Maria matka Jezusa

Dział poświęcony wszelkiego rodzaju zagadnieniom związanym z religiami chrześcijańskimi.
Agnieszka

Re: Maria matka Jezusa

Postautor: Agnieszka » sob sty 21, 2017 8:56 pm

.
Ostatnio zmieniony pt lis 24, 2017 10:18 pm przez Agnieszka, łącznie zmieniany 1 raz.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob sty 21, 2017 9:04 pm

.
Ostatnio zmieniony pt lis 24, 2017 10:17 pm przez Agnieszka, łącznie zmieniany 1 raz.

bernard

Postautor: bernard » sob sty 21, 2017 9:27 pm

Agnieszka pisze:P.S. Bernardzie , jestem dobrym obserwatorem , nie trzeba być wiernym kościoła żeby wiedzieć jakie okultystyczne praktyki stosuje KRK , jakimi symbolami posługuje się Watykan , ale co ja tam wiem :-) ;-) "

Agnieszko , wybacz ale jakies fantazje mnie nie interesuja.
w Maryi i w różańcu jest moc i siła" . :lol: ;-)

Śmiejesz się z Marii i różańca?

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob sty 21, 2017 9:37 pm

.
Ostatnio zmieniony pt lis 24, 2017 10:19 pm przez Agnieszka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » sob sty 21, 2017 9:42 pm

Agnieszka pisze:
bernard pisze:Gdzie znajdziesz w Biblii , że została zabrana do nieba z ciałem?
Wprost tego nie ma w Biblii, podobnie jak i tego ze np apostołowie są teraz z Bogiem.

Tutaj się zagalopowałeś, Bernardzie. Czyzbys uważał, ze apostołowie tez wniebowstapili cieleśnie, jak Maria? Jesli nie (bo nic o tym w Biblii nie ma), to dlaczego miałoby to się już zdarzyć z Matką Pana?
Ani o jednym wniebowzięciu, ani o drugim Biblia nic nie mówi.
Tylko Pan Jezus zmartwychwstal cieleśnie i wstąpił do nieba. O tym fakcie wiemy z relacji biblijnych.

bernard

Postautor: bernard » sob sty 21, 2017 10:00 pm

Agnieszka
Z Maryji nie śmieje się - tylko "śmieje się" a właściwie to jest do godne politowania z tego , jak przywódcy omamają swoich wiernych

No tak , wszędzie spisek, zło i szatan.
Sorry ale rozmowa o spiskowych teoriach jest poza moimi zainteresowaniami.
kultem zmarłych / świętych co jest OBRZYDLIWOSCIA DLA BOGA - napisałam wersety. Odniesiesz się do nich

Jest o tym osobny wątek. Zapoznaj się .
Różaniec jest dla mnie niczym - dziełem ludzkich rąk. Gdzie występuje słowo różaniec w Biblii . Czy Jezus i Apostołowie go używali?

A Ty w ogóle wiesz o co chodzi z tym różancem ?
A jako ciekawostkę napiszę Ci , że muzułmanie też używają koralików do modlitw tylko bez krzyża

A ja Ci podam taka ciekawostkę ze poza jakims tam zewnętrznym podobieństwem nic ich nie łączy.
Na różańcu modlimy się słowami Pisma Świętego i rozważamy życie Jezusa . Muzułmanie tego nie czynią.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob sty 21, 2017 10:03 pm

.
Ostatnio zmieniony pt lis 24, 2017 10:20 pm przez Agnieszka, łącznie zmieniany 1 raz.

bernard

Postautor: bernard » sob sty 21, 2017 10:05 pm

Ann78 pisze:
Agnieszka pisze:
bernard pisze:Gdzie znajdziesz w Biblii , że została zabrana do nieba z ciałem?
Wprost tego nie ma w Biblii, podobnie jak i tego ze np apostołowie są teraz z Bogiem.

Tutaj się zagalopowałeś, Bernardzie. Czyzbys uważał, ze apostołowie tez wniebowstapili cieleśnie, jak Maria?

Chodziło mi tylko o to ze jeżeli czegoś w Piśmie wprost nie ma to nie znaczy ze nie może z niego wypływać ( posrednio).
Jesli nie (bo nic o tym w Biblii nie ma), to dlaczego miałoby to się już zdarzyć z Matką Pana?
Ani o jednym wniebowzięciu, ani o drugim Biblia nic nie mówi.
Tylko Pan Jezus zmartwychwstal cieleśnie i wstąpił do nieba. O tym fakcie wiemy z relacji biblijnych.

J/w

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob sty 21, 2017 10:12 pm

.
Ostatnio zmieniony pt lis 24, 2017 10:20 pm przez Agnieszka, łącznie zmieniany 1 raz.

bernard

Postautor: bernard » sob sty 21, 2017 10:26 pm

Agnieszka pisze:Bernardzie ale piszemy tu o Maryji która umarła więc nie jest to osobny wątek bo również tyczy się omawianej tu Maryji.

Maria jest teraz z Bogiem wiec jest jak najbardziej żywa.
Żadnych przedmiotów które są dziełem ludzkich rąk nie można używać do modlitw - ani całować medalików, krzyży , do szczerych modkitw wystarczy umysł i serce .

Wystarczy umysł i serce powiadasz ? Tzn ze ciało nie może brać udziału w modlitwie ?

Krzyż poza tym był narzędziem męki i śmierci , wielkim cierpieniem . Ukrzyżowanie było kara rzymską - więc jak można całować narzędzie śmierci? Nie pojmuje!

Krzyż jest paradoksalnie wyrazem największej miłości naszego Pana do nas. Nie pojmujsze tego ?

Wróć do „Tematy związane z chrześcijaństwem”