Religia katolicka

Dział poświęcony wszelkiego rodzaju zagadnieniom związanym z religiami chrześcijańskimi.
Agnieszka

Re: Religia katolicka

Postautor: Agnieszka » ndz lut 05, 2017 3:11 pm

Obejrzałam przed chwilką film pt: Telefon słuchacza do radia demaskujacy Watykan i kościół katolicki.
https://youtu.be/ItRg7HIAMfU
Nie trudno nie zgodzić się z rozmówca...... , z mojej strony dodam , że absolutnie nie oceniam wiernych KRK lecz to co wyprawiają przywódcy jest...... - brakuje mi słów.
Refleksje pozostawiam czytelnikom.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » ndz lut 05, 2017 4:44 pm

Czy Apostoł Piotr był skalą i pierwszym papieżem ?
http://eliasz.dekalog.pl/goscie/dunkel/piotr2.htm
http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... /16/pram/1
Zacytuję teraz słowa Bernarda który napisał w temacie : Czy się raduje?
"Problem pojawia się wtedy kiedy ktoś zaczyna wgryzac się w Ewangelię głębiej".
Z pewnością problemem dla przywódców religijnych są ci ktorzy wgryzaja się w Ewangelię głębiej i kiedyś takie problemy brutalnie usuwano ,ale cóż! - mamy wolną wolę - jedni bezgranicznie pokładają ufność w swoich dostojnikach , drudzy na własną rękę badają Słowo Boże. Kto co woli.....

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » ndz lut 05, 2017 5:54 pm

Bardzo ciekawy artykuł w jezyku angielskim
http://www.cuttingedge.org/news/n2042.cfm
Piotr w swoim liście napisał , że to Jezus jest Skalą którą wzgardzili "budowniczowie" - nie on.
1 Piotra 2 : 6 - 8 - Chrystus stał się skala zgorszenia.
Czy zatem rzymskokatoliccy budowniczowie nie wzgardzili Skała - FUNDAMENTEM którą jest Chrystus a w miejsce Chrystusa wstawili Piotra i ojców świętych pełniących funkcję.....????? No właśnie jaką?????

bernard

Postautor: bernard » ndz lut 05, 2017 6:38 pm

Agnieszka pisze:Obejrzałam przed chwilką film pt: Telefon słuchacza do radia demaskujacy Watykan i kościół katolicki.
Nie trudno nie zgodzić się z rozmówca...... , z mojej strony dodam , że absolutnie nie oceniam wiernych KRK lecz to co wyprawiają przywódcy jest...... - brakuje mi słów.

Skoro ,,ksiądz Jonasz" ,który w swojej gazecie wielokrotnie poddawał w wątpliwość to ze Jezus jest Mesjaszem, jest dla tego pana autorytetem w sprawach wiary,Biblii i moralności, to nic tylko współczuć.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » ndz lut 05, 2017 7:21 pm

bernard pisze:
Agnieszka pisze:Obejrzałam przed chwilką film pt: Telefon słuchacza do radia demaskujacy Watykan i kościół katolicki.

Skoro ,,ksiądz Jonasz" ,który w swojej gazecie wielokrotnie poddawał w wątpliwość to ze Jezus jest Mesjaszem, jest dla tego pana autorytetem w sprawach wiary,Biblii i moralności, to nic tylko współczuć.

Skoro Biblia dla Ciebie jest martwą księga , to nic tylko współczuć i jeszcze piszesz do Ann , że OPACZNIE to wszystko zrozumiała??????? A może to Twoje jednoznaczne słowa są OPACZNE i pewnością dla mnie są!
Twoi ojcowie świeci stali się dla Ciebie jedynym niepodwazalnym autorytetem.
Ja mogę i potrafię prowadzić dyskusje nawet z ateistami którzy gadają do rzeczy a stali się ateistami przez KRK i nie są żadnym dla mnie autorytetem. Wolę towarzystwo obiektywnego atesty niż fanatyków religijnych bezwzglednie ukierunkowanych przez swoich przywódców którzy nawet nie pozostawia odrobiny refleksji dla siebie.

bernard

Postautor: bernard » ndz lut 05, 2017 7:30 pm

A umiesz prowadzić dyskusje bez ad personam i osądzania innych ?

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » ndz lut 05, 2017 7:33 pm

Ad. do kluczy danych Piotrowi.
Z pewnością NIE SĄ TO KLUCZE WŁADZY lecz otwierania ludzkich serc którzy nawracają się do Boga , poza tym nie tylko Piotr takie klucze otrzymał. Dzieje Apostolskie 2 : 1-41 ; 10 : 1 - 48.
Dzisiaj Watykan co czyni - rządzi pełną parą , nie o takim kościele nauczał Chrystus.
P.S. Skoro dla Ciebie Bernardzie autorytetem są biskupi , księża - cały orszak przystojny w szaty wychwalajacy Maryję itp. spychajac Chrystusa z tronu i zakładając koronę Maryji - a w zasadzie to martwej figurce , to faktycznie nic tylko współczuć.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » ndz lut 05, 2017 7:37 pm

bernard pisze:A umiesz prowadzić dyskusje bez ad personam i osądzania innych ?

Bernardzie , wyjaśnimy sobie jedną podstawowa rzecz - Tobie można "atakować" innych , lecz sam chcesz żeby obchodzić się z Tobą jak z jajkiem. Nie osadzilam Cię - to Ty prowadzisz grę - ja za bardzo nie lubię pink ponga , ale sam "zmuszasz" mnie do gry.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » ndz lut 05, 2017 8:05 pm

Skoro ,,ksiądz Jonasz" ,który w swojej gazecie wielokrotnie poddawał w wątpliwość to ze Jezus jest Mesjaszem, jest dla tego pana autorytetem w sprawach wiary,Biblii i moralności, to nic tylko współczuć.[/quote]
..... i moralności? ???????? Coś takiego! Wielu niewierzących potrafi prowadzic się moralnie bądź bardziej moralnie niż ci deklarujący się wierzącymi - na to nie ma jednoznacznej reguły.

bernard

Postautor: bernard » ndz lut 05, 2017 8:14 pm

Agnieszka
Nie osadzilam Ci

Skoro dla Ciebie Bernardzie autorytetem są biskupi , księża - cały orszak przystojny w szaty wychwalajacy Maryję itp. spychajac Chrystusa z tronu i zakładając koronę Maryji - a w zasadzie to martwej figurce , to faktycznie nic tylko współczuć.

Osądzasz wszystkich wokoło, nie widzisz tego ?

Wróć do „Tematy związane z chrześcijaństwem”