Religia katolicka

Dział poświęcony wszelkiego rodzaju zagadnieniom związanym z religiami chrześcijańskimi.
bernard

Religia katolicka

Postautor: bernard » pn sty 02, 2017 10:46 am

Datsun
Miałeś podać argumenty, że kult świętych zaaprobowany przez sobór jest nauką Biblijną. Nie podałeś. To co podałeś wcale tego nie udowadnia. Argumenty świadczące o tym, że ta nauka jest sprzeczna ze Słowem Bożym dostałeś.

Podalem argumenty ze nie jest sprzeczna ze Slowem Bozym . Mozna sie z tym zgadzac lub nie , wolna wola .
Bernardzie, to co napisałeś świadczy tylko o tym, że chyba nie chcesz widzieć niczego poza tym co oficjalnie naucza KK.

Czytasz w sercach ?
Takich wiadomości jest pełno w internecie. Zapytaj się księży czy zgadzają się np. z celibatem (najlepiej tych z dłuższym stażem ;) ).
Wiesz , rownie dobrze moge Ci pokazac swiadectwa bylych pastorow ktorzy konwertowali do KK i nie widza nic zdroznego w celibacie .

Odnośnie środowiska katolickiego, którego jak twierdzisz nie znam to znam aż zbyt dobrze. A może to Ty, Bernardzie nie znasz środowisk katolickich, skoro wszystko widzisz i opisujesz w samych superlatywach?

A gdzie ja opisuje KK w samych superlatywach ? Znam dobrze Kosciol od wewnatrz i jestem swiadom zarowno blaskow jak i cieni .
Widzę to tak, że narzuciłeś sobie jarzmo religii katolickiej i jak sam napisałeś zgadzasz się ze wszystkim bez żadnych wątpliwości.
Zgadzam sie nie dlatego ze naleze do KK ale dlatego ze je rozumiem . Nie bylo tak ze przysyspilem do kosciola i z automatu uwietxylem , wrecz odwrotnie , poznanie i zrozumienie nauczania kosciola doprowadzilo mnie na jego łono
Dokładnie tak samo naucza się w religii świadków Jehowy i nie widzę tutaj pod tym względem żadnej różnicy.
Bo nie chcesz widziec . Problemem jest antykatolicyzm ktory wpoili Ci Swiadkowie i nie potrafisz inaczej patrzec na Kosciol i jego nauczanie jak tylko przez pryzmat rzekomego odstepstwa .
Zapewne nie jestem pierwszym, który z Tobą o tym rozmawia. Ludzkie i Biblijne argumenty jak widać do Ciebie nie trafiają. Rola człowieka zwyczajnie w pewnym miejscu się kończy i reszta w rękach Boga, no i wszystko zależy od Ciebie, nie zapominaj.

Rownie dobrze ja moge to o Tobie powiedziec . ;)
Zdziwiony tylko jestem tym, że przyjmujesz wszystko co tam jest bez cienia wątpliwości i uznajesz za najprawdziwsze.

Bo znam i rozumiem nauczanie Kosciola .
Zdziwiony jestem ze trudno Ci to przyjac . Rozumiem ze Twoj obraz nauczania Kosciola jest zgodny bez najmniejszych watpliwosci ze stanem faktycznym ? Czy dopuszczasz mysl ze mozesz sie mylic w swojej ocenie ? ;)

Dla mnie w najmniejszym stopniu nie przeszkadza to w co wierzysz i mój stosunek do Ciebie wcale nie uległ przecież zmianie.

Tak jak moj do Ciebie :)

Awatar użytkownika
Datsun

Re: Religia katolicka

Postautor: Datsun » pn sty 02, 2017 5:46 pm

bernard pisze:
Datsun pisze:Takich wiadomości jest pełno w internecie. Zapytaj się księży czy zgadzają się np. z celibatem (najlepiej tych z dłuższym stażem ;) ).
Wiesz , rownie dobrze moge Ci pokazac swiadectwa bylych pastorow ktorzy konwertowali do KK i nie widza nic zdroznego w celibacie .

Ale to niczego nie dowodzi. Pisałeś, że nie znasz przypadków gdzie duchowni katoliccy mają wątpliwości. Wystarczy poczytać w internecie ich wypowiedzi i świadectwa nawróceń oraz odejście z łona KK.
To, że jacyś pastorzy protestanccy przechodzą na katolicyzm nie jest niczym nowym i jak wspomniałem wcześniej niczego nie dowodzi. Ja bynajmniej nie stoję w obronie protestantów.
bernard pisze: Znam dobrze Kosciol od wewnatrz i jestem swiadom zarowno blaskow jak i cieni .

To dobrze. ;)
bernard pisze:Czy dopuszczasz mysl ze mozesz sie mylic w swojej ocenie ? ;)

Oczywiście, że mogę się mylić w wielu sprawach.

Bernardzie, dlaczego uważasz że KK jest jak napisałeś wcześniej na innym wątku "prawdziwym kościołem Chrystusowym"?

bernard

Postautor: bernard » pn sty 02, 2017 10:03 pm

Datsun pisze:
bernard pisze:
Datsun pisze:Takich wiadomości jest pełno w internecie. Zapytaj się księży czy zgadzają się np. z celibatem (najlepiej tych z dłuższym stażem ;) ).

Ale to niczego nie dowodzi. Pisałeś, że nie znasz przypadków gdzie duchowni katoliccy mają wątpliwości. Wystarczy poczytać w internecie ich wypowiedzi i świadectwa nawróceń oraz odejście z łona KK.
To, że jacyś pastorzy protestanccy przechodzą na katolicyzm nie jest niczym nowym i jak wspomniałem wcześniej niczego nie dowodzi. Ja bynajmniej nie stoję w obronie protestantów.

Skoro konwersja niczego nie dowodzi to rowniez odejscie od KK tez nie jest zadnym dowodem . Badzmy konsekwentni .
Bernardzie, dlaczego uważasz że KK jest jak napisałeś wcześniej na innym wątku "prawdziwym kościołem Chrystusowym"?
[/quote]
Poswiadcza mi to rozum i działanie Ducha Swietego ktorego mocy wielokrotnie doswiadczylem .

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt sty 03, 2017 7:26 pm

bernard pisze:
Datsun pisze:Bernardzie, dlaczego uważasz że KK jest jak napisałeś wcześniej na innym wątku "prawdziwym kościołem Chrystusowym"?

Poswiadcza mi to rozum i działanie Ducha Swietego ktorego mocy wielokrotnie doswiadczylem .

Skoro jak piszesz oprócz rozumu sam Duch Święty poświadcza Tobie, że religia katolicka jest "prawdziwym kościołem Chrystusowym" to nie mam chyba więcej pytań.
Natomiast słyszałem i czytałem mnóstwo pięknych świadectw o tym jak Duch Święty pomógł tysiącom ludzi wyjść z religii katolickiej i przyjść w pokucie do Pana Jezusa.
Jesteś pierwszym i jak na razie jedynym przypadkiem o jakim słyszałem gdzie ktoś przyszedł do religii katolickiej przyjmując bezdyskusyjnie wszystkie jej dogmaty i postanowienia z inkwizycją włącznie i że jak piszesz działa przy tym Duch Święty.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » wt sty 03, 2017 10:29 pm

Datsun pisze:Natomiast słyszałem i czytałem mnóstwo pięknych świadectw o tym jak Duch Święty pomógł tysiącom ludzi wyjść z religii katolickiej i przyjść w pokucie do Pana Jezusa.

Ja także jestem tego przykładem.

Wszelkie działania Ducha Świetego skierowane są na wywyższanie Pana Jesusa Chrystusa. I tylko na JEGO WYWYŻSZENIE. Wywyższanie Marii do rangi pośredniczki, czy wspolodkuoicielki lub czczenie figur, czy obrazów, (np. noszenie ich w procesjach), modlenie się do świętych, nie może być dziełem Ducha Świetego, bo jest niezgodne z Biblią.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Ilyad

Postautor: Ilyad » śr sty 04, 2017 9:41 am

modlenie się do świętych, nie może być dziełem Ducha Świetego, bo jest niezgodne z Biblią.

Kiedyś jak miałem może 10 lat był program w telewizji dla dzieci, gdzie występował papież JP II. Jedno z dzieci zapytało: "Proszę ojca świetego., miałem małego braciszka, który umarł; czy jak będę się DO NIEGO MODLIĆ, on może mnie wysłuchać ?"
- "oczywiście że może" zabrzmiała odpowiedź.
Minęło może ze 35 lat, i pamiętam to jak dziś.
Czysty, rasowy spirytyzm. :(

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr sty 04, 2017 4:40 pm

Ann78 pisze:
Datsun pisze:Natomiast słyszałem i czytałem mnóstwo pięknych świadectw o tym jak Duch Święty pomógł tysiącom ludzi wyjść z religii katolickiej i przyjść w pokucie do Pana Jezusa.

Ja także jestem tego przykładem.

Wszelkie działania Ducha Świetego skierowane są na wywyższanie Pana Jesusa Chrystusa. I tylko na JEGO WYWYŻSZENIE. Wywyższanie Marii do rangi pośredniczki, czy wspolodkuoicielki lub czczenie figur, czy obrazów, (np. noszenie ich w procesjach), modlenie się do świętych, nie może być dziełem Ducha Świetego, bo jest niezgodne z Biblią.

Połowa Twojego zboru to pewnie byli katolicy, prawda Ann ? :)
Wszędzie słychać jest o świadectwach wyjścia z tej religii, porzuceniu błędnych nauk i działaniu Ducha Świętego.

Natan

Postautor: Natan » śr sty 04, 2017 8:25 pm

Moi Drodzy,

Chyba nie jesteśmy świadomi, że coraz więcej ewangelicznych chrześcijan na Zachodzie przechodzi na rzymski katolicyzm albo na prawosławie.

Oto link do amerykańskiej książki opisującej liczne świadectwa byłych ewangelicznych chrześcijan na katolicyzm:

https://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/0964261081/

Polska książka:

http://www.tolle.pl/pozycja/w-domu-najlepiej

A tu jest film w j. angielskim o ewangelicznych nawróconych na prawosławie:

Niemniej jednak zdaniem niektórych badaczy tematu, więcej ludzi odchodzi od katolicyzmu czy prawosławia do ewangelicznego chrześcijaństwa niż odwrotnie.

Natan

Postautor: Natan » śr sty 04, 2017 8:29 pm

Jeszcze jedna uwaga: trudno proszenie o wstawiennictwo świadomych zbawionych świętych, znajdujących się w niebie przed Bogiem zrównywać ze spirytyzmem. Pierwsza praktyka nie ma na celu zasięgania wiadomości, lecz jest to prośba o modlitwę osób znajdujących się przed Panem. Druga praktyka to wywoływanie duchów zmarłych w celu dowiedzenia się czegoś niedostępnego dla wiedzy zwykłego człowieka.

Drodzy, choć sam nie praktykuję modlitwy do Marii lub świętych, to apeluję do Was o minimum uczciwości i obiektywizmu. Nie wrzucajmy do jednego worka tak odległych od siebie praktyk, jak wschód od zachodu.

bernard

Postautor: bernard » śr sty 04, 2017 8:35 pm

Datsun
Natomiast słyszałem i czytałem mnóstwo pięknych świadectw o tym jak Duch Święty pomógł tysiącom ludzi wyjść z religii katolickiej i przyjść w pokucie do Pana Jezusa.

Rozumiem ze ruch w druga strone ( do KK ) nie moze pochodzic z Ducha Swietego ? Rozumiem tez ze nie mozna przyjsc w pokucie do Pana w KK ?
Jesteś pierwszym i jak na razie jedynym przypadkiem o jakim słyszałem gdzie ktoś przyszedł do religii katolickiej przyjmując bezdyskusyjnie wszystkie jej dogmaty i postanowienia z inkwizycją włącznie i że jak piszesz działa przy tym Duch Święty.

Datsunie , nudzi mnie troche udowadnianie ze nie jestem,, wielblądem ". Mowilem przecierz ze nie jest to slepa wiara tylko akt dokladnie przemyslany i przedyskutowany .
Odnosnie inkwizycji to mozesz mi pokazac gdzie twierdxilem ze dzialal przy tym Duch Swiety ?

Wróć do „Tematy związane z chrześcijaństwem”