Natan i innymi protestantyzujácy,bardzo proszę o nie pomawianie mnie o inná tożsamość,bo chyba wiem kim jestem....a jeśli nie potraficie znieść moich słów w kwestii protestantyzmu,to odnieście się argumentami,a nie przypomnień etykietki-to sá metody Organizacji Świadków Jehowy i niestety protestantów,zwłaszcza tych spod znaku "ewangelikalni".
Pytanie:czy potraficie rozmawiać bez krytyki Kościoła Katolickiego?ja do niego nie nawiázuję,ani nie odnoszę! Piszę o protestantyźmie w całości nie ograniczajác tylko do jego jednego odłamu Świadków Jehowy-bo jestem jednym z nich i ta tematyka jest mi dobrze znana.Dlaczego próbujecie zmienić temat,krzyczàc"łapać złodzieja",aby ucieć od problemu niebiblijności protestantyzmu i tego co w jego łonie się dzieje.Wiem boicie się i dlatego odbieracie metody,których zawsze chwytali się protestanci niezależnie od denominacji- metody pomówień i straszenia.
Co do prztaczonych wersetów biblijny,to te same cytuję Wam,bo Was one mówiá! Przychodzi Wam łatwo szastanie wersetami,które wygrywacie z kontekstu,aby nimi walić w nizgadzajácego się z Waszym światopoglądem.Jednak nawet Wam myśl nie przechodzi przez głowę,że "kto jaká broniá walczy,od takiej ginie".
Nie sádzę,aby któryś z Was znał Biblię lepiej ode mnie,a ja jednak bardzo oszczędnie i tylko w sporadycznych sytuacjach powołuję się na Biblię.Bo Biblia jest Księgá samego Boga,a nasze przekamarzanki sá tyle warte co zeszłoroczny śnieg!
Proszę więc mnie ani straszyć ani nie pouczać,bo sami jesteście niedouczeni,tak w zakresie Biblii,jak i nauki czy to katolickiej czy protestanckiej.A nieustanne wylewanie bez pytania wiadra pomyj na Katolicyzm,świadczy tylko o "równowadze duchowej"
Zachęcam do pogłębienia znajomości Pisma Świętego,oraz polecam zaznajomić się z historią i naukã tak Kościoła Katolickiego jak i Protestantyzmu(przynajmniej w jego głównych odłamach).
Dopiero wówczas będzie możliwość na poważná dyskusję.A więc do "szkoły i odrabiania zaległych lekcji"!

Ilyad

Postautor: Ilyad » wt cze 19, 2018 1:50 pm

Nie sádzę,aby któryś z Was znał Biblię lepiej ode mnie
,

sami jesteście niedouczeni,tak w zakresie Biblii,jak i nauki czy to katolickiej czy protestanckiej.

Cóż za skromność ! Grunt to traktować innych, jako wyższych od siebie !

Zachęcam do pogłębienia znajomości Pisma Świętego,oraz polecam zaznajomić się z historią i naukã tak Kościoła Katolickiego

Może Ci się to wydać dziwne, ale właśnie pogłębienie znajomości Pisma i nauki KRK, właśnie NAKŁONIŁO WIELU Z NAS do opuszczenia tej autokratycznej, zepsutej na wskroś religii ;)
Dopiero wówczas będzie możliwość na poważná dyskusję.

Jak na razie to nie widzę w Twojej postawie chęci dyskusji, TYLKO HEJTOWANIA PROTESTANTÓW i to WSZYSTKICH, jak leci ;) Czy to uczciwe z Twojej strony, będąc protestantem (w co nie wierzę !), być jednocześnie AGENTEM KRK ?

.A nieustanne wylewanie bez pytania wiadra pomyj na Katolicyzm

Nie zauważyłem, by na tym forum, ktoś szczegolnie nie cierpiał nauki KRK, ale myślę,że te "wylewane pomyje", jak je nazywasz są produkcji KRK. Przez wieki "trochę" się ich nazbierało, nie uważasz ? :roll:

pytanieodpowiedź

Postautor: pytanieodpowiedź » wt cze 19, 2018 4:34 pm

Ilyad, jeśli nazywasz"hejtem"ujawnianie niebiblijności protestantyzmu,to rœwnie dobrze można nazwać "hejtem" wszystkie posty na tym forum ujawniajáce niebiblijność Świadków Jehowy.
Natan,Ty i poniekád Datsun niestety nie potraficie powalczyć na argumenty, gdyż należycie do protestantyzujácych i niestety co ubolewam próbujecie złapać za słowo wyrywajác z kontekstu.Mi chodzi o prawdę,a Tobie pewnie o "hejt"i dlatego zachodzá niezrozumienia!

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt cze 19, 2018 6:20 pm

Rozumiem, "wszyscy jesteśmy niedouczeni", a nasz pytanieodpowiedź wie wszystko najlepiej :)

Piszesz ciągle złośliwe uwagi nie tylko o społecznościach protestanckich ale obrażasz na dodatek wszystkich forumowiczów. Ciągle ignorujesz proste pytanie, że skoro jak sam o sobie piszesz jesteś protestantem to jakiego wyznania?
Posługując się kłamstwami i innymi podejrzanymi metodami starasz się przekonywać do religii katolickiej.
W kłótliwy i agresywny sposób zwracasz się do forumowiczów. Przykro mi ale czegoś takiego tutaj jako administrator nie mogę tolerować.
Sugerowałem abyś przestał pisać ale widzę, że się tylko rozkręcasz. Zostałeś zbanowany na innych forach za coś podobnego i widzę, że niczego się nie nauczyłeś.
Obawiam się, że chyba już nie będziesz miał gdzie pisać.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » śr cze 20, 2018 4:44 am

Datsun pisze:Rozumiem, "wszyscy jesteśmy niedouczeni", a nasz pytanieodpowiedź wie wszystko najlepiej :)

Piszesz ciągle złośliwe uwagi nie tylko o społecznościach protestanckich ale obrażasz na dodatek wszystkich forumowiczów. Ciągle ignorujesz proste pytanie, że skoro jak sam o sobie piszesz jesteś protestantem to jakiego wyznania?
Posługując się kłamstwami i innymi podejrzanymi metodami starasz się przekonywać do religii katolickiej.
W kłótliwy i agresywny sposób zwracasz się do forumowiczów. Przykro mi ale czegoś takiego tutaj jako administrator nie mogę tolerować.
Sugerowałem abyś przestał pisać ale widzę, że się tylko rozkręcasz. Zostałeś zbanowany na innych forach za coś podobnego i widzę, że niczego się nie nauczyłeś.
Obawiam się, że chyba już nie będziesz miał gdzie pisać.

Datsun wydaje mi się, że przesadzasz.

To co piszesz patrząc z boku -obiektywnie nie jest rzetelne.

Nawrócić na katolicyzm przez internet -wątpliwe.
OCIEPLIĆ WIZERUNEK KRK WSKAZANE.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr cze 20, 2018 5:04 am

Ale dlaczego "wskazane", Tadeuszu?
Prawdę o tej religii i ich grzechach czynionych w imię Boże trzeba głosić. Stamtąd to trzeba jak najszybciej wychodzić a nie wracać lub sympatyzować.
Diabeł potrafi zwieść ludzi ociepleniem wizerunku i słyszałem o przypadkach takich, które nie mieszczą się wręcz w głowie, a mianowicie że były świadek Jehowy wrócił do KK. Modlitwa do obrazów i zmarłych, kult Marii itp. -pełny serwis tych bałwochwalczych i innych praktyk w reaktywacji.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » śr cze 20, 2018 7:02 am

Datsun pisze:Ale dlaczego "wskazane", Tadeuszu?
Prawdę o tej religii i ich grzechach czynionych w imię Boże trzeba głosić. Stamtąd to trzeba jak najszybciej wychodzić a nie wracać lub sympatyzować.
Diabeł potrafi zwieść ludzi ociepleniem wizerunku i słyszałem o przypadkach takich, które nie mieszczą się wręcz w głowie, a mianowicie że były świadek Jehowy wrócił do KK. Modlitwa do obrazów i zmarłych, kult Marii itp. -pełny serwis tych bałwochwalczych i innych praktyk w reaktywacji.

Wskazane ,,ocieplenie wizerunku KK".

1.Boże wymaganie ,,Najmilsi ,nie mścijcie się sami... ."Rz.12:19.
2.Pan Jezus wskazywał,,Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni".Mt.7:1.
Zasługi i grzechy przynależą wszystkim religiom - w przeciwnym razie Bóg Wszechmocny wsół z Panem Jezusem nie pozwolił by im istnieć.

W obecnym porządku świata wszystkie większe religie się ostoją a tylko ludzie będą bardziej cierpieć na wskutek podziałów religijnych.

Widocznie świat podzielony politycznie i religijnie przetrwa do końca.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Sadlor

Postautor: Sadlor » śr cze 20, 2018 8:32 am

tadeusz2904 pisze:Wskazane ,,ocieplenie wizerunku KK".

1.Boże wymaganie ,,Najmilsi ,nie mścijcie się sami... ."Rz.12:19.
2.Pan Jezus wskazywał,,Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni".Mt.7:1.
Zasługi i grzechy przynależą wszystkim religiom - w przeciwnym razie Bóg Wszechmocny wsół z Panem Jezusem nie pozwolił by im istnieć.

W obecnym porządku świata wszystkie większe religie się ostoją a tylko ludzie będą bardziej cierpieć na wskutek podziałów religijnych.

Widocznie świat podzielony politycznie i religijnie przetrwa do końca.

Ad. 1 ) Mówienie prawdy to nie zemsta, tylko obowiazek, jeżeli gdzieś coś nie gra należy ostrzegać.
Ad. 2 ) Najcześciej nadużywany werset, a czy wiemy czego on dotyczy? Czy Paweł go przestrzegał? Mamy obowiązek osądzać błędną naukę, nie wolno nam jednak potępiać człowieka, bo sami go nie przewyższamy pod żadnym wzgledem i też możemy zbłądzić bądź upaść.

To prawda że wszystkie religie mają swoje grzechy i żadna nie oddaje czci i nie służy Bogu, Chrześcijanin oddaje cześć Bogu w duchu i w prawdzie a nie w religii.

Jedyny zarzut jaki mam to że na kolegów pretestantów którzy błędnie nauczają, przymyka się oko a na innych nie, a czyż nie jest prawdą że odrobina kwasu cały zaczyn zakwasza.

( Gal 5 : 7- 9 ) "Biegliście dobrze; któż wam przeszkodził być posłusznymi prawdzie? Namawianie takie nie pochodzi od tego, który was powołuje. Trochę kwasu całe ciasto zakwasza."

Fakt jest taki że w każdej religii ludzie polegają na ludziach i dają się uwikłać w pułapkę tego.

Bo choćby cały świat ( w tym wielu członków kościoła ) poszedł za antychrystem ( co się stanie bo tak napisano ) tylko resztka ludzi polegająca na Bogu i trzymająca się bezkompromisowo Biblii tak w doktrynie jak i w pobożnym życiu, ma szansę na ocalenie o ile wytrwa wobec prześladowań ( równiez ze strony zwiedzionych braci ).
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

Wróć do „Tematy związane z chrześcijaństwem”